Κατάρευση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451

    Κατάρευση

    Εδω και λίγες μερες εφυγα ενα ταξιδι στο εξωτερικο,πιστεύοντας ότι θα με βοηθήσει να νιώσω καλύτερα.Παράλληλα εδω και μια εβδομαδα σταματησα τα αντικαταθλιπτικα.Νιωθω λοιπον οτι βρισκομαι στο χειλος ενος γκρεμου..κανω απιστευτα συναισθηματικα ξεσπασματα στην παρεα που ταξιδευουμε μαζι,κλαιω με τις ωρες πανω σε τρενα,αεροπλανα,λεωφορεια.� �α βραδια με το ζορι κοιμαμαι και νιωθω συναισθηματικα ενα ρακος.Επισης κανω πραγματα τα οποια δεν σκεφτομαι και επειτα μετανοιωνω,Για παραδειγμα κατηγορω συνεχεια τους αλλους οτι φταινε για ολα,σβηνω ολες τις επαφες μου απο το κινητο γτ δε θελω ουτε καν να τις βλεπω,με ενοχλει απιστευτα η πολυκοσμια και θελω να γυρισω σπιτι μου,στο δωματιο μου και να κλαψω μονη μου χωρις να με βλεπει κανεις.Πρωτη φορα νιωθω τετοιο συναισθηματικο ραγισμα και δεν ξερω τι συμβαινει..Ωρες ωρες νιωθω οτι θα καταρευσω και απο μεσα μου ευχομαι να γινει εν τελει γτ νιωθω τοσο μονη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Εδω και λίγες μερες εφυγα ενα ταξιδι στο εξωτερικο,πιστεύοντας ότι θα με βοηθήσει να νιώσω καλύτερα.Παράλληλα εδω και μια εβδομαδα σταματησα τα αντικαταθλιπτικα.Νιωθω λοιπον οτι βρισκομαι στο χειλος ενος γκρεμου..κανω απιστευτα συναισθηματικα ξεσπασματα στην παρεα που ταξιδευουμε μαζι,κλαιω με τις ωρες πανω σε τρενα,αεροπλανα,λεωφορεια.� �α βραδια με το ζορι κοιμαμαι και νιωθω συναισθηματικα ενα ρακος.Επισης κανω πραγματα τα οποια δεν σκεφτομαι και επειτα μετανοιωνω,Για παραδειγμα κατηγορω συνεχεια τους αλλους οτι φταινε για ολα,σβηνω ολες τις επαφες μου απο το κινητο γτ δε θελω ουτε καν να τις βλεπω,με ενοχλει απιστευτα η πολυκοσμια και θελω να γυρισω σπιτι μου,στο δωματιο μου και να κλαψω μονη μου χωρις να με βλεπει κανεις.Πρωτη φορα νιωθω τετοιο συναισθηματικο ραγισμα και δεν ξερω τι συμβαινει..Ωρες ωρες νιωθω οτι θα καταρευσω και απο μεσα μου ευχομαι να γινει εν τελει γτ νιωθω τοσο μονη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Τα βραδια με το ζορι κοιμαμαι και νιωθω συναισθηματικα ενα ρακος.Επισης κανω πραγματα τα οποια δεν σκεφτομαι και επειτα μετανοιωνω,Για παραδειγμα κατηγορω συνεχεια τους αλλους οτι φταινε για ολα,σβηνω ολες τις επαφες μου απο το κινητο γτ δε θελω ουτε καν να τις βλεπω,με ενοχλει απιστευτα η πολυκοσμια και θελω να γυρισω σπιτι μου,στο δωματιο μου και να κλαψω μονη μου χωρις να με βλεπει κανεις.Πρωτη φορα νιωθω τετοιο συναισθηματικο ραγισμα και δεν ξερω τι συμβαινει..Ωρες ωρες νιωθω οτι θα καταρευσω και απο μεσα μου ευχομαι να γινει εν τελει γτ νιωθω τοσο μονη.

  4. #4
    θα σε συμβούλευα να μιλήσεις με τους φίλους που έχεις πάει ταξίδι, γιατί εκτός από όλα αυτά που τραβάς μόνη σου τους βλέπω να εξαφανίζονται μόλις γυρίσετε.
    Είναι άδικο και γι αυτους και για σένα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Το βλεπω να ερχεται αυτο που λές παντως....σημερα επιασα τον εαυτο μου να σκεφτεται και την αυτοκτονια ξανα.ισως να ειναι και στερητικα των φαρμακων...

  6. #6
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Το βλεπω να ερχεται αυτο που λές παντως....σημερα επιασα τον εαυτο μου να σκεφτεται και την αυτοκτονια ξανα.ισως να ειναι και στερητικα των φαρμακων...
    ...αν έχεις τόσο σοβαρό πρόβλημα γιατι δεν λες στους φίλους σου να πάτε σε ένα νοσοκομείο να μιλήσεις με έναν ειδικό?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    οδός φαντασία
    Posts
    1,199
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Το βλεπω να ερχεται αυτο που λές παντως....σημερα επιασα τον εαυτο μου να σκεφτεται και την αυτοκτονια ξανα.ισως να ειναι και στερητικα των φαρμακων...
    εγω πιστεύω ότι απο τη στερηση είναι μήπως επρεπε να τα εκοβες σταδιακά λέω τώρα χωρις να ειμαι ειδήμων
    Η νίκη επί των παθών μας συνιστά την πρώτη κ ουσιαστικότερη νίκη -Βίκτωρ Ουγκώ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Πιθανόν δεν ήσουνα έτοιμη να τα σταματήσεις, ή τα σταμάτησες απότομα, πράγμα που δεν είναι καλό. Δεν ξέρω τι σε συμβούλεψε ο γιατρός σου. Αν πάλι το έκανες μόνη σου, κακώς το έκανες.
    Αν δεν είμαστε καλά, όπου και να πάμε θα το κουβαλάμε. Ίσα ίσα, που το καλοκαίρι και οι διακοπές είναι μια δύσκολη περίοδος αν περνάμε κάτι τέτοιο, γιατί όλοι -υποτίθεται- περνάνε καλά, οπότε νιώθουμε υποχρεωμένοι να κάνουμε το ίδιο. Ή νιώθουμε ότι κάτι δεν πάει καλά με μας, από τη στιγμή που δεν το κάνουμε, αφού όλα είναι ιδανικά(?).
    Έβαλες τον εαυτό σου σε μεγάλη δυσκολία, νομίζοντας ότι τον βοηθάς. Μίλα με τον γιατρό σου, ίσως χρειαστεί να συνεχίσεις τα αντικαταθλιπτικά για λίγο ακόμη.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    μπορεί να είναι από τη διακοπή των αντικατ που νιώθεις ξαφνικά τόσο χάλια. δεν κάνει να τα διακόπτει κανείς απότομα, γιατί έχουν στερητικά, και η απότομη θλίψη μπορεί να είναι στερητικό από την απότομη διακοπή. χώρια που πιθανώς να σε βοηθούσαν τα χάπια και τώρα που δεν τα παίρνεις έχεις μείνει ακάλυπτη.

    δεν ξέρω σε ποια χώρα βρίσκεστε, αλλά ίσως να πας σε κάποιο νοσοκομείο να μιλήσεις με κάποιον γιατρό, να πεις τί συμβαίνει και πες ότι τα ξέχασες Ελλάδα τα χάπια σου. στο εξωτερικό τα φαρμακεία συνήθως δεν δίνουν αντικατ χωρίς συνταγή γιατρού. μπελάς.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •