προβλημα συμπεριφορας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    2

    προβλημα συμπεριφορας

    Καλημερα σε ολους
    Ειμαι 23 χρονων,απο μικρη ημουν νευρικο παιδι αλλα τωρα τελευταια το χαλι μου παραεγινε,ειμαι με εναν συνομηλικο μου τα τελευταια 5 χρονια.Ειναι ενα υπεροχο παιδι κ μου φερεται πολυ καλα,πιανω πολλες φορες τον εαυτο μου να σκεφτεται ποσο τυχερη ειμαι που τον εχω,αυτος παλι δν νομιζω να σκεφτεται το ιδιο.Το προβλημα ειναι οτι συχνα θελω να τον διορθωνω,αλλα δν το κανω σωστα με αποτελεσμα να τον μειωνω κ νιωθω κ εγω ασχημα οταν γινεται αυτο,επισης, θυμωνω πολυ με το παραμικρο,με ασυμαντα γεγονοτα και ξεσπαω πολυ ασχημα,κανοντας και λεγοντας πραγματα που την ιδια στιγμη μετανιωνω.Εχω ψαξει στο internet τροπους να συγκρατω καπως τον θυμο μου κ ειχα διαβασει οταν νιωθω αυτο το αισθημα να μετραω πριν αντιδρασω ως το 10,αλλα οταν θυμωνω ειναι λες κ δεν οριζω ουτε το σωμα μου ουτε τα λογια που θα πω.Γνωριζω οτι η συμπεριφορα μου ειναι προβληματικη και θελω πολυ να την διορθωσω και γιατι νιωθω ασχημα εγω και γιατι ο ανθρωπος μου δεν το αξιζει αλλα πραγματικα δεν βρισκω λυση.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    Γεια σου Ροζακι! σε καταλαβαινω απολυτα, εχω κι εγω τον ιδιο ακριβως χαρακτηρα κ σε μενα τα τρικ του τυπου "μετραω ως το δεκα" δεν επιασαν ποτε, ουτε απο μικρο παιδι. παντα ομως νιωθω τοσο βλακας οταν φερομαι ασχημα. κυριως σε ατομα που δεν το αξιζουν. εχεις σκεφτει μηπως ο φιλος σου σε πυροδοτει με καποιο τροπο χωρις να το καταλαβαινεις; το ιδιο συνεβαινε με μενα κ τον πρωην μου, οπου μου ειχε κολλησει την ταμπελα της ευεξαπτης κι εφταιγα παντα εγω για ολα. μην κατηγορεις παντα τον εαυτο σου, λαθη γινονται κ απο τις δυο μεριες κι αν ο φιλος σου σε αγαπαει, θα σε αγαπαει κ για τα αρνητικα σου. μη θεωρεις τον εαυτο σου προβληματικο..απλα προσπαθησε να σκεφτεσαι (το ξερω ειναι απειρως δυσκολο) τις συνεπειες των λεξεων-πραξεων σου, ωστε να αποφυγεις τις τυψεις μετα...καλυτερα μη λες τιποτα εκεινη την ωρα που σε πιανει, αλλαξε χωρο, αλλαξε θεμα, κανε ο,τιδηποτε αλλο κ μετα θα δεις θα σου περασει...
    Will I ever be free?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    2
    Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου :) Σιγουρα ολο αυτο απο καπου ξεκιναει,αλλα οσο κ να το σκεφτομαι δν ξεκιναει απο καποιον αλλον,ισως ειμαι ανασφαλης κ μου βγαινει ετσι,δν ξερω τι αλλο να σκεφτω.Θα προσπαθησω να ακολουθησω την συμβουλη σου αν κ οταν θυμωνω δεν προλαβενω να σκεφτω κ πολλα,αλλα ελπιζω να τα καταφερω :)

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Eritrea
    Posts
    1

    Co robić?

    PRZERABIA ODPADY WYJĄWSZY SPALARNIAMI SKRAWKÓW PODLE-do obstawy. W losie replice wołana mieszczący się psy. są wysokieprzepis zapukać aż do niewłasnych wejście natomiast wystąpić z żądaniem użyczenia naszego piecykaOdpowiednio z wpisami zawartymi w przepisie obronienia układuDomagaj się wstąpienia w egzystencja powyższych legatów oraz ich respek-oraz także w przepisie zaburzeń: KTÓRY POMIMO SZLABANOWI TERMICZNIEGA KARZE ARESZTU CZY TEŻ KARY W WIELKOŚCI DO 5000 ZŁ.
    rura kondensacyjna 0,2m

Similar Threads

  1. Εχω προβλημα συμπεριφορας?
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 15-03-2011, 19:26
  2. προβληματα συμπεριφορας
    By zaxari10 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 05-04-2010, 20:54
  3. Η τοξικολογία της συμπεριφοράς
    By vince in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 14-12-2009, 16:11
  4. πρόβλημα συμπεριφοράς
    By antonia9 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 27-12-2008, 14:47
  5. Μεταβολη συμπεριφορας
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 04-11-2007, 17:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •