Αν είναι δυνατόν...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 1 of 1
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Νάξος
    Posts
    149

    Αν είναι δυνατόν...

    Μεγαλύτερη μαλακία δε μπορούσα να κάνω...
    Ενώ ήξερα ότι όλοι οι ψυχολόγοι και οι ψυχίατροι δεν είναι αξιόπιστοι και η "σπιουνιά" τους πάει σύννεφο (αν είσαι ανήλικος), σας είχα ξαναπεί (όπως κάποιοι θα θυμάστε από εκείνο το θέμα μου) ότι είχε έρθει μια κοινωνική λειτουργός και μια ψυχολόγος...
    Είχα μιλήσει με την ψυχολόγο (ήταν ανοιχτό το σχολείο τότε, μην κοιτάτε που είναι καλοκαίρι και είναι κλειστό) και έλεγε ότι δεν πρόκεται να πάρει τηλέφωνο στο σπίτι να ειδοποίησει σε καμία περίπτωση...εγώ ήμουν πολύ δύσπυστος αλλά εκείνη ήταν κατηγοορηματική και μου μίλαγε με έναν τρόπο και με ένα ύφος τρομερά πειστηκό...έτσι βέβαια έκανε και ο άλλος ο ψυχολόγος που πήγαινα πριν έρθει αυτή στο σχολείο και είχα ένστινκτο αλλά δεν το άκουσα (δε μπορούσα να κάνω μεγαλύτερη μαλακία)...Μέχρι τώρα δεν ήξερα τίποτα ότι είχε ειδοποίησει στο σπίτι και μέχρι που τέλειωσε η χρονιά, δεν είχα μάθει απολύτως τίποτα...
    Τώρα πριν από λίγο το έμαθα από τη μάνα μου και δυστυχώς τώρα είναι κλειστά τα σχολεία και δεν τη βλέπω...
    Βέβαια νευρίασα πάρα πολύ με τη μάνα μου που δε μου το έλεγε τόσο καιρό και έγινε της *******ς. Καλύτερα να μην πω το τι βρυσίδι της έριξα γιατί θα με φασκελώσουν όλοι όσοι το διαβάσουνε. Νευρίασα όμως και με την ηλίθια ψυχολόγο που μου έλεγε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνει δια ροπάλου...
    Και τελικά μου την έκανε την πουστιά...Ήθελα να το μάθαινα νωρίτερα να πάω να τη βρίσω...
    Ο πιο βλάκας και ηλίθιος ήμουν εγώ γιατί μου είχε κάνει άλλος ψυχολόγος την ίδια πουστιά είχα κάνει τότε και το σχετικό θέμα εδώ http://www.e-psychology.gr/forum/sho...BC%CE%BF%CF%85 και δεν άκουσα το έστινκτο μου...Απ' τις μεγαλύτερες μαλακίες που έχω κάνει στη ζωή μου...
    Αλλά αυτή η "να μην πω" να μου λέει ότι δε θα γίνει αυτό δια ροπάλου και να είναι τόσο πειστική κι όμως την έκανε την πουστιά...Δεν είναι μόνο αυτή τέτοιο κάθαρμα, όλοι οι ψυχολόγοι είναι "να μην πω" όπως και ο προηγούμενος που πήγαινα...Υπάρχουν και κάποιοι ψυχολόγοι που στο λένε και δεν είναι ψεύτες αλλά όσο να είναι το φακέλωμα πάει σύννεφο...Αν είναι δυνατόν (κι όμως είναι)...
    Αν του χρόνου ξαναέρθει πάλι η ίδια στο σχολείο μας, τότε που θα τη δω, ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
    Να μην πω τώρα τι θένε τα μ********να της κοινωνίας (έτσι ονομάζω τους επαγκελματίες ψυχικής υγείας)
    Last edited by STORM LORD; 01-07-2012 at 10:48.

Similar Threads

  1. Είναι δυνατόν μια ψυχοθεραπεία να είναι αρνητική;
    By alexandros3 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 109
    Last Post: 27-08-2011, 02:34
  2. Η ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ?
    By athens1404 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 30-04-2011, 22:55
  3. Πως ειναι δυνατον να επανελθει καποιος?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 16-01-2011, 03:04
  4. Ειναι δυνατον?
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 06-03-2009, 13:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •