φοβάμαι......
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369

    φοβάμαι......

    καλησπέρα....είμαι 20 χρονών κ νιώθω 80...νιώθω κουρασμένη ψυχικά αλλά κ σωματικά...αισθάνομαι πως η ζωή μου τελείωσε πριν καν αρχίσει....φοβάμαι πως δεν θα μπορέσω να κάνω δική μου οικογένεια, δικά μου παιδιά....κ αυτό όχι επειδή δεν μπορώ αλλά επειδή φοβάμαι πως θα κάνω ανθρώπους δυστυχισμένους....ζω μια κατάσταση που πραγματικά δεν αντέχετε...τα νεύρα μου είναι σε πολύ κρίσιμο επίπεδο...σήμερα μάτωσα χωρίς καν να το καταλάβω....με πιάνουν κρίσεις πανικού μόνο που θα ακούσω κάποιον να φωνάζει....κ αυτό επειδή από την πρώτη ακτίδα του ήλιου μέχρι να πάμε για ύπνο ακούω κάποιον να ουρλιάζει....αυτός βέβαια είναι ο πατέρας μου που φωνάζει στη γιαγιά....η οποία είναι 102 χρονών κ μας χορεύει στο ταψί...το θέμα είναι ότι από τα νεύρα που έχει ο μπαμπάς είναι κάποιες φορές που θα του κάνω κάτι (πχ δεν θα έχω σκουπίσει) γίνεται πολύ επιθετικός...με απειλεί ότι θα με σκοτώσει ή ότι θα με χτυπήσει...έρχεται τόσο κοντά μου που νιώθω να χάνεται το πάτωμα από κάτω μου....όταν θυμώνει γίνεται αυταρχικός επικίνδυνος....προς το παρόν δεν έχει κάνει τίποτα, αλλά ποιος μου εγγυάται πως λίγο ακόμα να σπάσουν τα νεύρα του δεν θα το κάνει????σε γενικές γραμμές είναι ένας άνθρωπος που γίνεται αλοιφή για αυτούς που αγαπάει...από τότε που ανέλαβε την γιαγιά σπάνια είναι ήρεμος...εκτός από εμένα φοβάμαι κ για εκείνον....έχει είδη περάσει ένα έμφραγμα έτσι όπως φωνάζει φοβάμαι πως θα πεθάνει....από τη μια θέλω τόσο πολύ να φύγω που θα έκανα τα πάντα για αυτό αλλά από την άλλη δεν μπορώ να τον αφήσω έτσι μόνο του....αλλά πραγματικά υποφέρω....φοβάμαι πως το μυαλό μου δεν θα αντέξει για πολύ ακόμα...φοβάμαι ότι θα σαλέψει κ θα τελειώσει η ζωή μου εκεί.....στο δωμάτιο μιας ψυχιατρικής κλινικής πριν καλά καλά αρχίσει.....!!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    μινα μου ομορφη ειμαι 23 κ εχω χασει την μαμα μου πριν 2 χρονια,μ αποτελεσμα ν νταντευω πατερα κ αδερφο στις αρχες ο μπαμπας μ ειχε πολλα νευρα τ οποια τ ξεσπαγε πανω μου,ισως ο μπαμπας σ εχει κουραστει με την γιαγια σ κ ολο αυτο δεν ξερει πως ν τ αντιμετωπισει!!!!δεν θα σ κανει κακο κ τ ξερεις απλα καμια φορα ισως βγει εκτος οριων αλλα αν σ αγαπαει δεν θα σ κανει κακο.....εισαι πολυ μικρη για ν φοβασαι πως δεν θ κανεις οικογενεια κ εγω εχω αυτο τον φοβο αλλα δεν ειναι ετσι....οτι ονειρευεσαι ν ζησεις θα τ ζησεις!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    369
    εμένα οι γονείς μου είναι χωρισμένοι κ μένω με τον μπαμπά μου....όχι απλά με αγαπάει με λατρεύει κ μου έχει πολύ μεγάλη αδυναμία...αλλά όταν τον βλέπω έτσι πραγματικά τρομάζω...έχω πολλά όνειρα για το μέλλον μου αλλά ο φόβος αυτός υπάρχει δυστυχώς....κ πιο πολύ φοβάμαι μην φάω τη ζωή μου σε καμιά ψυχιατρική κλινική...!!!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    νεα μακρη
    Posts
    194
    ομορφια μου μην σκεφτεσαι ετσι αληθεια!!!!εισαι 20 χρονων ζησε την ζωη σ βγες μ τις φιλες σ μ τ αγορι σ κανε ονειρα κ ζηστα!!!!πιστεψε μ αν σκεφτεσαι θετικα κ περνας καλα θα τ ξεχασεις ολα αυτα!!!εμπιστεψουμε κ θ δεις!!!!!!!!!!!

Similar Threads

  1. Φοβάμαι...
    By Agnosth in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 30
    Last Post: 27-06-2012, 17:55
  2. φοβαμαι
    By d_o in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 31-10-2011, 05:18
  3. Φοβάμαι.
    By Αγάπη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 18-12-2010, 10:59
  4. φοβαμαι
    By bell in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 4
    Last Post: 10-02-2010, 23:33
  5. φοβαμαι.......
    By eftixoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 20-08-2008, 02:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •