Ειναι λογικό που με πείραξε? :(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451

    Ειναι λογικό που με πείραξε? :(

    Τον τελευταίο χρόνο έχω πάρει λίγο βάρος εξαιτίας της κατάθλιψης,των φαρμάκων και της αρκετά καθιστικής ζωής που είχα τον πρώτο καιρό της διάγνωσης...Πλέον είμαι πολύ καλύτερα όσον αφορά τη διάθεση μου,ωστόσο έγινε κάτι που με πείραξε πολύ χθες.Βγαίνω εδώ και μια βδομάδα με έναν καινούργιο τύπο,με τον οποίο έχουμε πολύ καλή χημεία....χθες λοιπον μου έλεγε για το συνολάκι που φορούσα,πόσο πολύ του άρεσε....ε και αυτο ξερετε ως γυναικα που ειμαι εκεινη τη στιγμη με ανεβασε....και στο καπακι μου λεει....εαν εχανες και πολυ λιγα κιλα......θα ησουν απιστευτη κοπελα....πανεμορφη.....εκειν� � τη στιγμη παγωσα....δεν το περιμενα να μου το πει...και στη συνεχεια το σκεφτομουν ολη νυχτα.....γιατι σκεφτομουν απο μεσα μου οτι εαν αυτος δεν ειναι ευχαριστημενος με αυτο που βλεπει....τοτε γιατι βγαινει μαζι μου?με την προυποθεση να χασω πρωτα τα 5 κιλα?Σαφως υποθετω μου το ειπε συμβουλευτικα....αλλα εμενα με πειραξε απιστευτα....το θεωρησα πολυ αγενες και ξαφνικο,γτ δεν εχουμε τοοοοση πολυ οικειοτητα,ουτε καν καποια σχεση ακομα..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,008
    πινε περισσοτερο νερακι, παιζει να κρατας υγρα και να εισαι πρησμενη, κοψε ζαχαρη, ζημαρικα, ψωμια για κανα μηνα (τρωγε οσπρια, απαχο κρεας, λαχανικα και φρουτα οσο θελει η ψυχη σου). Εχασα 25 κιλα τα τελευταια 3 χρονια ετσι

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου!!! Απλα το θεμα δεν ειναι εκει.....ειναι στο αν ολο αυτο σου φαινεται εσενα σωστο ή οχι....πχ....και μενα δε μου αρεσει κατι πανω του,αλλα δεν του το ειπα καταμουτρα...γιατι μου αρεσει σαν τυπος και το παραβλεπω...αυτος για να το ειπε,παει να πει οτι μαλλον τον χαλαει αρκετα....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,008
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου!!! Απλα το θεμα δεν ειναι εκει.....ειναι στο αν ολο αυτο σου φαινεται εσενα σωστο ή οχι....πχ....και μενα δε μου αρεσει κατι πανω του,αλλα δεν του το ειπα καταμουτρα...γιατι μου αρεσει σαν τυπος και το παραβλεπω...αυτος για να το ειπε,παει να πει οτι μαλλον τον χαλαει αρκετα....
    Δεν νομιζω, απλα ετσι λειτουργουν οι περισσοτεροι αντρες, θα στο ειπε σαν να μην ησουν φιλη του εντελως αντικειμενικα. Σε λιγο αν προχωρισει η σχεση σας δεν θα δινει καθολου σημασια στην εμφανιση σου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Νομίζω ότι έχει κάποιο θεμα με το σωμα γενικα....γιατι και ο ιδιος ειναι πολυ αδυνατος και αναφερει πολυ συχνα οτι εχει σωμα σαν παιδικο,ξερεις,πολυ λεπτο και αγυμναστο....απο την αλλη ομως ενιωσα ασχημα γιατι πρωτον ειναι πολυ μικρο το προβλημα,μιλαμε δηλαδη για 5 κιλα,αντε 8....και περα απο γονεις και κοντινους φιλους που οκ,μου εχουν πει οτι βλεπουν διαφορα,κανενας ανδρας μεχρι στιγμης δεν μου ειχε πει κατι,γιατι θεωρω οτι ειμαι αρκετα εμφανησιμη και εξυπνη κοπελα....χωρις παρεξηγηση βεβαια!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    8
    Καλησπέρα, είμαι καινούρια εδώ
    Το ότι σε πείραξε το σχόλιο του φίλου σου δεν είναι κακό, φυσιολογικό μου φαίνεται, άλλωστε σε όλες μας όταν γίνεται ένα σχόλιο για την εμφάνιση μας μας παίρνει από κάτω :P
    (ελπίζω μόνο ο τρόπος με τον οποίο έκανε το σχόλιο ο φίλος σου να μην ήταν άσχημος)
    Τώρα όσον αφορά το βάρος, άμα θες να το αλλάξεις να το κάνεις πάνω από όλα για σένα
    (ξεκίνησε μια σωστή διατροφή-όχι καμιά στερητική/χημική δίαιτα, με την οποία όχι μόνο θα χάσεις βάρος αλλά θα αισθάνεσαι κ συ καλύτερα κ από άποψη εμφάνισης κ από άποψη υγείας)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,008
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Νομίζω ότι έχει κάποιο θεμα με το σωμα γενικα....γιατι και ο ιδιος ειναι πολυ αδυνατος και αναφερει πολυ συχνα οτι εχει σωμα σαν παιδικο,ξερεις,πολυ λεπτο και αγυμναστο....απο την αλλη ομως ενιωσα ασχημα γιατι πρωτον ειναι πολυ μικρο το προβλημα,μιλαμε δηλαδη για 5 κιλα,αντε 8....και περα απο γονεις και κοντινους φιλους που οκ,μου εχουν πει οτι βλεπουν διαφορα,κανενας ανδρας μεχρι στιγμης δεν μου ειχε πει κατι,γιατι θεωρω οτι ειμαι αρκετα εμφανησιμη και εξυπνη κοπελα....χωρις παρεξηγηση βεβαια!
    σε αυτη την περιπτωση μαλλον νοιωθει μειωνεκτικα απεναντι σου

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Φυσικα ηταν αγενης, και φαντασου να μπλεξετε περαιτερω μαζι τι εχεις να ακουσεις, νομιζω οτι ολα τα κομπλεξ του θα στα βγαζει πανω σου!!!! Θα σε κανει να γραφτεις χορο γυμανστηριο, να τρεχεις στα λειζερλαιν και στα σπα και να ψωνιζεις συνολακια συμφωνα με τα γουστα του. Κοντρολ φρικ μου ακουστηκε, απαπαααααα μακριααααααα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Σκοπος δεν ειναι αλλωστε απο τη στιγμη που θες να βγεις με τον αλλον οτι σου αρεσει ετσι οπως ειναι?παντα υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης,δεν λεω....αλλα θεωρω οτι ηταν υπερβολικο ολο αυτο....και ειχα κανει τοσες ετοιμασιες για να δειχνω ομορφη ημουν μες στη χαρα που θα τον εβλεπα....επι 2 ωρες ετοιμαζομουνα....για να μου πει εν τελει αυτο....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,008
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Σκοπος δεν ειναι αλλωστε απο τη στιγμη που θες να βγεις με τον αλλον οτι σου αρεσει ετσι οπως ειναι?παντα υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης,δεν λεω....αλλα θεωρω οτι ηταν υπερβολικο ολο αυτο....και ειχα κανει τοσες ετοιμασιες για να δειχνω ομορφη ημουν μες στη χαρα που θα τον εβλεπα....επι 2 ωρες ετοιμαζομουνα....για να μου πει εν τελει αυτο....
    μηπως ησουν πιο ομορφη απ'οσο αντεχε?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Δε νομιζω να ειναι αυτο,μαλλον δεν ειμαι αρκετα καλη τελικα...ισως να εχει δικιο....ισως να πρεπει οντως να βελτιωσω το σωμα μου και τα μαλλια μου και οτιδηποτε τελοσπαντων.Ο,τι και να κανω.....αποτελεσμα δεν εχει τελικα..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,008
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Δε νομιζω να ειναι αυτο,μαλλον δεν ειμαι αρκετα καλη τελικα...ισως να εχει δικιο....ισως να πρεπει οντως να βελτιωσω το σωμα μου και τα μαλλια μου και οτιδηποτε τελοσπαντων.Ο,τι και να κανω.....αποτελεσμα δεν εχει τελικα..
    κοιταξε, η εμφανιση μετραει μονο στον σχηματησμο της πρωτης εντυπωσης, απο'κει και περα μετραει ο χαρακτηρας και ποσο αληθινη εισαι. ΑΝ σε απορριψει αβαφτη και με τα καθημερινα σου, τοτε μαλλον δεν ειναι αυτος που ψαχνεις. Εκτως βεβαια αν ψαχνεις ο,τι να'ναι για να περαση η ωρα και λιγο σεξ...

  13. #13
    Αν λάβουμε υπόψη ότι τον γνωρίζεις μόλις μια εβδομάδα τότε το σχόλιό του ήταν λίγο άκομψο. Ίσως να έχει κόμπλεξ γενικά με την εμφάνιση, αλλά αυτό θα το κρίνεις καλύτερα εσύ που τον γνωρίζεις. Γνώμη μου είναι ότι δεν το είπε για να σε προσβάλει απλά εσύ το πήρες λίγο στραβά γιατί έχεις αυτό το θεματάκι με το βάρος σου. Πάντως 6 κιλά δεν είναι πολλά και μπορείς πολύ εύκολα να τα χάσεις. Αν ξεκινήσεις γυμναστική και προσέξεις λίγο την διατροφή σου θα κάνεις σωματάκι!!
    Αλλά και συ η ίδια λες ότι είσαι εμφανίσιμη. Αν έχεις ωραίο πρόσωπο και με 8 κιλά παραπάνω πάλι όμορφη είσαι. Επομένως, αφού νιώθεις καλά με τον εαυτό σου και έχεις προσπαθήσει γι' αυτό δεν χρειάζεται να ζητάς επιβεβαίωση από τον φίλο σου ή από τους άντρες γενικότερα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Δε νομιζω να ειναι αυτο,μαλλον δεν ειμαι αρκετα καλη τελικα...ισως να εχει δικιο....ισως να πρεπει οντως να βελτιωσω το σωμα μου και τα μαλλια μου και οτιδηποτε τελοσπαντων.Ο,τι και να κανω.....αποτελεσμα δεν εχει τελικα..
    Τι λες Χριστιανη μου??????????? επεσες στην παγιδα του????????? Αυτος ειναι ενας φλουφλης και εσυ σιγουρα πιο ωραια απο αυτον, και καταφερε να σε κανει να νιωθεις οτι εσυ εισαι το μπαζο και οχι αυτος!! Συνελθε γιατι με κανεις και θυμωνω!!!!!!!

  15. #15
    Είναι απλά ηλίθιος και κομπλεξικός, δεν είναι δυνατόν σε άνθρωπο που γνωρίζει κανείς τόσο λίγο και για ένα ουσιαστικά ανύπαρκτο θέμα να κάνει τέτοιες παρατηρήσεις, αν του αρέσουν οι ανορεξικές (δικαίωμά του) ας βρει μια που να είναι έτσι κι όχι να βγαίνει με μια που δεν είναι όπως θέλει και να λέει ότι του κατέβει. Αν είναι αν αλλάξεις κάτι στον εαυτόν σου θα το κάνεις,αν το θέλεις, για εσένα και κανέναν άλλο. Ασε το κάθε βούρλο στην μιζέρια του και βρες έναν άνθρωπο που θα σε εκτιμήσει για αυτό που είσαι κι όχι γι αυτό που θα ήθελε εκείνος να γίνεις.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. αλυτα ψυχολογικα θεματα(παιδια ειναι μεγαλο διαβαστε το σας παρακαλω ειναι αναγκη)
    By the_definition_of_fear in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 30-03-2013, 02:07
  2. Ειναι λογικο?
    By Mynrael in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 17-01-2012, 17:16
  3. Είναι λογικό να χαρακωθεί κάποιος?
    By Gothly in forum Αυτοτραυματισμός (Non-Suicidal Self Injury-NSSI)
    Replies: 115
    Last Post: 06-06-2010, 03:28
  4. αν ενας ανθρωπος δεν ειναι σιγουρος πως η εκασοτε επιστημονικη μεθοδος
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 07-02-2010, 22:12
  5. Ειναι λογικο??
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 31-05-2009, 18:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •