χειροτερεψαααα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    athina
    Posts
    67

    χειροτερεψαααα

    Γεια σας και παλι ειπα να ανοιξω καινουργιο θεμα
    δεν ξερω καν αν επιτρεπεται...
    θα ακουστει γελειο αυτο που θα σας πω αλλα σας νιωθω σαν οικογενεια μου,
    ατομα που ενδιαφερονται για μενα,ατομα που μακουνε ειλικρινα...
    Παλι νιωθω την αναγκη να μιλησω σε καποιον,θελω καπου να μιλησω,
    καποιος να μακουσει και να με νιωσει επιτελους...
    Να σας πω οτι συνεχιζω να βλεπω τον ψυχολογο μου 1 φορα την
    βδομαδα.Τον ψυχιατρο μου ειχα να τον δω ενα μηνα(ειλικρινα μου ειχε λειψει
    τον νιωθω πολυ κοντα μου)μεσα σε αυτον τον μηνα που ειχα να τον δω χειροτερεψα παρα πολυ
    ειναι σαν να γυρισα τελειως πισω,στηνα αρχη της θεραπειας,που ημουν τελειως χαμενη
    που ημουν ετοιμη να αυτοκτονησω..ναι κανω ενα βημα μπροστα δεκα πισω..
    οπως μου ειπε και ο ψυχιατρος μου προχθες οτι χτιζω με κοπο το γκρεμιζω
    μεσα σε λιγα λεπτα...για ακομα μια φορα το ρωτησα τι εχω σαν να ειμαι αρρωστη
    και θελω να μαθω ποτε θα πεθανω ετσι νιωθω,αλλα με μια μεγαλη διαφορα οτι το θελω
    αλλα δεν μπορω να το κανω και ειναι σαν να παλευω με 1000 δαιμονες...οχι θα το πω
    ακομα μια φορα δεν μπορω να το κανω αυτο στους γονεις μου...βλεπω την μανα μου και ποναει
    η ψυχη μου πολυ περισσοτερο απο οταν κανω κακο στον εαυτο μου..κλαιει κρυφα συνεχεια,
    παει στην εκκλησια ποιος ξερει για να προσευχηθει,θελουμε να παμε και στην αιγινα στον
    αγιο νεκταριο που ειναι ο αγιος που θεραπευει ανθρωπους με ψυχολογικα προβληματα οπως και
    στην τηνο που εχει η μαμα μου ενα ταμα...δεν ξερει που να στραφει,ουτε εγω βεβαια,
    ζηταω βοηθεια απο παντου,κατι που ποτε δεν εκανα.Την βλεπω και ποναει η ψυχη μου να κλαιει
    και να μιλαει κρυφα για μενα συνεχεια,την εχω αρρωστησει και εχω τοσες τυψεις,καταριεμαι την ωρα
    που ζητησα βοηθεια...αλλα τι να εκανα?δεν ξερω ποναω πολυ...ειμαι σε αθλια κατασταση!!
    Νιωθω οτι κανω κακο στους γυρω μου...συνεχιζω να νιωθω οτι δεν μαγαπαει κανεις,η καλυτερα
    οτι δεν αξιζει να μαγαπαει κανεις....δεν ξερω τι να πρωτοπαλεψω να αλλαξω..δεν ξερω πιανομαι
    απο οτιδηποτε για να ζησω λιγο παραπανω...ποσο ποναει το να παλευεις να ζησεις μια μερα παραπανω..
    μια (μπιπ) μερα παραπανω...
    Γνωρισα ενα παιδι που το λατρευω που με στηριζει οσο δεν με στηριξε ποτε κανεις αυτος μες
    την μαυριλα μου με κανει να νιωθω ζωντανη δεν ξερω νιωθω σαν να τον εστειλε ο θεος να με κρατησει στην ζωη
    τον αγαπαω πολυ αλλα δεν ξερω πως να του το δειξω,να του δειξω ποσο τον χρειαζομαι,ποσο καλο μου κανει
    δεν ξερω ειλικρινα γιατι συνεχιζει να ναι διπλα μου,δεν ξερω τι του προσφερω και δεν ξερω γιατι
    τα περναει ολα αυτα μαζι μου και δεν σηκωνεται να φυγει.παντως νιωθω οτι αμα το εκανα θα πεθαινα
    ειναι το μοναδικο ατομο που εχω :)
    Ηθελα να σας μιλησω για προχθες που ειδα τον ψυχιατρο μου,ημουν χαλια με ειδε να καταρρεω...
    φυσικα μου ξανα αλλαξε την αγωγη αφου δεν μου εκανε τιποτα η προηγουμενη ουτε σταματησα να κλαιω
    σε καθημερινη βαση,σταματησα να κοιμαμαι παλι καλα,συνεχιζω να μην μποορω να συγκεντρωθω σε κατι,
    και εχω γινει τοσο υπερεθαισθητη που η καθε λεξη με σκοτωνει...μου εκοψε λοιπον τα lexotanil αφου δεν
    μου κανουν τιποτα και η καινουργια μου αγωγη ειναι :
    ladose των 20 2 την μερα,3 trileptal των300,4 mg rivotril(το καινουργιο χαπι που παιρνω δοση για ενηλικα κλαψ κλαψ)και rispardal 2 mg
    αυτα μονο :) χριστε μου πως καταντησα ετσι,ελπιζω να τελιωσει!!
    συζητησαμε και καατι πολυ σοβαρα που αυτο ηθελα να σας πω πιο πολυ.επειδη εχω αλλαξει πολλες φορες την αγωγη μου,μου ειπε αν σε
    μια βδομαδα (2 σας βαζω εγω θα κανω υπομονη)να μπω σε μια κλινικη στην κλινικη που δουλευει,για να μου βαζουν τα χαπια με ορο
    αυτο για 15 μερες και μετα να βγω...θα δουμε σε λιγο καιρο αν μου κανει καλο θα μπω και σε κλινικη τι αλλο μου μενει?

    σας ευχαριστω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    177
    Καλημέρα βυθέ..Καλά έκανες και έγραψες, δεν είναι γελοίο, πραγματικά νοιαζόμαστε για το πώς είσαι και θέλουμε το καλύτερο για σένα.
    Πες μου κάτι, την αγωγή σου την ακολουθείς πιστά ή μήπως ξεχνάς δόσεις;Τώρα αυτές τις 2 βδομάδες αν σε βοηθά κράτα ένα μπλοκάκι με την αγωγή σου.. δλδ σήμερα πήρα αυτά κιαυτά. Μην το βλέπεις πώς κατάντησες.. όλοι οι άνθρωποι έχουμε τις καλές μας περιόδους και τις κακές. Τώρα εσύ περνάς μια πολύ κακή περίοδο της ζωής σου και τα χάπια θα σε βοηθήσουν να βγεις από αυτό το λούκι, θα νιώσεις καλύτερα. Σίγουρα σου φαίνονται βουνό όλα αλλά σκέψου ότι και η μητέρα σου και όλοι γύρω σου θέλουν εσύ να είσαι καλά οπότε φρόντισε όσο μπορείς τον εαυτό σου και μην αγχώνεσαι για το πώς νιώθουν οι άλλοι για σένα. Σε αγαπούν και θέλουν να είσαι καλά. Άρχισε λοιπόν την καινούρια σου αγωγή και να ξέρεις ότι αυτή τη φορά θα σε βοηθήσει.
    Φιλιά!! Κουράγιο και θα ανέβεις στην καταγάλανη επιφάνεια!!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    athina
    Posts
    67
    σευχαριστω αγαπη μου,μου κανες ποδαρικο χαχαχαχαχ...οχι δεν ξεχναω να παιρνω δοσεις οχι..προσεχω πολυ και μου τις θυμιζουν...δεν ξερω τι γινεται ομως...θα κανω υπομονη μια ακομα βδομαδα με την καινουργια μου αγωγη....για την κλινικη με απασχολει λιγο....


    αμα καποιος καταθλιπτικος εχει νοσηλευτει ας μου γραψει please θα μου δωσει μεγαλο κουραγιο και θαρρος να το κανω

    σευχαριστω και παλι!να σαι καλα!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Cyprus
    Posts
    148
    Μελινα κάνε υπομονή, θα ανάψω ένα κεράκι για σένα σε ένα ξωκκλήσι σε ένα χωριό στην Κύπρο, στην Αγία Βρυώνα.Ολα θα πάνε καλά

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Κοριτσι μου πολυ καλα εκανες που μας μιλησες.
    Κανε κουραγιο όλοι περναμε απο διαφορες δυσκολες καταστασεις και παλευουμε καθε μερα. Ετσι κι εσυ δινεις τον αγωνα σου. Ειμαι δίπλα σου.
    Χαιρομαι που γνωρισες αυτον τον ομορφο ανθρωπο που σου στεκεται.
    Μην νιωθεις ασχημα για το οτι οι αλλοι σε νοιαζονται.
    Πολλα πολλα φιλια και πολλη πολλη αγαπη:))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    263
    κοριτσάκι μου καλό σου εύχομαι μέσα από τα βάθη της ψυχής μου όλα αυτά τα δύσκολα που περνάς να περάσουν σύντομα.
    φιλάκια!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Μελίνα δεν μασάμε ρε! Κι αυτή η μια η γαμημένη μέρα παραπάνω αξίζει! Αυτή η μέρα μπορεί πάντα να είναι αυτή που θα φέρει τη νίκη! Γροθιά!

  8. #8
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    athina
    Posts
    67
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!ΔΑΚΡΥΣΑ ΠΑΛΙ.....ειστε οτι πιο ομορφο μου εχει συμβει!μακαρι να μπορουσα να κανω κατι για σας..
    Σας εχω νεα:)
    Xθες ηταν ενα ακομα πιο εφιαλτικο βραδυ,πηρα κατευθειαν τον ψυχιατρο μου,πηρα ενα ηρεμιστικο ευτυχως ειχα ανθρωπους γυρω μου το αγορι μου την αδερφη μου και την μανα μου και τον πατερα μου που ηρθαν τρεχοντας..............
    Ενιωθα τοσο ανασφαλης μην κανω κακο στον εαυτο μου ακομα και στο ιδιο μου το σπιτι.πηρα τον ψυχιατρο μου λοιπον
    και αποφασισα να μπω στην κλινικη που μου ειπε για μια βδομαδα να με ναρκωσουν να με ηρεμισουν...η μητερα μου θυμωσε παρα πολυ γιατι δεν θεωρει οτι ειμαι για κλινικη ο πατερας μου ετοιμος να παρει τα βουνα και ηταν ετοιμοι να με αλλαξουν ψυχιατρο....ισως να χουν και δικιο δεν θα βοηθουσε σε κατι....το μονο καλο ειναι οτι πηρα αναρρωτικη αδεια απο το σχολειο και θα κατσω σπιτι να ξεκουραστω αυτο που χρειαζομαι ειναι ξεκουραση...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    μελινάκι αυτό που μπορείς να κάνεις για εμάς τώρα είναι να γίνεις καλά!
    το εφιαλτικό βράδυ ήταν απλά ένα εφιαλτικό βράδυ που πάει, πέρασε και αν ξανάρθει, θα ξαναπεράσει. και οι αυτοκτονικές σκέψεις πέρασαν κι αυτές και αν ξαναέρθουν, θα ξαναπεράσουν. και που σαι! άφησε το αγόρι σου να σου δείξει τη στοργή που χρειάζεσαι και μην πολυσκέφτεσαι το γιατί και πως!;) ψυχραιμία και όταν νοιώθεις κάπως καλλίτερα να προσπαθείς να καθαρίζεις το μυαλό σου, να ξεχνιέσαι και να ηρεμείς.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6
    Θυσαυρούλι μου διαβασα όλα αυτα που έγραψες κ πραγματικά δάκρυσα.Αυτα που περνάς,αυτές όλες οι δοκιμασίες,όλα αυτα με κάνουν να σ\'αγαπώ όλο και πιο πολύ κ να συνηδειτοποιώ όλο κ πιο πολύ,κάθε μέρα πόσο σ\'αγαπώ κ οτι είσαι η ζωή μου :) Ξέρω χαρά μου οτι περνάς δύσκολα ,το βλέπω κάθε μέρα που σακούω στο τηλέφωνο,αλλά είπαμε οτι δεν πρέπει να το αφήσεις να σε νικήσει,να μην το βάλεις κάτω πρώτα απ\'όλα για σένα κ μετά για όλους εμάς που σ\'αγαπάμε :).Μωρό μου πρέπει να κάνεις υπομονή,μπόρα είναι κ θα περάσει πρέπει να εισαι κ ναι μείνεις \"ζωντανή\".Σ\'αγαπάω μάτια μου,δεν το περνάς μόνη σου όλο αυτο,είμαστε ολοι μαζί σου.Να ξέρεις οτι δεν θα επιτρέψω ποτέ στον εαυτο μου να πάθεις τίποτα χαρα μου,στο υπόσχομαι δεν πρόκειτε να σ\'αφησω ποτε,μόνο εσένα έχω κ το ξέρεις....:)

    Σ\'αγαπάω πολύ......Το λουκουμάκι σου :)

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    4
    Τα έχω περασει και γω αυτά πριν 10χρόνια στα 25μου. Ακολουθώντας τις συμβουλές του γιατρού το ξεπέρασα σε 1 - 1,5 χρόνια. Από τότε αισθάνομαι άλλος άνθρωπος σαν να ξαναγεννήθηκα και μπορώ και αντιμετωπίζω τα πάντα. Υπομονή και μία μέρα και εσύ θα αισθάνεσαι τόσο ωραία.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    κουραγιο καλη μου ..δυναμη.. και δεσ ποσο σε αγαπουν..ολα θα παε καλα..¨)¨)¨)
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    17
    Κάνε κουράγιο γλυκιά μου. Σε αγαπάμε και νοιαζόμαστε για σένα!
    Το χρωστάς στα όνειρα σου. στις καλύτερες μέρες που θα θρουν.
    Μην φοβάσαι τις διακυμάνσεις, ο τελικός στόχος θα επιτευχθεί!
    Ακόμα θαυμάζω το κουράγιο σου και την θέληση σου για ζωή.
    Πρέπει να καταλάβεις ότι αξίζεις! Είσαι ένα θαυμάσιο κορίτσι και εγώ
    Πρώτος το βροντοφώναξα! Το ξέρω πως το θυμάσαι. Ποτέ δεν επιμένω αν δεν αξίζει!
    Για εκείνη την ελπίδα που δεν πέθανε ..για το καλύτερο μέλλων που έρχεται.
    για αυτούς που σε αγαπάνε για όσα αξίζεις και δεν έζησες!
    Για τα αγέννητα παιδία σου…
    Για σένα μικρή μου! για σένα!
    Μην το βάζεις κάτω. Περιμένουμε τα καλύτερα σου νέα που παρά τις προσωρινές δυσκολίες το πιστεύω όσο τίποτα πως δεν αργούν!
    Πολλά φίλια και την αγάπη μου…

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    50
    Γεια σου κουκλίτσα..κάνε κουράγιο και να ξέρεις πως η μάνα ξέρει να κάνει υπομονή...Θα είναι δίπλα σου πάντα και έκανες πολύ καλά που της μίλησες.Μην μετανοιώσεις ποτέ γι αυτό...Και σίγουρα είναι ευτιχισμένη και μόνο που σε έχει δίπλα της..Να μας γράφεις πάντα όποτε νοιώθεις την ανάγκη.αυτό κάνουμε άλλωστε όσοι βρισκόμαστε εδώ.έχουμε την ανάγκη ο ένας του άλλου.Εύχομαι να είσαι έστω και λίγο καλύτερα απ τη μέρα που έγραψες το topic.Αν χρειαστεί να νοσηλευτείς να το κάνεις..να πολεμήσεις όπως άλλωστε ξέρεις να κάνεις..θα έρθουν καλύτερες μέρες...εύχομαι τα καλύτερα μέσα απ την καρδιά μου πραγματικά...κουράγιο κοριτσάρα!!!

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    50
    επίσης να σου πώ ότι έχει νοσηλευτεί ο αδερφός μου για 2 βδομάδες..Είμασταν όλοι δίπλα του τότε αλλά και τώρα...αλλά και για πάντα θα είμαστε!στηρίξου στους δικούς σου ανθρώπους...και στα πόδια σου..του χορηγούσαν τα φάρμακα μέσω ορού..αν χρειαστεί να το κάνεις κούκλα...φιλιά πολλά!!!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •