ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ Η ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97

    ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ Η ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ

    Γεια σας! Ειμαι 20 και εχω σχεση με με κοπελα στην ηλικια μου 9 μηνες τωρα!! Απο εκει που ημασταν μες τις γλυκες ξαφνικα ολα χαλανε! Οχι οτι τσακωνομαστε... Ποτε δεν εχουμε τσακωθει σοβαρα για κατι! Απλα μοιαζουμε να βαριομαστε, μερικες φορες ειρωνευομαστε ο ενας τον αλλο και ολο αυτο με κουραζει οπως επισης κουραζει και τη κοπελα μου! Και ισως εκεινη κουραζεται σε μεγαλυτερο βαθμο γιατι σα χαρακτηρας ειμαι πιο δυσκολος και μερικες φορες οταν εχω νευρα για παραδειγμα μπορει να ξεσπασω σε εκεινη... και λογικο ειναι αυτο να τη στεναχωρει! και ολα αυτα τα συζηταμε και νομιζω πως ειναι πιθανο να χωρισουμε! εμενα γνωμη μου ειναι οτι αυτα συμβαινουν σε ολα τα ζευγαρια... ειναι κατι φυσιολογικο δε γινεται να ειμαστε συνεχως ολο καλα και ωραια!! το θεμα ειναι πως μπορουμε να το ξεπερασουμε? γιατι πραγματικα ειναι κριμα να χωρισουμε ενω νιωθουμε τοσα πραγματα ο ενας για τον αλλο! Και περναμε τοσο καλα μαζι πραγματικα! Νομιζω πως σταματησαμε να ειμαστε ετσι λογω ρουτινας! Εχουμε αναγκη να ανανεωθει καπως η σχεση... να παμε ενα ταξιδι,να περασουμε περισσοτερο χρονο μαζι...κατι τελοσπαντων!!! αλλα δε ξερω πως θα γινει αυτο... το σιγουρο ειναι οτι δε θελω να τη χασω και ειμαι σιγουρος οτι ουτε και αυτη θελει απλα αν δεν ειμαστε καλα και δυο πως μπορουμε να συνεχισουμε?? Πιστευς πως δε πρεπει να το παρατησουμε στη πρωτη δυσκολια γιατι οπως ειπα νομιζω αυτη τη φαση τη περνανε ολα τα ζευγαρια! Αν καποιος εχει βρεθει σε παρομοια κατασταση και εχει να μου πει κατι να βοηθησει θα το εκτιμουσα γιατι εχω αναγκη να ξεκολλησω απ αυτη τη κατασταση, εχω μπερδευτει!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Καλησπέρα!Αρχικά θα ήθελα να σου πω ότι το καλύτερο κλειδί για να λύσεις ένα τέτοιο πρόβλημα είναι ο διάλογος.Γνώμη μου είναι ότι θα ήταν καλό να συζητήσεις αυτούς τους φόβους σου και τους προβληματισμούς σου με την κοπέλα σου.Στην ηλικία που είστε είναι αδιανόητο να βαριέστε,ειδικά αυτη την εποχή που υπάρχει πληθώρα επιλογών για να ανανεώσετε τη σχέση σας.Μπορείς να βρεις πλεον απο το ιντερνετ χιλιάδες προσφορές για ταξίδια και διακοπές ή ακομη να επιλέξεις και το κάμπινγκ!Επίσης εαν δουλεύετε και δεν έχετε τον αναόλογο χρόνο μπορείτε να κάνετε εξορμήσεις τα σαββατοκύριακα,τόσοι κοντινοί και έξυπνοι προορισμοί υπάρχουν ;) Μη χάνεις το κουράγιο σου,αρκεί να είσαι ειλικρινής με την κοπέλα και ευθής.Να της ξεκαθαρίσεις πως αισθάνεσαι και να μη διστάζεις.Είναι καλό να ακούσεις τί μπορεί να σκέφτεται και αυτή απο την πλευρά της.Απο τη στιγμή που όπως λες περνάτε πολύ καλα οι δυο σας,δε βλέπω το λογο να μην κυλάει ομαλά η σχέση-σαφώς με τα σκαμπανεβάσματά της πάντα-.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Επειδή γράφεις στον τίτλο ότι νιώθεις ότι η σχέση σου τελειώνει, θέλω να σου πω ότι πιστεύω ότι, όταν νιώθεις ότι κάτι δεν πάει καλά, όντως δεν πάει καλά.

    Αυτό όμως, δεν σημαίνει ότι θα χωρίσετε κιόλας, όπως λέει και ο howtodream, μίλα της και βρείτε μια λύση.

    Αν όμως περάσει κάποιο διάστημα και δεν τα βρίσκετε, χωρίστε τώρα που είναι νωρίς και μην σπαταλήσετε τα χρόνια σας.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Εγω οταν νιωθω οτι η σχεση τελειωνει τοτε οντως λιαν συντομως τελειωνει. Αν καταφερω ποτε και αλλαξω τη ροη του σεναριου θα σου πω!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97
    Το συζητησαμε και βλεπω οτι νιωθει πολλα για μενα απλα δυσκολευεται και μου λεει οτι δεν ειναι πολυ καλα γενικα με τη σχεση μας... με ρωτησε τι θελω εγω να κανουμε και της ειπα να μεινουμε μαζι γιατι ειμαι σιγουρος οτι μπορουμε να περναμε καλα μαζι και οτι ειναι απλα μια φαση που ξεπερνιεται ... νομιζω οτι εχω δικιο αλλα δε μπορω να ειμαι και 100% σιγουρος... τουλαχιστον θα προσπαθησουμε...αφου και αυτη το θελει και εγω το θελω και περνουσαμε τοσο καλα μαζι δε βλεπω το λογο να μη μπορουμε και τωρα αφου οτι νιωθουμε παραμενει!

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 22-11-2012, 04:55
  2. Νιωθω παγηδευμένος με την σχέση μου.
    By Rigi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 25-02-2011, 02:17
  3. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 02:20
  4. Εκει που τελειωνει η λογικη...
    By Agnosti_x509 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 43
    Last Post: 22-08-2008, 10:52
  5. ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΠΟΤΕ;;
    By akoma in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 23-08-2005, 19:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •