Ψυχωση και ψυχιατροι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    114

    Ψυχωση και ψυχιατροι

    Ειναι κανεις ευχαριστημενος απο τους ψυχιατρους που εχουν επισκευτει μεχρι τωρα? Πιστευω ο μεγαλυτερος ψυχιατρος ειναι ο ιδιος ο ευατος.Αρκει να τα βαλουμε κατω και να σκεφτουμε.Οτι θα πληγωθηται ειναι ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ.Αλλα ο αγωνας συνεχιζεται μεχρι τελικης πτωσης

  2. #2
    Quote Originally Posted by labwmenos View Post
    Ειναι κανεις ευχαριστημενος απο τους ψυχιατρους που εχουν επισκευτει μεχρι τωρα? Πιστευω ο μεγαλυτερος ψυχιατρος ειναι ο ιδιος ο ευατος.Αρκει να τα βαλουμε κατω και να σκεφτουμε.Οτι θα πληγωθηται ειναι ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ.Αλλα ο αγωνας συνεχιζεται μεχρι τελικης πτωσης
    εισαι πολυ απαισιοδοξος φιλε(χωρις να σημαινει οτι δεν συμφωνουμε).εγω με τον δικο μου ψυχιατρο ειμαι πολυ ευχαριστημενος γιατι καταφερε και μου εδιωξε την καταθλιψη.αν θες να στον γνωρισω.εγω θα γινω παντως για μια στιγμη πιο απαισιοδοξος απο εσενα και θα πω οτι ο αγωνας σταματησε οταν παθαμε ψυχωση.τωρα δεν μας σωζει τπτ.τι λες λαβωμενε?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    114
    Ειναι και πως θα διαχειρηστεις την ψυχωση ο ιδιος.Σιγουρα ειναι μεγαλη η καταρα η ψυχωση.Αλλα δεν μασαμε προχωραμε.Εγω με κανενα δεν ειμε ευχαριστημενος ψυχιατρο.Μπορουσα να καν πολλα πραματα αλλα δεν γιναν λογο κακης διαχειρησης.Φταιω και γω.Δεν βαζω την ουρα μου απ εξω.

  4. #4
    Quote Originally Posted by labwmenos View Post
    Ειναι και πως θα διαχειρηστεις την ψυχωση ο ιδιος.Σιγουρα ειναι μεγαλη η καταρα η ψυχωση.Αλλα δεν μασαμε προχωραμε.Εγω με κανενα δεν ειμε ευχαριστημενος ψυχιατρο.Μπορουσα να καν πολλα πραματα αλλα δεν γιναν λογο κακης διαχειρησης.Φταιω και γω.Δεν βαζω την ουρα μου απ εξω.
    λαβωμενε αμα θες στειλε προσωπικο μηνυμα να σου δωσω το τηλ του γιατρου μου.ειναι καθηγητης και πολυ καλος.εμενα με βελτιωσε 50% αν λαβεις υποψη οτι ειχα και ψυχωση και καταθλιψη και τωρα εχω μονο ψυχωση.η ψυχωση ειναι ατιμο πραμα ειναι καταρα θεου συμφωνω.αλλα δεν υπαρχει ελπιδα δε λεω επιστημονικα αλλα να φυγει με τον ιδιο τροπο ακριβως! που ηρθε?αλλα εγω πιστευω οτι δεν μας αρκει απλα να φυγει τα θελουμε ολα και αυτο την κανει πολυ δυσκολη αρωστεια.τι λεω δεν χρειαζεται κανεις να το φιλοσοφησει για να πει οτι η ψυχωση ειναι δυσκολη οταν την ζεις ειναι απλα σκατα.
    Last edited by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817; 25-06-2012 at 19:49.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Βασικα το προβλημα με την ψυχωση ειναι οτι τα υπαρχοντα φαρμακα που κυκλοφορουν βελτιωνουν ή και σε πολλες περιπτωσεις εξαλειφουν τα θετικα συμπτωματα της ψυχωσης αλλα δεν θεραπευουν τα αρνητικα συμπτωματα.Στο μελλον ελπιζω να κυκλοφορησουν νεα φαρμακα που να καταπολεμουν και τα αρνητικα συμπτωματα της ψυχωσης.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    Σιγα δημητρη τι καταρα και αηδιες. Μια αρρωστεια ειναι.

    Λενε οτι μπορεις να την κολλησεις και απο ιους κ.λ.π.

    Αυτα που λες τα πιστευαν στον μεσαιωνα οταν δεν ειχαν γνωσεις ιατρικες. Δε ξερανε τοτε για ιους,μικροβια κ.λ.π.

    Δε λειτουργει καλα το μυαλο απλως. Ειναι σαν μια τηλεοραση χαλασμενη.

    Οταν βρεθει το φαρμακο θα γινουμε οριστικα καλα.
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    λαβωμενε αμα θες στειλε προσωπικο μηνυμα να σου δωσω το τηλ του γιατρου μου.ειναι καθηγητης και πολυ καλος.εμενα με βελτιωσε 50% αν λαβεις υποψη οτι ειχα και ψυχωση και καταθλιψη και τωρα εχω μονο ψυχωση.η ψυχωση ειναι ατιμο πραμα ειναι καταρα θεου συμφωνω.αλλα δεν υπαρχει ελπιδα δε λεω επιστημονικα αλλα να φυγει με τον ιδιο τροπο ακριβως! που ηρθε?αλλα εγω πιστευω οτι δεν μας αρκει απλα να φυγει τα θελουμε ολα και αυτο την κανει πολυ δυσκολη αρωστεια.τι λεω δεν χρειαζεται κανεις να το φιλοσοφησει για να πει οτι η ψυχωση ειναι δυσκολη οταν την ζεις ειναι απλα σκατα.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

Similar Threads

  1. Φάρμακα και Ψυχίατροι
    By Dimitriou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 24-09-2011, 23:05
  2. Ψυχολόγοι η ψυχίατροι;
    By carrot in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 0
    Last Post: 23-11-2010, 12:40
  3. ΨΥΧΙΑΤΡΟΙ-ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ-ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ
    By stress in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 17-07-2009, 18:53
  4. Ψυχιατροι
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 25-06-2008, 15:19
  5. Φαρμακα, ψυχολογοι και ψυχιατροι
    By tessa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 11-09-2006, 22:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •