To να γεννηθεις μεγαλος ειναι τελικα ευχη η καταρα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1

    To να γεννηθεις μεγαλος ειναι τελικα ευχη η καταρα?

    Τον τελευταιο καιρο νιωθω μεσα μου οτι βραζω,ειμαι εξαλλη,αισθανομαι οτι δεν με αφορουν ολα οσα γινονται η με αφορουν τοσο που δεν αντεχω να παρευρισκομαι.Προτιμω να υιοθετω ενα πλαγιο βλεμμα ενα διστακτικο χαμογελο και να χανομαι απο το περιβαλλον.Ειμαι ψωναρα με εναν δικο μου τροπο.Θελω ολα να γινονται στην τελειοτητα,ειμαι ασφυκτικη για τον εαυτο μου και παραλληλα πιεστικη στο να βρω ακρη..στο ονειρο,στον ερωτα,στις φιλιες,στον κοσμο...Εχω την επιγνωση οτι διαφερω αλλα παραμενω αλαφροισκιοτη.Ο μεγαλυτερος εχθρος ειναι ο εαυτος μου.Εχω την αισ8ηση οτι δεν θα μεγαλωσω ποτε...Γεννηθηκα μεγαλη και η επιστημη δεν μου εχει διευκρινισει ακομα αν ειναι ευχη η καταρα...Ισως σας φανουν ανουσια ολα αυτα απλα ηθελα καπου και σε καποιους να τα εξωτερικευσω...
    Τελος θελω να ζητησω ενα μεγαλο συγγνωμη απο αυτον για τις στιγμες που συνειδητα οδηγομουνα στον θανατο και τον πληγωνα και σε αυτην που δεν μπορω να της συμπαρασταθω οσο θα ηθελα...Θελω απλα να ξερουν οτι αποτελουν στην ζωη μου το σημαντικοτερο κομματι.
    Καλη σας νυχτα

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    26
    Ελενιτσα , σε μένα τουλάχιστον έχεις συμπαρασταθεί με το παραπάνω .. Είσαι πολύ ευαίσθητο παιδί και σου αξίζει το καλύτερο.. Έχεις πολλά να ζήσεις ακόμα ..Τα καλύτερα δεν έχουν έρθει. Προχώρα μπροστά και προετοιμάσου για τις εκπλήξεις .. Τις δυσάρεστες δεν μπορείς να τις αποφύγεις. Αλλά για αυτές τις ευχάριστες αξίζει να συνεχίσεις. Όλα θα έρθουν κατ\' ευχήν στο τέλος. Και για σένα και για όποιον άλλο το αξίζει. Ναι , τελικά έχεις γεννηθεί μεγάλη και αυτό είναι ευχή.. Αρκεί να προσπαθήσεις να το πιστέψεις και εσύ τελικά. Και να το χειριστείς όσο πιο έξυπνα μπορείς. Πράγμα που 8α κάνεις γιατί κανένας έξυπνος άνθρωπος δεν χάνεται σε αυτή τη ζωή. Φιλιά πολλά ;)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •