χωρις αδιεξοδο!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1

    χωρις αδιεξοδο!

    η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω τι να πρωτογραψω.με λενε χριστινα και ειμαι 17 χρονων και πραγματικα περασα πολλα σε οσα θεματα μπρορειτε να φανταστειτε.τα τελευταια δυο χρονια δν μπορω να ειμαι ηρεμη.συχνα τα βραδια αργει να με παρει υπνος γιατι θυμαμαι κτ πραγματα συγχυζομαι και 'ποναει'η καρδια μου.σκεφτηκα πολλες φορες να παω σε ψυχολογο αλλα ολο το αναβαλλω.ειναι δυσκολη υποθεση!με σημαδεψε πολυ και το γεγονος που ειχα σκολιωση και γ 2 χρονια επρεπε να βαζω τον 'κηδεμονα' ψαξτε το στο google για να καταλαβετε.εκτος αυτου εχω προβλημα με την ακοη μου και βαρεθηκα να μν ακουω οπως ακουνε ολοι.με εχει επηρεασει σ πολλα θεματα σχολεια φιλοι αγορια κλπκλπ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!θελω να κανω μπαμ!εχω χασει 2 κολλητες (μεταφορικα) και πανω απο 40 φιλους ! εμεινα με τις αναμνησεις τωρα....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    χριστινακι μου γλυκο η σχολιωση ειναι κατι που μπορει ν εχει ο καθενας και σιγουρα αντιμετοπισημο,απο την στιγμη που τ ξεπερασες αλλαξε σελιδα....οι φιλοι τοτε πως σε αντιμετωπιζαν?υστερα το οτι δεν ακους καλα η κολλητ μου ειχε τ ιδιο προβλημα μεχρι που εκανε χειρουργειο κ ολα καλα(μν φανταστεις ενα ικρο κουσουρι το χει)δεν μπορω ν κατλαβω ομως τον λογο που εχεις χασει φιλους...ποιοι ειναι αυτοι οι πραγματικοι φιλοι που τους χανεις σε μια δυσκολια?αν θες μπορουμε ν μιλαμε...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εαν αργει να σε παρει υπνος σημαινει δεν εκανες αρκετα ολη μερα και δεν εισαι κουρασμενη. ισως ενα δυο ποτηρακια αλκοολ να βοηθουσε. οσον αφορα την ακοη, γιατι και οι αλλοι που ακουνε νομιζεις καταλαβαινουν ? απ'το ενα αυτι μπαινει απ'τ'αλλο βγαινει πλεον. και το να ακους, αμα δεν υπαρχει κατανοηση, αχρηστο σου ειναι. βρες ανθρωπους με τους οποιους ταιριαζεις και σε καταλαβαινουν.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    κενο χωρις ν θελω ν σ ακυρωσω η ν σ πτοσβλαω ειναι μονο 17 δεν νομιζω ν ειναι πολυ λογικο ν πινει καθε φορα που ειναι ν κιμαται επισεις πιστευω το οτι δεν την παιρνει ο υπνος ειναι επειδη σκεφτεται τοσα πολλα που βασανιζουν τ μυαλο της....οχι επειδη δεν εκανε αρκτα πραγματα μεσα στην ημερα!!!!αποψη μου παντα.....το ν διαβασεισ ενα βιβλιο η ν σκεφτεις κατι που θες ν σ συμβει νομιζω θα σ βοηθησει!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ΚΕΝΟ παψε να λες μπουρδες ακου εκει πιες ενα δυο ποτηρακια αλκοολ. Μηπως εχεις κ τπτ πιο προχω να προτεινεις? Αυτα οχι σε 17 χρονων παιδι ουτε σε μεγαλο δεν τα λεμε.
    Κουκλα ακουσε με τι θα σου πω. Γνωριζω απο σκολιωση κ ξερω ποσο δυσκολο ειναι. Εχω μια ξαδερφη που φοραγε 5 χρονια κηδεμονα τυπου boston (μαλιστα ενα διαστημα φοραγε κ milwaukee καταλαβες τι μαρτυριο) κ οσες φορες μιλησαμε γι αυτο την εκανε οπως μου ελεγε να νιωθει εγκλωβισμενη σωματικα κ προπαντων ψυχολογικα. Δεν μπορουσε να φορεσει ο,τι ρουχα ηθελε, τα ξες φανταζομαι να μην σε ζαλιζω. Αυτο που θα σου πω να δεις ειδικο (ψυχολογο) θα σου δωσει μια αλλη οπτικη πως να το διαχειριζεσαι. Αυτα κ ο,τι αλλο χρειαστεις μιλαμε.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #6
    Quote Originally Posted by aggelikoula89 View Post
    χριστινακι μου γλυκο η σχολιωση ειναι κατι που μπορει ν εχει ο καθενας και σιγουρα αντιμετοπισημο,απο την στιγμη που τ ξεπερασες αλλαξε σελιδα....οι φιλοι τοτε πως σε αντιμετωπιζαν?υστερα το οτι δεν ακους καλα η κολλητ μου ειχε τ ιδιο προβλημα μεχρι που εκανε χειρουργειο κ ολα καλα(μν φανταστεις ενα ικρο κουσουρι το χει)δεν μπορω ν κατλαβω ομως τον λογο που εχεις χασει φιλους...ποιοι ειναι αυτοι οι πραγματικοι φιλοι που τους χανεις σε μια δυσκολια?αν θες μπορουμε ν μιλαμε...
    δεν το ηξεραν πολλοι φιλοι μου σπανια το φορουσα εξω...προτιμουσα να μενω μεσα μ αυτο παρα να βγαινω ετσι!στην τελικη το βγαζα μονο οταν πηγαινα σχολειο κ εβγαινα εξω τα σαββατοκυριακα.τελος παντων με ειχε λυγισει πολυ αυτο το γεγονος με αποτελεσματα να χασω τα περισσοτερα μαθηματα αγγλικων που πηγαινα τοτε.
    ο λογος που εχω χασει φιλους ειναι ασχετος με τα προβληματα που εχω.πλεον ολοι κοιτανε το συμφερον τους ειναι αχαριστοι κλπκλπ να ο λογος..
    εχω κολλητη δν εχω θεμα σ αυτο απλα με κουραζουν πλεον οι φιλιες εχω περασει τοσα κ τοσα...θα χαιρομουν πλ να μιλαμε θα με βοηθουσε

  7. #7
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    εαν αργει να σε παρει υπνος σημαινει δεν εκανες αρκετα ολη μερα και δεν εισαι κουρασμενη. ισως ενα δυο ποτηρακια αλκοολ να βοηθουσε. οσον αφορα την ακοη, γιατι και οι αλλοι που ακουνε νομιζεις καταλαβαινουν ? απ'το ενα αυτι μπαινει απ'τ'αλλο βγαινει πλεον. και το να ακους, αμα δεν υπαρχει κατανοηση, αχρηστο σου ειναι. βρες ανθρωπους με τους οποιους ταιριαζεις και σε καταλαβαινουν.
    δεν ειναι αυτος ο λογος που δν μπορω να κοιμηθω.ειδικα περσυ πανω π με επαιρνε ο υπνος θυμομουν κατι ασχετο με αποτελεσμα να συγχυστω κ να μν μπορω να κοιμηθω.βασανιστηριο σκετο!οσο για το αλκοολ δεν ειναι οτι δεν πινω αλλα για λογους κατανοητους δν μπορω να πινω δυο ποτηρακια πριν κοιμηθω!οσο γ την ακοη εχεις δικιο σ αυτα π λες αλλα κ παλι αμα δν το ζεις δν μπορεις να μ καταλαβεις..ειναι πιο δυσκολο απ οτι φαινεται

  8. #8
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    ΚΕΝΟ παψε να λες μπουρδες ακου εκει πιες ενα δυο ποτηρακια αλκοολ. Μηπως εχεις κ τπτ πιο προχω να προτεινεις? Αυτα οχι σε 17 χρονων παιδι ουτε σε μεγαλο δεν τα λεμε.
    Κουκλα ακουσε με τι θα σου πω. Γνωριζω απο σκολιωση κ ξερω ποσο δυσκολο ειναι. Εχω μια ξαδερφη που φοραγε 5 χρονια κηδεμονα τυπου boston (μαλιστα ενα διαστημα φοραγε κ milwaukee καταλαβες τι μαρτυριο) κ οσες φορες μιλησαμε γι αυτο την εκανε οπως μου ελεγε να νιωθει εγκλωβισμενη σωματικα κ προπαντων ψυχολογικα. Δεν μπορουσε να φορεσει ο,τι ρουχα ηθελε, τα ξες φανταζομαι να μην σε ζαλιζω. Αυτο που θα σου πω να δεις ειδικο (ψυχολογο) θα σου δωσει μια αλλη οπτικη πως να το διαχειριζεσαι. Αυτα κ ο,τι αλλο χρειαστεις μιλαμε.
    ειναι δυσκολο να δω ψυχολογο γιατι θ πρεπει να ψαξω μονη μου να τον πληρωσω μονη κλπ γτ με τπτ δν θελω να το μαθουν οι γονεις μ.το μονο π ειπα στους γονεις μ συγκεκριμενα στν μαμα μ γ αυτο το θεμα ειναι οτι θελω να δω εναν ψυχολογο να με συμβουλεψει σε θεματα γ την ακοη.κ ειπε να με παει σε μια συμβουλο που γνωριζουν απο παλια αλλα μονο λογια ειναιιι:Ρ

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    ΚΕΝΟ παψε να λες μπουρδες ακου εκει πιες ενα δυο ποτηρακια αλκοολ. Μηπως εχεις κ τπτ πιο προχω να προτεινεις? Αυτα οχι σε 17 χρονων παιδι ουτε σε μεγαλο δεν τα λεμε.
    Κουκλα ακουσε με τι θα σου πω. Γνωριζω απο σκολιωση κ ξερω ποσο δυσκολο ειναι. Εχω μια ξαδερφη που φοραγε 5 χρονια κηδεμονα τυπου boston (μαλιστα ενα διαστημα φοραγε κ milwaukee καταλαβες τι μαρτυριο) κ οσες φορες μιλησαμε γι αυτο την εκανε οπως μου ελεγε να νιωθει εγκλωβισμενη σωματικα κ προπαντων ψυχολογικα. Δεν μπορουσε να φορεσει ο,τι ρουχα ηθελε, τα ξες φανταζομαι να μην σε ζαλιζω. Αυτο που θα σου πω να δεις ειδικο (ψυχολογο) θα σου δωσει μια αλλη οπτικη πως να το διαχειριζεσαι. Αυτα κ ο,τι αλλο χρειαστεις μιλαμε.
    ενω το να δει ψυχολογο επειδη δε τη παιρνει ο υπνος δεν ειναι μπουρδα ? με τετοια κριση ειδικα, μας περισευουν τα λεφτα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by makedreams View Post
    ειναι δυσκολο να δω ψυχολογο γιατι θ πρεπει να ψαξω μονη μου να τον πληρωσω μονη κλπ γτ με τπτ δν θελω να το μαθουν οι γονεις μ.το μονο π ειπα στους γονεις μ συγκεκριμενα στν μαμα μ γ αυτο το θεμα ειναι οτι θελω να δω εναν ψυχολογο να με συμβουλεψει σε θεματα γ την ακοη.κ ειπε να με παει σε μια συμβουλο που γνωριζουν απο παλια αλλα μονο λογια ειναιιι:Ρ
    Υπαρχουν δωρεαν ψυχολογοι στα κεντρα ψυχικης υγειας που ειναι δωρεαν η αμα εχεις υψηλο εισοδηματικο οριο πληρωνεις μια μικρη συμμετοχη (5 ευρω δεν ειναι τπτ). Γιατι δεν θες να το μαθουν οι γονεις σου? Φοβασαι ενδεχομενως οτι θα αντιδρασουν?
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    ενω το να δει ψυχολογο επειδη δε τη παιρνει ο υπνος δεν ειναι μπουρδα ? με τετοια κριση ειδικα, μας περισευουν τα λεφτα.
    Οκ τοτε να το ριξει απο τωρα στο αλκοολ κ στα χαπια. Ελεος ρε συ Κενο! Δεν ειναι μονο το οτι δεν την παιρνει ο υπνος, αυτο ειναι το αποτελεσμα του προβληματος, οχι το προβλημα. Το "παρασκηνιο" πρεπει να δουλεψει κ να μαθει να το διαχειριζεται. Στα κψυ ειναι δωρεαν.
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  12. #12
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Υπαρχουν δωρεαν ψυχολογοι στα κεντρα ψυχικης υγειας που ειναι δωρεαν η αμα εχεις υψηλο εισοδηματικο οριο πληρωνεις μια μικρη συμμετοχη (5 ευρω δεν ειναι τπτ). Γιατι δεν θες να το μαθουν οι γονεις σου? Φοβασαι ενδεχομενως οτι θα αντιδρασουν?
    οχι απλα δεν θελω να ξερουν οτι στην πραγματικοτητα εχω τοσα βασανα θα τους λυγισει πολυ... θελω να το αντιμετωπισω μονη μ εν παση περιπτωση:/
    θα ψαξω γ το πρωτο π ειπες!

  13. #13
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    ενω το να δει ψυχολογο επειδη δε τη παιρνει ο υπνος δεν ειναι μπουρδα ? με τετοια κριση ειδικα, μας περισευουν τα λεφτα.
    το προβλημα μου δεν ειναι αυτο μαλλον δν κτλβες καλα:/

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by makedreams View Post
    οχι απλα δεν θελω να ξερουν οτι στην πραγματικοτητα εχω τοσα βασανα θα τους λυγισει πολυ... θελω να το αντιμετωπισω μονη μ εν παση περιπτωση:/
    θα ψαξω γ το πρωτο π ειπες!
    Οκ οπως νομιζεις! http://e-psychology.gr/mental-health-centers
    Εδω θα βρεις περισσοτερες λεπτομερειες! Απο μενα καλη τυχη κ ο,τι σε απασχολει μιλαμε!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by makedreams View Post
    το προβλημα μου δεν ειναι αυτο μαλλον δν κτλβες καλα:/
    ναι εγραψες για την σκολιωση και οτι δεν ακους καλα, οτι εχασες 2 κολλητες και 40 φιλους, και με ολα αυτα που σου εχουν συμβει "ποναει" η καρδια σου. η Lacrymosa ομως σχολιασε αυτο που εγραψα για το αλκοολ, επειδη δε σε παιρνει ο υπνος. τεσπα αφου το σκεφτεσαι για ψυχολογο γιατι δε το κανεις ? περιμενεις να δωσουμε απο εδω το "οκ" ?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. χωρις σχεση,χωρις φιλους...
    By redrose in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 10-03-2012, 20:51
  2. αδιεξοδο..
    By ram in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 28-05-2011, 15:29
  3. αδιεξοδο
    By Ακροβατης in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 23-02-2011, 20:31
  4. αδιέξοδο..
    By chris_M in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 39
    Last Post: 11-03-2010, 12:40
  5. Αδιέξοδο...(?)
    By astarti in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 23-09-2008, 14:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •