εμπηρεια σε ψυχιατρειο...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863

    εμπηρεια σε ψυχιατρειο...

    ...υπαρχει κανεισ να μασ πει πωσ ηταν η εμπηρεια του στο ψυχιατρειο?..(αν υπαρχει καποιοσ)... γιατι πολλα ακουμε αλλα πωσ ειναι πραγματικα?....

    ...νομιζω πωσ ολοι πανω στισ \"κρισεισ\" μασ το εχουμε σκεφτει....
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    113
    Ακομα εξω ειμαι γλυκεια μου μα οταν με μπουζουριασουνε στο φρενοκομειο και αν εχει ιντερνετ θα σου γραφω συχνα την καθημερινοτητα μου...(τωρα πλακα κανω αλλα οπως το βλεπω δεν την γλυτωνω την κλουβα)πολλα φιλακια!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Σε ψυχιατρείο όλοι μας σχεδόν εδώ μέσα πάμε.Εννοείς ψυχιατρική κλινική;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ναι καλε..¨ :):)
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Ήμουν σε ψυχιατρείο για 4 - 5 μήνες. Στην ιδιωτική κλινική τα πράγματα ήταν αυστηρά!Με το που μπήκα με πλακώσανε σε βαριά φάρμακα και ήμουν ένα φυτό για πολλές μέρες.Μπήκα στο Αιγινήτειο μετά από 15 μέρες ( και αφού πλήρωσαν οι γονείς μου 5.000 ευρώ στη Γαλήνη ) και τα πράγματα ήταν λίγο καλύτερα.Σηκωνόμαστε αναγκαστικά για πρωϊνό στις 8¨00, παίρναμε φάρμακα και μετά μας έβλεπε ο γιατρός.Καλό φαγητό υπήρχε, καθαρό ήταν και είχε καλό προσωπικό.Αυτά!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    113
    Πωπω ρε παιδι μου πρεπει να ηταν συγκλονιστικη εμπειρια.εχω ακουσει πολυ χειροτερα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    larissa
    Posts
    211
    πεσ μας και τιποτα αλλο αρκτο.με τους υπολοιπους ασθενεις μιλουσες?κανατε παρεα?ειχες δικο σου δωματιο?
    πως ενιωθες γενικα?αν θελεις να μιλησεις φυσικα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Εγώ μοιραζόμουν το δωμάτιο με ένα ακόμη άτομο.Είχα καλές σχέσεις με πολλά παιδιά.Με κάποια έχω ακόμη επαφές.Ε, είχα φάει μια σφαλιάρα από μια κοπελιά, η οποία ήταν και νταρντάνα και έμεινα άφωνη, αλλά δεν ήταν καλά η συγκεκριμένη.Μάλιστα ήταν από τις χειρότερες περιπτώσεις.Κάθε φορά που έβλεπα κάποιον να χειροτερεύει, στενοχωριόμουνα.Κάποιες περιπτώσεις ήταν και ανίατες.Ό,τι άλλο θέλετε, ρωτήστε με.Δεν έχω πρόβλημα να μιλάω γι΄αυτό.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    καλε μου αρκτο....
    αχ...
    κοιταξτε τι βρηκα...να το εχουμε υποψην!!!!!!!!!

    \"Τμήμα επειγόντων - Ψυχιατρική περίθαλψη στο σπίτι του ασθενούς (Ψ.Π.Σ.Α): Η λειτουργία του τμήματος αυτού βασίζεται στην άμεση απάντηση σε κάθε κλήση για ψυχιατρική παρέμβαση και βοήθεια και προσφέρει περίθαλψη στο σπίτι του ασθενούς. Προσωπικό με υψηλή εξειδίκευση επισκέπτεται τον ασθενή σε κρίση στο σπίτι του και εφαρμόζει αμέσως την κατάλληλη θεραπεία, που περιλαμβάνει φαρμακευτική αγωγή και ψυχοθεραπεία του ασθενούς και υποστήριξη στην οικογένεια του. Ο σκοπός είναι να αποφευχθεί ο εγκλεισμός του ασθενούς σε ψυχιατρική κλινική, διότι η εμπειρία έχει καταδείξει ότι ασθενείς που αντιμετωπίζονται με αυτό τον τρόπο έχουν καλύτερη πορεία και πρόγνωση. Μετά την επιτυχή θεραπεία της οξείας κρίσης με αυτόν τον τρόπο, ο ασθενής παρακολουθείται σταθερά στο Κέντρο Ψυχικής Υγείας. Αν υπάρχουν ..................................

    http://www.inpsy.gr/
    Η διεύθυνση του Ινστιτούτου είναι:



    Εσπερίδων 85, Καλλιθέα, 176 72

    Στάση ΗΣΑΠ \"Ταύρος\"

    Τηλ: 210 9560196

    Fax: 210 9520827

    email: [email protected]

    [email protected]



    Τμήμα Ενηλίκων :

    *

    Ψυχολογική και φαρμακευτική θεραπεία σε ασθενείς με σοβαρές ψυχικές διαταραχές. Συνεχιζόμενη παρακολούθηση αυτών των περιπτώσεων.
    *

    Ομαδικές ψυχοθεραπείες.
    *

    Ψυχαναλυτικές ψυχοθεραπείες μακράς διάρκειας.
    *

    Θεραπείες προβλημάτων λόγου σε ενήλικες.
    *

    Οικογενειακές θεραπείες.
    *

    Ψυχιατρική Περίθαλψη Στο Σπίτι του Ασθενούς (Ψ.Π.Σ.Α.) - Αντιμετώπιση καταστάσεων οξέων κρίσεων.

    (((μηπωσ να ρωταγαμε αν κανουν δωρεαν ψυχοθεραπεια??????)))))))
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    14

    συστάσεις

    στο αιγηνιτειο ποιός γιατρός σε παρακολουθούσε; ήσουν ευχαριστημένη από την αντιμετώπιση και την θεραπεία, μπορείς να συστήσεις ένα δύο ψυχιάτρους;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    η δικια μου εμπειρια απο ψυχιατρειο καθε φορα που μου καναν εισαγωγη εβριζα τους γιατρους,ζητουσα απεγνωσμενα το δικο μου γιατρο κ εβαζα να υπογραψουν για να βγω!!!!stedon μου βαλαν κ εγω γκρεμισα την πτερυγα...
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Από τι πάσχεις?Και σε ποιό νοσοκομείο ήσουν?Κοίτα κι εγώ για να ηρεμήσω, μου έκαναν ενέσεις με αλοπερντίν!Δεν ξέρω αν έχει δοκιμάσει κανείς, αλλά είναι πολύ δυνατό φάρμακο.Μόλις με έβλεπαν να τσιτώνω λίγο, μού κοπανάγανε μια ενεσούλα και ησυχάζανε!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    οριακη με μειζων καταθλιψη παρεα...κ πενθος που δεν το αφηνουν τα αλλα 2 να κανει normal τον κυκλο του(ασε που δεν παιζει normal)εκαναν 2 φορες απο ενα μπαμ ολα μαζι πηραν ασθενοφορο με πηγαν και τις 2 στην πτερυγα την καλη του Παπαγεωργιου και μολις μου λεγανε εισαγωγη.......την τελευτια φορα με την stedon χτυπιομουνα κατω..κ τις 2 φορες εφυγα με υπογραφη και το κερασακι ηταν οταν μου ειπαν την πρωτη φορα οτι η δικη μου υπογραφη δεν ηταν αρκετη...Εκεινη την ψυχιατρο ακομα την λυπαμαι..αλλα κι ακομα τη μισω..
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Να ρωτησω στο αιγινειτιο..πληρωνεσ αρκτο μου???
    ..ποσο καιρο εκατσεσ? μπορει κανεισ να παει για λιγο και να φυγει?
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Originally posted by Adzik
    καλε μου αρκτο....
    αχ...
    κοιταξτε τι βρηκα...να το εχουμε υποψην!!!!!!!!!

    \"Τμήμα επειγόντων - Ψυχιατρική περίθαλψη στο σπίτι του ασθενούς (Ψ.Π.Σ.Α): Η λειτουργία του τμήματος αυτού βασίζεται στην άμεση απάντηση σε κάθε κλήση για ψυχιατρική παρέμβαση και βοήθεια και προσφέρει περίθαλψη στο σπίτι του ασθενούς. Προσωπικό με υψηλή εξειδίκευση επισκέπτεται τον ασθενή σε κρίση στο σπίτι του και εφαρμόζει αμέσως την κατάλληλη θεραπεία, που περιλαμβάνει φαρμακευτική αγωγή και ψυχοθεραπεία του ασθενούς και υποστήριξη στην οικογένεια του. Ο σκοπός είναι να αποφευχθεί ο εγκλεισμός του ασθενούς σε ψυχιατρική κλινική, διότι η εμπειρία έχει καταδείξει ότι ασθενείς που αντιμετωπίζονται με αυτό τον τρόπο έχουν καλύτερη πορεία και πρόγνωση. Μετά την επιτυχή θεραπεία της οξείας κρίσης με αυτόν τον τρόπο, ο ασθενής παρακολουθείται σταθερά στο Κέντρο Ψυχικής Υγείας. Αν υπάρχουν ..................................

    http://www.inpsy.gr/
    Η διεύθυνση του Ινστιτούτου είναι:



    Εσπερίδων 85, Καλλιθέα, 176 72

    Στάση ΗΣΑΠ \"Ταύρος\"

    Τηλ: 210 9560196

    Fax: 210 9520827

    email: [email protected]

    [email protected]



    Τμήμα Ενηλίκων :

    *

    Ψυχολογική και φαρμακευτική θεραπεία σε ασθενείς με σοβαρές ψυχικές διαταραχές. Συνεχιζόμενη παρακολούθηση αυτών των περιπτώσεων.
    *

    Ομαδικές ψυχοθεραπείες.
    *

    Ψυχαναλυτικές ψυχοθεραπείες μακράς διάρκειας.
    *

    Θεραπείες προβλημάτων λόγου σε ενήλικες.
    *

    Οικογενειακές θεραπείες.
    *

    Ψυχιατρική Περίθαλψη Στο Σπίτι του Ασθενούς (Ψ.Π.Σ.Α.) - Αντιμετώπιση καταστάσεων οξέων κρίσεων.

    (((μηπωσ να ρωταγαμε αν κανουν δωρεαν ψυχοθεραπεια??????)))))))

    Πηρα μολισ τηλεφωνο....
    35 ευρω λεει η επισκεψη..1 με 2 φωρεσ την εβδομαδα και ατομικη και ομαδικη ψυχοθεραπεια....

    αυτα..οποιοσ ενδιαφερεται
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •