πνιγμενος απο τον ιδιο μου τον εαυτο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    2

    πνιγμενος απο τον ιδιο μου τον εαυτο

    θα ξεκινησω με το βασικο,πιστευω οτι δεν εχει νοημα να ζω πλεον.ολα μα ολα στη ζωη μου πανε λαθος,δεν ειμαι ευχαριστημενος με τιποτα,πνιγομαι σε μια κουταλια νερο για πολλα προβληματα που ειτε ειναι σοβαρα ειτε ανουσια.μερα με τη μερα νιωθω ολο και πιο χαλια,ολο και πιο κουρασμενος,πλεον κοιμαμαι 3 ωρες την ημερα,δεν ευχαριστιεμαι τιποτα και κλεινουμαι στον εαυτο μου και χανω καθε επικοινωνια με ολους

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    104
    Πήγαινε να ζητήσεις βοήθεια . Και εγω έχω βρεθεί σε αυτήν την κατάσταση . Ειναι δύσκολο αλλα κανε κουράγιο και ψάξε βοήθεια .. Μη χαραμιζεσαι . Όλοι αξίζουμε μία καλη ζωη

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    2
    απο που να ζητησω βοηθεια??? απο ειδικο? γτ οσοι γνωστοι καταλαβαιναν οτι εχω αλλαξει και ηρθαν να με βοηθησουν τους οπως ο κολητος μου τους εκανα περα οτι και καλα μονος μπορω να τα βγαλω περα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    104
    Quote Originally Posted by chemi View Post
    απο που να ζητησω βοηθεια??? απο ειδικο? γτ οσοι γνωστοι καταλαβαιναν οτι εχω αλλαξει και ηρθαν να με βοηθησουν τους οπως ο κολητος μου τους εκανα περα οτι και καλα μονος μπορω να τα βγαλω περα
    απο ειδικο . ναι , πηγαινε σε εναν ψυχολογο για αρχη

  5. #5
    Κατ'αρχήν μπράβο σου που έκανες το βήμα να εκθέσεις το πρόβλημα σου.Είσαι φοιτητής; Αν ναι υπάρχουν ειδικοί στο πανεπιστήμιο που μπορείς να συμβουλευτείς...θεωρώ οτι είναι σημαντικό να έχεις φίλους δίπλα σου να σε στηρίζουν.Μπορείς σε πολύ κοντινούς (κολλητούς) φίλους σου να τους πείς συγκεκριμένα πως νιώθεις.Νομίζω θα σε βοηθήσει αρκετά....πάντώς οσο το γρηγορότερο το δείς το θέμα σου τόσο το καλύτερο.

    Καλή συνέχεια!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    128
    και γω βρισκομαι σε δυσκολη περιοδο με αυτα που μου συνεβησαν και εχω απομακρυνει απο κοντα μου τις κολλητες μου γιατι προτιμω να ειμαι μονη μου δεν υπαρχει λογικη σε αυτο το ξερω και δεν ξερω πραγματικα γιατι το κανω αυτο παρολο που προσπαθουν πολυ για να ναι κοντα μου αλλα εγω δεν θελω

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Αθηνα
    Posts
    265
    Quote Originally Posted by agnwstos View Post
    και γω βρισκομαι σε δυσκολη περιοδο με αυτα που μου συνεβησαν και εχω απομακρυνει απο κοντα μου τις κολλητες μου γιατι προτιμω να ειμαι μονη μου δεν υπαρχει λογικη σε αυτο το ξερω και δεν ξερω πραγματικα γιατι το κανω αυτο παρολο που προσπαθουν πολυ για να ναι κοντα μου αλλα εγω δεν θελω
    παιδια,αυτο που σας συμβαινει δυστυχως ειναι καταθλιψη.Το εχω και εγω και αλλα 350,000,000 ατομα,Εχω δοκιμασει ολα τα αντικαταθλιπτικα(αληθεια)μ ε μικρα αποτελεσματα και μεγαλες παρενεργειες,Ψυχοθεραπεια δεν εχω δοκιμασει. Εχω ομως μερικα tips να προτεινω.Μακρια απο αλκοολ και xanax,επιδεινωνεις.Παιρνετε 2-3 καψουλες ω-3 ημερησιως.Και κατι ωραιο που ακουσα σε ασχετη ταινια 'το καλυτερο ειναι να δωσεις σε καποιον ειναι καποιον ν'αγαπα.Ανδεν μπορεις να το κανεις,δωσε του κατι να ελπιζει.Αν δεν μπορεις ουτε αυτο,δωσε του κατι να απασχολειται.Η ταινια αναφερετο σε ενα αεροπλανο που επεσε,και απο αυτο το αεροπλανο οι επιβατες φτιαξαν ενα μικροτερο και σωθηκαν(και καλα).σκεφτηκα ομως 'Αγγελε,(εγω)αν ησουν αναμεσα στους επιβατες θα συνεχιζες το βιολι σου'α,εχω καταθλιψη,δεν μπορω,δεν κανω κλπ'η θα στρωνοσουνα στη δουλεια?Δεν λεω οτι βρηκα τη λυση στην καταθλιψη φυσικα,απλως εδωσα λιγη τροφη για σκεψη.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300
    ποσο χρονων εισαι; τι ακριβως σε απασχολει; τι σε δυσαρεστει στη ζωη σου; γινε πιο συγκεκριμενος. να καταλαβουμε.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    αθηνα
    Posts
    300
    ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    206
    Γρήγορα ζήτα βοήθεια, πάνε σε ψυχολόγο..πάρε αντικαταθλιπτικά..μην αφήνεις να σε παίρνει απο κάτω

Similar Threads

  1. Δύο άνθρωποι μέσα στο ίδιο σώμα...
    By sasa... in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 09-06-2011, 14:15
  2. εγκλωβισμενη στο ιδιο μου το σπιτι...
    By mariadimitra in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 02-11-2010, 16:16
  3. ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΠΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΙΟΛΙ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 27-10-2010, 08:23
  4. Ξένοι στο ιδιο σπίτι
    By giota in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 18-11-2009, 09:48
  5. ολοι στο ιδιο καζανι βραζουμε............!!
    By melene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 02-07-2009, 16:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •