Δυσκολια στο να βρω κοπελα. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 65
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by Alucard View Post
    Λοιπον εχουμε και λεμε, δυσκολευομαι πολυ στο να παω να κανω γνωριμιες ακομα και απο το ιντερνετ! Τι εννοω, 'φοβαμαι' μην φαω ακυρο, μηπως δεν μου απαντησει η μηπως ξενερωσει στην πορεια, ετσι εχω δημιουργησει καποια κομπλεξ με τον εαυτο μου. (εδω να σημειωσω οτι δεν εχω καποιο εμφανησιακο προβλημα, αντιθετως θα ελεγα ειμαι αρκετα εμφανησιμος, καστανο ξανθος 80 κιλα, 1,93 υψος. και με λιγη γραμμωση) πολες/οι θα μου πειτε δεν παιζει ρολο η εμφανιση, ωραια τι παιζει ρολο? γτ εχω απογοητευτει αρκετα,και ειναι και καλοκαιρι εχω αρχισει να φρικαρω στην ιδεα οτι θα ειμαι και φετος μονος.
    Θα σας παρακαλουσα να με ρωτησετε οτιδηποτε και θα σας απαντησω ωστε να βγαλω μια ακρη για το τι κανω λαθος
    Κακά τα ψέμματα, εννοείται ότι το πρώτο πράγμα που θα κοιτάξεις σε κάποιον είναι η εμφάνιση. Δεν λέω να είναι μοντέλο, αλλά να έχει αυτό το κάτι που σε γοητεύει. Από κει και μετά, βλέπεις αν σε ενδιαφέρει ο άλλος περισσότερο. Αλλά για την πρώτη κίνηση το κλικ είναι απαραίτητο.

    Εφόσον έχεις και αυτοπεποίθηση και είσαι και εμφανίσιμος, δεν έχει νόημα να φοβάσαι. Θα την πέσεις σε δέκα, και οι 9 να σε απορρίψουν, η 10η δεν θα το κάνει.

    Ξέρεις πόσα χρόνια ακούω να αναρωτιούνται γυναικείες παρέες για το γιατί δεν πλησιάζουν πλέον πολλοί άντρες τις γυναίκες? Γιατί έχουν γίνει κατά κάποιο τρόπο δειλοί? Τι φοβούνται δηλαδή? Δεν δαγκώνουν (όχι όλες τουλάχιστον).

    Ρίξτο στο χιούμορ, πες ένα αστείο να σπάσει ο πάγος, πες κάτι τέλοσπάντων. Κάνε την πρώτη κίνηση. Είναι βαρετό να κάθεσαι σε ένα μέρος και να σε κοιτάει ο άλλος 5 ώρες και να μην μιλάει και μετά να πηγαίνετε και οι δύο για ύπνο. Εδώ κολλάει και η ατάκα "Κοιτάω, κοιτάς, κοιτάω, κοιτάς, θα γνωριστούμε ή θα ματιαστούμε? :)

    Και δεν ξέρω αν κάποιοι δεν πλησιάζουν γυναίκες, γιατί έχουν πέσει σε bitches, αλλά δεν είναι όλες έτσι. Αν δεν δοκιμάσεις θα είσαι μια ζωή μόνος σου.

    Η ζωή θέλει ρίσκο.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    20 ειμαι να σημειωσω και δεν εχω αυτοπεποιθηση (οχι οσο θα επρεπε τελως παντων)για αυτο δεν 'τολμω' να παω να κανω καποια κινηση, αυτο με το κοιταγμα γινεται πολες φορες :rolleyes: αλλα δεν κανω ποτε κατι

  3. #18
    Quote Originally Posted by Alucard View Post
    20 ειμαι να σημειωσω και δεν εχω αυτοπεποιθηση (οχι οσο θα επρεπε τελως παντων)για αυτο δεν 'τολμω' να παω να κανω καποια κινηση, αυτο με το κοιταγμα γινεται πολες φορες :rolleyes: αλλα δεν κανω ποτε κατι
    Καλα στα λέει η kuxumuxu. Κι αν τους την πέφτεις με σεξουαλικά υπονοούμενα ή χάνεις τα λόγια σου και φεύγεις είναι φυσικό να τρως πάντα χυλόπιτες. Σε διαφορετική περίπτωση, αν πλησιαζεις δλδ με αυτοπεποίθηση και υπευθυνότητα στο τι θα πεις και τι θα ζητησεις και μακριά από χυδαιότητες τοτε όπως σου λεέι η kuxumuxuοι "9 να σε απορρίψουν, η 10η δεν θα το κάνει", και προσθέτω ότι οι 9 θα το σκεφτουν σοβαρα πριν σου πουν όχι. Καλλιεργησε το χαρακτηρα σου με κάθε τροπο γιατι το κοιταζουν πολύ οι γυναίκες. Την αυτοπεποίθηση και την τολμη θα τα αποκτησεις με την κινηση, στις αρχες θα δυσκολευεσαι όσο όμως το συνηθίζεις θα γίνεται όλο και πιο εύκολα.
    γιάννης

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Οταν λες,καλλιεργησε τον χαρακτηρα σου? δλδ? μου εχουν πει καποιες κοπελες οτι εχω αρκετα καλο χαρακτηρα...δεν ξερω τι εννοουσαν ακριβως, και επισης μου εχουν πει οτι ειμαι απο τα 'καλα' παιδια.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Quote Originally Posted by twoweeks View Post
    απανταω στον τιτλο:


    ρε φιλε τις φαγαμε τις κοπελες και συ ψαχνεις ακομα για κοπελες. κοιτα να περασεις καλα αν δεν εχεις δουλεια γιατι οταν βρεις θα δεις πως δεν εχει νοημα να αγωνιζεσαι αυτο αν δεν εχεις τιτλο που πουλαει.
    τι κριμα , να μην βαλουμε μπροστα ενα καλο σεναριο για μια φορα, πως να παει μπροστα η κοινωνια μας και να αφησουμε πισω τιτλους και τυπους.
    αν τωρα σε καιει τοσο για κοπελα οπως σου εξηγησα, κοιτα να κανεις καλη διαφημηση, εξυπνη, να της δειξεις πως ξερεις αλλα κολπα , και οτι μπορεις να της παρεχεις πρωτης κλασης προστασια. και δευτερον λεφτα γιατι η μαγκια την ειδαμε ποσο κλανια ειναι ολονων η μαγκια. λεφτα για να της αγοραζεις τα καλυτερα ρουχα, τα καλυτερα καλτσακια για να μην γεμιζει μικροβια το ποδαρακι της, και τριτον να γινεις μονιμος επισκεπτης στο γυμναστηριο ετσι ωστε να της αποδειξεις πως ενω φαγαμε τις κοπελες ειμαστε και γαμω τα αντρακια και τα πρωτα και φτιαχνουμε σωμα για τα κοριτσακια που νομζουν πως ειναι αγορακια και μιλανε σαν τον καρλ μαλοουν. καλα νταξει τα παραλεω θα σου πω τι ειναι γυναικα βασικα.
    γυναικα ειναι το νεκρο σωμα, γυναικα ειναι ο αντιχριστος, γυναικα ειναι αμαρτια, κι αν ειναι καλη δεν κανει σεξ.
    Ούουυυ, σιξ σιξ σιξ, τη Λουκά τι την έχεις? Και ακόμη και κείνη πιστεύει ως αντίχριστο τον Πανούση. Τα ποδαράκια δεν κάθονται σε όσους τα πιστεύουν ωςμέρος σώματος του κακού και μάλιστα ανήκουν σε ένα σώμα με ένα κεφάλι που δε γουστάρει μισογύνηδες.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #21
    Quote Originally Posted by Alucard View Post
    Οταν λες,καλλιεργησε τον χαρακτηρα σου? δλδ? μου εχουν πει καποιες κοπελες οτι εχω αρκετα καλο χαρακτηρα...δεν ξερω τι εννοουσαν ακριβως, και επισης μου εχουν πει οτι ειμαι απο τα 'καλα' παιδια.
    Καλλιεργησε τον χαρακτηρα σου εννοώ να εισαι λογικός, προσγειωμένος, σοβαρός, να ξέρεις να μιλάς, να εισαι ομιλητικός αλλά και να εχεις επιχειρηματα γι αυτα που λες, να μη φοβασαι, να εμπνεεις ασφάλεια, εμπιστοσύνη, να μη γινεσαι αστειος και χαηβάνι, να μη λες πραγματα που δε στεκουν στην πραγματικοτητα πιστευοντας ότι θα εντυπωσιασεις, να εισαι ευγενικός, να έχεις ενα επίπεδο γνώσεων, τετοια.
    Το ότι σου ειπαν εισαι καλος χαρακτηρας και καλο παιδί.. δε ρωτω τι επακολούθησε.. σου γυρισαν την πλάτη... ειναι μεθοδος τους με ευγενικο τροπο να ριχνουν χυλόπιτα.
    γιάννης

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Με προβληματίζει αυτό που λες....για ποιο λογο η ανασφάλεια?Άλλες εκει εξω παρακαλάνε να τις πλησιάσει ένας με τα δικά σου χαρακτηριστικά!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Με προβληματίζει αυτό που λες....για ποιο λογο η ανασφάλεια?Άλλες εκει εξω παρακαλάνε να τις πλησιάσει ένας με τα δικά σου χαρακτηριστικά!
    Τι σε προβληματιζει ακριβως? πολλα ανουσια κομπλεξ,π προσπαθω να ξεπερασω...

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Alucard View Post
    Τι σε προβληματιζει ακριβως? πολλα ανουσια κομπλεξ,π προσπαθω να ξεπερασω...
    φιλε μου, οταν συναντησεις την σωστη κοπελα θα ξεχασεις ολα τα παιδικα κομπλεξ και ανασφαλειες, οι σχεσης δημιουργουνται αυθορμητα και εσυ θελεις να γινει κατα παραγγελια, ε απλα δεν λειτουργει ετσι το πραγμα

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Αυτά όμως απο καπου προηλθαν σαφως...δε θα ηθελες να το ψαξεις?

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Αυτά όμως απο καπου προηλθαν σαφως...δε θα ηθελες να το ψαξεις?
    απλα το αγνωστο φοβιζει, οταν δεν εχεις την εμπειρια να προβλεψεις την αντιδραση του απεναντι νοιωθεις ανασφαλεια. Ακομα περισσοτερο οταν εχεις φαει και μερικα ακυρα και δεν ξερεις τον λογο.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    τι να ψαξω ακριβως? ναι ο axl εχει δικιο παιδικα κομπλεξ, κοροιδεμα στο σχολειο κλπ,κ για αυτο πλησιαζω το αντιθετο 'φυλο' δυσκολα. μου εμεινε η εντυπωση πως ειμαι 'λιγος'. :(

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    σε ψυχολογο σκεφτηκες να πας?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    απλα το αγνωστο φοβιζει, οταν δεν εχεις την εμπειρια να προβλεψεις την αντιδραση του απεναντι νοιωθεις ανασφαλεια. Ακομα περισσοτερο οταν εχεις φαει και μερικα ακυρα και δεν ξερεις τον λογο.
    πολυ σωστος :) το αγνωστο φοβιζει και λειπει η εμπειρια.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    σε καποιες φασεις ναι, αλλα δν πηγα λογω οικονομικων προβληματων.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δυσκολια προσαρμογης στο γαμο
    By Parilaos in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 02-04-2015, 13:27
  2. ΄πονος μετα το σεξ, και δυσκολια στο τελειωμα
    By seleios in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 24-01-2011, 13:42
  3. δυσκολια να επανελθω
    By infinitE in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 17-10-2010, 17:00
  4. Λιγο απο ολα.... με δυσκολια επιλογης θεματος.
    By krino in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 41
    Last Post: 05-05-2010, 17:14
  5. Δυσκολία στην κατάποση
    By aggelikh in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 21-09-2009, 23:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •