θελω να γινω ανορεκτικη... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    Οταν νοιωθεις καλα με το σωμα σου νοιωθεις καλα και με τον εαυτο σου, εχεις αυτοπεποιθηση και μπορει να μην ειναι η λυση στο προβλημα σου γενικα ειναι ομως μια αρχη. Ειναι ενα μικρο σκαλοπατι ή μεγαλο εξαρταται πως το βλεπει κανεις για να μην τα βλεπεις ολα μαυρα. Ντυνεσαι οπως σου αρεσει και αυτο σε κανει να δειχνεις πιο δυνατη και αερατη γιατι απλουστατα σου αρεσει ο εαυτο σου. Οταν πας σε ενα ραντεβου με το αγορι σου δεν θα χρειαστει να βαλεις κατι φαρδυ για να κρυψεις τις ατελειες σου αλλα θα βαλεις κατι που θα δειχνει το ωραιο σου σωμα που με κοπο καταφερες να το φτιαξεις και αυτο θα σε γεμιζει χαρα, παρα να κρυβεσαι πισω απο μια μακρυα μπλουζα. Αυτη ειναι η γνωμη μου

  2. #32
    Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    η κοσμάρα μουυυυυυυυ!!!
    Posts
    39
    Και εγω το εχω σκεφτει και μαλιστα χωρις να χρειαζεται καν να χασω βαρος...Μαλλον γιατι οι ανορεξικιες δεν τρωνε και δεν πεινανε κιολας... μα μετα συνειδητοποίησα οτι ειναι χαζο...Να αδυνατησεις μα γιατι το θες εσυ για κανεναν αλλο λογο... Αν το θες πραγματικα θα βρεις τη δυναμη και θα γινει ειμαι σιγουρη...Ξερω πως ακουγονται στα αυτια σου οι λεξεις μετρο, σιγα σιγα...Σε εκνευριζουν...Και εμενα πολλες φορες. Εχω σκεφτει για πολλα θεματα ολα η τιποτα η το ενα ακρο η το αλλο. Μα κουκλα μου εδω δεν γινεται αλλιως. Ειναι σαν να διαλλεγεις μεταξυ ζωης και θανατου. Και αν εισαι εξυπνη θα διαλλεξεις τη ζωη..

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    20
    καλησπερα...εχω να γραψω στο φορυμ πολυ καιρο...περιπου 3 μηνες...ειμαι το πατουλινι και ειμαι καλα..οχι μονο επειδη εχω χασει κιλα αλλα επειδη ειδα την ζωη αλλιως...προσπαθω..καθε μερα και ενας αγωνας...η ζωη μου δεν ειναι μονο ΔΜΣ ειναι και κατι αλλο βαθυτερο...εμαθα να με αγαπαω..ή μαλλον τωρα μαθαινω..εχω κανει βηματα βελτιωσης ΜΟΝΗ μου..ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΑΝΟΡΕΚΤΙΚΗ γιατι δεν θελω να πεθανω...δεν ειναι αναγκη να πιασω πατο για να εκτιμησω το υπερτατο αυτο αγαθο που λεγεται ζωη..
    ειμαι μονο 19 χρονων..δεν χαραμιζω αλλο χρονο...εχω υπαρξει και βουλιμικη και ανορεκτικη και κουραστηκα..δεν ειμαι ουτε βουλιμικη πλεον ουτε ανορεκτικη..το σκεπτικο μου δεν απεχει βεβαια πολυ ορισμενες φορες αλλα το παλευω...και ειμαι σιγουρη οτι θα σταματησει καποια στιγμη δε μεγαλο εστω βαθμο να με απασχολει αυτη η εννοια! ΓΙΑΤΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΑ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΜΕ ΑΓΑΠΟΥΝ!...
    εχω περασει αμετρητα βραδια κλαιγοντας στο κρεβατι μου αλλα μονο εφιαλτης ειναι αυτη η κατασταση..
    και αλλους εφιαλτες δεν θελω στην ζωη μου γιατε πρεπει, επιβαλλεται να ζησω πια!
    πριν φτασω τα 20 θελω να αρχισω να ζω!
    και να ελπιζω!
    και να βοηθησω οσους το εχουν αναγκη!
    γιατι η ζωη ειναι μικρη, πολυ μικρη...ενα τιποτα αλλα τιποτα δεν αξιζει οσο αυτη!:)

  4. #34
    Originally posted by patoylini
    καλησπερα...εχω να γραψω στο φορυμ πολυ καιρο...περιπου 3 μηνες...ειμαι το πατουλινι και ειμαι καλα..οχι μονο επειδη εχω χασει κιλα αλλα επειδη ειδα την ζωη αλλιως...προσπαθω..καθε μερα και ενας αγωνας...η ζωη μου δεν ειναι μονο ΔΜΣ ειναι και κατι αλλο βαθυτερο...εμαθα να με αγαπαω..ή μαλλον τωρα μαθαινω..εχω κανει βηματα βελτιωσης ΜΟΝΗ μου..ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΑΝΟΡΕΚΤΙΚΗ γιατι δεν θελω να πεθανω...δεν ειναι αναγκη να πιασω πατο για να εκτιμησω το υπερτατο αυτο αγαθο που λεγεται ζωη..
    ειμαι μονο 19 χρονων..δεν χαραμιζω αλλο χρονο...εχω υπαρξει και βουλιμικη και ανορεκτικη και κουραστηκα..δεν ειμαι ουτε βουλιμικη πλεον ουτε ανορεκτικη..το σκεπτικο μου δεν απεχει βεβαια πολυ ορισμενες φορες αλλα το παλευω...και ειμαι σιγουρη οτι θα σταματησει καποια στιγμη δε μεγαλο εστω βαθμο να με απασχολει αυτη η εννοια! ΓΙΑΤΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΑ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΜΕ ΑΓΑΠΟΥΝ!...
    εχω περασει αμετρητα βραδια κλαιγοντας στο κρεβατι μου αλλα μονο εφιαλτης ειναι αυτη η κατασταση..
    και αλλους εφιαλτες δεν θελω στην ζωη μου γιατε πρεπει, επιβαλλεται να ζησω πια!
    πριν φτασω τα 20 θελω να αρχισω να ζω!
    και να ελπιζω!
    και να βοηθησω οσους το εχουν αναγκη!
    γιατι η ζωη ειναι μικρη, πολυ μικρη...ενα τιποτα αλλα τιποτα δεν αξιζει οσο αυτη!:)
    Με κανεις πολυ χαρουμενη αγαπουλα μου!!Πραγματικα με συγκινησες!Μακαρι να σε ειχα γνωρισει νωριτερα...

    Για δες την υπογραφη μου,σου θυμιζει τιποτα;

    Σαγαπω πολυ,θα ειμαι παντα κοντα σου για το οτιδηποτε! :-)
    Η ζωή είναι ωραία και είναι χάρισμα για όποιον μπορεί να το πιστέψει αυτό..!

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    20
    αγαπουλα μουουουουου:)....σαγαπω πολυ, να το ξερεις!..
    με εχεις βοηθησει πολυ και συνεχιζεις...
    μαζι στον αγωνα...
    ξερεις εσυ!..
    φιλακια!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Μπραβο σου κοριτσι μου!!
    Φαινεται μεγαλη αλλαγη στον τροπο που σκεφτεσαι, συνεχισε ετσι, ειμαστε διπλα σου!
    Φιλια

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    104
    Μπράβο, συγχαρητήρια και να συνεχίσεις έτσι!!!!!!!!Είναι δύσκολο αλλά μπορείς να το νικήσεις...Είμαστε εδώ ό,τι βοήθεια και αν θες

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •