Με ελκυει μια κοπελα..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434

    Με ελκυει μια κοπελα..

    Καλησπερα σε ολους!

    Προσφατα ανακαλυψα οτι μου αρεσει μια κοπελα λιγο μεγαλυτερη μου, με την οποια ειμαστε μαζι στη σχολη...Η κοπελα αυτη εχει σχεση, με καποιον αντρα.. το θεμα μου ειναι σαφως οτι ξαφνικα αλλαξαν οι σεξουαλικες μου προτιμησεις, δηλαδη απο εκει που μου αρεσαν αντρες, ενθουσιαστηκα με αυτη την κοπελα..Ειχα στο παρελθον μια μεγαλη σχεση με αγορι, 2 χρονια περιπου.. απλα εχω μπερδευτει αρκετα, θα μου πειτε "ειναι αναγκη να καταληξεις καπου;" αλλα δεν ξερω, χρειαζεται;..
    Will I ever be free?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by ~Lucy~ View Post
    Καλησπερα σε ολους!

    Προσφατα ανακαλυψα οτι μου αρεσει μια κοπελα λιγο μεγαλυτερη μου, με την οποια ειμαστε μαζι στη σχολη...Η κοπελα αυτη εχει σχεση, με καποιον αντρα.. το θεμα μου ειναι σαφως οτι ξαφνικα αλλαξαν οι σεξουαλικες μου προτιμησεις, δηλαδη απο εκει που μου αρεσαν αντρες, ενθουσιαστηκα με αυτη την κοπελα..Ειχα στο παρελθον μια μεγαλη σχεση με αγορι, 2 χρονια περιπου.. απλα εχω μπερδευτει αρκετα, θα μου πειτε "ειναι αναγκη να καταληξεις καπου;" αλλα δεν ξερω, χρειαζεται;..
    κατα την γνωμη μου δεν χρειαζεται

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    απλα εχω τις αναζητησεις που ειχα στα 15 μου.. δεν θα επρεπε να εχω καταληξει καπως; κ πες οτι κανω μια σχεση πχ με κοπελα. στο μεταξυ θα ξυπνησω μια μερα κ θα μου αρεσουν αντρες; λιγο περιεργη φαση μου ακουγεται...
    Will I ever be free?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Εγω παλι πιστευω πως πρεπει να εξερευνουμε την σεξουαλικοτητα μας.
    Πολλα ατομα περνανε απο παρομοιες φασεις ειδικα σε νεες ηλικιες.
    Εγω θα σου προτεινα να περιμενεις λιγο καιρο, γιατι πχ μπορει σε μια εβδομαδα να σου περασει, και αποφασιζεις μετα αν θα το ψαξεις περισσοτερο ή οχι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Εγω παλι πιστευω πως πρεπει να εξερευνουμε την σεξουαλικοτητα μας.
    Πολλα ατομα περνανε απο παρομοιες φασεις ειδικα σε νεες ηλικιες.
    Εγω θα σου προτεινα να περιμενεις λιγο καιρο, γιατι πχ μπορει σε μια εβδομαδα να σου περασει, και αποφασιζεις μετα αν θα το ψαξεις περισσοτερο ή οχι.
    απλα τρομαζω λιγο στην ιδεα...και φοβαμαι :/ μονο σε μια ακομπλεξαριστη φιλη μου το ειπα που μου ειπε "ε, και" κ γενικα το πηρε πολυ χαλαρα, γενικα ο κοσμος ειναι πολυ προκατειλημμενος..
    Will I ever be free?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by ~Lucy~ View Post
    απλα εχω τις αναζητησεις που ειχα στα 15 μου.. δεν θα επρεπε να εχω καταληξει καπως; κ πες οτι κανω μια σχεση πχ με κοπελα. στο μεταξυ θα ξυπνησω μια μερα κ θα μου αρεσουν αντρες; λιγο περιεργη φαση μου ακουγεται...
    δεν ξερω, αν σου αρεσε πριν γτ να μην σου αρεσει μετα? σκεψου πως απευθυνεσαι στο διπλασιο πληθυσμο :)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    με την παρτη μου, ουτε κι εγω ξερω τι να περιμενω..:( ασε που δεν ξερω πως να την πεσω σε κοπελα! :P
    Will I ever be free?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    O κοσμος μπορει να ειναι προκατειλημενος ,αλλα ο κοσμος δεν ζει την δικη σου ζωη ,αρα γιατι να απορριπτεις και να δεχεσαι πραγματα αναλογα με το τι θεωρειται αποδεχτο και τι μη αποδεχτο.

    Οσο για τον αν ξυπνησεις μια μερα και σου αρεσουν οι αντρες οκ , το καταλαβαινω αλλα νομιζω πως καποια στιγμη θα καταληξεις καπου οσο αφορα την σεξουαλικοτητα σου.
    Δεν γινεται να ψαχνεσαι μια ζωη.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    O κοσμος μπορει να ειναι προκατειλημενος ,αλλα ο κοσμος δεν ζει την δικη σου ζωη ,αρα γιατι να απορριπτεις και να δεχεσαι πραγματα αναλογα με το τι θεωρειται αποδεχτο και τι μη αποδεχτο.
    πολυ μου αρεσε..νομιζω θα το τοιχοκολλησω κιολας...σ'ευχαριστω πολυ για τις χρησιμες συμβουλες σου!
    Will I ever be free?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    on mission
    Posts
    397
    Αγαπητή και γλυκιά Lucy σαν να διέκρινα ένα μικρό πανικό στα λόγια σου... γιατί σε φόβισε αυτό που ένιωσες;
    και αν μπορείς να μου διευκρινήσεις, το ξανάνιωσες στα 15 σου;
    και το να καταλήξεις κάπου είναι σχετικό, δηλαδή εννοώ αρκεί να τα βρεις με τον εαυτό σου ...αυτή είναι η σωστότερη κατάληξη :)
    Nothing in life is to be feared, it is only to be understood . . .

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Εγω εχω να πω ως η ξενερωτη της παρεας, οτι η κοπελα εχει σχεση, και ετσι να μην σκεφτεις να της την πεσεις!! Και ωραιο δεν ειναι για τον φιλο της, και εσυ ομως αν συνεχισεις να κολλας και να την σκεφτεσαι το πιθανοτερο ειναι οτι θα βρεθεις να στεναχωριεσαι και να πληγωνεσαι που δε μπορεις να εισαι μαζι της!

    Αυτα, οσο για τον σεξουαλικο προσανατολισμο, εισαι οτι εισαι, εγω αυτο πιστευω οτι ειναι η καλυτερη περιγραφη (Ι am what I am, it is what it is yess μαρεσει αυτη η εκφραση!), και μην αισθανθεις ποτε ενοχη για αυτο. Μονο ετσι θα κατασιγασει καθε αναταραχη μεσα το κεφαλι σου και θα ξεφορτωθεις τους προβληματισμους σου!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    on mission
    Posts
    397
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Εγω εχω να πω ως η ξενερωτη της παρεας, οτι η κοπελα εχει σχεση, και ετσι να μην σκεφτεις να της την πεσεις!! Και ωραιο δεν ειναι για τον φιλο της, και εσυ ομως αν συνεχισεις να κολλας και να την σκεφτεσαι το πιθανοτερο ειναι οτι θα βρεθεις να στεναχωριεσαι και να πληγωνεσαι που δε μπορεις να εισαι μαζι της!

    Αυτα, οσο για τον σεξουαλικο προσανατολισμο, εισαι οτι εισαι, εγω αυτο πιστευω οτι ειναι η καλυτερη περιγραφη (Ι am what I am, it is what it is yess μαρεσει αυτη η εκφραση!), και μην αισθανθεις ποτε ενοχη για αυτο. Μονο ετσι θα κατασιγασει καθε αναταραχη μεσα το κεφαλι σου και θα ξεφορτωθεις τους προβληματισμους σου!
    Δεν είσαι η ξενέρωτη που λες έτσι για την κοπέλα..αλλά δεν είδα τέτοια πρόθεση από τη μεριά τη Lucy. Κατάλαβα ότι απλά αναρωτιέται για το τι της συμβαίνει και ξαφνικά το βλέμμα της στράφηκε σε μια κοπέλα.. εξ άλλου δεν ξέρουμε καθόλου τι ισχύει και από την άλλη πλευρά..
    μήπως της έδειξε κάποιο σημάδι ή της έδωσε τα περιθώρια να σκεφτεί μια τέτοια έλξη μεταξύ τους..

    Η Lucy θα μας πει.. όπως και επίσης ότι μπορεί να πρόκειται για έναν απλό ενθουσιασμό και θαυμασμό σε μια κοπέλα με δυναμική και έντονη παρουσία..
    Τα σενάρια μπορούν να γίνουν πολύπλοκα αλλά δεν υπάρχει λόγος..ο προβληματισμός σου κάπου καλά θα σε οδηγήσει, στο να ξεκαθαρίσεις το τοπίο, και αν δεν έχει τύχει να ξαναπεράσει από το μυαλό σου τώρα μπορεί να συμβαίνει γιατί μπορεί να υπήρχε ενδόμυχα ή γιατί βρέθηκε κάτι πρωτόγνωρο στη ζωή σου..
    Nothing in life is to be feared, it is only to be understood . . .

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    692
    Λούσυ μην αγχώνεσαι...
    Κάποιοι άνθρωποι ξέρουν τη σεξουαλικότητά τους απο νωρίς, κάποιοι πιο αργά και κάποιοι την ανακαλύπτουν συνεχώς!
    Μην βάζεις ταμπέλες. Εγω πχ είμαι ομοφυλόφιλη, πάντα ήξερα οτι μου αρέσουν οι γυναίκες και με άντρες είχα πάει απο περιέργεια (έτσι για την τιμή των όπλων). Αλλά ακόμα και τώρα, στα 33 μου που έχω μια σοβαρή σχέση με μια άλλη γυναίκα, αν με ρωτήσεις δεν θα σου αποκλείσω ποτε το ενδεχόμενο να ερωτευθώ εναν άντρα. Το οτι δεν συνέβη στο παρελθόν δεν σημαίνει οτι δεν θα συμβεί στο μέλλον.
    Το ανάποδο έπαθε μια φίλη η οποία ερωτεύτηκε ενα αγόρι. Και αναρωτιόταν "δλδ δεν είμαι λεσβία πια;" επαθε την αντίστροφη σύγχυση!!
    Ό,τι και να αισθάνεσαι, απόλαυσέ το, ζήσε το και μην περιορίζεις τον εαυτό σου.
    Όσο για την προκατάληψη, δεν την ζεις συνεταιρικά με κανέναν τη ζωή σου και κυρίως δεν έχει πρόβα και κυρίως ζωη. Μια είναι, δική σου, ζήσε την.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Eπειδη διαβασα παραπανω τη λουση να προβληματιζεται οτι δεν ξερει καν πως να την πεσει σε κοπελα, σκεφτηκα μηπως το σκεφτεται σοβαρα για την αναφερομενη και απαντησα αναλογως!

    Eπισης, οπως ειπα και πριν, για μενα ο προβληματισμος οδηγει καπου καλα μονο αν τον ξεχνας :P

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    σας ευχαριστω πολυ ολους! εχω παθει εναν ψιλοπανικο..

    λιλιουμ οχι δεν ειχα σκοπο να την πεσω στη κοπελα, απλα ενθουσιαστηκα μαζι της, ναι η παρουσια της ειναι πολυ δυναμικη και απο την πρωτη στιγμη ενιωσα κατι πολυ πρωτογνωρο μαζι της... φυσικα απογοητευτηκα οταν εμαθα οτι εχει σχεση, οταν ηρθαμε λιγο πιο κοντα..δεν εχω καμια προθεση να δειξω κατι ωστοσο, γιατι δεν ειναι του τυπου μου και γιατι δεν ειναι σωστο πιστευω..θα χαλασει η σχεση μας εξαλλου.. αν εχω την ευκαιρια να την κρατησω εστω και σαν φιλη κοντα μου τοτε ας ειναι κι ετσι.

    Curie ναι στα 15 μου ειχε αναλογες αναζητησεις, μου αρεσαν κοπελες, συμμαθητριες στο σχολειο, φυσικα και τοτε ετρωγα ταρακουλο αλλα μετα τα εφτιαχνα με αγορια και μου περνουσε..νομιζω το δικαιολογουσα και λογω εφηβειας..απλα τωρα, στα 22 μου φαινεται λιγο ετεροχρονισμενο!

    blue πραγματικα φανταζομαι μεγαλη η συγχυση της φιλης σου!! εσυ ποτε ανακαλυψες οτι σου αρεσουν γυναικες αν επιτρεπεται; εγω πχ οταν ειχα σχεση με τον πρωην μου δεν μπορω να πω οτι δε μου αρεσε το σεξουαλικο κομματι. κ δε μπορω να ξερω πως θα ειναι με γυναικα. θα μου πεις αυτο κρινεται απο το αν εισαι ερωτευμενος με τον αλλο κ στο "σεξ" αυτο καθεαυτο.
    Will I ever be free?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. τι ελκύει μια γυναικα σε εναν αντρα?
    By kostas87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 176
    Last Post: 14-05-2012, 14:39
  2. IΔΨ με θέμα την κοπέλα μου
    By Michaelgr in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 19-10-2011, 12:19
  3. ψαχνω κοπελα
    By ektoplasm in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 09-08-2011, 04:06
  4. 2 φίλοι και μία κοπέλα
    By Ατυχος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 10-06-2008, 15:52
  5. Τι έχει η κοπέλα μου;
    By relative-x in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 46
    Last Post: 25-05-2007, 14:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •