Γραψε κατι - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 20 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 288
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,003
    Quote Originally Posted by skids View Post
    αυτο ακριβως λεω.!ελκουμε τα ομοια.και οι "ομοιοι" οι δικοι μου πιστευω ειναι ανθρωποι οπως εσεις στο φορουμ που αμα πετυχεις εναν τετοιο ανθρωπο εξω το ποιο πιθανο ειναι να μην θελει μια γνωριμια με καποιον αλλο η' να μην μπορει να το κανει αθελα του λογω απειρων λογων..οποτε ειναι πολυ δυσκολο να γνωρισω καποιον τετοιο...αυτο..ουφ
    ναι αλλα υπαρχει και το φορουμ, μπορεις να κανεις πολλες γνωριμιες

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    ''Ἄφησέ με ναρθῶ μαζί σου. Τί φεγγάρι ἀπόψε! Εἶναι καλὸ τὸ φεγγάρι, - δὲ θὰ φαίνεται ποὺ ἄσπρισαν τὰ μαλλιά μου. Τὸ φεγγάρι θὰ κάνει πάλι χρυσὰ τὰ μαλλιά μου. Δὲ θὰ καταλάβεις. Ἄφησέ με νἄρθω μαζί σου. Ὅταν ἔχει φεγγάρι, μεγαλώνουν οἱ σκιὲς μὲς στὸ σπίτι, ἀόρατα χέρια τραβοῦν τὶς κουρτίνες, ἕνα δάχτυλο ἀχνὸ γράφει στὴ σκόνη τοῦ πιάνου λησμονημένα λόγια - δὲ θέλω νὰ τ᾿ ἀκούσω. Σώπα ''.

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    4
    εχεις δικαιο..για αυτο γραφηκα.σημερα πριν απο λιγο..ελπιζω να γνωρισω ανθρωπους και απο κοντα.σε ευχαριστω,με εκανες να αισθανθω καλυτερα γτ το ξερω πολυ καιρο πως υπαρχουν και αλλοι σαν και μενα αλλα εξω δν ειχα την τυχει να γνωρισω καποιον..μονο μια κοπελα που μετα την εχασα.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,003
    Quote Originally Posted by skids View Post
    εχεις δικαιο..για αυτο γραφηκα.σημερα πριν απο λιγο..ελπιζω να γνωρισω ανθρωπους και απο κοντα.σε ευχαριστω,με εκανες να αισθανθω καλυτερα γτ το ξερω πολυ καιρο πως υπαρχουν και αλλοι σαν και μενα αλλα εξω δν ειχα την τυχει να γνωρισω καποιον..μονο μια κοπελα που μετα την εχασα.
    η ελπιδα πεθαινει τελευταια...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    ''Το ξέρω η ώρα είναι πια περασμένη. Άφησέ με, γιατί τόσα χρόνια, μέρες και νύχτες και πορφυρά μεσημέρια, έμεινα μόνη, ανένδοτη και μόνη''

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Carmen, carmen, staying up til morning
    Only seventeen, but she walks the streets so mean....

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    8
    "Is the cage you love the home you also hate?"

  8. #38
    http://www.youtube.com/watch?v=qUWLL...yer_detailpage

    Εμένα μου μίλησε.....

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    105
    Δεν θέλω ο εαυτός μου να 'ναι τόπος δικός μου
    ξέρω πως όλα αν μου μοιάζαν, θα 'ταν αγέννητη η γη
    δε με τρομάζει το τέρας ούτε κι ο άγγελός μου
    ούτε το τέλος του κόσμου.
    Με τρομάζεις εσύ.
    Με τρομάζεις,ακόμα, οπαδέ της ομάδας
    του κόμματος σκύλε, της οργάνωσης μάγκα
    διερμηνέα Του Θεού, ρασοφόρε γκουρού
    τσολιαδάκι φτιαγμένο, προσκοπάκι χαμένο
    προσεύχεσαι και σκοτώνεις
    τραυλίζεις ύμνους οργής
    Έχεις πατρίδα το φόβο, γυρεύεις να βρεις γονείς
    μισείς τον μέσα σου ξένο.
    Κι όχι, δεν καταλαβαίνω
    δεν ξέρω πού πατώ και πού πηγαίνω.

    Ιωαννιδης.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Ζέστανε μια μπούκλα από τα μαλλιά της ανάμεσα στα χέρια του. Μικροί κρύσταλλοι πάγου έλιωσαν και έβρεξαν τις παλάμες του. Έσκυψε προσεχτικά κι έγλειψε το νερό.
    Ακούμπησε το μάγουλό του στην άκρη της μπανιέρας και ένιωσε το ψύχος να μπήγει τα δόντια του βαθιά στο δέρμα. Ήταν τόσο όμορφη. Επέπλεε σε μια επιφάνεια από πάγο.
    Αυτό που τους ένωνε υπήρχε ακόμη. Τίποτα δεν είχε αλλάξει. Τίποτα δεν ήταν διαφορετικό. Ήταν από το ίδιο είδος.
    Δυσκολεύτηκε να της ανοίξει το χέρι για να μπορέσει να βάλει την παλάμη του πάνω στη δική της. Έμπλεξε τα δάχτυλά του με τα δικά της. Το αίμα ήταν ξερό και παγωμένο, ενώ μικρές φολίδες είχαν κολλήσει στο χέρι του.
    Ο χρόνος δεν είχε ποτέ καμία σημασία μαζί της. Χρόνια, μέρες ή βδομάδες σωρεύονταν όλα αντάμα σ'ένα όμορφο συνονθύλευμα, στο οποίο το μόνο που σήμαινε κάτι ήταν αυτό εδώ: η παλάμη της πάνω στη δική του.
    Εκείνη είχε κάνει ξανά τον χρόνο σημαντικό. Γι'αυτό δεν θα κυλούσε ποτέ ξανά αίμα ζεστό στις φλέβες της.

    .................................................. .................................................. .................

    Κοίταξε τα χέρια του. Πόσο μισούσε τα χέρια του. Κουβαλούσαν και ομορφιά και θάνατο σε μια ασύμβατη διπλή υπόσταση, με την οποία είχε μάθει να ζει αναγκαστικά. Μόνο όταν τη χάιδευε ήταν καλά τα χέρια του. Το δέρμα του πάνω στο δέρμα της έδιωχνε καθετί κακό, το έκανε να φύγει μακριά για λίγο. Ταυτόχρονα, έτρεφαν ο ένας τα κρυφά μίση του άλλου. Έρωτας και θάνατος, μίσος και ζωή. Τα αντίθετα που τους είχαν μετατρέψει σε πεταλούδες της νύχτας, οι οποίες πετούσαν όλο και πιο κοντά γύρω απο τη φλόγα. Εκείνη κάηκε πρώτη.
    ......................................

    Φυσικά δεν είναι δικά μου αυτά :ρ
    είναι δυο αποσπάσματα απο τη "παγωμένη πριγκίπισσα" της Camilla Lackberg

  11. #41
    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    Ζέστανε μια μπούκλα από τα μαλλιά της ανάμεσα στα χέρια του. Μικροί κρύσταλλοι πάγου έλιωσαν και έβρεξαν τις παλάμες του. Έσκυψε προσεχτικά κι έγλειψε το νερό.
    Ακούμπησε το μάγουλό του στην άκρη της μπανιέρας και ένιωσε το ψύχος να μπήγει τα δόντια του βαθιά στο δέρμα. Ήταν τόσο όμορφη. Επέπλεε σε μια επιφάνεια από πάγο.
    Αυτό που τους ένωνε υπήρχε ακόμη. Τίποτα δεν είχε αλλάξει. Τίποτα δεν ήταν διαφορετικό. Ήταν από το ίδιο είδος.
    Δυσκολεύτηκε να της ανοίξει το χέρι για να μπορέσει να βάλει την παλάμη του πάνω στη δική της. Έμπλεξε τα δάχτυλά του με τα δικά της. Το αίμα ήταν ξερό και παγωμένο, ενώ μικρές φολίδες είχαν κολλήσει στο χέρι του.
    Ο χρόνος δεν είχε ποτέ καμία σημασία μαζί της. Χρόνια, μέρες ή βδομάδες σωρεύονταν όλα αντάμα σ'ένα όμορφο συνονθύλευμα, στο οποίο το μόνο που σήμαινε κάτι ήταν αυτό εδώ: η παλάμη της πάνω στη δική του.
    Εκείνη είχε κάνει ξανά τον χρόνο σημαντικό. Γι'αυτό δεν θα κυλούσε ποτέ ξανά αίμα ζεστό στις φλέβες της.

    .................................................. .................................................. .................

    Κοίταξε τα χέρια του. Πόσο μισούσε τα χέρια του. Κουβαλούσαν και ομορφιά και θάνατο σε μια ασύμβατη διπλή υπόσταση, με την οποία είχε μάθει να ζει αναγκαστικά. Μόνο όταν τη χάιδευε ήταν καλά τα χέρια του. Το δέρμα του πάνω στο δέρμα της έδιωχνε καθετί κακό, το έκανε να φύγει μακριά για λίγο. Ταυτόχρονα, έτρεφαν ο ένας τα κρυφά μίση του άλλου. Έρωτας και θάνατος, μίσος και ζωή. Τα αντίθετα που τους είχαν μετατρέψει σε πεταλούδες της νύχτας, οι οποίες πετούσαν όλο και πιο κοντά γύρω απο τη φλόγα. Εκείνη κάηκε πρώτη.
    ......................................

    Φυσικά δεν είναι δικά μου αυτά :ρ
    είναι δυο αποσπάσματα απο τη "παγωμένη πριγκίπισσα" της Camilla Lackberg
    Τι γαμάτο!!! θα ήθελα σε παρακαλώ προτάσεις από γκόθικ κείμενα!.. προς το παρόν έχω βρει μόνο ποίηση από έντγκαρ αλαν πόε, ρεμπώ (εποχή στην κόλαση), μποντλέρ

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    1,983
    I've hold the fire within myself Years I've walked in the coldest winds Through the deserts of sand and snow The time is passing and I know, that I'm wasting my life, destroying my dreams I'm diving into the bottomless sea From sorrow and pain I find my strength the more pain I feel, the more I see Now I'm watching my life flowing in the dark [ From: http://www.metrolyrics.com/starchild...wintersun.html ] like streams of fear running through my heart And it's wearing me down until I'm gone Soon I'll join the endless whirls of stars And I fall deeper into the unknown voids Something is dying, yet something is born And I fall into infinity like a burning star When will I find my silent dawn I fall like a burning star!


    Wintersun- Starchild

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by Elena Episkeptis View Post
    Τι γαμάτο!!! θα ήθελα σε παρακαλώ προτάσεις από γκόθικ κείμενα!.. προς το παρόν έχω βρει μόνο ποίηση από έντγκαρ αλαν πόε, ρεμπώ (εποχή στην κόλαση), μποντλέρ
    elena, το κείμενο αυτό είναι αποσπασμα απο το βιβλίο "η παγωμένη πριγκίπισσα"
    είναι αστυνομικό μυθιστόρημα, λιγο μυστηριου ίσως. εχει κ αλλα 2 (δλδ κατι τυπου 'τριλογια' που συνεχιζεται η ιστορια), γενικα ειναι πολυ ωραίο!
    Αλλά δε ξέρω πολλά γενικα γκοθικ κείμενα :/ απλα μου αρέσουν τα αστυνομικά μυστηρίου, πχ που ψαχνουν το 'δολοφονο'.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Θυμάμαι απ' τη πρώτη μας στιγμή
    αισθάνθηκα πως ήσουνα εσύ
    έρωτας πολύ μεγάλος
    σαν να μην υπήρξε άλλος
    λες και μαζί σου είχα γεννηθεί

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    της νυχτας τα ονειρα χαθηκαν στο φως μιας ημερας..
    ανθρωπε μην ζεις με αυταπατες..
    πατα στην γη σου,εκεινη που υπαρχει κατω απ'τα ποδια σου
    την στιγμη που ονειρευτηκες την ζωη σου σε αλλον πλανητη
    ισως εκει να ονειρευονταν την δικη σου ζωη..
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

Page 3 of 20 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. φόβος ότι κάτι έχω
    By moonlight in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 21-06-2014, 21:37
  2. Δεν εχω κατι να γραψω...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 57
    Last Post: 13-05-2011, 12:39
  3. Κάτι που με συγκίνησε
    By VinceX in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 05-02-2010, 02:45
  4. κατι να αγαπω
    By researcher in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 91
    Last Post: 05-08-2009, 17:28
  5. να ρωτησω κάτι...
    By mstrouf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 12-08-2008, 20:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •