μας δουλευουν οι ψυχιατροι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1

    μας δουλευουν οι ψυχιατροι

    γεια σας παιδια εχετε σκεφτει ποτε τι δουλεμα μας ριχνουν οι ψυχιατροι?περα απο τα σωστα μας λενε μπαρουφες σιγουρα που γελανε οταν ειναι μονοι τους.σου λενε ειναι επιστημη αλλα δεν μπορουν να θεραπευσουν?ε τοτε γιατι να μην θεραπευτουμε απο μονοι μας?μη χαθουμε δλδ.αστα να πανε.μας λενε μετα αυτο το φαρμακο δεν φερνει σεξουαλικες ακεφιες.εμενα μου λες εγω ειμουν λυκος και το τωρα οι ακεφιες οι σεξουαλικες .δεν λεει ο ψυχιατρος δεν πειραζει τη στυση αμ δε την πειραζει.μετα σου λεει ο ψυχιατρος παρε αυτο το φαρμακο αλλα δεν ξερω τι κανει.Παιδες κατι ασχετο σκεφτειται μια μερα να μας πουν οτι βρεθηκε 1 χαπακι(ή ξερω γω κανα τσιπακι στο μυαλο) και παρτο μια φορα να γινεις καλα?αυτο δεν θα σας τρομαζε?να αλλαξεις ριζικα με 1 χαπακι.τι ειδους χαπακι ειναι... αλλα αυτος ο ******* που θα το βρει αυτος ο πανεξυπνος θα το επαιρνε για τον εαυτο του?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Δημητρη εγω νομιζω οτι ουτε οι ιδιοι οι ψυχιατροι ξερουν ακριβως πως δουλευουν και τι παρενεργειες εχουν τα φαρμακα αλλα τι να κανουμε χωρις αυτα δεν γινεται να ειμαστε καλα.
    Λετε ρε παιδια καποτε να βρεθει ενα φαρμακο που να το παιρνουμε και να γινομαστε καλα αμεσως?Και εννοω τελειως καλα.Μακαρι αλλα εγω δεν ειμαι τοσο αισιοδοξος γιατι η ιατρικη ειναι πισω σε σχεση για παραδειγμα με την τεχνολογια.Μακαρι παντως...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    εγω ειμαι πολυ αισιοδοξος παντως.

    σιγουρα θα βρεθει η λυση. αμα υπηρχε επαρκη χρηματοδοτηση θα ειχε βρεθει ηδη εχω διαβασει..

    καθε 20 χρονια διπλασιαζεται η επιστημονικη γνωση της ανθρωποτητας.

    η τεχνολογια της ιατρικης, βιολογια κ.λ.π. προχωραει και θα παρασυρει μαζι ολα τα φαρμακα.

    ηδη ξερουν να διοχετευουν κωδικα d.n.a. με γενετικες θεραπειες σε ορισμενες ασθενειες. ισως βρεθει κατι τετοιο με βλαστοκυτταρα κ.λ.π. και για τον εγκεφαλο..

    η επιστημη προχωραει αρα λογικα θα βελτιωθει η ποιοτητα ζωης και στον τομεα της ιατρικης.

    ισως σε λιγα χρονια να ζουμε μια κανονικη ζωη οπως ολοι οι ανθρωποι...
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  4. #4
    Kαλησπερα παιδια. Μακαρι ΜΑΚΑΡΙ ΜΑΚΑΡΙ να βρεθει φαρμακο που να τα θεραπευει ολα. αν και τελικα πιστευω ολα ειναι στο μυαλο. υπαρχουν τα ψευδοφαρκακα(νομιζω ετσι λεγονται) και δεν περνεις αληθινα φαρμακα. νομιζοντας πως περνεις γινεσαι καλα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    αυτο ειναι για μερικες περιπτωσεις... τα φαρμακα οντως κανουν δουλεια... δες και το θεμα που ανοιξα με τις βιταμινες....

    ειναι απλο πρεπει να χρηματοδοτηθει ερευνα για να απαλλαγουμε και απο αυτη την αρρωστεια....

    Quote Originally Posted by siaker View Post
    Kαλησπερα παιδια. Μακαρι ΜΑΚΑΡΙ ΜΑΚΑΡΙ να βρεθει φαρμακο που να τα θεραπευει ολα. αν και τελικα πιστευω ολα ειναι στο μυαλο. υπαρχουν τα ψευδοφαρκακα(νομιζω ετσι λεγονται) και δεν περνεις αληθινα φαρμακα. νομιζοντας πως περνεις γινεσαι καλα!
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    maus μπραβο για την αισιοδοξια σου!Χαιρομαι καθε δημοσιευση σου γιατι ειναι γεματη αισιοδοξια!Και παλι μπραβο!Αν μαθεις τιποτα για κανενα νεο φαρμακο να μας πεισ κι εμας μην μας ξεχασεις :)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    http://www.youtube.com/watch?v=Lie-5...AE0439AD10D848 νομιζω αυτο τα λεει ολα πια!!!!!!!! Οι ψυχιατροι απλα πειραματιζονται....βασικα μαλακιζοντε!!! γαμω τα φαρμακα και γαμω τις ασθενειες

  8. #8

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια φιλε μιχαλη. εχω αισιοδοξια γιατι η ζωη ειναι ομορφη με ή χωρις χαπια... αρκει να εχεις λιγο υγεια περα απο το ψυχολογικο μας προβλημα και να εχεις φιλοσοφησει λιγο τη ζωη. και αυτο γινεται αμα προσεχεις λιγο π.χ. κανεις γυμναστικη, παιρνεις βιταμινες, προσεχεις τη διατροφη σου, πας σε μερη με καθαρο αερα κ.λ.π.

    επισης ειμαι αισιοδοξος γιατι ξερω οτι η επιστημη στην σημερινη εποχη προχωραει με αλματα.

    καπου ειχα διαβασει για εναν ελληνοαμερικανο που προσπαθει να μαθει πως προγραμματιζεται το d.n.a. και αμα το βρει αυτο θα βρεθουν πολυ καλυτερα φαρμακα
    και γενετικες θεραπειες που θα αλλαζουν το d.n.a. και θα εξαλειφουν αρρωστιες.

    γενικα οσοι ζουν τωρα και ειναι νεοι θα ζησουν πολυ περισσοτερο σε σχεση με τους παλιους λογω της ιατρικης που προοδευει.

    αλλα και παλι τι να γινει...ισως σε μια επομενη ζωη να ζησουμε καλυτερα...

    Quote Originally Posted by mihalis View Post
    maus μπραβο για την αισιοδοξια σου!Χαιρομαι καθε δημοσιευση σου γιατι ειναι γεματη αισιοδοξια!Και παλι μπραβο!Αν μαθεις τιποτα για κανενα νεο φαρμακο να μας πεισ κι εμας μην μας ξεχασεις :)
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Καλησπέρα. Έχει πολλούς μήνες που δε συμμετέχω σε άλλες ενότητες πέρα απ' αυτή που λέγεται "Γενικά"... έπεσε τώρα το μάτι μου στο θέμα σας... δε θα μπω στη συζήτηση απλά μια μικρή παρεμβολή... έχετε υπόψιν σας την οργονοθεραπεία;... υπάρχουν - αν θυμάμαι καλά - 4 ψυχίατροι - οργονοθεραπευτές, 3 στη Θεσσαλονίκη κι ένας στην Αθήνα... φαντάζομαι ότι έχετε δώσει ένα κάρο φράγκα σε όλους αυτούς... ψάξτε την κι απ' αυτή τη μεριά... είναι ακριβοί, περίπου στα 80 ευρώ τη συνεδρία δυστυχώς... αυτός στη Θεσσαλονίκη αποφεύγει τα φάρμακα. Έχω κολλητό με ψύχωση που πηγαίνει και τον βλέπω πάρα πολύ καλά. Τη γνώμη μου λέω πατριώτες. Φχαριστώ και καλό κουράγιο σας εύχομαι...
    Last edited by RockElCasbah; 28-06-2012 at 23:34.
    "... Επικρίσεις Έρωτος Πιανίζουσες... Σε Βολεμένες Κιθαρίσιες Παραλίες..."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by RockElCasbah View Post
    Καλησπέρα. Έχει πολλούς μήνες που δε συμμετέχω σε άλλες ενότητες πέρα απ' αυτή που λέγεται "Γενικά"... έπεσε τώρα το μάτι μου στο θέμα σας... δε θα μπω στη συζήτηση απλά μια μικρή παρεμβολή... έχετε υπόψιν σας την οργονοθεραπεία;... υπάρχουν - αν θυμάμαι καλά - 4 ψυχίατροι - οργονοθεραπευτές, 3 στη Θεσσαλονίκη κι ένας στην Αθήνα... φαντάζομαι ότι έχετε δώσει ένα κάρο φράγκα σε όλους αυτούς... ψάξτε την κι απ' αυτή τη μεριά... είναι ακριβοί, περίπου στα 80 ευρώ τη συνεδρία δυστυχώς... αυτός στη Θεσσαλονίκη αποφεύγει τα φάρμακα. Έχω κολλητό με ψύχωση που πηγαίνει και τον βλέπω πάρα πολύ καλά. Τη γνώμη μου λέω πατριώτες. Φχαριστώ και καλό κουράγιο σας εύχομαι...
    Rock ωραια ολα αυτα ,αλλα να προσεχουμε λιγο τι συμβουλες δινουμε.
    Πολλες θεραπειες που ακουμε οτι κανουν θαυματα ,μπορει να ειναι επικινδυνες για καποιον που πασχει.
    Ειδικα οταν μιλαμε για καποια θεραπεια που δεν ειναι ευρεως αποδεχτη απο την επιστημονικη κοινοτητα.



    Και μιας και το θεμα μας ειναι οι ψυχιατροι ας πω και εγω την γνωμη μου. Το σιγουρο ειναι οτι για τις ασθενειες που πασχουμε δεν υπαρχει ουσιαστικη θεραπεια και τα φαρμακα απλα σε κρατανε σε μια κατασταση που μπορεις και εισαι λειτουργικος, αλλα απο εκει και περα δεν υπαρχει κατι αλλο.

    Τωρα οσο αφορα αυτο που λες αν εβγαινε ενα χαπι ή ενα τσιπακι με το οποιο αν το επαιρνες μια φορα να γινοσουν καλα και αν θα το επαιρνα.Δεν νομιζω για την ασθενεια απο την οποια πασχω υπαρχει χειρουργικη μεθοδος (DBS) με την οποια εξαφανιζονται τα συμπτωματα, αλλα οχι δεν θα επαιρνα το ρισκο. Με προτιμω με τις ιδεοληψιες μου.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Rock ωραια ολα αυτα ,αλλα να προσεχουμε λιγο τι συμβουλες δινουμε.
    Πολλες θεραπειες που ακουμε οτι κανουν θαυματα ,μπορει να ειναι επικινδυνες για καποιον που πασχει.
    Ειδικα οταν μιλαμε για καποια θεραπεια που δεν ειναι ευρεως αποδεχτη απο την επιστημονικη κοινοτητα.



    Και μιας και το θεμα μας ειναι οι ψυχιατροι ας πω και εγω την γνωμη μου. Το σιγουρο ειναι οτι για τις ασθενειες που πασχουμε δεν υπαρχει ουσιαστικη θεραπεια και τα φαρμακα απλα σε κρατανε σε μια κατασταση που μπορεις και εισαι λειτουργικος, αλλα απο εκει και περα δεν υπαρχει κατι αλλο.

    Τωρα οσο αφορα αυτο που λες αν εβγαινε ενα χαπι ή ενα τσιπακι με το οποιο αν το επαιρνες μια φορα να γινοσουν καλα και αν θα το επαιρνα.Δεν νομιζω για την ασθενεια απο την οποια πασχω υπαρχει χειρουργικη μεθοδος (DBS) με την οποια εξαφανιζονται τα συμπτωματα, αλλα οχι δεν θα επαιρνα το ρισκο. Με προτιμω με τις ιδεοληψιες μου.

    Καλησπέρα και σε σένα φίλε. Μπήκα κι έγραψα στο θέμα, επειδή ακριβώς δε γουστάρω να δίνω συμβουλές. Δε διαφαίνεται κάτι τέτοιο, γιατί δε το έκανα. Έγραψα μια άποψη, και δε προτρέπω κανέναν να απευθυνθεί σε κομπογιαννίτες. Ας μη τη πάμε μακριά την κουβέντα, εγώ έτσι κι αλλιώς δε πιστεύω στην ψυχιατρική - εκτός ελαχίστων περιπτώσεων ίσως - και κυρίως έγραψα με βάση πολύ φιλικό μου πρόσωπο με "βαριά" ψύχωση... δε προτρέπω κανέναν να πάει σε ηλεκτρολόγο Μπετελγκέζ, ψυχίατροι είναι οι άνθρωποι στους οποίους αναφέρομαι... αν είχα όρεξη θα έβαζα θρεντ για την οργόνη και τον Ράϊχ, αλλά είναι εύκολο να ψάξει ο οποιοσδήποτε γι' αυτό.
    Χαίρομαι πάντως, γιατί γράφεις όμορφα, είτε συμφωνούμε είτε όχι κάποιες φορές...:)...
    "... Επικρίσεις Έρωτος Πιανίζουσες... Σε Βολεμένες Κιθαρίσιες Παραλίες..."

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Εγώ νομίζω ότι οι ψυχίατροι γνωρίζουν από τη δική τους εμπειρία κάποια φαρμακοθεραπευτικά σχήματα που έχουν δουλέψει σε περιπτώσεις πελατών τους και αυτά χρησιμοποιούν κατά κόρον. π.χ. αυτός που είχα επισκεφτεί πριν 6 μήνες μου έγραψε ένα χάπι για τον πανικό και όταν τον ρώτησα γιατί αυτό και όχι το άλλο μου απάντησε ότι αυτό δίνει για το άγχος και τον πανικό γιατί το έχει δει ότι δουλεύει στους πελάτες του με ίδιο πρόβλημα. Αν σου ταιριάξουν, δηλ δεν έχουν ένα κάρο παρενέργειες και αν σου φτιάξουν λίγο τη διάθεση το πείραμα πέτυχε, αλλιώς δοκιμάζουν κάτι άλλο και σου λένε περίμενε ένα μήνα και αν δεν δεις αλλαγή πάμε σε κάτι άλλο. Μέχρι εκεί φτάνουν, δηλαδή κυρίως στη συνταγογράφηση μέχρι να πετύχει το σωστό φάρμακο, αν σου πουν ότι χρειάζεσαι ψυχοθεραπεία σου προτείνουν κάποιον ψυχολόγο με τον οποίο συνεργάζονται, τσεπώνουν και το 80άρι 90άρι και τέλος.

  14. #14
    Και εκτος απο τα φαρμακα, στα οποια σιγουρα σε ενα μεγαλο βαθμο πειραματιζονται, ειναι τοσο πολλα, που να ξερουν το καθενα τι κανει κτλ, στο υπολοιπο κομματι, τη συζητηση, ξερουν τι κανουν? Πως νιωθετε οταν φευγετε απο τον ψυχιατρο, ικανοποιημενοι, ανακουφισμενοι, πιο αισιοδοξοι? εγω δεν εχω καταλαβει, πολλες φορες απολυτως τιποτα, ενιωθα σα να πηγαινω και να μιλαω μονη μου, ουτως ή αλλως δεν ξερω κι εγω τι θελω να πω. επισης προσωπικα το βαριεμαι, να λεω τα ιδια πραγματα, τις ιδιες ανυσηχιες και να νιωθω οτι κατα βαθος ο γιατρος δεν ενδιαφερεται για αυτες, εχει ενα επιστημονικο απλως ενδιαφερον και κανει απλως τη δουλεια του κι ασχολειτε μαζι σου. φανταζομαι οτι δεν θα του καιγοταν καρφακι αν παθαινα κατι. αυτο με χαλαει καπως, θα το ηθελα πιο ανθρωπινο.
    [FONT="Comic Sans MS"][/FONT][SIZE="5"][/SIZE]Trying to be ruthless, in the face of beauty...

  15. #15
    Quote Originally Posted by Ααχχιιννοοςς View Post
    Και εκτος απο τα φαρμακα, στα οποια σιγουρα σε ενα μεγαλο βαθμο πειραματιζονται, ειναι τοσο πολλα, που να ξερουν το καθενα τι κανει κτλ, στο υπολοιπο κομματι, τη συζητηση, ξερουν τι κανουν? Πως νιωθετε οταν φευγετε απο τον ψυχιατρο, ικανοποιημενοι, ανακουφισμενοι, πιο αισιοδοξοι? εγω δεν εχω καταλαβει, πολλες φορες απολυτως τιποτα, ενιωθα σα να πηγαινω και να μιλαω μονη μου, ουτως ή αλλως δεν ξερω κι εγω τι θελω να πω. επισης προσωπικα το βαριεμαι, να λεω τα ιδια πραγματα, τις ιδιες ανυσηχιες και να νιωθω οτι κατα βαθος ο γιατρος δεν ενδιαφερεται για αυτες, εχει ενα επιστημονικο απλως ενδιαφερον και κανει απλως τη δουλεια του κι ασχολειτε μαζι σου. φανταζομαι οτι δεν θα του καιγοταν καρφακι αν παθαινα κατι. αυτο με χαλαει καπως, θα το ηθελα πιο ανθρωπινο.
    η αλληθεια ειναι οτι εγω οταν παω ειμαι ανακουφισμενος γεματος ελπιδες.ισως θα επρεπε να πηγαινω πιο σιγα.αλλα γενικα ο ψυχιατρος ειναι γιατρος με μεγαλο θρασος.σου λεει τι να σκεφτεσαι και τι οχι.βαρβαρο πραμα

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Φάρμακα και Ψυχίατροι
    By Dimitriou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 24-09-2011, 23:05
  2. Ψυχολόγοι η ψυχίατροι;
    By carrot in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 0
    Last Post: 23-11-2010, 12:40
  3. Πως δουλευουν τα πραγματα σε ενα φορουμ?
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 218
    Last Post: 20-04-2010, 17:51
  4. Πως δουλευουν τα πραγματα σε ενα φορυμ
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 18-04-2010, 18:45
  5. Ψυχιατροι
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 25-06-2008, 15:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •