αγχοσ κ ευερεθιστο εντερο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    26

    αγχοσ κ ευερεθιστο εντερο

    το τελευταιο καιρο εχω αρκετες ενοχλησεις στο εντερο (φουσκωματα, αερια, εντονη αναγκη για αφοδευση) κ εχω παρατηρησει οτι με πιανει οταν εχω εντονο αγχοσ για κατι..ειχε κανενας αλλος κατι παρομοιο?? θα με βοηθουσαν πολυ οι απαντησεις σας!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Διαβασε αυτο το θεμα, που εχω καποια ποστ για τη σπαστικη κολιτιδα, η αλλιως το συνδρομο του ευερεθιστου εντερου..

    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...724#post355724

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    26
    σε ευχαριστω για την απαντηση σου...απο οτι καταλαβα αυτο που πρεπει να κανω πρωτα απο ολα ειναι να αποβαλω το αγχος μου...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    εγω θα ελεγα οτι πρωτο ειναι να προσεξεις τη διατροφη σου, ειναι πιο πρακτικο και ευκολο, το αγχος ειναι λιγο πιο περιπλοκο να το ξεφορτωθεις..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    26
    προσπαθω κ αποφευγω αυτα πουμε ενοχλουν αλλα δεν βλεπω βελτιωση..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Με πιάνει κι εμένα 2 με 3 φορες το χρόνο. Δεν είναι κατι σοβαρό, αλλά είναι ενοχλητικό, το ξέρω.
    Εγώ έχω κυρίως πόνο στην κοιλια...
    Εκτός απο το άγχος, μήπως ξεκίνησες καποια δίαιτα/ διατροφή, οπότε τρως περισσότερες φυτικές ίνες;
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    26
    οχι δεν ξεκινησα διαιτα..τρωω ακριβωσ τα ιδια κ μαλιστα προσπαθω να αποφευγω τα οσπρια κ το γαλα που ανεκαθεν με ενοχλουσαν..εχω παρατηρησει ομως πως αν ασχοληθω με καττι π.χ παω μια βολτα αμεσως νιωθω καλυτερα για αυτο σου ειπα πριν για ο αγχος.. σημερα ας πουμε εμεινα σπιτι κ το σκεφτομουνα ολη την ωρα με αποτελεσμα να ειμαι ακομα χαλια!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Ναυταθλητικός Όμιλος Ποδηλατών Βάρκιζας "Ο Βουκεφάλας
    Posts
    2,253
    afroxilanthi, για τα δυσάρεστα συμπτώματα, δοκίμασε αυτό.
    Της συγκεκριμένης μάρκας είναι από τα πιο φυσικά και ακίνδυνα (φυτικός άνθρακας).
    http://www.vita4you.gr/index.php?pag...id=351&lang=el

    Αν καταναλώνεις τεχνητά γλυκαντικά,
    περιόρισέ τα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Μα πάει πακέτο με το άγχος, αυτο είναι σίγουρο. Εμένα με πιάνει μόλις χαλαρώσω απο μια φάση που είχα αγχος. Το σώμα μου δεν μπορεί να κάτσει καλά, όταν ηρεμώ, διαμαρτύρεται..
    Το είπες κι εσυ, όταν δεν το σκέφετεσαι, δεν σε σκέφτεσαι κι αυτό. Επίσης, μην κολλάς στη σκέψη ποτε θα σου περάσει. Κάνει τον κύκλο του και τέλος. Προσπάθησε να απασχολείς το μυαλό σου και το σώμα σου, π.χ. εμένα το περπάτημα με βοηθάει πολύ.
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    26
    εχεις δικιο πρεπει να σταματησω να το σκεφτομαι απλα ειμαι λιγακι φοβητσιαρα με θεματα που εχουν να κανουν με την υγεια...:p θα δοκιμασω κ εγω το περπατημα απο αυριο κιολας μηπως κ δω αποτελεσμα!!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    26
    εχω ξεκινησει ομοιοπαθητικη κ μου εχουν πει οτι εχει καλα αποτελεσματα αλλα θα δοκιμασω κ αυτο..

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    83
    μετεδωσε το στα παιδακια κοντα σου για να νιωσεις καλυτερα.... αστειευομαι ρε αφρο... πιες νερο απο το σουπερμαρκετ γιατι το φυσικο μας τελειωσε.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    83
    και αν θες να ξερεις εγω ειχα ρε φροκαλα αιντε τωρα γιατι ειμαι πολυ θυμωμενος. το παν ειναι να καταφερεις να μεγαλωσεις στον κοσμο αυτο για να μαθεις "αλλα κολπακια". και κατι αλλο βρε αφροοκαφεινη μου.... γιατι δεν ψαχνεις σε ξενη ιστοσελιδα για βοηθεια... αντε γιατι πολυ κρατησε το παραμυθι.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    26
    πραγματικα δεν πορω να καταλαβω το υφος σου κ γιατι εισαι θυμωμενος οπως λες...εγω αυτο που ζητησα ειναι συμβουλες για αυτο που περναω γτ σιγουρα το εχουνε κι αλλοι πιο πολυ καιρο απο μενα αρα θα μπορουν να με βοηθησουν πιο πολυ...εισαι απαραδεκτος κ δεν καταλαβαινω τα οσα λες!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Quote Originally Posted by twoweeks View Post
    και αν θες να ξερεις εγω ειχα ρε φροκαλα αιντε τωρα γιατι ειμαι πολυ θυμωμενος. το παν ειναι να καταφερεις να μεγαλωσεις στον κοσμο αυτο για να μαθεις "αλλα κολπακια". και κατι αλλο βρε αφροοκαφεινη μου.... γιατι δεν ψαχνεις σε ξενη ιστοσελιδα για βοηθεια... αντε γιατι πολυ κρατησε το παραμυθι.
    του γουικς γιατί εμεις δεν μπορουμε να αντιμετωπίσουμε το ευερέθιστο δηλαδή κ γιατί θύμωσες χριστιανέ μου ποιος σε πείραξε?ασε τον κόσμο να ψαχνει λύσεις!!!
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. αγχοσ για ολα
    By mary.a in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 11-02-2011, 10:50
  2. αγχος
    By σταυρος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 26-01-2010, 22:42
  3. ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ
    By SILIA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 19-02-2009, 23:32
  4. ΑΓΧΟΣ
    By sweetgirl in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 22-07-2008, 14:56
  5. ΑΓΧΟΣ
    By ΑΘΗΝΑ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 20-07-2007, 06:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •