'Τα ξαναβρηκα με την πρωην μου'
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451

    'Τα ξαναβρηκα με την πρωην μου'

    Πόσο μπορεί να πληγωνει αυτη η ατακα?Γιατι το κανουν αυτο στους ανθρωπους?Γιατι τους δινουν ελπιδα για ενα καλυτερο αυριο και ξαφνικα τους παιρνουν την χαρα επειδη εμφανιζεται ξανα μια πρωην?Σήμερα ενιωσα τοσο καταρακωμενη οταν μου εστειλε καποιος αυτο το μηνυμα.'Είσαι άψογη,μην βασανιζεσαι,απλα τα ξαναβρηκα με την πρωην μου'.Ποση κοροιδια,ποση εκμεταλευση,ποσο ψεμα...ποσο πονο να αντεξει ενας ανθρωπος.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Πόσο μπορεί να πληγωνει αυτη η ατακα?Γιατι το κανουν αυτο στους ανθρωπους?Γιατι τους δινουν ελπιδα για ενα καλυτερο αυριο και ξαφνικα τους παιρνουν την χαρα επειδη εμφανιζεται ξανα μια πρωην?Σήμερα ενιωσα τοσο καταρακωμενη οταν μου εστειλε καποιος αυτο το μηνυμα.'Είσαι άψογη,μην βασανιζεσαι,απλα τα ξαναβρηκα με την πρωην μου'.Ποση κοροιδια,ποση εκμεταλευση,ποσο ψεμα...ποσο πονο να αντεξει ενας ανθρωπος.
    Τουλάχιστον έμαθες τι τρέχει. Είναι αυτός που δεν εμφανίστηκε στο ραντεβού ή πρόκειται για άλλον?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    όχι Μαρία,είναι άλλος...με τον οποιο βγαιναμε εδω και λιγο καιρο και πριν λιγες μερες θελησε να περασουμε το σκ στο εξοχικο του.Ε και εγω εφυγα στο εξωτερικο μια βδομαδα και εξαφανιστηκε.Και οταν τον αναζητησα μου ειπε αυτο....να συνεχισω τη ζωη μου χωρις αυτον γτ τα ξαναβρηκε με την πρωην του...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    καλησπερα..χωρις να εχω διαθεση κριτικης θα σου ελεγα να μην τσιμπας στο καθε δολωμα που θα βρεθει μπροστα σου..!οταν κανουμε μια γνωριμια καλο ειναι να ρωταμε καποια πραγματα! "εισαι χωρισμενος?" "ποσο καιρο?" "σε τι κατασταση βρισκεσαι?" οχι οτι θα βγαλεις ακρη απο αυτα που απο συμφερον θα σου πει,αλλα εσυ θα καταλαβεις αν πρεπει να προχωρησεις ή αν θα απογοητευτεις..!γιατι συνηθως οι προσφατως χωρισμενοι ψαχνουν για παυσιπονα της στιγμης και οχι σχεσεις!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Νομιζεις δε ρωτησα.....μου ειπε οτι χωρισε πριν 6 μηνες,οπως κι εγω.Και ηθελε πολυ λεει να βρει ξανα κατι αξιολογο να ειναι μαζι.Αλλα κλασσικα,ψεματα.Μονο ψεματα ακουω εδω και χρονια.Κουραστηκα τοσο πολυ.Ειναι τοσο κακοι οι ανθρωποι και εγω δεν ξερω πλεον αν μπορω να συνεχισω να ζω ετσι.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Νομιζεις δε ρωτησα.....μου ειπε οτι χωρισε πριν 6 μηνες,οπως κι εγω.Και ηθελε πολυ λεει να βρει ξανα κατι αξιολογο να ειναι μαζι.Αλλα κλασσικα,ψεματα.Μονο ψεματα ακουω εδω και χρονια.Κουραστηκα τοσο πολυ.Ειναι τοσο κακοι οι ανθρωποι και εγω δεν ξερω πλεον αν μπορω να συνεχισω να ζω ετσι.
    μηπως εσυ προχωρας πολυ γρηγορα?δλδ με τον καθε ανθρωπο που θα γνωρισεις φανταζεσαι και σχεση?δεν το λεω με την κακη εννοια..απλα μηπως η αναγκη σου για εναν ανθρωπο σε εχει κανει κυνηγο?ισως λιγο τυφλο κυνηγο??

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    εγω βλεπω οτι ολο βγαινεισ με καποιον για καφε περνασ δηλαδη το πρωτο επιπεδο κ μετα στο δευτερο επιπεδο που ειναι η διαλογη κοβεσαι αυτο σημαινει οτι κανεισ κατι λαθοσ τωρα τι δεν ξερω

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    παντως οι χωρισμενοι ειναι κακη κατηγορια..!γιατι αν δεν εχουν ξεπερασει την πρωην (που αυτο απαιτει χρονο!) απογοητευουν κοσμο και κοσμακη στο διαβα τους!

    συν το μπερδεμα που νιωθουν...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Δεν ειναι απιθανο αυτο που λες,ομως πραγματικα,πολυ δυσκολα θα κανω σχεση και επειδη εμαθα να ειμαι πολυ επιφυλακτικη στη ζωη μου,δεν ηθελα να σκεφτομαι μπροστα και να προτρεχω.Ο συγκεκριμενος ομως εδειξε πολυ ενδιαφερον και μαλιστα με ρωτουσε πολλα πραγματα για μενα,σαν να ηθελε να με μαθει καλυτερα με τον καιρο...βεβαια για πρωην ουτε λογος....ουτε εγω ουτε αυτος....και ξαφνικα βρεθηκα εδω,να ειμαι τοσο απελπισμενη που για αλλη μια φορα εγιναν ολα ετσι.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    μα αν η πρωην, του τσιμπαει την καρδια δεν προκειται να σου ανοιξει και κουβεντα γιαυτην!!αυτο και μονο που λες ειναι κριτηριο για να καταλαβεις οτι ακομα την θελει!!ενας ειλικρινης θα σου ελεγε την κατασταση ως εχει!!μην απογοητευεσαι και κυριως μην το κυνηγας γενικα..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    καλησπερα..χωρις να εχω διαθεση κριτικης θα σου ελεγα να μην τσιμπας στο καθε δολωμα που θα βρεθει μπροστα σου..!οταν κανουμε μια γνωριμια καλο ειναι να ρωταμε καποια πραγματα! "εισαι χωρισμενος?" "ποσο καιρο?" "σε τι κατασταση βρισκεσαι?" οχι οτι θα βγαλεις ακρη απο αυτα που απο συμφερον θα σου πει,αλλα εσυ θα καταλαβεις αν πρεπει να προχωρησεις ή αν θα απογοητευτεις..!γιατι συνηθως οι προσφατως χωρισμενοι ψαχνουν για παυσιπονα της στιγμης και οχι σχεσεις!
    Συμφωνώ. Δεν υπάρχει χειρότερο από το να βρεθείς στο δρόμο κάποιου που ακόμη δεν έχει ξεπεράσει την πρώην ή τον πρώην. Αλλά συνήθως, το καταλαβαίνεις, γιατί αυτοί δεν κρατιούνται, μιλάνε για τους πρώην.
    Όσο πιο πληγωμένοι είναι, όσο περισσότερο βρίζουν και καταριούνται τους πρώην, τόσο πιο καψούρηδες είναι ακόμη. Μακριά!
    Καταλαβαίνω πάντως howtodream8, ότι επειδή είσαι απογοητευμένη, προσπαθείς να γαντζωθείς από κάπου και επενδύεις γρήγορα σε κάποιον, χωρίς ακόμη να τον γνωρίσεις καλά, οπότε όταν τα πράγματα δεν εξελιχθούν όπως τα περίμενες, το παίρνεις πολύ βαριά.
    Προσπάθησε να το δεις πιο ψύχραιμα και χαλαρά το θέμα, στο κάτω κάτω άσε για λίγο τις σκέψεις για σχέση και κοίτα να περνάς απλώς καλά.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Μακαρι να μπορουσα να σας μεταδωσω πως νιωθω....

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Μακαρι να μπορουσα να σας μεταδωσω πως νιωθω....

    σε καταλαβαινω απολυτα!αλλα ομως ενας χωρισμενος που δεν εχει ξεπερασει την πρωην,οχι μονο ερωτικα αλλα και σε θυμο και σε εγωισμους που αφορουν την σχεση που εχασε,το γραφει στο κουτελο!! "ΘΑ ΣΕ ΠΛΗΓΩΣΩ"

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    και δεν νομιζω επισης οτι η απογοητευση σου εχει να κανει αμιγως με τα προσωπα που βγηκες,αλλα με την υπερμετρη αναγκη σου να βρεις καποιον..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Απλα εδω και 2 χρονια προσπαθω να επανελθω απο τον ανθρωπο που αγαπουσα και θελω να προχωρησω αλλα συνεχεια πεφτω σε πολυ λαθος καταστασεις....ή όπως είπε παραπάνω καποιος μπορει τα λαθη να τα κανω εγω,να μη ξερω να φερομαι,ή να μην είμαι αρκετα ωραία,ή να μην ανταποκρίνομαι στα θελω και τα κριτηρια τους.....

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. (πρωην) αλκοολικη
    By lili_a in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 6
    Last Post: 21-08-2011, 01:27
  2. πρωην
    By αν? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 22-02-2011, 01:13
  3. για την πρωην μου
    By ανεμος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 18-02-2011, 02:51
  4. Επικοινωνία με πρώην
    By antonis70 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 27-09-2010, 23:42
  5. ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΩΗΝ
    By elenh in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 09-09-2010, 15:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •