ο άντρας μου μ'έχει κάνει να θεωρώ τον ευατό μου παααααααάρα πολύ άσχημη!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1

    ο άντρας μου μ'έχει κάνει να θεωρώ τον ευατό μου παααααααάρα πολύ άσχημη!!!!

    Καλησπέρα σας.
    Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημά μου, μιας και πραγματικά δεν έχω κανέναν άλλον να τα πω και να με συμβουλεύσει. Με τον άντρα μου είμαστε μαζί 8 χρόνια εκ των οποίων τα 4 είμαστε παντρεμένοι. Έχουμε μαζί ένα μωράκι που πριν λίγους μήνες έκλεισε τον πρώτο χρόνο ζωής του.
    Για να σας πω την ιστορία απ'την αρχή αλλά όσο πιο απλά και λιτά μπορώ, θα σας αναφέρω πως τον άντρα μου το νερωτεύτηκα πολύ κι εκείνος το ίδιο. Σαν ελεύθερο ζευγάρι, οι επαφές μας ήταν συχνές και ποιοτικές. Όμως απ'την ώρα που παντρευτήκαμε τα πράγματα άλλαξαν.
    Σιγά σιγά άρχισαν να αραιώνουν οι επαφές μας με την δικαιολογία πως είναι κουρασμένος κτλ..... μετά άρχισαν οι χαζοδικαιολογίες, τύπου "δεν ντύνεσαι σεξουαλικά", "δεν με προκαλείς", "είμαι στεναχωρημένος", "έχω προβλήματα" και διάφορα άλλα τέτοια.... χαζά..... Για να μην σας κουράζω, ότι μου έλεγε σαν δικαιολογία, εγώ το έπαιρνα σοβαρά και προσπαθούσα να τα διορθώσω. Πάντα όμως έβρισκε άλλη δικαιολογία και άλλη και άλλη και άλλη.....
    Και φτάνουμε στην εγκυμοσύνη μου.....
    Εκεί λοιπόν μπήκε και άλλο ένα πρόβλημα ανάμεσά μας. Η αδερφή του. Θεωρούσε πως έπρεπε κυριολεκτικά να της δίνουμε λογαριασμό για το οτιδήποτε κάνουμε με αποτέλεσμα μετά από 2 χρόνια συνεχών καβγάδων, λίγο πριν μείνω έγκυος, να κόψω κάθε επαφή από μέρους μου.
    Αυτό ήταν το αποκορύφωμα νμίζω!!!!!
    Απ΄την εγκυμοσύνη και μετά δεν με πλησίαζε. Και όταν τον έπιανα και του έλεγα πως έχω κι εγώ ανάγκες και δεν είναι δυνατόν να κάνουμε έρωτα μια φορά τον μήνα και ΑΝ..... μου έβγαζε νέες χαζές δικαιολογίες....Όμως μέσα σ'όλα αυτά και εντελώς τυχαία, μου είπε ότι αυνανίζεται ακόμα..... ε εκεί τον σιχάθηκα τελείως!!!! και τώρα που το σκέφτομαι με πιάνουν τα νευρα μου!!!!!!!!!
    Εν τω μεταξύ στην εγκυμοσύνη πήρα 28 κιλά που μέσα σε 5-6 μήνες τα έχασα. ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ ΧΑΜΠΑΡΙ!!!!!!
    Καμία στήριξη σε τίποτα.
    Να σκεφτείτε πως όταν γέννησα, το μωρό το έβαλαν θερμοκοιτίδα και ο καλός μου δεν έμεινε καν το 1ο βράδυ μαζί μου για στήριξη.... βλέπετε είχε έρθει η αδερφή του (ακάλεστη) να δει το μωρό κι επειδή ζήτησε να με δει κι εμένα και έστειλα μνμ πως εγώ δεν θέλω, ο καλός μου "αρρώστησε"..... το έπιασε το κεφάλι του, τον έπιασε το στομάχι του, τον έπιασα όλα ΕΚΤΟΣ απ'τις ευαισθίσίες του.....
    Την στιγμή που τον χρειαζόμουν τόσο πολύ, εκείνος έφυγε. Ακόμα και την ημέρα της γέννας μου, μου την χάλασαν. Αυτός και η αδερφή του.
    Και βέβαια ΕΓΩ πάλι προσπάθησα μετά να φτιάξουν τα πράγματα μεταξύ εμού και του άντρα μου, αλλά όλα έφτιαχαν για 1-2 βδομάδες και μετά έπεφτε πάλι σε χειμερία νάρκη. Και ούτε καν καταλαβαίνει πως περνάει τόσος καιρός χωρίς να με αγγίζει.
    Και ερχόμαστε στο τώρα. Έχουμε να κάνουμε σεξ 5-6 βδομάδες. πριν 3-4 μέρες με πλησίασε και όταν είπα πως δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε μια φορά τον μήνα, και καλύτερα να μην κάνουμε καθόλου, ψευτοθύμωσε, γύρισε απ'την άλλη και κοιμήθηκε.
    Ξέρω πως όλα φωνάζουν πως με απατάει, όμως είμαι σχεδόν βέβαιη πως δεν ισχύει αυτό (κάποια στιγμή μου είχε καρφωθεί και μένα αυτό στο μυαλό και τουλάχιστον απ'ότι μπόρεσα να ψάξω, δεν κάνει κάτι....).
    Και τώρα;;;;; Τι κάνουμε;;;;;;; Το παλεύω;;;;;; Το αφήνω;;;;;; Τον άντρα μου τον θέλω και τον αγαπώ πολύ, αλλά δεν μπορώ να ανεχτώ ότι στα 29 μου (κι εκείνος 30) θα κάνουμε σεξουαλική ζωή 60χρονων+..... τι να κάνω;;;;;;;;
    Και φυσικά αισθάνομαι χάλια!!!!!!!!!!!!!!! Να μην με θέλει ο άντρας μου;;;;;; Στο δρόμο με κοιτάνε αρκετά μπορώ να πω, αλλά εγώ θέλω να αρέσω στον άνθρωπό μου.
    Ξέρετε πόσες φορές πέρασαν και 4 μέρες που δεν έφαγα τίποτα για να χάσω πιο γρήγορα τα κιλά της εγκυμοσύνης;;;;; Άπειρες!!!!!
    Δεν αιθάνομαι πια καλά. Καθόλου καλά. Περπατάω και χάνω τον δρόμο. Και όποτε πάω να του ανοίξω θέμα ή που κάθεται και παριστάνει ότι ακούει, ενώ δεν ακούει πραγματικά ή μου λέει "μάλιστα, καλά. κάτσε να βάλω λίγο νερό.... κάτσε να πάω να κατουρήσω...." κτλ κτλ κτλ.....
    Δεν θέλω να χωρίσω. Θέλω να τον ξανακερδίσω και θέλω να ξαναγίνουμε όπως παλιά. Και από σας θέλω συμβουλές για το πως να το κάνω. Εγώ πια κουράστηκα. Δεν μπορώ άλλο. Βάζω σεξουαλικά ρούχα το βράδυ και πέφτει δίπλα μου και ροχαλίζει. Βάζω έξαλα εσώρουχα και σκέφτομαι πως "τι τα βάζω, αφού αυτός δεν πρόκειται. άντε το πολύ να πάει να τον παίξει μόνος του"!!! (συγνώμη για την έκφραση).
    Τι κάνω;;;;;;;;;;;;;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    το να βαλεις ρουχα δεν αρκει, δοκιμασε να παρεις πρωτοβουλειες

  3. #3
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    το να βαλεις ρουχα δεν αρκει, δοκιμασε να παρεις πρωτοβουλειες
    τι εννοεις;;;;

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    επιδιωξε την επαφη, μην καθεσαι και να περιμενεις

  5. #5
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    επιδιωξε την επαφη, μην καθεσαι και να περιμενεις
    το'χω κάνει πολλές φορές αυτό. μα είναι δυνατόν να νομίζεις πως δεν έχω προσπαθήσει;;;; πλέον όμως αισθάνομαι πως ζητιανεύω τα κοπλιμέντα, τον έρωτα, το πάθος, την διάθεση.... δεν μπορώ άλλο. με έχουν χαλάσει πια πολλά και θέλω να δω κι απ'την άλλη πλευρά κίνηση. πρέπει με κάποιον τρόπο να τον ξυπνήσω, αλλά πως;;;;;; τα'χω δοκιμάσει όλα (νομίζω) και δεν ξυπνάει απ'την νάρκη του. δεν ξέρω πια τι να κάνω. έχω πέσει πολύ. δεν μπορώ!!!! πνίγομαι!!!!!!!!!!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    φλερταρε καποιον που σου αρεσει μπροστα του

  7. #7
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    φλερταρε καποιον που σου αρεσει μπροστα του
    μμμμμμμμμ........το'χω σκεφτεί..... λες να βγει κάτι;;;; πάντως όταν του λέω ότι στην δουλειά μου διάφοροι μου κάνουν κοπλιμέντα, δείχνει να μην ζηλεύει.....

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by kokkinos kyknos View Post
    μμμμμμμμμ........το'χω σκεφτεί..... λες να βγει κάτι;;;; πάντως όταν του λέω ότι στην δουλειά μου διάφοροι μου κάνουν κοπλιμέντα, δείχνει να μην ζηλεύει.....
    απο εγωισμο μαλλον, αν δεν ζηλευει πραγματικα τοτε δεν χανεις τπτ και να δοκιμασεις κιολας

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Κατά τη γνώμη μου κάνεις ό,τι πιο μίζερο, αντιερωτικό και αντισεξουαλικό. Ζητιανεύεις το ενδιαφέρον του. Έχεις χάσει την αυτοεκτίμησή σου, η οποία σε μεγάλο βαθμό εξαρτάται από την δική του άποψη για σένα.
    Αν συνεχίσεις έτσι το παιχνίδι (το ερωτικό) είναι χαμένο στα σίγουρα.
    Αδιαφόρησε, από τη στιγμή είναι μάλλον δύσκολο να αποχωρήσεις. Γράψτον! Δείξτου ότι δεν είναι το κέντρο του κόσμου. Προσπάθησε να ανακτήσεις την αυτοπεποίθηση, την αυτοεκτίμηση και την αξιοπρέπειά σου μόνη σου.
    Αλλά προς Θεού, μην παρακαλάς! Κανένας δεν πηδάει από οίκτο και λύπηση.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Κατά τη γνώμη μου κάνεις ό,τι πιο μίζερο, αντιερωτικό και αντισεξουαλικό. Ζητιανεύεις το ενδιαφέρον του. Έχεις χάσει την αυτοεκτίμησή σου, η οποία σε μεγάλο βαθμό εξαρτάται από την δική του άποψη για σένα.
    Αν συνεχίσεις έτσι το παιχνίδι (το ερωτικό) είναι χαμένο στα σίγουρα.
    Αδιαφόρησε, από τη στιγμή είναι μάλλον δύσκολο να αποχωρήσεις. Γράψτον! Δείξτου ότι δεν είναι το κέντρο του κόσμου. Προσπάθησε να ανακτήσεις την αυτοπεποίθηση, την αυτοεκτίμηση και την αξιοπρέπειά σου μόνη σου.
    Αλλά προς Θεού, μην παρακαλάς! Κανένας δεν πηδάει από οίκτο και λύπηση.
    and the oskar goes to....marian!!
    συμφωνω απολυτα..!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εμενα παντως με μια ματια που σου ριξα, που εισαι πρωτη μερα στο εψυχολοτζι εχωντας ανοιξει δυο θεματα που ριχνουν ευθυνες στον αντρα σου, με κανει να καταλαβαινω οτι εισαι εξαρτημενη κι οτι σε επηρεαζει παρα πολυ οτι κι αν κανει. το πρωτο ειναι φυσιολογικο αφου εχετε και μωρο, το δευτερο ομως οχι.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Στο άλλο θέμα μου έθεσες προσωπικά την ερώτηση αν αυτό που σου έλεγα είναι βοήθεια. Και γω σου θέτω προσωπικά την ερώτηση. Το να θες να ξανακερδίσεις ένα βόδι είναι εξυπνάδα? Όχι, δε βοηθάω γυναίκες να κάνουν τους άντρες τους να νιώσουν καλά ενώ αυτοί τις κάνουν να νιώθουν άσχημα. Και αν αυτό δεν θεωρείται "βοήθεια" χέστηκα κιόλας. Εσύ τραβιέσαι και ζητάς και συμπαράσταση.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Εγω παρατηρησα οτι ριχνεις ολη την ευθυνη στον συντροφο σου ενω κανεις και εσυ λαθη. Για παραδειγμα

    Quote Originally Posted by kokkinos kyknos View Post
    Και ερχόμαστε στο τώρα. Έχουμε να κάνουμε σεξ 5-6 βδομάδες. πριν 3-4 μέρες με πλησίασε και όταν είπα πως δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε μια φορά τον μήνα, και καλύτερα να μην κάνουμε καθόλου, ψευτοθύμωσε, γύρισε απ'την άλλη και κοιμήθηκε.
    Σε πλησιασε και εσυ τον απερριψες επειδη ησουν θυμωμενη.Αλλα δεν γινεται ετσι.Το παρατραβας και εσυ.Ασε τα πραγματα λιγο ελευθερα και αν δεις οτι εχει ορεξη μην τον απορριπτεις.Η σεξουαλικη ζωη ενος ζευγαριου πολυ σημαντικη για την εξελιξη της σχεσης,μην την καταστρεφεις λογω εγωισμου.
    Δεν λεω σιγουρα εχει ευθυνη και ο συντροφος σου,αλλα με καυγαδες και νευρακια δεν αλλαζει κατι.Καντε μια ηρεμη συζητηση για το θεμα, δες ποια ειναι η αποψη του και βρειτε απο κοινου μια λυση.Αν εχεις την δυνατοτητα ασε το παιδι μια μερα στην μητερα σου και προσπαθησε τοτε να πλησιασεις τον αντρα σου.
    Γενικα απο το ποστ σου φαινεται να το παρατραβατε και οι δυο.
    Πχ ηρθε να σε δει στο μαιευτηριο αλλα τον εδιωξες γιατι θα ερχοταν και η αδερφη του.
    Μαλλον θα πρεπει να επανεξετασετε την σχεση σας και να δειτε ποια ειναι η πορεια της πριν να ειναι αργα.Αν δεν ειναι ηδη αργα γιατι αν καταλαβαινω καλα εχετε πανω απο 1 χρονο προβληματα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Κοκκινε κυκνε...στο πρωτο σου θεμα...δεν σε θελει πια ..στο δευτερο σε κανει να νιωθεις παρα πολυ ασχημη... απο οσα λες εχεις δοκιμασει τα παντα...
    δυστυχως ερχεται καποια στιγμη που πρεπει να αντικρυζουμε την αληθεια καταματα..... και πιστευω πως κι εσυ συντομα μονη σου θα το κανεις.....
    σου ειπα και στο αλλο σου θεμα οτι η εικονα της συζηγου -μητερας που εχεις στα ματια του τωρα μπορει να τον αποτρεπει να σε δει ερωτικα.... λυπαμαι που το λεω ,αλλα καποιοι αντρες λειτουργουν ετσι... και φυσικα αυτο δεν σημαινει υγιη συμπεριφορα και αν ισχυει εχει μεγαλο προβληματικο υποβαθρο....
    Μπορει να σημαινει απλα οτι ο ανθρωπος αυτος επαψε να ειναι ερωτευμενος μαζι σου... ή οτι εχει στρεψει καπου αλλου το ερωτικο του ενδιαφερον....μπορει να μην εχει καθολου ερωτικη επιθυμια....
    Η ουσια ομως σε ολα αυτα τα μπορει.. ειναι οτι απο οσα λες δεν φαινεται διατεθειμενος να το δουλεψει ή να βοηθηθει και συν αυτο δεν θεωρει ουτε καν οτι εσυ μπορει να εχεις προβλημα με ολο αυτο ή απλα δεν τον ενδιαφερει......
    Αυτος που χανει ετσι ή αλλιως σε αυτη την σχεση ομως εισαι εσυ.... αν αντεχεις να καθεσαι να παρακαλας,να προσπαθεις,να στεναχωριεσε και να χτυπας στου κουφου την πορτα κατσε και καντο.... παρτο αποφαση οτι ειστε δυο αδερφακια ... και πορευσου αναλογα...
    αλλα μου δινεις την εντυπωση ανθρωπου που αγαπα την ζωη,εχει θεληση και θελει να ζησει..... εσυ θα αποφασισεις..

  15. #15
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Στο άλλο θέμα μου έθεσες προσωπικά την ερώτηση αν αυτό που σου έλεγα είναι βοήθεια. Και γω σου θέτω προσωπικά την ερώτηση. Το να θες να ξανακερδίσεις ένα βόδι είναι εξυπνάδα? Όχι, δε βοηθάω γυναίκες να κάνουν τους άντρες τους να νιώσουν καλά ενώ αυτοί τις κάνουν να νιώθουν άσχημα. Και αν αυτό δεν θεωρείται "βοήθεια" χέστηκα κιόλας. Εσύ τραβιέσαι και ζητάς και συμπαράσταση.
    καλά, απ'τον τρόπο σου καταλαβαίνω τι είσαι και απλά σε προσπερνώ...... άκου "χέστηκα" σε forum συμπαράστασης..... πόσων ετών είσαι;;;; 12;;;;;; έλεος πια!!!!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Εχω χασει τον ευατο μου..
    By Kelli_17 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 13
    Last Post: 17-06-2012, 20:05
  2. γιατι ειναι τοσο ασχημη η ζωη;
    By aleg in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 28
    Last Post: 01-12-2011, 14:51
  3. Άσχημη διάθεση και κατάθλιψη...
    By gus1973 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 06-10-2010, 20:45
  4. ασχημη διαθεση.
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 26-10-2009, 21:03
  5. Replies: 3
    Last Post: 19-02-2008, 11:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •