ανθρωποι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    123

    ανθρωποι

    δεν ηξερα σε πια κατηγορια ταιριαζουν τα συναισθηματα αιδιας που νιωθω για το ανθρωπινο ειδος. Εχω χιλιες αφορμες να νιωθω ετσι για ολα αυτα που συμβαινουν γυρω μας καθως νοιαζομαι για τα κοινα- ειμαι πολιτης οχι ιδιωτης- και ολοι θα επρεπε να νοιαζομαστε καθως αυτη η εννοια συνεπαγεται με την ιδια τη ζωη. Εμαθα οτι προσφατα ενα ζευγαρι νεων 25-30 -μια ξανθια γομενα και ενας μπρουταλ τυπος-καθως κυκλοφορουσαν με ενα υπερπολυτελεστατο αυτοκινητο σταματησαν την ηλικιωμενη γιαγια μου στο δρομο και την αναγκασαν να τους δωσει λευτα της καθως και την χλευαζαν.Το ξερω οτι ενα κομματι μου εχει κινητοποιησει περισοτερο το θυμο λογω του αγαπημενου ατομου στο οποιο συνεβει ,οπως και σε ολους μας δηλαδη, αλλα ηλικρινα αυτο ηταν το αποκορυφομα. Σιχενομαι και απεχθανομαι πια τους ανθρωπους ημαστε πλεον μηχανες καταστροφης, καταστροφης και αυτοκαταστροφης. Σκοτωνουμε, εκμεταλλευομαστε ,αναπαραγουμε το μισος με ολες τις μορφες του, κλεβουμε ,καταναλωνουμε οσα πιο πολλα μπορουμε, νιωθουμε μια αρρωστημενη αγαπη για το χρημα, καταστρεψαμε το περιβαλλον ,στερησαμε τη ζωη σε επομενες γενιες, αρνηθηκαμε το δωρο της ζωης που μας δωθηκε. Το ξερω οτι οι περισοτεροι εδω μεσα ημαστε απελπισμενοι και ζηταμε ενα χερι βοηθειας αλλα εγω ηξερα πως η αλλαγη πρεπει να ξεκινησει απο εμας τους ιδους.να σταματησουμε να κατηγορουμε τους αλλους και να κοιταχτουμε εμεις στον καθρευτη.Τελικα δεν ειχε νοημα αυτη η τακτικη. Λυπαμαι για μας γιατι ειμαστε ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ.
    αφιερωμενο.. http://www.youtube.com/watch?v=UcvkR...eature=related

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    η περιγραφη που δινεις ταιριαζει σε εμενα. μου αρεσουν και οι ξανθιες, και τα υπερπολυτελεστατα αμαξια. μονο που δεν οδηγαω, οχι μεστην Αθηνα τουλαχιστον. με τα υπολοιπα ομως θα συμφωνισω, τι περιμενουν οι παλιοτερες γενιες να συμβει αραγε, οταν φαγαν τη ζωη απ'τις νεοτερες ? πως ενα παλικαρακι σ'αυτη την ηλικια θα προχωρησει νομιμα ακομα κι αν το θελει ? δε γινεται γιατι του καταστρεψαν τα παντα, και πλεον δεν υπαρχει ουτε πατριδα. ας σκεφτοντουσαν λοιπον οχι μονο τι ψηφιζουν οι παλιοτεροι, αλλα και τι κανουν με τους μικροτερους, και πως τους αναγκαζουν να ζουν. δε φταινε αυτοι αν συμπεριφερονται τωρα ασχημα, γιατι αναγκαστικαν να γινουν ετσι, βλεπωντας απο νωρις το σκληρο προσωπο της ζωης. τιποτα δεν ειναι τυχαιο, τα θελαν και τα παθαν.

Similar Threads

  1. ΖΩΑ-ΑΝΘΡΩΠΟΙ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 14-06-2012, 16:02
  2. Δουλειά και άνθρωποι...
    By mariafil in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 20-12-2011, 23:03
  3. ΚΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ
    By gusco in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 30-06-2011, 20:16
  4. ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΟΝΑΧΟΙ
    By La_ViTa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 02-01-2008, 13:53
  5. Οι δικοί μας άνθρωποι...
    By Aggelika in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 21-09-2006, 00:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •