μόνη και κενή....λάθος η ύπαρξη μου..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    μόνη και κενή....λάθος η ύπαρξη μου..

    Νιώθω πολύ μόνη, πολύ κενή μέσα μου...Αισθάνομαι πως όλη μου η ζωή είναι ένα λάθος...Νιώθω παγιδευμένη από μένα την ίδια και δε ξέρω πως να ξεφύγω καν...
    Με μισώ για όσο πόνο μου πρόσφερα, με μισώ γιατί είμαι αδύναμη να προχωρήσω...Με μισώ γιατί αυτοκαταστρέφομαι, το ξέρω και το ευχαριστιέμαι...Με μισώ γιατί τρώω ξανά και ξανά τα μούτρα μου και παραμένω εκεί....Με μισώ γτ ξέχασα τι σημαίνει ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ τον εαυτό σου, τι σημαίνει ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ...
    Θέλω να πεθάνω....

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    Ερη δε νομιζω πως υπαρχει λογος να πεθανεις . Πρωτα απ'ολα θα πρεπει να αναδιοργανωσεις τον εαυτο σου . Κοιταξε λιγο εσενα και οχι τους γυρω,βρες τα με τον εαυτο σου . Κανε πραγματα που σου αρεσουν και δεν ειναι κακη επιρροη για σενα . Εαν παλι δεν εχεις νομιζω πως ειναι καιρος να βρεις ,πραγματα που θα σε κανουν να νιωθεις ωραια , πραγματα που θα μπορεσουν να σε ανεβασουν το ηθικο. Το κενο που νιωθεις πανω κατω το εχουμε νιωσει οι περισσοτεροι δεν ειναι ομως κατι το οποιο πρεπει να σε κανει να νιωθεις ηττημενη . Ο εαυτος σου ειναι ο συμμαχος σου ειναι αυτος που θα σε κανει να σταθεις στα ποδια σου , βοηθησε τον και να δεις που δε θα σε προδωσει .

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Όπως είπε και ο underermined όλοι μας έχουμε βρεθεί σε αυτή την φάση. Αυτή την ανοργανωσιά του εαυτού μας, το αίσθημα του θανάτου, της φυγής, το κενό. Ο εαυτός μας όμως πάντα υπάρχει απλά εμείς φεύγουμε από αυτόν. Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι 1ον να σταματήσεις να κατηγορείς τον εαυτό σου, γιατί μόνο έτσι θα κάνεις την αρχή να τον ξαναποκτήσεις και να τον αγαπήσεις πάλι, 2ον να έχεις πάντα στο μυαλό σου οτί ο εαυτός σου θα είναι πάντα κοντά σου και κανένας άλλος, χωρίς αυτόν είμαστε χαμένοι, 3ον μην αφήνεσαι και δίνεσαι με όλο σου το είναι, εσύ πάνω από όλα, 4ον αφού κατανοήσεις όλα αυτά και πιστέψεις σε σένα και δεις θετικά και πάντα μπροστα χωρίς να σε τραβάει το παρελθόν τότε πρόσφερε πράγματα, χαρά και ευτυχία στον εαυτό σου. Τι σου αρέσει? Τι θα ήθελες? Ξέρεις εσύ καλύτερα αρκεί να τον ακούσεις. Βάλε στόχους. Απλά σταμάτα να σκέφτεσαι αρνητικά. Κοίτα μπροστά... ότι έγινε έγινε, άστο να φύγει!
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    204
    Quote Originally Posted by ΕΡΗ_1982 View Post
    Νιώθω πολύ μόνη, πολύ κενή μέσα μου...Αισθάνομαι πως όλη μου η ζωή είναι ένα λάθος...Νιώθω παγιδευμένη από μένα την ίδια και δε ξέρω πως να ξεφύγω καν...
    Με μισώ για όσο πόνο μου πρόσφερα, με μισώ γιατί είμαι αδύναμη να προχωρήσω...Με μισώ γιατί αυτοκαταστρέφομαι, το ξέρω και το ευχαριστιέμαι...Με μισώ γιατί τρώω ξανά και ξανά τα μούτρα μου και παραμένω εκεί....Με μισώ γτ ξέχασα τι σημαίνει ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ τον εαυτό σου, τι σημαίνει ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ...
    Θέλω να πεθάνω....
    και γω το ιδιο....εκει εχω καταληξει...μονο μοναξια....χωρισ συντροφικοτητα....χωρισ να χω νοιωσει την αγαπη εδω και χρονια......δε μπορω να ηρεμησω....να αφησω και τσ αλλου ησυχουσ.....βλεπεισ ταλαιπωρω τουσ γυρω μου.......να παψω να υπαρχω γυρω απο τον καθενα λοιπον να ειναι ολοι καλυτερα και γω ηρεμοσ.....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Ε οχι και να πεθανεις κοριτσακι μου γιατι βρεθηκε ενα ελεεινο τυπακι στο δρομο σου.... βαλε λιγο το ενστικτο της επιβιωσης και τον εγωισμο σου να λειτουργησουν....θυμωσε με τον αλλον ,αλλα μη το στρεφεις ολο αυτο στον εαυτο σου..... τον εκανες κεντρο του κοσμου σου και τωρα ο κοσμος σου καταρεει... αδικο δεν ειναι?

Similar Threads

  1. Νιωθω κενη....
    By Emmy in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 13
    Last Post: 13-05-2012, 14:00
  2. Διαλέγοντας πάντα λάθος άτομα να με ελκύουν..Γιατί, τι κάνω λάθος?
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 07-05-2012, 22:35
  3. Αισθάνομαι κενή..
    By despinan in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 26-07-2011, 22:49
  4. ΥΠΑΡΞΗ
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 11-06-2010, 15:25
  5. Περασα απο τη μη υπαρξη στην υπαρξη
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 483
    Last Post: 08-09-2009, 12:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •