Γυμνάζεστε;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1

    Γυμνάζεστε;

    Για πείτε παιδιά.. Πηγαίνετε γυμναστήριο, περπάτημα, ασχολείστε με κάποιο άθλημα;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    83
    δε χρειαζεται, κατσε μονος στη γωνια και περιμενε μεχρι να σε βρουν καλο παιδακι ειτε θα σε φανε και θυα ερθει ο τιμωρος β να καθαρισει ειτε τα νευρα θα ριξουν και τον μπραντ πιτ στο εδαφος.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Quote Originally Posted by Aloha View Post
    Για πείτε παιδιά.. Πηγαίνετε γυμναστήριο, περπάτημα, ασχολείστε με κάποιο άθλημα;
    ΑΛΟΧΑ Aloxa ναι γυμνάζομαι κ οπως μου τη σφυρίξει λειτουργω η περπατημα η γυμναστήριο δε το κρυβω οτι καποιες φορες τεμπελιάζω!!!!!!!!!
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    aloha γεια!.....ναι γυμναζω...ανω και κατω γναθο.....:)
    σοβαρα τωρα.....πολυ θα ηθελα αλλα δυστυχως δεν εχω υπομονη...και να αρχισω βαριεμαι ευκολα και τα παραταω....ωστοσο θαυμαζω πολυ τους ανθρωπους που γυμναζονται....
    ευτυχως βεβαια..εχω ριξει πολυ περπατημα και πολυ σωματικο κοπο στην ζωη μου....και χαρη σε αυτο ακομα και σε περιοδους διατροφικων ατασθαλιων...το σωμα κραταει την μνημη του και δεν περνει τον κατηφορο...:)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Αχχχχ.... 2 φορές το τελευταίο εξάμηνο γράφτηκα, πήγα από 5 φορές και αυτο ήταν. Δεν υπάρχει διάθεση! Λέω αυτές τις μέρες να κάνω μια 3η και τελευταία προσπάθεια γιατί
    έχω σκουριάσει τελείως. Πιο πολύ με κουράζει η σκέψη του να πάω παρά η ίδια η άσκηση.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Το γυμναστηριο το βαριεμαι οσο τπτ στον κοσμο. Θα μου αρεσε μονο να κανω γιογκα, αλλα εδω που μενω δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα, οποτε η γυμναστικη μου ειναι κολυμπι και ρακετες το καλοκαιρι, σκι το χειμωνα, και λιγο τενις ενδιαμεσα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    τους μασητηρες μου παρα πολυ!!! :Ρ λιγο περπατημα μεχρι τη σχολη.. ανεβαινω με τις σκαλες..μεχρι το σουπερ μαρκετ.. καμια βολτα στην παραλια κ τωρα το καλοκαιρακι ευελπιστω σε λιγο κολυμπι! το γυμνστηριο το μισω!! καποτε εκανα χορο..περασμενα μεγαλεια..!
    Will I ever be free?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,004
    μ'αρεσει η κωπηλασια :) .... κυριως με κουταλι στο πιατο

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    784
    Κάνω φιλότιμες προσπάθειες να ξαναρχίσω κανονικα γυμναστηριο όπως παλιότερα και όχι μια δυο φορές την εβδομάδα.
    Στις περιόδους που γυμνάζομαι σε τακτική βάση , αισθάνομαι υγιής, ευδιάθετη, ανεβασμένη ψυχολογικά. Και φυσικά πολύ καλύτερα με το σώμα μου, η αυτοπεποιθηση μου ανεβαίνει.
    Αξίζει το λοιπον ...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αλομπαρική Οροσειρά
    Posts
    733
    Αν πω ότι δε γυμνάζομαι, θα πω ψέμματα... σήκωμα απ' το χάραμα, μποστάνι και... σκάλισμα, τσάπισμα, ξεχορτάριασμα, κλάδεμα... ουφ!... κουβαλάω νερό, αντικείμενα, εργαλεία... καθάρισμα όλα τα ζωντόβολα, σκαρφάλωμα σε δέντρα, βόλτες τους σκύλους, κυνηγητό με τις γάτες... αγαπημένο "σπορ" όταν πρέπει να κατέβω στην πόλη κουβαλώντας παγίδες και κλουβιά για να πιάσω ζώα... το καλύτερό μου όταν χάνω το λεωφορείο και γκαγκανιάζω μες στον ήλιο με όλα τα συμπράκαλα περιμένοντας το επόμενο...:)... αν και έχω ελάχιστα κιλά και καπνίζω σα φουγάρο, έχω μπρατσάκια και κοιλιακούς... μία εγώ κι ένας - και μοναδικός - ο αγαπημένος μου Μπρους Λι...:)... Λίλιουμ γιόγκα μπορείς να κάνεις και στο σπίτι... ουφ ξανά και μακριά από μένα οι ρυθμικές γυμναστικές!...

    http://www.youtube.com/watch?v=KN9SN...eature=related
    "... Επικρίσεις Έρωτος Πιανίζουσες... Σε Βολεμένες Κιθαρίσιες Παραλίες..."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Δηλαδη..Ροκ..τρεχατε ποδαρακια μου ολημερις!!!!!! Γυμναστικη χωρις συνδρομη στο γυμναστηριο!!!!!!:)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    661
    Πηγαινα γυμνηαστηριο καποιους μηνες, ειχα κανει καλη γραμμωση αλλα λογω του υψους μου 1,94 77 κιλα , για να μν φενομαι 'καπως λεπτος ' ηθελα και ογκο...οποτε επρεπε να παρω κιλα και εχω ενα θεμα με το φαγητο...δεν τρωω ολες τις τροφες, οποτε μου προτειναν να παρω διαφορα...κρεατινη/πρωτεινη κλπ, δεν ηθελα...μετα το ψιλο παρατησα λογω εξετασεων, τωρα απλα τρεχω λιγο στο σταδιο και κανω καμσεις και κοιλιακους στο σπιτι και βαριεμαι στην ιδεα του γυμναστηριου παλι...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Τρελαίνομαι για γυμναστική! :) Γυμνάζομαι στο σπίτι με βαράκια και κάνω διάφορες cardio ασκήσεις μέρα παρά μέρα. Δεν βαριέμαι ποτέ ίσα ισα που ανυπομονώ να αρχίσω την ημέρα που "πρέπει".. 1-1,5 ώρα.
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Πήγαινα γυμναστήριο για 3-4 μήνες. Πλέον το βαρέθηκα και το έχω πάρει λίγο με κακό μάτι, γιατί είδα εκεί πράγματα που δε μου άρεσαν. Ενίοτε κάνω τίποτα ασκήσεις στο σπίτι και το σκέφτομαι σοβαρά αν θα ξαναπάω.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •