Δεν ξέρω τι να κάνω....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    10

    Post Δεν ξέρω τι να κάνω....

    Γεια σας και καλως σας βρήκα.
    Αντιμετωπίζω ενα θεματακι και θα ήθελα την άποψη και άλλων ατόμων.
    Κατ αρχην με λένε Ρένια και είμαι 31 ετών. Ζω σε μεγάλο αστικό κέντρο και είμαι διαζευγμένη εδω και ένα χρόνο, έπειτα απο γάμο διάρκειας 7 μηνών με πολύ έντονο το στοιχείο της ψυχολογικής βιας.(Αυτό δεν έχει κάποια σημασία προς το παρόν, απλά το αναφέρω)
    Στο ζουμί:
    Πριν απο μήνες(4-5)γνώρισα σε κοινή παρεα έναν άνδρα. Για να είμαι ειλικρινής δε του εδωσα καμία απολύτως σημασία.Μιλήσαμε λίγο τυπικά και αυτό ήταν όλο.Τις επόμενες μέρες μου έστειλε αίτημα φιλίας στο φεισμπουκ και έτσι αρχίσαμε να εικοινωνούμε ,οχι πολύ συχνά μια φορα στις 10 μερες.
    Η επικοινωνία ήταν πάντα δική του πρωτοβουλία,καθώς έχει ρυθμιση να φαίνεται μονιμα οφλαιν,συνεπώς μου μιλουσε αυτος κατά βάση πρώτος.
    Η επικοινωνία γινόταν ολοένα και πιο συχνη.
    Σε αυτό το σημείο να σας πω πως ο άνδρας (ας τον πουμε.... Γιάννη) ειναι 33 ετών,ζει σε επαρχιακή πόλη της τάξης της μισής ώρας απόσταση απο την δική μου και ειναι του ίδιου μορφωτικού επιπέδου με μενα.(οχι οτι εχει σημασία)
    3 φορές σε όλο αυτο το διάστημα μου πρότεινε να βγουμε.Ωστοσο εγω τις απέρριπτα καθώς εβγαινα με κάποιον άλλο και δε ήθελα αφενός να βγω με τον Γιάννη(ο οποιος στο ενδιαμεσο είχα μάθει πως απο την συνάντηση μας του είχα αρέσει πολύ) και για λόγους "μπερδέματος" και επειδή δε βόλευε πραγματικά.
    Ετσι περασε ακόμα λίγος καιρός, στο ενδιάμεσο εγώ σταμάτησα να βγαίνω με τον άλλο.

    Ο Γιάννης μου έχει εκδηλώσει τον θαυμασμο του για την εμφάνιση αλλά και τον χαρακτήρα μου αρκετες φορες.Για να μη σας ζαλίζω, μου έχει πει πως με γουστάρει και σα φατσα και σα σώμα και σα χαρακτηρα.
    Στην κοινή παρέα οπου γνωριστήκαμε, όταν κάποιος βλεπει είτε τον ένα ειτε τον αλλο, πάντα ρωτάει τι ακριβώς συμβαίνει, αν τα έχουμε κτλ.
    Εγω απέφευγα να απαντήσω ενω αυτός απο όσο έμαθα είπε πρόσφατα "μου αρεσει, της αρέσω μαλλον,θα δούμε..."

    Την περασμένη εβδομάδα κανονισαμε να βγουμε για κάποιο άσχετο λόγο(ενας απο την κοινή παρέα ήθελε να μας κεράσει για μια επιτυχία του)
    ετσι βρεθήκαμε και πάλι μετά απο ένα διάστημα ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ επικοιωνιας είτε με σμς, είτε με κλησεις ειτε με φεισμπουκ.
    Να τονίσω πως και τα σμς και οι κλήσεις πάντα γίνοταν απο την μεριά του πρώτα.
    Φυσικά αν κάποιος με ρωτήσει αν μου άρεσει ο τύπος θα απαντήσω με ειλικρίνια : τον είχα βρει συμπαθητικό όταν τον γνώρισα, αλλά άρχισε να μου αρέσει πριν κανα μήνα.ΠΟΛΥ.
    Βγηκαμε λοιπον, και αυτός έκανε ενα καρο κινησεις.Με αγκάλιαζε, με χαιδευε,μέχει που φυσικά φιληθήκαμε.
    Μου είπε πως του αρεσω πολύ,(τα ιδια που εγραψα και πιο πανω) αλλά έθιξε το θέμα της απόστασης, λεγοντάς μου "δεν ειναι πως σου λέω πως δε θα το προσπαθήσουμε,αλλά απλά εξηγούμαι εξ αρχής"

    Την επόμενη μέρα (αφού κοιμηθήκαμε μαζί)έφυγε για την πόλη του γτ δούλευε.Του είπα όταν φτάσει να μου πει να μην ανησυχω και όντως μου εστειλε σμς, στο οποιο απαντησα.

    Και σας ρωτώ τώρα.
    ποια θα πρέπει να είναι η επόμενη ΔΙΚΗ ΜΟΥ κινηση;

    Με προβληματίζει λίγο το γεγονός πως απο εκείνη τη στιγμή δεν εχει εμφανιστεί πουθενά
    Σορι για το σεντόνι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by YODA View Post
    ποια θα πρέπει να είναι η επόμενη ΔΙΚΗ ΜΟΥ κινηση;
    Να σβησεις το κινητο του και να τον ξεχασεις.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    10
    το ιδιο θα έλεγα κι εγω΄πριν απο καιρό.
    αλλά μου εχει καρφωθεί να κάνω μια μικρή έστω προσπάθεια.πως δε ξέρω, αλλά να μη πω πως το παράτησα το θέμα εξ αρχής.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Κανε μια προσπαθεια, ανεβασε φωτο σου στο φμπ αγκαλια με εναν κουκλο... :P

    Δεν ξερω ισως δεν ειμαι το καταλληλο ατομο να σε συμβουλευσει σε τετοιες περιπτωσεις, γιατι ειμαι της αποψης οταν ο αντρας θελει κυνηγαει. Αν δεν κυνηγαει ειτε δε θελει, ειτε ειναι μπερδεμενος με μυαλο ταραμοσαλατα, ειτε ειναι κοτα, σε εκαστη περιπτωση, εγω δεν θα τον ηθελα!!! Αλλα τι λενε για την κολοκυθοπιτα..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    τι λενε για την κολοκυθοπιτα?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    114
    για την κολοκυθόπιτα λένε "περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα!"
    yoda πόσος καιρός έχει περάσει από εκείνη τη μέρα που κοιμηθήκατε μαζί?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    10
    την παρασκευη εγιναν αυτα...σαββατο κατα τις 12 εφυγε...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    ε ειναι ψιλονωρις, εγω νομιζα οτι εγινε πριν μια βδομαδα, περιμενε λιγο!! Αν εμφανιστει βεβαια δεν ξερω αν θα ειναι για καλο, αφου σου ειπε με τη μια απο την αρχη για την αποσταση, ισως ηθελε να δημιουργησει ενα εμποδιο για να ειστε σοβαρα μαζι, μπορει να θελει φρι πραγματα..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    114
    εγώ θα έλεγα για να μην τρώγεσαι με τα ρούχα σου, να του στείλεις ένα μήνυμα τύπου "τι κάνεις" και βλέπεις αντιδράσεις... τουλάχιστον ό,τι και να είναι -καλό ή κακό- να ξέρεις, γιατί αυτή η αναμονή είναι ψυχοφθόρα και δεν υπάρχει λόγος.
    κατά τη γνώμη μου δύο είναι τα τινά αυτή τη στιγμή: ή επειδή εσύ δεν έχεις κάνει ποτέ πρώτη κίνηση, να περιμένει να εμφανιστείς εσύ τώρα, ή όπως λέει και η λίλιουμ να θέλει κάτι free. η απόσταση βέβαια της μισής ώρας που προέβαλε ως εμπόδιο δεν είναι και κάτι τρομερό, παλεύεται όταν υπάρχει καλή διάθεση, το θέμα είναι αν θέλει να το προχωρήσει παραπέρα ή αν το μόνο που ήθελε από την αρχή ήταν αυτό που έγινε την Παρασκευή...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    10
    κι εγω τα ιδια σκέφτομαι.
    μου κάνει εντύπωση που ηρθε ο φίλος του σε μια φάση και μου ειπε "μη πεις στον Γιάννη τι θα σου πώ τώρα,αν σε ρωτήσει πες του κάτιο ασχετ: προσεχε μη του κανεις μαλ@κία.ειναι φίλος μου και τον αγαπω.να τον προσέχεις"
    μου φαίνεται τέρμα άκυρο,ειδικά για άντρα.
    Επίσης το οτι εγω δεν εχω κάνει καμία απολύτως κίνηση ισχύει.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    10
    NΕΟΤΕΡΑ

    μιλήσαμε για λίγο.Γενικότητες.
    του είπα μηπως δε θέλει να έχουμε πλέον επικοινωνία και μου απάντησε "κάθε άλλο.απλά νιώθω αμήχανα επειδη ισως κάτι πρεπει να πω και δε ξερ ωτι"

    του ειπα πως δεν ειναι αναγκη να πει κατι,αν του βγει ομως ας το πει..ΕΓΚΑΙΡΩΣ.
    μετα μιλούσαμε γενικά και κλείνοντας του ειπα να επικοιωνήσει αυτος όποτε θέλει γτ εγώ νίωθω λίγο περίεργα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    114
    ωραία, καλά έκανες! άσε τώρα την κατάσταση να κυλήσει μόνη της, εσύ ένα βήμα από την πλευρά σου το έκανες...
    πώς αισθάνεσαι τώρα? μαγκωμένη λίγο, ε?

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    10
    ανακουφιση μεν,αγωνια δε.για το ποτε και αν μιλησει

    ανακουφιση γτ μου ειπε πως θελει να μιλαμε, προβληματισμο για το αν το ειπε επειδη το εννοει ή απλα για να το πει.
    Οψωμεθα!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    μην βαζεις σε προτεραιοτητα αυτη την κατασταση,θα επικοινωνησει σιγουρα μαζι σου ετσι οπως σωστα του το εθεσες, αλλα υποψιαζομαι οτι δεν θα το κανει οσο συντομα θες, γι'αυτο στο λεω

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    10
    εδω θα ειμαστε να τα λεμε.
    νβταξ δε περιμενω να με παρει τηλ αυριο το πρωι πχ.
    αλλα μεσω φεις ενα γεια μπορει να το ριξει.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 15-06-2016, 00:21
  2. Δεν ξέρω τι να κάνω
    By thetis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 02-12-2011, 00:02
  3. δεν ξέρω τι να κάνω
    By αν? in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 17-02-2011, 01:28
  4. Δεν ξέρω τι να κάνω...
    By ntakman in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 21-08-2007, 21:25
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By realist in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 13-02-2007, 15:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •