Νιωθω ασχημα που η κοπελα μου παει διακοπες και εγω οχι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97

    Νιωθω ασχημα που η κοπελα μου παει διακοπες και εγω οχι

    Γεια σας ! Ειμαι με μια κοπελα 8 μηνες τωρα... και το καλοκαιρι εφτασε... φετος δωσαμε πανελληνιες και τελειωσαμε το σχολειο και της ειχα προτινει να παμε μαζι διακοπες ... αρνηθηκε ομως ξερωντας πως δε θα την αφηναν οι γονεις της μαζι μου κτλπ και εινα και ντροπαλη να τους το προτινει αλλωστε! το σεβαστηκα γιατι οκ μικροι ειμαστε! σχεδιαζα λοιπον να παω διακοπες με τους φιλους μου και εκει που ειχαμε αποφασισει που θα παμε κτλπ ενας ενας αρχισαν να λενε οτι δε θα ερθουν λογω οικονομικων και τελικα το αφησαμε στην ακρη και δε νομιζω να παμε καπου τελικα! απ την αλλη η κοπελα μου εκει που δε μπορουσε να συννενοηθει με τις φιλες της θα παει τελικα μια εβδομαδα διακοπες! Και οταν μου το ειπε ζηλεψα τρομερα! Οχι μονο επειδη θα χωριστουμε για μια βδομαδα ενω δε το χουμε κανει ποτε αυτο... προφανως και σκεφτομαι ολα αυτα τα : τι θα κανει μια βδομαδα εκει? δε θα ξερω τιποτα κτλπ αλλα ουσιαστικα εμπιστοσυνη της εχω δεν ειναι εκει το θεμα μου... ζηλευω πολυ που θα τη δω να φευγει και εγω θα μεινω πισω να κανω ολο τα ιδια και τα ιδια και να ρουτινιαζω στη κυριολεξια!! ηθελα τοσο πολυ να παω μαζι της διακοπες και τελικα δε τα καταφεραμε αλλα τωρα εγω δεν εχω κατι να περιμενω απο το καλοκαιρι... εχω βαρεθει ολο τα ιδια και τα ιδια και σε ολο αυτο ερχεται να προστεθει και η ζηλεια μου! αν καποιος ειχε βιωσει κατι παρομοιο θα με βοηθουσε να το συζητησω! Ευχαριστω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351
    multikara, κοιταξε τις δικές σου διακοπές με την παρεα σου και αστην να παει με τις φιλες της διακοπές να περασει καλά. Αφου στους γονεις της δεν μπορει να το καλυψει, τί θέλεις να μην παει καθολου επειδη δεν μπορει να πατε μαζι; Πολυ εγωιστικο ακουγεται. Θα έρθουν ίσως πιο καταλληλες χρονικές περιοδοι στο μελλον για τις κοινες σας διακοπές.

    Στη ζωη δεν μπορουμε να τα έχουμε όλα κομμενα και ραμμενα στα μετρα μας. Πρέπει με όποιες συνθηκες διαμορφωνονται να περναμε καλά.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    η αληθεια ειναι οταν λες πως εχεις σχεση, και ακους να πηγαινει το ζευγαρι ξεχωριστα διακοπες, φαινεται λιγο ασχημα. δλδ και το μυαλο σου παει στο χειροτερο, οτι θα πεσει κερατο. αλλα αφου ειστε σε μικρη ηλικια ακομα, μπορει να ειναι κατι το αθωο. οπως και να εχει κοιτα τη παρτη σου, μη ξεμεινεις καλοκαιριατικα.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97
    Blue οπως ειπα δε με ενοχλει να παει διακοπες !! Ποτε δε θα της ελεγα να μη παει... δε ζουμε στο 1800 μη τρελλαθουμε! Οπως λεει και ο ΚΕΝΟ προφανως σκεφτεσαι το χειροτερο οτι και καλα εκει δε θα ξερεις τι κανει κτλπ... ο καθενας θα το σκεφτοτανε αυτο μη κοροιδευομαστε! Αλλα δε μπορεις να της εχεις και λουρακι οτι ειναι να κανει θα το κανει δεν ειμαι τοσο κολλημενος, το αντιθετο μαλιστα την εμπιστευομαι ... απλα το προβλημα μου ειναι οτι ζηλεψα γιατι εχω αναγκη να ξεφυγω περνωντας και χρονο μαζι της ... αυτη θα φυγει , θα ανανεωθει κ 7 μερες ειναι πολλες... εγω θα ρουτινιαζω στη καθημερινοτητα ... και οταν γυρισει εγω θα μαι εκνευρισμενος και αυτη θα χει περασει τελεια και θα συνεχισω να ζηλευω

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    23
    Εγώ ένα πράγμα έχω να πω, πως αν κάποιος από τους δύο είναι να ξενοκοιτάξει, θα το κάνει έτσι κι αλλιώς, είτε πάει διακοπές είτε όχι. Τώρα όμως που συμβαίνει να τις περάσετε χωριστά, σίγουρα το μυαλό σου πάει συνέχεια εκεί.
    Σκέψου λίγο πρώτα, υπάρχει εμπιστοσύνη ανάμεσά σας, σεβασμός και ειλικρίνεια? Είναι η σχέση σας σταθερή, ή χωρίς βάσεις που με την παραμικρή δυσκολία μπορεί και να διαλυθεί? Σημασία έχει να εμπιστεύεσαι τον άνθρωπό σου και να ξέρεις ότι η σχέση σας αντέχει ακόμα και σε καθημερινούς μικροπειρασμούς. Αυτό θα είναι ίσως μία μικρή δοκιμασία στη σχέση σας, δώστης την ευκαιρία να σου αποδείξει αν πραγματικά σε σέβεται και σ'αγαπάει. Και συ με τη μεριά σου, μην της δείξεις σε καμία περίπτωση πως σε ενοχλεί, μην σπας τα τηλέφωνα για να δεις που βρίσκεται, τι κάνει, με ποιον είναι. Μπορείτε να μιλάτε, αλλά με μέτρο, διακοπές θα κάνει, όχι σκοπιά. Και άφησέ την να σε παίρνει εκείνη όσο μπορείς, έτσι θα δεις αν της λείπεις με το να στο λέει και θα καταλάβεις τα βαθιά αισθήματά της. Και συ, κοίταξε να περάσεις ωραία, κανόνισε κάτι άλλο με τους φίλους σου ή με την οικογένειά σου, μη το βλέπεις ανταγωνιστικά, πάει αυτή πρέπει να πάω και γω, γιατί δεν θα περάσεις ποτέ καλά έτσι. Και προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά για εκείνη, έτσι θα κερδίσεις και την εκτίμηση της, πίστεψέ με.
    Καλές διακοπές, ότι κ αν κάνεις...

Similar Threads

  1. παει παει η νηπενθες!
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 30-12-2011, 19:36
  2. Νιώθω πολύ άσχημα
    By Λαθρόβιος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 16-12-2011, 08:58
  3. θελει να παει διακοπες με φιλους του
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 106
    Last Post: 07-06-2011, 20:31
  4. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 01:20
  5. ΝΙΩΘΩ ΑΣΧΗΜΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ
    By donald_girl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 50
    Last Post: 22-05-2008, 11:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •