Please μια απάντηση !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1

    Please μια απάντηση !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Παιδια μου τι κανετε? μια ερωτηση γιατι εχω λυσσαξη και δεν ξερω τι να κανω,
    και δεν μπορω να βρω απαντηση απο πουθενα .

    Μενω εξωτερικο , τα αντικαταθληπτικα μου τελειωσανε εδω και 2 μσι βδομαδες, η μητερα μου μου εστειλε νεα παρτιδα,
    αλλαα δεν εφτασαν ποτε στον προορισμο τους , (δεν ξερω πρωτη φορα κατι αργη τοσο πολυ να ερθει) και εχω να τα παρω 2μιση βδομαδες τωρα ,
    υπαρχη πρόβλημα που εχω να τα παρω βδομάδες?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Και γιατι δεν πας σε εναν γιατρο εκει που εισαι, να τα παρεις?

  3. #3
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Και γιατι δεν πας σε εναν γιατρο εκει που εισαι, να τα παρεις?
    γιατι δεν εχω εγκληματιστη ακομα , και 2) ειναι μεγαλη διαδικασία ,
    μου τα στελνουν οι δικοι μου απο ελλαδα .. επισης δεν μπορω να βρω τους γιατρους μου που ειχα στην ελλαδα
    1 χρονο βεβαια εχω να τους μιλησω απλα περνω την αγωγη , και βεβαια πρωτη φορα μου συμβαινει να περαση τοσος καιρος χωρις τα φααρμακα μου
    και ανησυχώ μην παει κατι στραβα

  4. #4
    ΚΑΙ ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ... <3


  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Για τα φαρμακα δυστυχως δεν μπορω να σου απαντησω , γιατι δεν παιρνω αλλα πιστευω πως απο την στιγμη που μενεις στο εξωτερικο θα πρεπει να βρεις εναν γιατρο εκει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Ποια φαρμακα παιρνεις?

  7. #7
    Quote Originally Posted by Korina12 View Post
    Ποια φαρμακα παιρνεις?
    paroxia των 20 .
    λετε η ανυσηχια ποτ με πιανει και οι κρισεις πανικου και η αγωνεια να οφελιεται σαυτο?
    αχ ανχωνομαιι μηπως παθω τπτ πιο σοβαρο πωπω και εσω και σαββατοκυριακο μπροστα μου

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Οχι ρε χαλαρωσε!Τιποτα σοβαρο να παθεις αποκλειεται!Το περισσοτερο που μπορεις να παθεις ειναι αυτο που ηδη εχεις παθει,αυτη η ανησυχια κ ο πανικος.Μπορει μια μικρη ανησυχια να οφειλεται στο οτι εκοψες το φαρμακο αλλα πιστευω το περισσοτερο το προκαλεις εσυ απο τον φοβο σου.
    Paroxia ειναι η παροξετινη?

  9. #9
    αχ κορινακι...ναι ssri ´s ειναι, συν ολα αυτα μουδιαζουν τα ακρα μου, κρυωνω, σπασμοι, και ου τραβιουνται τα νευρα στο πρωσοπο αχ θεε μου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Αν καταλαβα καλα τα επαιρνες πολυ καιρο ε?Πριν τα κοψεις δεν ειχες τιποτα απο συμπτωματα?Σε ειχαν βοηθησει δηλαδη?
    Ξερω οτι φοβασαι τωρα αλλα δεν θα παθεις τιποτα.Πολλοι οταν τα κοβουν ειδικα ετσι ξαφνικα εχουν διαφορα τετοια συμπτωματα.Αλλα τιποτα παραπανω δεν προκειται να συμβει.

  11. #11
    Quote Originally Posted by Korina12 View Post
    Αν καταλαβα καλα τα επαιρνες πολυ καιρο ε?Πριν τα κοψεις δεν ειχες τιποτα απο συμπτωματα?Σε ειχαν βοηθησει δηλαδη?
    Ξερω οτι φοβασαι τωρα αλλα δεν θα παθεις τιποτα.Πολλοι οταν τα κοβουν ειδικα ετσι ξαφνικα εχουν διαφορα τετοια συμπτωματα.Αλλα τιποτα παραπανω δεν προκειται να συμβει.
    πιστεψε με korinaki δεν μπορω να καταλαβω εαν με εχουνε βοηθηση λολ απλα τα περνω γιατι νιωθω 'ασφαλεια' με αυτα αλλη μαλακο και εγώ χεχε
    2 χτονια τωρα τα περνω, ετσι απο μονη μου και οταν ειχα συζητηση με τον γιατρο να τα κοψω λεει στην μανα μου να τα κοψη μονη της ξερει αυτην πως,
    οτι να νε ομως. με βαση τα λεγην του τσαρλατανο-γιατρου μου ανναρωτιεμαι εαν επρεπε ποτε να τα παρω αυτα τα φαρμακα .. τι να πεις ... τα συμπτωματα εδω και 3 μερες βασικα μου αρχισαν ........

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    281
    Α τωρα μαλιστα..ωραια απαντηση γιατρου...τι να πω...
    Πως εισαι εσυ σημερα?Αυτα δεν μπορεις να τα αγορασεις τωρα εσυ απο εκει?Δεν ξερω και ποσο εχουν,αλλα ενα κουτακι για να περασεις μεχρι να σου στειλουν οι δικοι σου.Δεν χρειαζονται συνταγη γιατρου αυτα,εδω τουλαχιστον..

  13. #13
    Quote Originally Posted by Korina12 View Post
    Α τωρα μαλιστα..ωραια απαντηση γιατρου...τι να πω...
    Πως εισαι εσυ σημερα?Αυτα δεν μπορεις να τα αγορασεις τωρα εσυ απο εκει?Δεν ξερω και ποσο εχουν,αλλα ενα κουτακι για να περασεις μεχρι να σου στειλουν οι δικοι σου.Δεν χρειαζονται συνταγη γιατρου αυτα,εδω τουλαχιστον..
    εδω δυστχώς χρειαζονται , ιερα εξέταση περνάς, απο τον οικογενειακό γιατρό, παραπομπει στον ψυχιατρο, και ο ψυχιατρος στα συνταγογραφη,
    και απς στο φαρμακείο.. εδώ δεν μπορεις να παρεις χαπια μονος σου έτσι, ακόμα και αντιβίωση. πρεπει να τα εκτιμηση ο οικογενειακος γιατρος.
    και εκτος απο αυτο αντε να κλεισης κιολας οικογενιακο γιατρο , που ποτε δνε ειναι stand by . εχουνε σπασμένο ωράριο

Similar Threads

  1. Μια απαντηση
    By doukas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 10-12-2010, 16:34
  2. Απάντηση
    By Alobar in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 18-12-2009, 12:50
  3. θελω την απαντηση σας
    By efi2000a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 17-10-2009, 21:06
  4. Μια απαντηση στο κρίνο
    By Bonnie1 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 16-01-2008, 19:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •