Καλημέρα σας..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1

    Καλημέρα σας..

    Καλημέρα σας!
    Τελικά μετά από σχεδόν 1 ολόκληρο χρόνο μπόρεσα ξεκάθαρα να δω κάποια πράγματα, με βοήθησε πολύ εκείνος.
    Ηξερε πολύ καλά πως το να τελειώσει ότι μηδαμινό μας ένωνε εμένα κυριολεκτικά με διέλυσε σαν άνθρωπο.
    Ηταν άπειρα οι φορές που του ζήτησα να δώσει μια ευκαιρία να το προσπαθήσουμε όμως είχε πάει ήδη αλλού, σε άλλη και ήταν καλά..Με κρατούσε και μένα στη ζωή του ΧΩΡΙΣ να υπάρχει το σεξ...Ημουν βλέπετε τόσο ανόητη και τόσο χαζή που το χα εξειδανικεύσει τόσο αυτό όσο και εκείνον και εδώ και 1,5 χρόνο του λεγα και συμφωνούσε πως αυτό θα ήθελα να γίνει όταν και αν είμαστε κανονικά μαζί. Φαινόταν να το ασπάζετε αν και πολλές φορές όταν ερχόμασταν πολύ κοντά φαινόταν να μειώνονται οι αντιστάσεις του στο θέμα αυτό.
    Πάντα τον είχα πολύ ψηλά στο μυαλό και την καρδιά μου. Ηξερα πως είναι με άλλη και ποτέ δεν του δημιούργησα κάποιο πρόβλημα στη σχέση του. Υπήρχαν φορές που ξεσπούσα και δεν το άντεχε.Πέρασα άπειρα βράδια 1 χρόνο τώρα να κλαίω, να οδύρομαι, να κάνω 1002 προσπάθειες να τον φέρω πίσω, και το ήξερε το ήξερε καλά πόσο διαλυμμένη και καταρρακωμένη ήμουν ψυχολογικά.
    Υπήρχαν φίλες μου που μου λεγαν να μην ασχολούμαι και να πάω απλά να κοιμηθώ μαζί του ένα βράδυ για να μου φύγει...Ποτέ δεν το έκανα, όχι γιατί είμαι πουριτανή και δήθεν, απλά γτ δεν ήθελα ποτέ τη "σχέση μου-γνωριμία" με τον άνθρωπο αυτή να την πάω στον πάτο. Και φαινόταν να το ασπάζεται και εκείνος...Ηξερε πόσο πολύ στενοχωριόμουν γι αυτόν και πόσο υπέφερα στην όλη αυτή κατάσταση το ήξερε καλά...Καλύτερα από το καθέναν...Και πραγματικά γι αυτό τον είχα τόσο ψηλά μέχρι προχθές μέχρι ίσως πριν μια εβδομάδα...
    Είχαμε ξεκινήσει εδώ και μια εβδομάδα να μιλάμε πονηρά, ίσως το επεδίωκα και εγώ κάποιες φορές η ανόητη στην προσπάθεια μου να μου δώσει σημασία...Ποτέ όμως δεν είχα σκοπό να καταλήξω στο κρεβάτι μαζί του ότι και να λέγαμε και αυτό το ήξερε...Μην σας τα πολυλογώ προχθές συνέβη κάτι που με διέλυσε κυριολεκτικά διέλυσε την εικόνα που είχα για αυτόν, για μας...
    Σε μια συζήτηση μέσω κινητού για το ενδεχόμενο να πηγαίναμε σε ενα ξενοδοχείο το ήθελε σαν τρελός όπως είπε..Η απάντηση μου ήταν και όσα έλεγες και λέγαμε εδώ και πόσους μήνες ότι θα θέλαμε να το κάναμε μόνο όταν είμαστε μαζί σαν ζευγάρι κανονικό μου απάντησε πως συνεχίζει να το πιστεύει αλλά υπάρχουν φορές όπως αυτή που θέλει πολύ να γίνουμε ένα..
    Δεν άργησε η συζήτηση να συνεχιστεί και του είπα ότι πίστευα πως "Υπάρχει ακόμα μέσα μου και πως δεν μπορώ από την μία μέρα στην αλλή να τον βγάλω και να πω έρχομαι να κοιμηθώ μαζί σου ενώ ξέρω....Πως αν καταφέρω και πάψω να τον βλέπω τόσο συναισθηματικά όπως τώρα θα το κάνω ενδεχομένως,ενώ δεν παρέλειψα το ενδεχόμενο να γίνουμε ξένοι από εκείνο το βράδυ και μετά"...Ξένοι με την έννοια πως δεν θα θέλω την παραμικρή επαφή με κάτι που κατά 1000% θα με διέλυε αν συνεχιζόταν...
    Και ενώ φυσικά ήξερε πως ένιωθα γι αυτόν και τι ήθελα από εκείνον πραγματικά...
    Η απάντηση του λοιπόν ήταν η ακόλουθη..."Θέλω όταν φύγουμε από το ξενοδοχείο να φύγουμε αγκαλιά και αγαπημένοι και όχι ξένοι....."
    Πως γίνεται να μου το λέει αυτό μου λέτε?????Του απάντησα πως όλα είναι πολύ εύκολα γι αυτόν και μου κάνει εντύπωση το τι λέει αφού μάλλον ποτέ δε κατάλαβε τι ένιωσα γι αυτόν και πόσο υπέφερα...Η απάντηση του ??? "Εχει δίκιο...Σου ζητώ συγγνώμη.."
    Πιο πριν μου λεγε πως δεν με βλέπει για να περάσουμε καλά και πως ότι λέει προκύπτει από τα όμορφα συναισθήματα που όπως ισχυρίζεται έχει για μένα... Δεν τον πιστεύω...
    Για μένα, την κοπέλα του για πόσες έχει όμορφα συναισθήματα και πόσες αγαπάει πια?????

    Δε πρόκειται να ακυρώσω εμένα και τα πιστεύω μου και να κοιμηθώ μαζί του...Πείτε μου απλά εσείς...Μια γνώμη, μια συμβουλή...Αξίζει να μιλάω μαζί του ή ήρθε η ώρα επιτέλους να φύγω??Τόσο πολύ δηλ του λείπει το κρεβάτι και το θέλει από μένα ενώ είναι μ άλλη??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    ΈΡη μου καλημέρα...
    Πως είναι δυνατόν βρε κοριτσάκι να έχεις ψηλά κάποιον που ενώ έχει σχέση ασχολείται με κάποια άλλη?
    ακόμα κι αν αυτή η άλλη είσαι εσύ.
    Την έχεις χάψει ωραιότατα την παραμύθα του, στο λέω χύμα μπας και ταρακουνηθείς.
    Δε σε αγαπάει, ούτε σε βλέπει σαν κάτι ξεχωριστό.
    Αν συνέβαινε αυτό απλούστατα θα ήταν μαζί σου. Πραγματικά δεν υπάρχει κάτι πιο απλό από αυτό.
    Ο τύπος είναι για κλωτσιές.
    Και εσύ αγαπητή μου, ναι θα στο πω παρόλο που σε συμπαθώ, είσαι για χαστούκια.
    Γιατί αγάπη μου ενώ ξέρεις ότι έχει σχέση συνεχίζεις να ασχολείσαι?
    Πρώτον, επαναλαμβάνω αν σε ήθελε θα ήταν μαζί σου.
    Δεύτερον, εσύ αν ήσουν σε σχέση με κάποιον, θα σου άρεσε να υπήρχε κάποια που θα μιλάει κρυφά στο γκόμενό σου?
    σκέψου λοιπόν να ήσουν στη θέση της.
    Τρίτον, ποιο κανονικό ζευγάρι, να γίνουμε ένα και κουλαμάρες???
    Δε συμβαίνουν αυτά ρε αγάπη.
    Δεν έχεις καταλάβει ακόμα ότι όλα ξεκινάνε από το σεξ? τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο. Σου αρέσω, μου αρέσεις, το κάνουμε κι αν μετά κάτσει η συγκυρία προκύπτει και η σχέση.
    Συγγνώμη που στα λέω έτσι, αλλά πραγματικά διαβάζοντάς σε, ήταν σα να διάβαζα κείμενο μιας έφηβης.
    Λοπόν ο τύπος αυτός, θέλει απλά σεξ.
    Επίσης σίγουρα παίζει και με κάποια άλλη.
    Τώρα γιατί το κάνει αυτό, χέστηκες. Δε θα κάτσεις να τον ψυχολογήσεις κιόλας.
    Εσύ θες απλά σεξ? όχι προφανώς.
    Τότε τι χτυπιέσαι?
    Δεν μπορουμε να αρέσουμε σε όλους.
    Βρες κάποιον άλλον να ασχολείσαι. Να μην έχει σχεση, να είναι όλος δικός σου και προπάντων να θέλει όλο το πακετάκι, και σχέση και σεξ.
    Last edited by void; 25-06-2012 at 11:38.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    on mission
    Posts
    397
    void>>ΚΕΡΑΥΝΟΣ

    τα πες έξω από τα δόντια και συμφωνώ!
    πολλές φορές αν δεν φτάσουμε στον πάτο δεν μπορούμε να κοιτάξουμε ψηλά!

    Έρη κάνε αυτό το συμβάν να γίνει ο πάτος σου για να σηκωθείς..
    Φαίνεται καθαρά ότι χρησιμοποιεί λόγια και τεχνικές για να γίνεις απλά το κρεβάτι του για κάποιες ώρες ε; ούτε καν νύχτα!Και μετά μη τον απορρίψεις κιόλας.. Να εξακολουθείς να τρέχεις πίσω του τάζοντας σου μελλοντική σχέση, αλλά στην ουσία θέλει να συνεχίσει να έχει το γκομενάκι στη δουλειά που ξερογλύφεται για αυτόν και την έχει όποτε γουστάρει και φυσικά όσο δεν είστε μαζί περνάει και γλεντάει και είναι χαρούμενος με τη σχέση του!Εκεί δίνει όλο του το είναι για χάρισμα της κοπέλας!

    Οπότε μην αφήνεσαι άλλο να είσαι μιας δεύτερης κατηγορίας, και απλού πηδήματος γκόμενα.. γιατί από όσα μας έχει περιγράψει καθαρά έτσι σε αντιμετωπίζει..
    Και όσο αφήνεσαι τόσο πιο χαμηλά πέφτεις στα μάτια του γιατί ξέρει ότι σε κρατάει για αυτό και μόνο και φυσικά εκμεταλλεύεται την αδυναμία που του έχεις!
    Τον εξιτάρει το παράνομο της σχέσης και το οτι δεν του χεις κάτσει ακόμη! Αν συμβεί και αυτό θα λέει: την κοπέλα δεν την ξέρω, μη με απασχολείς με τα μνμ σου γτ εγώ έχω μια σχέση και είμαι καλά εκεί!

    Το τρίτο πρόσωπο μιας ιστορίας είσαι Έρη.
    Και όπως κάθε τρίτο πρόσωπο, τρέφεσαι από ψίχουλα και υποσχέσεις που αν δεν πραγματοποιηθούν σε λίγες μέρες από τότε που ειπώθηκαν, απλά δεν πραγματοποιούνται ποτέ!

    Δεν έχουμε κανένα λόγο να σου κάνουμε προσωπική επίθεση αλλά αυτή είναι η μόνη και ωμή αλήθεια!
    Όσο πιο γρήγορα την καταλάβεις τόσο καλύτερα θα είσαι σε σύντομο χρονικό διάστημα!
    Αν δεν ήταν έτσι δεν θα μας έγραφες 1 και 1,5 χρόνο μετά τι παιχνίδια σου παίζει αλλά θα μας έγραφες προ πολλού, παιδιά σας χαιρετώ από την ευτυχισμένη ζωή και ιστορία, ζω την ομορφιά της ζωής!!
    Αυτό που αξίζει ο κάθε άνθρωπος άλλωστε αρκεί να ξέρει και να βλέπει που μπορεί να την αποκτήσει!
    Nothing in life is to be feared, it is only to be understood . . .

  4. #4
    Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας...Σήμερα ήρθε να μου μιλήσει σαν να μην τρέχει τίποτα και να μου πει πως δεν καταλαβα τι εννοούσα και πως πάντα τον παρεξηγώ για να ρθει τώρα να βγει ο θιγμένος και ο παρεξηγημένος που δεν μου μιλάει τώρα...Πρόβλημα του νυσάφι πια έχω να πω εγώ....Οχι και κερατάς και δαρμένος πάει πολύ..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Έρη, ανάθεμά με αν κατάλαβα το ζουμί. Και η ερώτησή μου είναι. Γιατί δεν κάνατε σεξ? Δεν μου είναι καθαρό. Μα για ποιο λόγο ακριβώς να πάτε σε ξενοδοχείο αλλιώς, για διακοπές θα πηγαίνατε? Εγώ πιστεύω πως μίλαγες πονηρά γιατί ήθελες να κάνεις σεξ και διάφορες καθωσπρεπικές διδαχές δεν σου το επέτρεψαν. Αν δεν το έπιασα σωστά, διόρθωσέ με.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Ισως εγώ δεν τα εξηγώ τόσο ξεκάθαρα..Ναι με ελκύει σαν άντρας αλλά από την στιγμή που :
    1) Είναι με άλλη
    2) Ξέρω πως αν το κάνω μαζί του θα κολλήσω εγώ ενώ αυτός άνετα θα συνεχίσει την ζωή του
    3) εκείνος φαίνεται να με κρατά για την πλάκα του στη ζωή του
    γτ να το κάνω??
    Δεν υπάρχουν καθωσπρεπισμοί σε μένα...Εχω κάνει στη ζωή μου τα χίλια μύρια απλά στο μυαλό μου αυτόν τον άνθρωπο τον είχα ψηλά και δεν ήθελα με ένα σεξ να χαλάσουν τα πάντα αφού δεν θα ήθελε να ναι μαζί μου...Κατάλαβες?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Εννοείς πως αυτός έχει την ασφάλεια της προσωπικής του σχέσης, ενώ εσύ δεν έχεις τίποτε? Αν είχες και εσύ σχέση, οπότε δε θα "κόλλαγες", θα έκανες σεξ μαζί του?
    Μήπως το κράτημά σου αυτό είναι ένα είδος τιμωρίας του που είναι σε σχέση αλλά όχι μαζί σου?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #8
    Αν ήμουν σε σχέση όχι δεν θα το έκανα γιατί θα ήμουν στη σχέση μου...Δεν είναι το πάθος που με κρατάει...Αν είναι έτσι σε 1.5 χρόνο δεν θα είχα υποκύψει...
    Μπορεί να ναι και τιμωρία αν και δεν νομίζω δεν ξέρω και όλας να σου πω την αλήθεια...
    Αναρωτιέμαι τι πρέπει να κάνω...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Είναι με άλλη, προφανώς κολακεύεται από το ενδιαφέρον σου και την διάθεσή σου να τον περιμένεις, όταν και αν χωρίσει με την άλλη, αλλά θέλει να τσεκάρει αν μπορεί να σπάει τις αντιστάσεις σου και σε καταφέρει να πας μαζί του, χωρίς να αφήσει την άλλη.
    Φυσικά θυμώνεις με όλο αυτό και του στερείς αυτή την "ικανοποίηση". Και βεβαίως, δεν είναι το πάθος και ο έρωτας που σε κρατάνε.
    Και οι δύο έχετε την ίδια ανάγκη επιβεβαίωσης, αυτός την καλύπτει εν μέρει όσο τον διεκδικείς, εσύ όμως όχι, εφόσον δε χωρίζει για χάρη σου.
    Αν ήταν ελεύθερος, πιθανόν να μη σ' ενδιέφερε και τόσο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Ερη γιατι ξανακολας με αυτον τον απιστευτο?μια χαρα δεν ειχες κανει την προσπαθεια σου να απεγκλωβιστεις συναισθηματικα... χανεις χρονο κοριτσι μου με αχρηστα πραγματα.....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    Ερη γιατι ξανακολας με αυτον τον απιστευτο?μια χαρα δεν ειχες κανει την προσπαθεια σου να απεγκλωβιστεις συναισθηματικα... χανεις χρονο κοριτσι μου με αχρηστα πραγματα.....
    Το ίδιο αναρωτιέμαι και εγώ και με στεναχωρεί αυτο , σε αδικεί συναισθηματικά η όλη ιστορία, χανεις τον χρόνο και τον εαυτο σου..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να προσπαθήσεις να αποστασιοποιηθείς και να δεις στις πραγματικές του διαστάσεις αυτό το κακόμοιρο πλάσμα που το έχεις ανεβάσει σε βάθρο.
    Και το λέω κακόμοιρο, γιατί, κατά την άποψή μου, κάποιος άνθρωπος που είναι σε μια σχέση και κοιτάει και αλλού (για τον όποιο λόγο, βαρεμάρα, επιβεβαίωση και ό,τι άλλο) σημαίνει ότι κάτι του λείπει. Με απλά λόγια, δεν είναι ικανοποιημένος από τη σχέση, αλλά πάνω απ' όλα από τον ίδιο τον εαυτό του.
    Είναι κακόμοιρος γιατί διατηρεί μια σχέση από ανασφάλεια, βόλεμα, ανάγκη επιβεβαίωσης αλλά σίγουρα όχι από έρωτα. Και προσπαθεί από αλλού να βρει αυτά που του λείπουν - από σένα, στη συγκεκριμένη περίπτωση.
    Στο χέρι σου είναι να πάψεις να τον επιβεβαιώνεις με το να πάψεις να απασχολείς το μυαλό σου με αυτόν. Τότε ίσως τον δεις στις πραγματικές του διαστάσεις. Και ίσως σου φανεί αξιολύπητος, όπως φαίνεται σ' εμένα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Ερη sorry αλλα τα θες.Κανενας δεν ασχολειται ενα χρονο με καποια χωρις να υπαρχει ανταποκριση.
    Πορφανως και γουσταρεις αυτη την κατασταση αλλιως θα του το ειχες κοψει μαχαιρι.
    Σταματα να κλαιγεσαι και κανε κατι.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Έρη, απ’ όσο έχω καταλάβει, με τον άνθρωπο αυτό δεν είχες ποτέ κάποια ερωτική σχέση, σωστά? Αν είχε υπάρξει και τέλειωσε, χωρίς όμως να σου τελειώσει το συναίσθημα και παραμένατε συνάδελφοι κλπ, οκ θα είχε κάποια βάση η όλη κατάσταση. Αν πάλι είχε κάποια άμεση προοπτική να προκύψει σχέση, άντε να πούμε ότι κάνεις υπομονή.

    Εδώ όμως βρε Έρη μου, περιγράφεις την απόλυτη φαντασίωση, χωρίς ίχνος χειροπιαστής, ρεαλιστικής διάστασης. Δεν τον έχεις καν ζήσει, έστω μια μέρα σαν σύντροφο, κι όμως θα τον ήθελες…. Τι ακριβώς θα ήθελες? Δεν ξέρεις καν αν ταιριάζετε σε πραγματικές συνθήκες, ούτε στα πλέον στοιχειώδη. Ούτε κι εκείνος βέβαια… όμως εκείνος ζει κανονικά τη ζωή του και βάζει και το αλατοπίπερο των διαλόγων σας. Ενώ εσύ μένεις εγκλωβισμένη.

    Θα πρότεινα να πάρεις την απόφαση να κόψεις κάθε διάλογο που ξεφεύγει από τα τυπικά της δουλειάς. Υπάρχουν ένα σωρό άνθρωποι που αν μη τι άλλο, είναι διατεθειμένοι και διαθέσιμοι να δώσουν αυτά που επιθυμείς και αξίζουν να είναι ‘ψηλά’ στα μάτια σου, με βάση τις πράξεις τους. Μην συντηρείς μια κατάσταση που από κάθε άποψη σε ‘ρίχνει’. Κι ελπίζω να μην πιστεύεις ότι μόνο τόσο μπορείς ή τόσο αξίζεις, ε? :)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Συμφωνώ απόλυτα με την Μαρίνα!
    Έρη μου, είναι καταλαβαίνω δύσκολο να ξεπεράσεις γρήγορα μια τέτοια κατάσταση που όμως τελικά σου έχει γίνει εμμονή!
    Θα το καταφέρεις όμως σταδιακά αν θελήσεις να την ερμηνεύσεις. Και χρειάζεται να το κάνεις για να σταματήσει ο πόνος
    που προκαλεί αυτό το ανώφελο πάθος. Βλέπεις, ότι κι η δυνατότητα της λογικής επεξεργασίας έχει περιοριστεί
    μ' αποτέλεσμα να ελπίζεις μάταια στην επανάκτησή του κι έτσι συνεχώς εσύ να "υποτροπιάζεις"! Αναγνώρισε ότι πίσω από
    την συντήρηση μιας προβληματικής κατάστασης κρύβονται δικές σου ανασφάλειες, που όμως δεν ισχύουν πραγματικά,
    γιατί όπως σου λέει κι η Μαρίνα και μπορείς και ΑΞΙΖΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! :)
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. καλημερα
    By ROULA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 28-06-2013, 12:47
  2. Καλημέρα!
    By Seduction in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 16
    Last Post: 04-07-2011, 07:46
  3. ΚΑΛΗΜΕΡΑ
    By konstantina_ena in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 27-01-2010, 23:33
  4. ΚΑΛΗΜΕΡΑ
    By ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 04-11-2008, 22:29
  5. καλημερα
    By jm30 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 18-06-2008, 18:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •