εχει κακους ανθρωπους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    εχει κακους ανθρωπους

    εμενα μολις παω να ισσοροπησω ολο και καποιος με πειραζει.τωρα (οπως και συνηθως) μια θεοκακη θεια.δεν ξερω τι να κανω να χασω επαφη με τον θειο μου εξαιτιας της ασε που ψυχολογικα δεν ειμαι το καλυτερο δειγμα της γης.ασχετα που μεσα στην αρωστεια ειμαι στα καλα δειγματα της.λοιπον, δεν φτανει που εχουμε το προβλημα μας εχουμε και ολοι πιστευω απο εναν σκατοψυχο κοντα μας.αυτοι οι ανθρωποι ειναι που ουσιαστικα μας αρωστησαν.δεν ξερω πως να τους αντιμετωπησω.και αυτη η αρωστεια δεν αστειευεται ειναι σαν να δινει εις βαρος μας μεταψυχικη δυναμη στους κακους να μας ενοχλουν.εγω παιδια κατα τα αλλα για σχιζοφρενεις τα παω καλα με τους κανονες μου κτλ αλλα πλεον δεν ξερω αμα ελπιζω.τι λετε θα τη διωξουμε την κωλοαρρωστεια φευγει τι κανει?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    83
    τους καλους τους βλεπεις η μονο οτι σου αρεσει βλεπεις;
    στις αποριες σου τωρα. δεν κατανοω γιατι να παρουσιαζεις τον εαυτο σου ως τοσο προβληματικο. δηλαδη τι εκανες και σε εβγαλες σχιζοφρενη; γενικα θα ελεγα εχω να δω σχιζοφρενη αν μπορεις να το πεις ετσι απο την τηλεοραση παππου που εμεινε ετσι απο τον πρωτο παγκοσμιο πολεμο και επειδη δεν τον συτιζαν μικρο βγηκε με καποιες ευαισθησιες και κακεντρεχος. ειναι πολυ βαρια λεξη αυτη. νομιζω οι σοβαροι επιστημονες δεν αναφερουν καν αυτη τη λεξη, την εχουν αφησει πισω. εσυ γιατι τη χρησιμοποιεις; δεν να αποδειξεις κατι περισσοτερο, δεν καταλαβαινω. οσο για το ολο και καποιος σε πειραζει, μηπως και το κουνουπι που κανει ζζζ σε πειραζει; δεν νομιζω να ειναι ανοια αυτο αλλα καποιο προβλημα στον χαρακτηρα σου. καθως και ολα αυτα που εχουν βγαλει τοσο ενδιαφερον τιτλους παρουσιαζονται σαν προβληματα επειδη ολοι λιγο πολυ εχουν καποιο προβλημα στο χαρακτηρα τους. αν βγαινεις εξω και βλεπεις συχνα ποσο αγριος ειναι ο κοσμος φορτησμενος. μερικες φορες ομως με μια καλη κουβεντα λιγη συζητηση και ο αγνωστος μπορει να φανει ως ανθρωπος. το εχεις σκεφτει αυτο προτου βγουν ολοι ανταγωνιστες καθως μεγαλωνουν και γινονται κινδυνος για τους ηδη βολεμενους στο ματαιοδοξο κηνυγι της επιτυχιας; εχεις σκεφτει ποσο ευκολα ποτιζουν οι μπατσοι και οι φυλακες της ψειρας τοσο κοσμο ενω οι ιδιοι δεν δοκιμαζουν ποτε το γιατρικο τους. ειναι αδικος ο κοσμος μας και ειναι αποριας αξιο αυτο το αγριο τοπια εκει εξω αποδεδειγμενα ειναι ολοι εκ του αφυσικου τους να ορμηξουν να λειτουργησει αυτο το μικρο ποσοστο βιας του εγκεφαλου τους. μικρο ποσοστο κι ομως μερικοι σαν εσενα φαινεται ψαχνουν αυτο τον ανταγωνισμο σε ενα ιντερνετ με ποιους ρε φιλε αν μου επιτρεπεις την εκφραση φιλος; με τους παραπληγικους; με αυτα που λες μου θυμιζεις ενα παιδι που ψαχνει "μικροτερους" του να τσακωθει. οπως και η αλλη η απομονωμενη αμεσως βρηκε αφορμη για να δειξει ποσο ευκολα τραβαω τα μικρολογα εις βαρος μου. αγαπη αδελφια. σας το λεει καποιος πολυ θυμωμενος ψιψινουλες μου ψυχακηδες της πενταροδεκαρας.

    το ξεσπασμα οδηγει σε νεα ξεσπασματα. το να βρισκουμε τροπους να μειωνουμε αυτα τα ξεσπασματα οδηγει στο επιθυμητο αποτελεσμα.
    και σε ολοκληρωση του εργου μου "απαντηση στο θεμα ολα με ενοχλουσαν" εχω να πω:

    η δικαιολογια ειναι αυτη "ειμαι τρελος μη με αγγιζεις". "εγω ηδηψ μη μιλας ετσι". εχω "αγχος και ειμαι *******". δικαιολογιες φιλε μου. ας φανουμε ωριμοι ανθρωποι. εστω και εδω.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Γράψτους όλους τους κακούς και κράτα τους καλούς στη ζωή σου.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δεν υπαρχουν καλοι και κακοι, απλα διαφορετικη οπτικη που βλεπουν τα πραγματα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    υπαρχουν τοξικοι ανθρωποι.

    η λυση ειναι μια : απο μακρυα και αγαπημενοι..

    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    εμενα μολις παω να ισσοροπησω ολο και καποιος με πειραζει.τωρα (οπως και συνηθως) μια θεοκακη θεια.δεν ξερω τι να κανω να χασω επαφη με τον θειο μου εξαιτιας της ασε που ψυχολογικα δεν ειμαι το καλυτερο δειγμα της γης.ασχετα που μεσα στην αρωστεια ειμαι στα καλα δειγματα της.λοιπον, δεν φτανει που εχουμε το προβλημα μας εχουμε και ολοι πιστευω απο εναν σκατοψυχο κοντα μας.αυτοι οι ανθρωποι ειναι που ουσιαστικα μας αρωστησαν.δεν ξερω πως να τους αντιμετωπησω.και αυτη η αρωστεια δεν αστειευεται ειναι σαν να δινει εις βαρος μας μεταψυχικη δυναμη στους κακους να μας ενοχλουν.εγω παιδια κατα τα αλλα για σχιζοφρενεις τα παω καλα με τους κανονες μου κτλ αλλα πλεον δεν ξερω αμα ελπιζω.τι λετε θα τη διωξουμε την κωλοαρρωστεια φευγει τι κανει?
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  6. #6
    φιλε δημητρη υπαρχουν ανθρωποι που οταν βλεπουν καποιον που εχει ενα θεματακι με τον εαυτο του του το υπενθημιζουν οποτε βρουν την ευκαιρια ...αυτο ειναι αληθεια.να ξερεις ομως οτι αυτοι εχουν μεγαλυτερα θεματα απο εσενα.δεν αξιζει τον κοπο να σκεφτεσαι αυτα που σου εχουν πει.αυτο που θα σου προτεινα να κανεις ειναι ψυχοθεραπεια με εναν καλο ψυχοθεραπευτη.θα σε βοηθησει παρα πολυ στο να αλαξεις το μοτιβο τον δικο σου σκεψεων ωστε να τους βλεπεις οπως εναι

  7. #7
    Quote Originally Posted by dimitris333 View Post
    φιλε δημητρη υπαρχουν ανθρωποι που οταν βλεπουν καποιον που εχει ενα θεματακι με τον εαυτο του του το υπενθημιζουν οποτε βρουν την ευκαιρια ...αυτο ειναι αληθεια.να ξερεις ομως οτι αυτοι εχουν μεγαλυτερα θεματα απο εσενα.δεν αξιζει τον κοπο να σκεφτεσαι αυτα που σου εχουν πει.αυτο που θα σου προτεινα να κανεις ειναι ψυχοθεραπεια με εναν καλο ψυχοθεραπευτη.θα σε βοηθησει παρα πολυ στο να αλαξεις το μοτιβο τον δικο σου σκεψεων ωστε να τους βλεπεις οπως εναι
    εγω συνονωματε ανησυχω πραγματικα αν το καλο κερδιζει το κακο.πιστευω δε οτι οι κακοι πιο καλα ζουν εις βαρους των καλων.ας ελπισουμε οτι σε αυτα τα λογια μιλαει η ψυχωση μου και οχι εγω παντως πραγματι οι κακοι επιβαλλονται στους καλους και τπτ στον κοσμο δεν παει καλα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    τα βλεπεις ολα πολυ ασπρα και μαυρα. υπαρχουν και αλλα χρωματα.

    κανεις δεν ειναι απολυτα κακος ή καλος και ολα ειναι σε εξελιξη. μετρον αριστον.

    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    εγω συνονωματε ανησυχω πραγματικα αν το καλο κερδιζει το κακο.πιστευω δε οτι οι κακοι πιο καλα ζουν εις βαρους των καλων.ας ελπισουμε οτι σε αυτα τα λογια μιλαει η ψυχωση μου και οχι εγω παντως πραγματι οι κακοι επιβαλλονται στους καλους και τπτ στον κοσμο δεν παει καλα
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Έχεις μεταφυσικοποιήσει τις δυνάμεις που τάχα έχουν οι γύρω σου να σε χαλάνε. Ούτε η θεία σου είναι μέλος ομάδας Χ, ούτε κανείς άλλος. Τοποθετώντας εσένα χαμηλότερα εξαρχής, μέσα στο μυαλό σου φαντάζουν παντοδύναμοι. Αν μπορείς να μην σκέφτεσαι με όρους απολυτότητας, θα ξέφευγες από τόσο αυστηρά όρια που έχεις βάλει ανάμεσα σε σένα, τον καλό και αδύναμο, και τους άλλους, τους κακούς και δυνατούς. Ο maus στο έγραψε πολύ πιο κατάλληλα και ΓΗΙΝΑ, όχι υπερφυσικά και μεταφυσικά, άνθρωποι με τοξικές συμπεριφορές, που σε χαλάνε, μην τους μυθοποιείς κι από πάνω, επιβραβεύοντας τα κόμπλεξ τους.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Όσοι άνθρωποι ασχολούνται με άλλους και δημιουργούν προβλήματα είναι αυτοί που έχουν τα μεγαλυτερα. Επίσης, το κακό είναι οτί επηρέαζεσαι που σημαίνει οτί και εσύ έχεις θεματάκια και αφήνεις την πόρτα σου ανοιχτή σε αυτούς τους ανθρώπους. Αν αυτά τα καταλάβεις πιστεύω οτι θα καταφέρεις να διαχειριστείς τον εαυτό σου και τους άλλους.
    Δεν σου κάνουν κακό οι άνθρωποι αλλά εσύ που τους αφήνεις να σε επηρεάζουν...
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    θα το πω πάλι είσαι ισότιμος αυτό σημαίνει ότι μπορείς κ να απαντασ πάλεψε να αντέχεις γτ τα πράγματα στη ζωή είναι λίγο πολύ ζούγκλα

  12. #12
    Quote Originally Posted by elis View Post
    θα το πω πάλι είσαι ισότιμος αυτό σημαίνει ότι μπορείς κ να απαντασ πάλεψε να αντέχεις γτ τα πράγματα στη ζωή είναι λίγο πολύ ζούγκλα
    σωστο ελις.μπραβο

Similar Threads

  1. Το κομπλεξ μου με τους ηλικιωμενους ανθρωπους
    By deleted-member30-03 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 16-01-2012, 00:33
  2. ΙΨΔ και οι σχεσεις με τους αλλους ανθρωπους
    By korman709 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 23-09-2011, 22:22
  3. Ανθρώπινη Φύση - Κοινωνικά πειράματα σε ανθρώπους
    By vince in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 08-11-2009, 21:28
  4. φοβια με τους ανθρωπους
    By Arsi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 30-08-2008, 20:01
  5. φοβάστε για τους δικούς σας ανθρώπους;
    By prasiniklosti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 24-08-2008, 22:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •