anxos pou exei ftasei sto aproxorito
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    2

    anxos pou exei ftasei sto aproxorito

    gia sas....eipa na parw k mai soumbouli apo edw gti pragmatika exw ftasei sto aproxorito.genikotera dn ime anxodeis tipos ala exw ena thema to opio me anxwnei oso dn ginete...ola arxisan prin apo 5 xronia otan eixa paei sto nosokomio apo mia pitza....to stomaxi m apo tote dn itan opws palia...ipirxe 2etia 3etia opou ekana emetous 2-3 fores tin bdomada.piga se psixiatro me boithise sxetika m edwse k kati antikathliptika ta opia ta pernw akoma.k erxome sto kirios thema to opio thelw na lisw k dn borw....auto ine oi ginekes....opote ine na bgw radevou niwthw oti tha pesei i gi na me katapiei arxisoun aforiti ponoi sto stomaxi,moudiazoun ta xeria mou,niwthw oti tha lipothimisw...kai etc akirwnw 99% ola ta radevou sxedon pada k dn kanw tpta...ime 21 xronon thelw na lisw auto to problima k dn borw...skeftika na prw antixolitika...gti pisteuw oti ama ginei i arxi k parw ligo fora metha dn tha exw problima...an exei kaneis antistixo problima i borei na dwsei kapia lisi tha m itan poli euxaristw....(pleon ine to mono pragma p m katastrefei to stomaxi k otan kanw kaki diatrofi)

  2. #2
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    80
    stefane ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! πιστευω πως πρεπει να μεινεις μακρυα απο τα αγχολιτικα για να μην σου γινουν συνηθεια!!! ξερω πως ειναι αυτος ο πονος στο στομαχι, τα μουδιασματα και το ανχος! καλυτερα να το αντιμετοπισεις καταματα!!! ασ πονεσει μια φορα το στομαχι σου αντε 2 μετα λογικα θα παρεις φορα!! αληθεια ποσα χρονια περνεις αντικαταθληπτικα?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    2
    ta pernw edw k 6 mines....koita skeftome na ta parw gia na kanw tin arxi...gti an bgw mia dio fores stin arxi meta pisteuw oti tha parw autopepothisi k dn tha ta xriazome....otan einai na bgw radevou m erxonte emetoi ,moudiasmata k ola ta sinafi...etc pada ta akirwnw...dn borw alo...tiranieme 3 xronia

  4. #4
    Στο πρώτο σου μνμα ειπες πως "άμα γίνει η αρχή και πάρω λίγη φόρα μετά δε θα έχω πρόβλημα". το βημα αμέσως πριν απ αυτο είναι να κάνεις την υπέρβαση, εκει που όλα μέσα σου φωνάζουν ακύρωσε το εσύ να βρεις τη ψυχική δύναμη να μην το ακυρώσεις και να πας. τα μουδιάσματα, εμετοί κλπ είναι άγχος που το προκαλεί ο φόβος και η εμμονή που σου εχει γινει ότι όλα θα πάνε χάλια. βοήθησε τον ευατο σου να κατανοήσει το παράλογο του φόβου και της εμμονής, το ότι δεν εχει ερεισμα στην πραγματικότητα, ότι φοβασαι ενω δεν υπάρχει αντικειμενο φοβου, τιποτα δλδ που θα σου κανει ζημια, ότι ειναι μια προμελέτη του νου, ότι έχει σχεση μονο με τη φαντασια και όχι με την πραγματικοτητα σου. και επισης ότι αυτό σου έχει γινει το μεγαλο εμποδιο που σε στερει στο να φτιαξεις μια ωραια σχέση. εκπαίδευσε τη σκέψη σου προς αυτη την κατευθυνση. δούλεψε τα αυτα στη σκέψη σου ώστε την επόμενη φορα που θα σου πουν για ραντεβου να μπορεσεις πιο ευκολα να κανεις την υπερβαση που σου προτεινω και έτσι να "παρεις μετα τη φορα".
    γιάννης

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Εχω ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο προβλημα!!!!!!!!!!!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    Κοψε τα φαρμακα,απο τι στιγμη που το προβλημα ειναι καθαρα απο αγχος το να παρεις ενα αντικαταθλιπτικο το μονο που θα κανει ειναι να σου δημιουργει μια ψευδη αισθηση ασφαλειας.Ο ψυχολογος σιγουρα θα ηταν μια καλη λυση.
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  7. #7
    εχω ακριβως τα ιδια...μονο που εγω αντι για εμετους και τετοια εχω κοψιμο ποδιων,κατι χαζοσαρδαμ,γρηγορες κινησεις-ομιλιΑ κλπ κλπ!!! Μην ανυσηχεις!!Ολα θα περασουν και πιστευω οτι ειναι κατι φυσιολογικο...με την βοηθεια του ψυχολογου πιστευω θα τα καταφερεις ετσι ωστε να μην σου εμποδιζει αυτο το πραγμα τις σχεσεις σου Αλλα και μονος σου,να ξες ,οτι το αγχος και ιδιαιτερα στ ραντεβου ειναι κατι αυτονοητο...απλα αλλοι καταφερνουν να τ κρυψουν και να μην τους περιορισει κ αλλοι οχι! Αλλα θα ερθει η στιγμη που δεν θα τ εχεις ολα αυτα!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    συμφωνω με τον predator πρεπει σιγα σιγα να κοψεις τα αντικαταθλιπτικα..αυτο κανω και εγω. remeron παιρνω των 30mg και τωρα σιγα σιγα τ κοβω , καλα το στομαχι μου κανει παρτθ καθε φορα που ειναι να βγω να φαω να κανω το οτιδιποτε...αστα...

Similar Threads

  1. ti parenergies exei to ladose?
    By souzero7 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 16-10-2011, 13:58
  2. anxos gia arrwsties..........
    By anikiti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 05-10-2011, 11:22
  3. anxos...........sex.....1-0
    By anikiti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 25-08-2011, 16:49
  4. koinoniko anxos
    By xmark in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 30-10-2007, 16:23
  5. OLa Apo to Anxos
    By Nick28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 24-09-2006, 22:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •