.........................ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ..... .......................
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    3

    .........................ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ..... .......................

    Καλησπερα σας!!! ωασικα δεν ξερω απο που να αρχισω και που να τελειωσω... ειμαι 23 φοιτητρια αλλα θα παρατησω την σχολη γιατι δεν μου αρεσει το επαγγελμα και θα γραφτω σε μαθηματα επα.σ ζω με την οικογενεια μου αποτελουμενη απο 7 ατομα ωασικα ειναι η οικογενεια του πατριου μου εγω ειμαι η πρωτη κορη της μανας μου, με την οικογενεια μου οπως ολες οι οικογενειες εχουν προβληματα ετσι και εμεις εχουμε προβληματα ΠΟΛΛΑ οι δικη μου οικογενεια ειναι περιπτωση πραγματικα!!! το προβλημα ξεκινα παντα απο τα λεφτα ως γνωστο... στο σπιτι μας μονο ο πατριος μου δουλευει και η συνταξη των γωνιων (του παππου και της γιαγιας) του απο αυτα ζουμε, εγω ζω μαζι τους λογου το οτι δεν εχω ουτε δουλεια αλλα ουτε και χαρτια οποτε δεν μπορω να παω να ζησω καπου μονη μου, το ΘΕΜΑ μου ειναι εχω κουραστη πια τα παντα και τους παντες εδω, ειδικα την μανα μου με εχει στιγματισει τοσο ψυχολογικα που απορω γιατι ζω και γτ γεννηθηκα, στο σπιτι δεν υπαρχει μερα που να μην εχουμε φωνες νευρα βρισιες και τσακωμοι δεν υπαρχει, και ολο αυτο γερνα σε μενα του λογο οτι ειμαι 23 και δεν δουλευω και απλα ''καθομαι'' ο λογος που οντως δεν δουλευω ειναι οτι 1ον δεν υπαρχει δουλεια και 2ον το τοι δεν εχω ουτε ταυτοτητα ουτε χαρτια...γιατι δεν εχω χαρτια επειδη η μανα μου οταν επρεπε οταν ημουν ανηλικη δεν εκατσε να ασχοληθει να κανει τις διαδικασιες για να γινει πολιτογραφησει ωστε να παρω ελληνικη ταυτοτητα... κτλ κτλ ετσι ειμαι ενα τπτ εδω παρολα που μενω 16 χρονια. καθε μερα ακουω πολλα και διαφορα απο την μανα μου πολλες βρισιες ολων των ειδων τις βρισιες και πολλα ομορφα κοσμικα επιθετα, και τυπου να εμενες καλητερα ουζμπεκισταν να εμενες εκει τι ηθελα και σε εφερα εδω εισαι η αρχη ολου του κακου του κοσμου κτλ κτλ ουτε ο σατανας δεν ακουει τετοια πραγματα... τεσπα τα εχω συνηθισει ολα αυτα τα υπεροχα λογια μιας μανας για την κορη της... βεβαια παλια που ημουν στη εφηβεια της ελεγα και εγω υπεροχα λογια απλα σταματησα γιατι αυτο καλο δεν βγαζει οποτε απλα καθομαι και ακουω πλεων... στο σπιτι λογου του οικονομικου θεματος με βριζουν συνεχως το οτι δεν φερνω λεφτα και κανω συνεχεια μπανιο και χαλαω το νερο οτι καθομαι και ξυνομαι αντε να φυγω να παντρευτο να ησυχασουν κτλ γενικα να ξεκουμπηστω απο το σπιτι καιρος ειναι και δεν χωραω αλλο εκει... και αυτο το εχω συνηθισει!!! προσπαθω να βγαινω εξω και να πουλαω χειροποιητα κοσμηματα που φτιαχνω εγω, ωστε να βγαζω κατι για να εχω οπως για εισητηρια και για κανα καφε με καμια φιλη μου... αλλα μου εχουν απαγορευση να φορτιζω την μπαταρια για το φως που χρησιμοποιο οταν βγαινω εξω να πουλαω, μου λενε καταναλωνη πολυ ρευμα και αν την ξαναβαλεις θα φυγεις εσυ με την μπαταρια σου απο το σπιτι... γενικα για τα προβληματα τους εγω την πληρωνω εγω φταιω ΕΓΩ ΕΓΩ ΕΓΩ ΕΓΩ δεν υπαρχει κατι για το οποιο να μην φταιω εγω κτλ κτλ εχω κουραστη τοσο που μερικες φορες μου ερχεται να κοψω καμια φλεβα στην κυριολεξια, τις αδελφες μου που ειναι οι κορες του πατριου μου τις εχουν κακομαθει και δεν τις μαλωνουν ουτε βριζουν βεβαια ειναι κατα 15-20 χρονια μικροτερες μου... μου λενε οτι πρεπει να τσακιστω να φυγω απο το σπιτι και να αφησω το δωματιο για τις αδελφες μου!!! πραγματικα για το μονο ποθ πληρωνουν για μενα ειναι μονο νερο ενα μερος δλδ και το ηλεκτρικο ουτε καθομαι να τρωω το φαγητο τους για να μην μου λενε τπτ, δεν ζουμε κατω απο το οριο της φτωχειας απλα εχουμε πολλα δανεια και λιγα εσοδα! δεν μπορω να καταλαβω σε τι φταιω εγω για ολα και γτ μου μιλανε ετσι, ναι ξερω πως αν εφερνα κανα 1000 το μηνα θα με λατρευαν αλλα και παλι η μανα μου θα με εβριζε αυτη την συμπεριφορα της δεν την κατανοω τι της εχω κανει και με μιση τοσο πολυ δλδ γιατι για τα προβληματα τους ξεσπανε πανω μου, εμενα τα προβληματα μου δεν ειναι λιγα με το οτι δεν εχω χαρτια και ειμαι ενα τπτ εδω αυτο δεν τους απασχολησε καθολου ισα ισα μου λενε να φυγω να παω πισω στην χωρα μου οπου δεν εχω κανεναν... πραγματικα δεν ξερω τι να κανω και πως αλλο να φερθω απλα καθε μερα με φτανουν στα ακρα μου...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,005
    βγαλε χαρτια, αφου σπουδαζεις

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Βασικα πηγαινε στην πρεσβεια ή το προξενειο της χωρας απο την οποια καταγεσαι με το πιστοποιητικο γεννησης σου και ζητα να σου βγαλουν.
    Λογικα θα γινεται , και αν δεν γινεται θα σου πουν τι πρεπει να κανεις.
    Και μετα προσπαθησε να βρεις μια δουλεια για να φυγεις απο το σπιτι σου.
    Και νομιζω, χωρις να ειμαι σιγουρη , πως παιδια μεταναστων που εχουν μεγαλωσει στην Ελλαδα δικαιουνται ελληνικη υπηκοοτητα. Ψαξ' το λιγο

  4. #4
    η λυση ειναι δουλεια!! λιγο πολυ σε ολα τα σπιτια γινεται αυτο!!! και φταινε τα οικονομικα!!! βρες μια δουλεια για εσενα και θα δεις πως με το που θα ξεκινησεις να το ψαχνεις θα νιωσεις καλυτερα!! οσο για τα βρισιδια.... κατι παιζεται...μηπως περα απο το οικονομικο υπαρχει κατι που προβληματιζει τη μαμα σου? ξερω πως οτι και να ειναι δεν πρεπει να ξεσπαει πανω σου!! για τα χαρτια ψαξε το μονη σου ή πες σε καποια κοπελα που ξερει απο αυτα... καποια φιλη σου ή καποια μητερα φιλης σου να σε βοηθησουν... μην σκας!!! για ολα υπαρχει μια εξηγηση και μια λυση!!!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    3
    Ευκολα λεγεται... ευκολα λεγονται ολα αυτα αλλα στην πραξει δυσκολα!!! οσο για τα χαρτια μου η διαδικασια ειναι στο οτι καθομαι και περιμενω απαντηση απο το Υπ Εσωτερικων, φετος μετα απο 16 χρονια ταξιδεψα στην χωρα μου για να πληρωσω το λαθος της μητερας μου να βγαλω το διαβατηριο με την οικονομικη και βοηθεια και υποστηριξη απο το αγορι μου αλλα δυστηχως εκεινος ζει καβαλα και εγω εδω αθηνα... και τωρα περιμενω το ποτε θα με θυμηθει το δημοσιο ισως σε 60-70 χρονια αν ειμαι τυχερη :mad:!!! απλα απο την στιγμη που δεν εχω χαρτια ειναι και δυσκολα να πιασω δουλεια (αφμ, αμκα, βιβλιαριο υγειας και αλλα απειρα κτλ κτλ) οσο αφορα το θεμα με την οικογενεια μου και συγκεκριμενα με την μητερα μου πραγματικα τα εχω χασει και δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω???!!!:( ωρες ωρες ευχομαι να μην υπηρχα πραγματικα, αγαπαω την μητερα μου οπως και εκεινη απλα η συμπεριφορα της και τα λογια της με πληγωνουν παρα πολυ, και συνεχεια σκεφτομαι πως εκτιμας καποιον οταν ο αλλος παψει να υπαρχει δλδ αν παθενα εγω κατι ισως να μου φεροταν μετα καλητερα τεσπα δεν ξερω πραγματικα δεν ξερω απο κουβεντα δεν βγαζουμε ακρη γιατι ολα γυρναναι σε μενα παλι και στην συμπεριφορα μου το οτι ειμαι ετσι αλλιως κτλ κτλ θα πηγαινα να μεινω καβαλα με τον φιλο μου αλλα φοβαμαι αν γινει κατι και χωρισουμε μετα τι θα κανω που θα παω θα αναγκαστω να γυρισω εδω παλι και δεν θελω, επισης γραφτηκα και σε επα.σ να σπουδασω κοσμημα που μου αρεσει... θα ηθελα να εφευγα οσο πιο γρηγορα γινεται απο δω απλα φοβαμαι, φοβαμαι παρα πολυ οτι αν αποτυχω αν δεν τα καταφερω θα αναγκαστω να γυρισω πισω και τοτε θα εχει δικιο και τα λογια της μητερας μου οτι ειμαι ανικανη αποτυχιμενη και καποτε ειδικα αυτο θα γυρισεις πισω σε μενα κλαιγοντας μακαρι τα παιδια σου να μην σε αγαπησουν και να σε μισουν να μεινεις μονη σου κανενας να μην σε αγαπα κτλ κτλ ολα αυτα με εχουν στιγματιση παρα πολυ :'( με κανουν και σκεφτομαι αν οντως ειμαι τοσο αναξια οτι ολα θα ηταν καλητερα για ολους αν δεν ζουσα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,005
    στο Υζμπεκισταν δεν γινοταν σφαγες τελευταια? δεν μπορεις να ζητησεις καποιο ασυλο?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    3
    καλησπερα axl100 το ουζμπεκισταν ειναι μια χωρα χειροτερη και απο την κολαση πιστεψε με μιας και πηγα εκει πριν κατι μηνες... τι ασυλο ειχα ζητηση ασυλο 2 χρονια πριν και δεν ξερω αυτος που κοιταγε την περιπτωση μου πρεπει να ειχε οξεια απωλεια ορασης αλλιως δεν εξηγειται ο λογος που δεν μου δοθηκε ασυλο μιας και ανεφερε πως *σπουδαζω*... τεσπα οχι μονο ασυλο δεν μου δοθηκε αυτο που μου δωσαν ηταν τα παπουτσια στο χερι δλδ μια ωραιοτατη απελαση... τεσπα μην τα ρωτας αν καποτε γραψω βιβλιο θα σου στειλω ενα pdf αντιγραφω :P

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    24
    ακου λιγο..
    αμα πας και δουλεψεις και μενεις εκει μεσα να ξερεις οτι ο μισθος σου θα παει στα χερια των γονιων σου..

    η μαμα μου περασε μια απο τα ιδια.. ετσι αναγκαστηκε και εφυγε απο το σπιτι να μην την κανουν σκουπιδι και τωρα εχει χτισει δικο της σπιτι και μεγαλωσε και εμας χωρις πατερα...
    αλλα δε ξερω τι θα γινει με το θεμα της υπηκοοτητας.. εκει δεν ξερω..
    αλλα οπως και ναχει.. με τετοια οικογενεια που θα σου χαραξει αυτα τα χρονια (τα ηδη χαραγμενα.. απο οτι καταλαβα..) καλυτερα μονη σου καπου αλλου και ας ειναι και σε αλλη χωρα.. ψαξε λιγο στο ιντερνετ για δουλεια σε μια αλλη χωρα..
    εμεις με τον αντρα μου ξενιτευτηκαμε στην Αυστραλια, ειμαστε εδω 1 χρονο και ηδη εχουμε μαζεψει χρηματα και θα βαλουμε συντομα μπροστα για αγορα κατοικιας..
    τι σου λεω τωρα ε?

    απο την αλλη.. θα χρησιμοποιουσα την δυναμη της αστυνομιας.. ειτε θα απειλουσα στην επομενη εκρηξη της μανας σου οτι θα παω και θα της κανω μηνυση για ψυχολογικη βια..
    η θα πηγαινα στην αστυνομια να παρακαλεσω να τη φοβερισουν εκεινοι...

    δε ξερω τι αλλο θα εκανα...

Similar Threads

  1. Κουράστηκα !
    By mango in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 52
    Last Post: 25-05-2020, 17:48
  2. Κουραστηκα
    By fiLm in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 17-01-2012, 13:08
  3. ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.....
    By georks in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 05-09-2011, 17:05
  4. κουραστηκα
    By yiouli in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 12-02-2011, 10:34
  5. Κουράστηκα
    By Sofia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 24-12-2006, 12:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •