νιώθω πολύ αδικημένη....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369

    νιώθω πολύ αδικημένη....

    καλησπέρα....σήμερα έμαθα κάτι το οποίο με ενόχλησε πάρα πολύ....είχα βγει για βολτούλα με τις φίλες μου...ώσπου η συζήτηση ήρθε στον πατέρα μιας από αυτές...όχι από εμένα απλά η μια ήθελε να πει τα παράπονα της για τον πατέρα της άλλης...γενικά ακούω τη συγκεκριμένη κοπέλα (της οποίας ο πατέρας είναι το θέμα μου) να κάνει συχνά παράπονα για τη συμπεριφορά του πατέρα της αλλά ποτέ δεν έδωσα βάση γιατί όλοι λέμε πράγματα για τους γονείς μας...ότι μας ενοχλούν ότι μας καταπιέζουν κτλ κτλ κτλ....ποτέ δεν πίστεψα ότι τα πράγματα είναι όντως έτσι κ ίσως κ χειρότερα από ότι τα περιέγραφε η φίλη μου....για να μπορέσετε να καταλάβετε ας πούμε την κοπέλα που έχω το θέμα με τον πατέρα της Ζωή κ την άλλη μου τη φίλη Βίκη....λοιπόν η Βίκη ξέρει πολύ καλά να χειρίζεται έναν υπολογιστή....η κοπέλα έχει πτυχίο κ μάλιστα πρόσφατα μου έφτιαξε κ τον δικό μου κ μάλιστα χωρίς να πάρει τίποτα...ξέροντας ο πατέρας της Ζωής ότι η Βίκη ξέρει από υπολογιστές της επέβαλε με τον τρόπο του σαν να του ήταν υποχρεωμένη να του φτιάξει κ τον δικό του τον υπολογιστή κ στο τέλος δεν είπε ούτε ένα ευχαριστώ...εκτός από αυτό πήγε κ στο σπίτι της να του δείξει κάτι κ πρόσβαλε κ εκείνη κ την μάνα της μέσα στο ίδιο τους το σπίτι....ο συγκεκριμένος άνθρωπος έχει περάσει ένα πολύ άσχημο διαζύγιο κ τα έχει βάλει με όλες τις γυναίκες....τουλάχιστον έτσι μου έχει πει η φίλη μου...σε αυτό για να είμαι ειλικρινής δεν έδωσα κ πολύ βάση γιατί δεν ήταν κάτι που με αφορούσε κ σε καμία περίπτωση δεν ήθελα να πω κάτι άσχημο για τον πατέρα της φίλης μου....αφού μου είπαν όλα αυτά γύρισε η Ζωή κ μου είπε πως ο πατέρας της εκτός από αυτά που έχει πει στην Βίκη της είπε να με απομακρύνει από κοντά της γιατί είμαι χαζή....δεν έχω μέλλον κ δεν θα καταφέρω τίποτα στη ζωή μου....κ να φανταστείτε με αυτόν τον άνθρωπο έχω πει μόνο ένα γεια....ο πατέρας μου πάντα εξυπηρετεί την κόρη του...την έχουμε φιλοξενήσει άπειρες φορές κ γενικά είμαστε αρκετά δεμένες σαν φίλες....με την κοπέλα δεν έχω κάτι απλά νιώθω πολύ άσχημα για όλο αυτό...δεν του έχω κάνει κάτι....γιατί τέτοια αντίδραση???????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Καλημέρα mina!!
    Όπως είπες, όλοι έχουμε θεματάκια με τους γονείς μας, ειδικά με τους μπαμπάδες μας, όπως διαπιστώνω!
    Λες ότι ο πατέρας της φίλης σου έχει βγεί από ένα άσχημο διαζύγιο. Υποθέτω ότι αυτή του η συμπεριφορά οφείλεται σ' αυτό, κατά βάση. Αυτή η συζήτηση που κάνατε με τις φίλες σου, βγήκε πουθενά; Εσύ έδειξες την ενόχλησή σου γι' αυτό που είπε ο πατέρας της Ζωής; Το συζήτησες;
    Every morning we are born again

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    μινα καλημέρα!

    Από την στιγμή που δεν έχεις καμία σχέση με τον πατέρα της και δεν σου δημιουργεί πρόβλημα και έχεις σχέση μόνο με την φίλη σου δεν θα πρέπει να σε ενοχλεί. Ο καθένας έχει την γνώμη του καλή ή κακή και πολλές φορές δεν θα ακούμε και τα καλύτερα λόγια για εμας. Θα πρέπει πρώτα από όλα να το συνειδητοποιήσεις και να το δεχτείς και μετά να καταλάβεις την σημασία που έχουν κάποιοι άνθρωποι για σένα. Οι φίλες σου είναι αυτές που μετράνε για σένα και όχι ο πατέρας της και ο κάθε πατέρας της κάθε φίλης σου. Και φυσικά δεν εννοώ οτί πρέπει να δικαιολογούμε την προσβολή κάποιου σύμφωνα με τα όσα έχει περάσει. Πιστεύω οτί υπάρχουν άλλοι λόγοι που σε κάνουν να θίγεσαι τόσο πολύ...

    Ποιο είναι το προβλημά σου συγκεκριμένα?
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Συμφωνω με τους προλαλησαντες...!και ειδικα με αυτο που σου ειπε η Χριστινα... οτι υπαρχουν και καποιοι αλλοι λογοι....διαφορετικα ισως δεν θα εδινες τοση σημασια...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    είμαι κ εγώ της άποψης ότι ο καθένας έχει τη γνώμη του καλή ή κακή....αυτό που ουσιαστικά με ενόχλησε είναι ότι ένας άνθρωπος που δεν με ξέρει, που δεν μου έχει μιλήσει ποτέ τολμάει να με κρίνει με αυτόν τον τρόπο...δεν έχει ιδέα τι μπορώ να κάνω....το αν έχω μέλλον ή όχι δεν το γνωρίζει κανένας...εχτές στενοχωρήθηκα σήμερα είμαι έξαλλη....είναι απαράδεκτος...ούτε ο πατέρας μου έχει την καλύτερη γνώμη για τις γυναίκες αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα μιλούσε έτσι για έναν νέο άνθρωπο...ο άνθρωπος είναι μισογύνης ρατσιστής κ πολύ μεγάλος Μ.......ς είναι απαράδεκτος...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    αν θυμιζεις την πρωην του στην συμπεριφορα σου λογικο ειναι να το επε στην κορη του πως δεν του αρεσουν τετοιου τυπου συμπεριφορες

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    καταρχήν η πρώην του όπως λες είναι σαν την μαμά μου....φεμινίστρια ως το κόκαλο....εγώ δεν έχω κ πολύ μεγάλη σχέση με αυτό...είμαι κλειστή σαν χαρακτήρας κ ντροπαλή....ανοίγομαι μόνο στους δικούς μου ανθρώπους....κ κάτι ακόμα δεν είπε πως δεν του αρέσει η συμπεριφορά μου... με είπε χαζή ότι δεν έχω μέλλον κ ότι δεν πρόκειται να κάνω τίποτα στη ζωή μου....αυτό εσύ το θεωρείς νορμάλ από έναν άνθρωπο που έχει παιδιά??????

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by mina@@ View Post
    καταρχήν η πρώην του όπως λες είναι σαν την μαμά μου....φεμινίστρια ως το κόκαλο....εγώ δεν έχω κ πολύ μεγάλη σχέση με αυτό...είμαι κλειστή σαν χαρακτήρας κ ντροπαλή....ανοίγομαι μόνο στους δικούς μου ανθρώπους....κ κάτι ακόμα δεν είπε πως δεν του αρέσει η συμπεριφορά μου... με είπε χαζή ότι δεν έχω μέλλον κ ότι δεν πρόκειται να κάνω τίποτα στη ζωή μου....αυτό εσύ το θεωρείς νορμάλ από έναν άνθρωπο που έχει παιδιά??????
    δεν ησουν εκει κοριτσι μου, δεν ξερεις τι ακριβως ειπε, τι καταλαβε η κορη του και τι σου μετεφερε. Και στο κατω κατω αν ακους τα σχολια ολων που δεν σε γουσταρουν θα αρρωσηισεις, εγω τι να πω που ειμαι απο τα πιο μισητα προσωπα στο φορουμ? Σε οποιον αρεσεις και για τους υπολοιπους δεν θα μπορεσεις :)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    λυπαμαι μινα που θα σε απογοητευσω αλλα ολοι ετσι κανουν κρινουν απο τα 5 λεπτα που μιλατε τι τουσ βγαζεισ τι νομιζουν οτι εισαι κλπ ετσι σε μερικουσ απο μασ βγαινει κ το ονομα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    έχεις δίκιο ίσως του έδωσα πολύ περισσότερη αξία από ότι έπρεπε...γενικά δεν δίνω κ πολύ σημασία απλά αυτό μου ήρθε σαν κεραμίδα....!!!!!!τέλος πάντων πάμε παρακάτω....απλά δεν θα ξαναπάω στο σπίτι τους κ δεν θα ξαναπάω πουθενά μαζί με τη φίλη μου εφόσον θα είναι κ αυτό το καθίκι μαζί της...!!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by mina@@ View Post
    είμαι κ εγώ της άποψης ότι ο καθένας έχει τη γνώμη του καλή ή κακή....αυτό που ουσιαστικά με ενόχλησε είναι ότι ένας άνθρωπος που δεν με ξέρει, που δεν μου έχει μιλήσει ποτέ τολμάει να με κρίνει με αυτόν τον τρόπο...δεν έχει ιδέα τι μπορώ να κάνω....το αν έχω μέλλον ή όχι δεν το γνωρίζει κανένας...εχτές στενοχωρήθηκα σήμερα είμαι έξαλλη....είναι απαράδεκτος...ούτε ο πατέρας μου έχει την καλύτερη γνώμη για τις γυναίκες αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα μιλούσε έτσι για έναν νέο άνθρωπο...ο άνθρωπος είναι μισογύνης ρατσιστής κ πολύ μεγάλος Μ.......ς είναι απαράδεκτος...
    Παντού γύρω μας υπάρχουν άνθρωποι που μας κρίνουν χωρίς να μας ξέρουν ακόμα και εδώ μέσα στο φόρουμ. Και αυτό θα το δεις στην πορεία της ζωής σου απλά πρέπει να το αποδεχτείς και απλά να αδιαφορείς γι αυτούς τους ανθρώπους και να τους αφήνεις στα δικά τους προβλήματα χωρίς να τα περνάς σε σένα...
    Να μην στεναχωριέσαι ίσως να τον λυπάσαι..
    Ακόμα δεν καταλαβαίνω γιατί σε ενοχλησε...
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    δεν ησουν εκει κοριτσι μου, δεν ξερεις τι ακριβως ειπε, τι καταλαβε η κορη του και τι σου μετεφερε. Και στο κατω κατω αν ακους τα σχολια ολων που δεν σε γουσταρουν θα αρρωσηισεις, εγω τι να πω που ειμαι απο τα πιο μισητα προσωπα στο φορουμ? Σε οποιον αρεσεις και για τους υπολοιπους δεν θα μπορεσεις :)
    axl....εγω σε συμπαθω!κι ας τρως ωμο κρεας!!!(ελεος! και μπλιαχ!) Κανενας δεν πρεπει να ειναι μισητος για τις αποψεις του και τις επιλογες του........οπως κι αν αυτες εκφραζονται.....

    Μινα μη σκας κοριτσι μου για το τι λεει ο καθε μαλ@κας...να σε νοιαζει μονο η γνωμη των ανθρωπων που εκτιμας!!!!!!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    axl....εγω σε συμπαθω!κι ας τρως ωμο κρεας!!!(ελεος! και μπλιαχ!) Κανενας δεν πρεπει να ειναι μισητος για τις αποψεις του και τις επιλογες του........οπως κι αν αυτες εκφραζονται.....
    δεν εχεις φαει ποτε σου σαλαμι αερος?(ειναι ωμο κρεας επισης)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Ναι είναι απαράδεκτο να σε κρίνουν χωρίς να σε ξέρουν και είναι συχνό φαινόμενο. Αυτό είναι κάτι που όταν το βλέπω με κάνει και γελάω... μεχρί και μένα όταν με κρίνουν γελάω και αυτοσαρκάζομαι και μαζί τους κιολας... το έχω κάνει και εδω μέσα αυτό. Αλλά προφανώς κανένας δεν πρέπει να κατάλαβε οτί το θεώρησα ένα είδος παιχνιδιού... και όχι προσβολής :D

    Αμά γνωρίζεις τι είσαι και τι αξίζεις τότε δεν σε πειράζει κανένος η γνώμη και κανένας γενικότερα... ;)
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    δεν εχεις φαει ποτε σου σαλαμι αερος?(ειναι ωμο κρεας επισης)
    πριν το '98 ετρωγα....απο κει και περα τιποτα που να εχει κρεας....αα!δεν το ηξερα.....το αερος ειναι αυτο το ανοιχτοχρωμο?αυτο δεν μαρεσε καθολου....μου αρεσε το σαλαμι μπυρας πολυ....

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Νιώθω κενός...
    By Αντώνης91 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 02-02-2012, 12:37
  2. Νιώθω πολύ άσχημα
    By Λαθρόβιος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 16-12-2011, 08:58
  3. Δεν νιωθω πια
    By Sublime in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 31-07-2011, 14:37
  4. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 01:20
  5. Νιωθω ενοχλησεις
    By mixalakis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 15-10-2007, 20:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •