ο αντρας μου δεν με θελει πια.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 91
  1. #1

    ο αντρας μου δεν με θελει πια.

    Καλησπέρα σας.
    Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημά μου, μιας και πραγματικά δεν έχω κανέναν άλλον να τα πω και να με συμβουλεύσει. Με τον άντρα μου είμαστε μαζί 8 χρόνια εκ των οποίων τα 4 είμαστε παντρεμένοι. Έχουμε μαζί ένα μωράκι που πριν λίγους μήνες έκλεισε τον πρώτο χρόνο ζωής του.
    Για να σας πω την ιστορία απ'την αρχή αλλά όσο πιο απλά και λιτά μπορώ, θα σας αναφέρω πως τον άντρα μου το νερωτεύτηκα πολύ κι εκείνος το ίδιο. Σαν ελεύθερο ζευγάρι, οι επαφές μας ήταν συχνές και ποιοτικές. Όμως απ'την ώρα που παντρευτήκαμε τα πράγματα άλλαξαν.
    Σιγά σιγά άρχισαν να αραιώνουν οι επαφές μας με την δικαιολογία πως είναι κουρασμένος κτλ..... μετά άρχισαν οι χαζοδικαιολογίες, τύπου "δεν ντύνεσαι σεξουαλικά", "δεν με προκαλείς", "είμαι στεναχωρημένος", "έχω προβλήματα" και διάφορα άλλα τέτοια.... χαζά.....
    Για να μην σας κουράζω, ότι μου έλεγε σαν δικαιολογία, εγώ το έπαιρνα σοβαρά και προσπαθούσα να τα διορθώσω. Πάντα όμως έβρισκε άλλη δικαιολογία και άλλη και άλλη και άλλη.....
    Και φτάνουμε στην εγκυμοσύνη μου.....
    Εκεί λοιπόν μπήκε και άλλο ένα πρόβλημα ανάμεσά μας. Η αδερφή του. Θεωρούσε πως έπρεπε κυριολεκτικά να της δίνουμε λογαριασμό για το οτιδήποτε κάνουμε με αποτέλεσμα μετά από 2 χρόνια συνεχών καβγάδων, λίγο πριν μείνω έγκυος, να κόψω κάθε επαφή από μέρους μου.
    Αυτό ήταν το αποκορύφωμα νμίζω!!!!!
    Απ΄την εγκυμοσύνη και μετά δεν με πλησίαζε. Και όταν τον έπιανα και του έλεγα πως έχω κι εγώ ανάγκες και δεν είναι δυνατόν να κάνουμε έρωτα μια φορά τον μήνα και ΑΝ..... μου έβγαζε νέες χαζές δικαιολογίες....
    Εν τω μεταξύ στην εγκυμοσύνη πήρα 28 κιλά που μέσα σε 5-6 μήνες τα έχασα. ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ ΧΑΜΠΑΡΙ!!!!!!
    Καμία στήριξη σε τίποτα.
    Να σκεφτείτε πως όταν γέννησα, το μωρό το έβαλαν θερμοκοιτίδα και ο καλός μου δεν έμεινε καν το 1ο βράδυ μαζί μου για στήριξη.... βλέπετε είχε έρθει η αδερφή του (ακάλεστη) να δει το μωρό κι επειδή ζήτησε να με δει κι εμένα και έστειλα μνμ πως εγώ δεν θέλω, ο καλός μου "αρρώστησε"..... το έπιασε το κεφάλι του, τον έπιασε το στομάχι του, τον έπιασα όλα ΕΚΤΟΣ απ'τις ευαισθίσίες του.....
    Την στιγμή που τον χρειαζόμουν τόσο πολύ, εκείνος έφυγε. Ακόμα και την ημέρα της γέννας μου, μου την χάλασαν. Αυτός και η αδερφή του.
    Και βέβαια ΕΓΩ πάλι προσπάθησα μετά να φτιάξουν τα πράγματα μεταξύ εμού και του άντρα μου, αλλά όλα έφτιαχαν για 1-2 βδομάδες και μετά έπεφτε πάλι σε χειμερία νάρκη. Και ούτε καν καταλαβαίνει πως περνάει τόσος καιρός χωρίς να με αγγίζει.
    Και ερχόμαστε στο τώρα. Έχουμε να κάνουμε σεξ 5-6 βδομάδες. πριν 3-4 μέρες με πλησίασε και όταν είπα πως δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε μια φορά τον μήνα, και καλύτερα να μην κάνουμε καθόλου, ψευτοθύμωσε, γύρισε απ'την άλλη και κοιμήθηκε.
    Ξέρω πως όλα φωνάζουν πως με απατάει, όμως είμαι σχεδόν βέβαιη πως δεν ισχύει αυτό (κάποια στιγμή μου είχε καρφωθεί και μένα αυτό στο μυαλό και τουλάχιστον απ'ότι μπόρεσα να ψάξω, δεν κάνει κάτι....).
    Και τώρα;;;;; Τι κάνουμε;;;;;;; Το παλεύω;;;;;; Το αφήνω;;;;;; Τον άντρα μου τον θέλω και τον αγαπώ πολύ, αλλά δεν μπορώ να ανεχτώ ότι στα 29 μου (κι εκείνος 30) θα κάνουμε σεξουαλική ζωή 60χρονων+..... τι να κάνω;;;;;;;;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Αυτο δεν ειναι ζωη κοπελα μου, καλυτερα να χωρισεις. Αμα δεν σε θελει πια ο αλλος εχει τελειωσει το πραγμα. Η βρισκεις μια παραληλη σχεση (αν αντεχεις κατι τετοιο), ο αντρας σου βεβαια πρεπει να το ξερει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    αχλ...μη λες τέτοια πράγματα..άντε το βρήκαμε όλοι τώρα και χωρίζουμε ..

    Κύκνε δώσε πιο πολλές πληροφορίες...π.χ. για την αδερφή του.
    Έχεις εκτός από αυτήν κάποιον άλλον ο άντρας σου?
    Συνήθως όπου υπάρχει δράση, υπάρχει και αντίδραση...
    τι έχει γίνει πραγματικά ανάμεσά σας?
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by void View Post
    αχλ...μη λες τέτοια πράγματα..άντε το βρήκαμε όλοι τώρα και χωρίζουμε ..

    Κύκνε δώσε πιο πολλές πληροφορίες...π.χ. για την αδερφή του.
    Έχεις εκτός από αυτήν κάποιον άλλον ο άντρας σου?
    Συνήθως όπου υπάρχει δράση, υπάρχει και αντίδραση...
    τι έχει γίνει πραγματικά ανάμεσά σας?
    και εγω που καθομουνα και ανεχομουνα τετοια συμπεριφορα 9 χρονια τι κερδισα εκτως την καταθλιψη?

  5. #5
    Η αδερφή του είναι παντρεμένη με 2 παιδάκια και μένει πολύ κοντά μας. Και η μάνα του προσπάθησε να χωθεί αρχικά, αλλά σ'αυτήν τον έκοψε τον άερα. Στην αδερφή όμως έχει μεγααααααάλη αδυναμία.....

  6. #6
    Μα δεν θέλω να χωρίσω..... θέλω να τον κερδίσω πίσω. Πάνω σ'αυτό θέλω συμβουλές αν μπορείτε να δώσετε!!!! Σας παρακαλώ, βοηθήστε με!!!!!!! Καταστρέφεται ο γάμος μου!!!!!!!

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by kokkinos kyknos View Post
    Μα δεν θέλω να χωρίσω..... θέλω να τον κερδίσω πίσω. Πάνω σ'αυτό θέλω συμβουλές αν μπορείτε να δώσετε!!!! Σας παρακαλώ, βοηθήστε με!!!!!!! Καταστρέφεται ο γάμος μου!!!!!!!
    αφου δεν εχετε επικοινωνια, δεν ξερες καν τι τρεχει μαζι του

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Στα τσακίδια ο κάθε βλάκας. Και αντί για ΄"καλό σου" μάθε να τον λες αυτό που είναι, μαλάκας!
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Μου αρέσει που θέλεις να τον κερδίσεις και πίσω. Μη χάσεις το κελεπούρι δηλαδή.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by kokkinos kyknos View Post
    Μα δεν θέλω να χωρίσω..... θέλω να τον κερδίσω πίσω. Πάνω σ'αυτό θέλω συμβουλές αν μπορείτε να δώσετε!!!! Σας παρακαλώ, βοηθήστε με!!!!!!! Καταστρέφεται ο γάμος μου!!!!!!!
    Κύκνε μου, στη θέση σου μόνη μου θα ζήταγα συμβουλή από κάποιον ειδικό π.χ. από την κοινωνική υπηρεσία του δήμου της περιοχής μου!
    συνήθως εκτός από κοινωνική λειτουργό οι δήμοι, έχουν και ψυχολόγο.. σε κάθε περίπτωση όμως ακόμα κι η κοινωνική λειτουργός θα σε
    κατευθύνει κατάλληλα για να δεις λύσεις στο θέμα σου. Αυτά για να ξεκινήσεις από κάπου.. Φρόντιζε τον εαυτό σου και το παιδάκι σου!!! :)
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Κορίτσι μου καταλαβαίνω πως σου είναι πολυ δύσκολο να μπεις σε μια διαδικασία χωρισμου μ' ενα μωράκι ενος χρονών, από τη στιγμή δε που λες ότι αγαπάς τον άντρα σου.
    Σε πρώτη φάση κάνε μια καλη συζήτηση μαζί του, προφανως σε θεωρει δεδομένη και δεν δίνει και πολυ σημασία στο πως βιώνεις την κατάσταση.
    Δεν ξέρω αν υπάρχουν πολλές ελπίδες και συγγνώμη που θα στο πω, αν αξίζει όμως κάνε μια προσπάθεια. Δείξτου ότι είσαι σε οριακο σημείο , ότι δεν σου αρέσει να ζεις έτσι την ζωή σου στα 29.
    Να νιώσει ότι αν δεν προσπαθήσει κι αυτός από την πλευρά του θα σε χάσει.
    Να προσέχεις το μωράκι σου, αλλά μην παραμελείς τον εαυτό σου...την εμφάνιση σου και την προσωπική σου ζωή.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Στα τσακίδια ο κάθε βλάκας. Και αντί για ΄"καλό σου" μάθε να τον λες αυτό που είναι, μαλάκας!
    Γιατι ρειν?Δεν εχει δικαιωμα να μη γουσταρει πια την γυναικα του?να βαρεθηκε ?να εκανε λαθος επιλογη, η να αλλαξε προτιμησεις ,(να θελει ανδρες), ειναι μαλακας επειδη δεν γαμαει?η επειδη δεν της ξεκαθαριζει τη θεση του?
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Εγω δεν θα κολλουσα τετοιους χαρακτηρισμους, οκ μπορει να μην γουστάρει πια, αλλά έκανε ένα παιδί πριν ένα χρονο , οφειλει να υποστηρίξει την οικογένεια του ακομα και αν δεν τρελλαινεται για τη γυναικα του.
    Αυτο δεν θα σώσει φυσικα τη σχέση , τουλαχιστον όμως θα είναι ηθικα εντάξει με τους δυο πιο κοντινους ανθρωπους στη ζωη του.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Θέλεις να πεις πως το ότι δεν έμεινε μαζί της ούτε τις πρώτες δύσκολες ώρες μετά τη γέννα, δικαιολογείται από τη βαρεμάρα? Μόνη της το έκανε το παιδί? Ή πού ούτε καν την προσέχει ώστε να της πει ένα καλό λόγο όταν κάνει κόπο να αλλάξει το σώμα της για να βρει τη φόρμα του ξανά? Και ξέρεις κάτι? Μπορεί να μην έχει όρεξη για σεξ, αλλά χεράκια έχει ακόμη, δαχτυλάκια, υπάρχει αυτό το ωραίο μαγικό κουμπάκι της κλειτορίδας, τα στήθη της να φιλήσει, απλά την έχει γραμμενότατη.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    για να πω και την δικια μου γνωμη,

    1ον, το καθε ζευγαρι ξερει μονο του τις αναγκες του, οποτε ο καθενας που ισως να χει περασει παρομοιες καταστασεις δεν μπορει να συμβουλευσει συμφωνα με τα δικα του βιωματα επειδη η καθε κατασταση ειναι διαφορετικη (axl)

    2ον, ο αντρας γενικα απ οτι ακουω και γυρω μου και απο την μανα μ κ απο παραδειγματα, ειναι πολυ λιγοψυχος. μολις βλεπει πως ζοριζεται ''αρρωσταινει'' κ σκεφτεται μονο τον εαυτο του. ποιος ξερει τι σκατα εχει μες στο κεφαλι του ο δικος σου και δεν προσπαθει να χαιρεται με οσα σας συμβαινουν!!!!!! μηπως περναει φαση καταθλιψης κ κεινος? ειναι αδιανοητο αυτο π ειπες πως δεν εμεινε μαζι σου στο νοσοκομειο! επισης μαλλον διχαζεται επειδη νιωθει πως δεν θελεις την αδερφη του κ αυτο τον κανει να τσιναει.

    με το παιδι πως ειναι γενικα?
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Όταν ένας άντρας θέλει μια γυναίκα....
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 116
    Last Post: 18-03-2017, 20:36
  2. Αντρας ανώριμος ή ψυχρός?
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 19-10-2011, 18:06
  3. Αντρας Vs γυναικας vol.1213234
    By kwstas1981 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 13-09-2011, 00:32
  4. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 16:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •