Έρωτας χωρίς ανταπόκριση :( :( !!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    23

    Έρωτας χωρίς ανταπόκριση :( :( !!!

    Λίγο έως πολύ μερικοί από εσάς ξέρετε πολύ καλά τι σημαίνει έρωτας χωρίς ανταπόκριση!! εε δυστυχώς το γνώρισα και εγώ!! και όχι μόνο μία φορά αλλά δύο για να μην πω τρεις! τέλος πάντων έχω ερωτευτεί και μάλιστα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!! δυο φορές!! την πρώτη ήταν τρία χρόνια πριν και κράτησε δύο χρόνια !!άυτό το παιδί έίναι φίλος μου τον ερωτεύτηκα γιατί βρισκόμασταν συνέχεια και έκαναν και πολύ πα΄ρέα οι γονείς μας!! είχε κάτι υα΄το το παιδί τι να πω!! δν ξέρω τον ερωτεύτηκα και εγώ και οι δυο κολλητές μου!! έκανν πολλά όνειρα αλλά απογοητεύτηκα και μας δημιούργησε και πολλά προβλήματα!!! τον ξεπέρεσα καθώς ερωτεύτηκα κάποιον΄άλλο και καθώς φαντάζεστε ήταν το τέλειο παιδί!! ΕΙΝΑΙ!! αλλά πρέπει να τν ξεπεράσω!! δν έχω μέλλον μαζί του τι να κάνω ν ξέρω ΄΄εχω μπερδευτέι και δν αντέχω άλλο! φοβάμαι τι θα κάνω στο μέλλον! βοηθήστε με παρακαλώ!!!! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????:(:(:(:(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Να μην αφήνεις τον εαυτό σου να ερωτεύεται άσκοπα... Στο τέλος εσύ θα πληγώνεσαι και θα μένει ο έρωτάς σου ανεκπλήρωτος!
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Να μην αφήνεις τον εαυτό σου να ερωτεύεται άσκοπα... Στο τέλος εσύ θα πληγώνεσαι και θα μένει ο έρωτάς σου ανεκπλήρωτος!
    δεν διαφωνώ μ'αυτό που λες απλά ο έρωτας είναι κάτι απρόοπτο δν μπορείς να το προγραμματίσεις! εμένα προσωπικά δν μ'αρέσουν εύκολα αγόρια αλλα όταν μ'αρέσουν μ'αρέσουν πολύ και όταν ερωτεύομαι ερωτεύομαι με όλη με όλη μου την ψυχή αν και κάτι μου λέει πως δν θ'αφήσω τν εαυτό μου να ξαναερωτευτεί σύντομα! έχω πειστεί πως πάντα ερωτεύομαστε τα λάθος άτομα!! αλλά έχω διαπιστώσει πάλι πως ο έρωτας ΄μόνο με έρωτα περνάει......

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by petalouda3 View Post
    δεν διαφωνώ μ'αυτό που λες απλά ο έρωτας είναι κάτι απρόοπτο δν μπορείς να το προγραμματίσεις! εμένα προσωπικά δν μ'αρέσουν εύκολα αγόρια αλλα όταν μ'αρέσουν μ'αρέσουν πολύ και όταν ερωτεύομαι ερωτεύομαι με όλη με όλη μου την ψυχή αν και κάτι μου λέει πως δν θ'αφήσω τν εαυτό μου να ξαναερωτευτεί σύντομα! έχω πειστεί πως πάντα ερωτεύομαστε τα λάθος άτομα!! αλλά έχω διαπιστώσει πάλι πως ο έρωτας ΄μόνο με έρωτα περνάει......
    Σίγουρα τον έρωτα δεν μπορείς να τον ελέγξεις αλλά μπορείς να βάλεις την λογική σου σε παράλογους έρωτες ή ανεκπλήρωτους έρωτες.. Να ερωτευτείς εννοείται, είμαι υπέρ του έρωτα αλλά όχι αόριστα και πλατωνικά. Απλά αφήνεσαι στο έλεος του θεού Έρωτα. Καλύτερα να μην το κάνεις. Μπορείς να το ελέγξεις στο αρχικό του στάδιο...
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Σίγουρα τον έρωτα δεν μπορείς να τον ελέγξεις αλλά μπορείς να βάλεις την λογική σου σε παράλογους έρωτες ή ανεκπλήρωτους έρωτες.. Να ερωτευτείς εννοείται, είμαι υπέρ του έρωτα αλλά όχι αόριστα και πλατωνικά. Απλά αφήνεσαι στο έλεος του θεού Έρωτα. Καλύτερα να μην το κάνεις. Μπορείς να το ελέγξεις στο αρχικό του στάδιο...
    ίσως έχεις δίκιο την επόμενη φορά πρέπει να είμαι πιο προσεκτική αλλά τώρα?? τώρα τι να κάνω?? θέλω να το ξεπεράσω αυτό το παιδί! θα προτιμούσα να είμαστε φίλοι!! αλλά δν ξέρω τι να κανω!!!!! Help pleaseee!!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by petalouda3 View Post
    ίσως έχεις δίκιο την επόμενη φορά πρέπει να είμαι πιο προσεκτική αλλά τώρα?? τώρα τι να κάνω?? θέλω να το ξεπεράσω αυτό το παιδί! θα προτιμούσα να είμαστε φίλοι!! αλλά δν ξέρω τι να κανω!!!!! Help pleaseee!!!!!
    Πες του τι νιώθεις ή τι θες ή δειξτου το! Αυτό θα σε βοηθήσει να ξεκαθαρίσεις...
    Αυτή είναι η γνώμη μου!
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Πες του τι νιώθεις ή τι θες ή δειξτου το! Αυτό θα σε βοηθήσει να ξεκαθαρίσεις...
    Αυτή είναι η γνώμη μου!
    χμμμμμ δεν νομίζω.... δεν νομίζω πως νιώθει κάτι παρόμοιο με αυτό που νιώθω εγώ... απλά πρέπει να τελειώσω αυτήν την ιστορία όσο πιο γρήγορα και ανώδινα γίνεται για τον εαυτό μου!!!...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by petalouda3 View Post
    χμμμμμ δεν νομίζω.... δεν νομίζω πως νιώθει κάτι παρόμοιο με αυτό που νιώθω εγώ... απλά πρέπει να τελειώσω αυτήν την ιστορία όσο πιο γρήγορα και ανώδινα γίνεται για τον εαυτό μου!!!...
    Μην φοβάσαι να εκφραστείς γιατί ποτέ δεν ξέρεις. Εγώ θα ρίσκαρα πάντως..
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Μην φοβάσαι να εκφραστείς γιατί ποτέ δεν ξέρεις. Εγώ θα ρίσκαρα πάντως..
    ναι αλλά μετά τα πράγματα θα γίνουν πολύ χειρότερα αν δν ανταποκριθεί! θα απομακρυνθεί και θα χάσουμε τελείως την επαφή μας! άσε που έχω υπαψίες πως αρέσει και στην κολλητή μου... δν θέλω να πληγώνω ποτέ και κανέναν αυτός είναι ο λόγος που καταπίεσα τν προηγούμενο μου έρωτα! δν ήθελα να πληγώσω μια φίλη μου... έτσι και τώρα αν και πιστεύω πως έτσι κι αλλιώς δν έχω ελπίδες.... δυστυχώς γιατί είναι καταπληκτικός απίθανος!!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by petalouda3 View Post
    ναι αλλά μετά τα πράγματα θα γίνουν πολύ χειρότερα αν δν ανταποκριθεί! θα απομακρυνθεί και θα χάσουμε τελείως την επαφή μας! άσε που έχω υπαψίες πως αρέσει και στην κολλητή μου... δν θέλω να πληγώνω ποτέ και κανέναν αυτός είναι ο λόγος που καταπίεσα τν προηγούμενο μου έρωτα! δν ήθελα να πληγώσω μια φίλη μου... έτσι και τώρα αν και πιστεύω πως έτσι κι αλλιώς δν έχω ελπίδες.... δυστυχώς γιατί είναι καταπληκτικός απίθανος!!!!
    Αν φοβάσαι τότε μην το κάνεις. Αλλά να ξέρεις οτι δεν πρέπει να χαντακωνόμαστε πάντα εις το όνομα της φιλίας... Να παίζει ρόλο και η δική σου ζωή και "θέλω"...
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Αν φοβάσαι τότε μην το κάνεις. Αλλά να ξέρεις οτι δεν πρέπει να χαντακωνόμαστε πάντα εις το όνομα της φιλίας... Να παίζει ρόλο και η δική σου ζωή και "θέλω"...
    φυσικά και φοβάμαι.... ναι αλλά δν είναι ωραίο να στενοχωρείς τους φίλους σου ανθρώπους που θα είναι πάντα κοντά σου μόνο και μόνο για τα δικά σου θέλω!! θέλω και πρέπει να τν ξεπεράσωω απλά δν ξέρω πως! προσπαθώ πολύ τα καταφέρνω αλλα΄μερικές φορές υποκίπτω.. τι να κάνω..??? καμια ιδέα?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by petalouda3 View Post
    φυσικά και φοβάμαι.... ναι αλλά δν είναι ωραίο να στενοχωρείς τους φίλους σου ανθρώπους που θα είναι πάντα κοντά σου μόνο και μόνο για τα δικά σου θέλω!! θέλω και πρέπει να τν ξεπεράσωω απλά δν ξέρω πως! προσπαθώ πολύ τα καταφέρνω αλλα΄μερικές φορές υποκίπτω.. τι να κάνω..??? καμια ιδέα?
    Η φίλη σου σκέφτεται έτσι για σένα? Μακάρι!
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Η φίλη σου σκέφτεται έτσι για σένα? Μακάρι!
    ναι σκέφτεται.... φυσικά και σκέφτεται και δεν πρόκειται να μου παραδεχτεί τίποτα για να μην με στενοχωρήσει έτσι έγινε και την προηγούμενη φορα΄...... και ένιωσα τόσο ηλίθεια που τότε δεν ήμουν σίγουρη για αυτά που ένιωθε και την έπριζα και στενοχωριόταν γι'αυτό τώρα θέλω να τον ξεπεράσω δεν θέλω να γίνει πάλι το ίδιο!!!

  14. #14
    Στον έρωτα χωρίς ανταπόκριση μόνο ένα είναι το φάρμακο: Κόβεις κάθε επικοινωνία με αυτό το άτομο και προσπαθείς όσο μπορείς να μην τον/την σκέφτεσαι...μπορεί να πάρει καιρό αλλά είναι ο μόνος λιγότερο επώδυνος τρόπος

  15. #15
    Βάζε λίγο λογική και χαλιναγώγησε τα αισθήματα σου. Αμα σε συντομο χρονικό διαστημα (εσυ αντιθετως το παρατραβας αρκετα) και νοουμένου ότι έκανες την κινηση να καταλάβει ότι ενδιαφερεσαι (κι όχι να ζεις ερωτευμενη στη φαντασια σου και να πιστευεις ότι θα ρθει από μονος του), δεις ότι δεν ενδιαφερετε ξεκόβεις από τους δικούς του χωρους αλλά κυρίως τον διωχνεις ή περιορίζεις στο ελαχιστο την παρουσία του στη σκέψη σου ή τον αποχρωματίζεις από το συναίσθημα και ξεκινας για παρακατω.
    Στις φίλες (με εξαίρεση τις πραγματικες) μην έχεις εμπιστοσύνη, άμα καποια απ αυτες τον γουσταρει θα κανει την κίνηση, δε θα ρθει να σε ρωτησει αν δεχεσαι, κι αν ειναι κι αυτος θετικος τον έχασες.
    γιάννης

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. "ερωτας" χωρις συναντηση
    By mariatzela1984 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 69
    Last Post: 17-10-2020, 19:21
  2. χωρις σχεση,χωρις φιλους...
    By redrose in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 10-03-2012, 20:51
  3. Σεξ&Ερωτας
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 11-06-2010, 20:45
  4. Έρωτας?
    By Moi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 13-11-2009, 13:22
  5. Αλλος ενας ερωτας χωρις ανταποκριση
    By agnostos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 24-05-2008, 20:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •