και η δικη μου ιστορια.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    52
    Χρηστο σε διαβασα.μεσα και αναμεσα στις γραμμες.Δεν θα το παιξω σπιρτο,δεν εχω καποια εντυπωσιακη η βαθυστοχαστη ατακα.Μονον οτι σε καταλαβαινω.Δεν εχει σημασια για σενα,το ξερω.ειναι μονο δυο τα υποκειμενα:εαυτος και πονος.... Ομως μια μερα θα διαβασεις κι εσυ αναμεσα κ μεσα στις γραμμες αυτες ,ξανα.κ τοτε θα δεις εαν οντως εχει σημασια.

    Εχω περασει απο τους δρομους σου,απλα με αλλο ονομα το καθε σοκακι.Για το ιδιο πονας,για το ιδιο σε πονας,για το ιδιο ζεις,για το ιδιο ματωνεις.την αγαπη.ετσι λεω. γιατι με θυμιζεις.εαν. ισως...

    υγ:πες οτι ακους ξενο και κατι πιο βαθυ απο απλο ροκ...εαν ναι,ισως θα ξερεις.ντεθ,ντουμ,ατμοσφαι� �ικο μεταλ.με αυτα εγω ταξιδευω...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    123
    Οι γυναικες που με αγαπησαν πολυ,με μισησαν με ιδια δυναμη.... δεν νομίζω να σε μίσησε καμία..πόνεσαν ναι... αλλα δεν πιστεύω να σε μίσησαν...το συζητήσαμε, είδες την άποψη και απο το αντίθετο \"στρατόπεδο\"
    Χρήστο, αν είχες κοντα σου μια κοπέλα, να σε αγαπάει και να δέχεται την όλη κατάσταση, πιστεύεις οτι θα ήταν όλα καλύτερα? νοιώθεις μόνος?
    Όταν έφυγαν αυτες οι κοπέλες.. σε συνέτριψε?

  3. #18
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    πρωτ\'απ\'ολα ευχαριστω ολους σας για το ενδιαφερον.
    Σε σενα περπετοντας θα απαντησω το απογευνμα που θα επιστερψω απο δουλεια..
    Ομπλιβια σ\'ευχαριστω πολυ.Τιποτε αλλο.Και δεν ακουω death,dooom και τετοια αν και ειναι τοσο μελωικ...,παλιοτερα ομως ναι.Τωρα το πολυ πολυ ν\'ακουσω dark ή gothic.Ειναι οι μουσικες που βγαλαν το μυαλο μου εξω να γυρναει σε δρομους της αγαπη σκοτεινους(χε....) και που με επηρρεασαν παρα πολυ στον τροπο/τρομο σκεψης μου για την αγαπη.η σκοτεινη αγαπη ειναι οτι πιο αγνο δηιουργηθηκε σε αυτον τον πλανητη,απο αυτους τους ανθρωπους.

    Και γυρνοντας και σε σενα Ευα,ενα εχω να σου πω..
    Τα πραγματα παντα εινα καλυτερα,οταν εγω ειμα καλυτερα.
    Οταν δεν ειμαι,δεν μπορει να με ανεβασει το γεγονος οτι εχω μια καλη κοπελα διπλα μου και οτι με αγαπαει.Το μυαλο μου δεν καταλαβαινει απο αγαπες τοτε.Λειτυργει αυτονομα.Απο την μια χρειαζομαι παρεα,την οποια θα στενοχωρησω,βρισω,χτυπησω κλπ και απο την αλλη θελω να μεινω μονοςμου.
    Κια ναι,οι κοπελες που μ\'αφησαν δεν θελουν ουτε να με βλεπουν.Ηταν κοπελες που θα μου διναν την ζωη τους.Ειλικρινα.. Απλα μεσα στο πακετο της προσφορας που παρεχω ειναι και κατι που ονομαζεται αδυναμια συγκεντρωσηςΑπλα αυτο ισχυει σε ακθε τομεα,καθε περιπρτωση καθε ωρα ασχημη.

    Ελπιζω να εγινα κατανοητος.
    Ισως να απαντησω αργοτερα απο το γραφειο.
    Καλημερα σε ολους

  4. #19
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    καποιος στιχος λεει:
    \"taking pills,
    creating walls to call your own\"

    Και ναι Ευα,οταν φυγαν οι κοπελες με συνετριψε.
    Στην πρωτη αφιερωσα την αποπειρα με τα χαπια και το \"γυψινο στεφανι\" στο ταβανι.
    Στην δευτερη τις κομμενες μου φλεβες.
    Στην τριτη κατι επιπολαια κοψιματα και πολυ δακρυ,αλλα πρεπει να δουλευτει αυτο ακομα....
    εχει μελλον γιατι ειναι προσφατο.. κι ετσι ελπιζω σε κατι μεγαλυτερο για το μελλον που θα ερθει και αυτη θα εχει φυγει εντελως απο την ζωη μου..
    τις νυχτες που θα ζηταω ν\'ακουμπησω λιγο απ\'το πνευμα της,λιγο απο το δερμα της.... θα ειναι δυσκολες....και μακαρι ευχομαι να πληρωσω παλι....

  5. #20
    Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    52
    η τελευταια σου φραση ειναι ολα τα λεφτα ρε Χρηστο....ευαισθησια με ευφυια. εχουν μεγαλο το τιμημα παιδι....

  6. #21
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    για να απαντησω τωρα στον perpatontas..
    o Χρηστος ως μικρο παιδι κι ως εφηβος...
    ας ξεκινησουμε με το πρωτο,τωρα που εφυγε ο προισταμενος και μειναμε μονοι....(χε χε χε χε)..
    Λοιπον ο Χρηστος ως μικρο παιδι,απ\'οτι θυμαμαι φυσικα,ηταν και συνεχισε να ειναι μεχρι τα 17 του, αρκετα εσωστερφης,χωρις να μιλαει,χωρις πολλες πολλες παρεες.Παντα εκανε παρεες με τους μεγαλους στις οικεγενειακες συγκεντρωσεις.Διπλα απο την μαμα του,οχι κατω απο το φουστανι της,και αλλες φορες εντελως μονος να μην παιζει με τα υπολοιπα παιδια..
    Δεν θυμαμαι να μου ελειψε κατι υλικο,αλλα ουτε και η αγαπη.
    Ισως η αγαπη βεβαια να μη ηταν και σε τοσο μεγαλη ποσοτητα που να με κανει να θυμαμαι κατι πιο δυνατο πανω σε αυτο.
    Ετρωγα ξυλο,με την ζωστηρα(οπως την λεγαμε τοτε) καυι ψιλες σφαλιαρες.
    Θυμαμαι επισης τον πονο που ενιωσα καπου στα 7 μου,οταν μια μερα καποιο αλλο παιδι,\"ανωτερου βιοτικου επιπεδου γονεων\",αποκαλεσε τον πατερα μου \'ταριφα\',επειδη ηταν ταξιτζης.Βεβαια τωρα το σκεφτομαι και γελαω,αλλα τοτε ηθελα να του σπασω την μουρη.Γενικα τα κρατουσα ολα μεσα μου και στο τελος δεν ξεσπουσα πουθενα.
    Οταν ξεκινησα να ξεσπαω,εκει περιπου στα 15 με 16,τοτε αρχισαν τα προβληματα των αλλων προς το προσωπο μου..
    Ουσιαστικη αλλαγη παρουσιαστηκε στα 16 μου που αλλαξα σχολειο.Εκεινο,ηταν κατα τα προτυπα μου τοτε,τελειο.Ειχα παρεες,\"πλατες\" με λιγα λογια,γκομενες που με γουσταραν γι\'αυτο που φαινοταν οτι ειμαι,γενικα πολλα νευρα,πολλα ναρκωτικα,πολλα ψυχοφαρμακα που ηταν τοτε της μοδας,σιροπια,πολλα μπουκαλια κρασι... πολλη ροκ μουσικη,επι τω πλειστων punk, darkwave και thrash/speed metal.
    Η μουσικη που ακουγα και συνεχιζω,σιγουρα με εχει επιρρεασει καταλυτικα.Τρια στοιχεια βλεπω στον μουσκο μου κοσμο.Το punk oταν αισθανομαι νευριασμενος,το gothic/darkwave οταν αρρωσταινω απο αγαπη και τελος και πιο προσφατο την δεκαετια του \'70 με τα παιδια των λουλουδιων,την αλλοφροσυνη και το lsd.
    Τοτε οπως προειπα ακουγαμε πανκ και μεταλ περισσοτερο.Εγω κι ενας αδερφος μου τοτε,ειμασταν τα πανκια του σχολειου.Κανενας δεν μας κολλαγε.Ειμασταν τα πιο σκληρα καρυδια και με αποδειξεις..
    Κυκλοφορουσαμε με παντελονια σωληνες ,γκετες,σκισμενες μπλουζες,14 παραμανες στα αυτια...Σπαγαμε αμαξια,παιζαμε ξυλο,βαζαμε φωτιες,βανδαλισμους,μπατσο ι γουρουνια κλπ κλπ.
    Με λιγα λογια μια φυσιολογικη εφηβια.
    Αυτο ειναι το διασκεδαστικο κομματι της ιστοριας..
    Τωρα,στο μη διασκεδαστικο,ερχοντουσαν οι ωρες της απομονωσης,της αποξενωσης,της βαρυας μαστουρας που σταματας να σκεφτεσαι και να αισθανεσαι,τασεις αυτοκαταστροφης,υλοποιηση αυτων,χωρις τιποτα να λεω και φυσικα τιποτα να κανω για να αλλαξει..
    φυσικα η πρωτη ερωτικη απογοητευση που με οδηγησε στην πρωτη μου αποπειρα με χαπια.Η δευτερη ηρθε την επομενη ημερα,για τον λογο του οτι δεν πετυχε η της προηγουμενης βραδυας..
    Πολυ σωστη λογικη και χρονισμενη τελεια θα ελεγα,με διαφορα μερικων ωρων και το παχυ μου εντερο να μην ρωταει...
    Αυτη η απογοητευση κρατησε περιπου δυο χρονια,με συνηθεις αυτοτραυματισμους,πιοτο και αλλα ναρκωτικα.Εδω εχω ηδη αρχισει να παιρνω lsd περιπου 3 χρονια.
    Μεγαλοι οριζοντες,μεγαλο καψιμο... αλλα καλη φαση ηταν..
    επικυνδυνη πολυ,αλλα καλη..
    Υστερα μπηκε για να με ξεκολλησει η Μαρια.Τρια χρονια περιπου σχεση,ιδια καταληξη,,,....,παλι κοπιδια μετα τον χωρισμο,τριτη αποπειρα κι εγω για αλλη μια φορα να φταιω για τα συμβαντα αυτα..
    Ετσι κυλησαν τα εφηβικα/ανδρικα μου χρονια μεχρι τα 21 μου.

    ξεχασα να προσθεσω γιατι μισω τον πατερα μου
    Αυτος απατησε την μανα μου οταν ειμασταν μικροι.Αυτο δεν του το εχω συγχωρησει.Βλεπω πως συμβαινει ομως και σε μενα.Τα ιδια σκατα ειμαστε και το σιχαινομαι.Αυτο το σκηνικο τοτε,με πειραξε πολυ θυμαμαι.Ηθελα να πιασω την σκυλα,γιατι την εμαθα,και να της σκισω τον κωλο.Να την ματωσω που πληγωσε την μανα μου.Ο πατερας μου στα παπαρια μου.Δεν με νοιαζει ο τυπος καθολου.
    Γενικα δεν δειχνω την αγαπη που τρεφω για την μαμα μου.Ποτε δεν της το λεω,ποτε δεν της το δειχνω.Ισως ελαχιστες φορες,μ\'ενα φιλι που την αφηνω να μου δωσει.

    Αυτα απο εμενα.Ελπιζω να μην σας βγουν τα ματια απο το διαβασμα.
    καλη ημερα και παλι σε ολους και ολες

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Είπες ότι έχεις ανάγκη από αγάπη.Πώς περιμένεις όμως να σ\'αγαπήσουν οι άλλοι αφού εσύ ο ίδιος δεν αγαπάς τον εαυτό σου?Οταν εσύ δεν υπολογίζεις τη ζωή σου και σε κάθε δυσκολία προσπαθείς να κάνεις κακό στον εαυτό σου είναι σαν να δείχνεις και στους άλλους ότι δεν αξίζει να σε αγαπήσουν.

  8. #23
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    δεν περιμενω κατι απο τους αλλους,αγαπητη Νταλια,απλα ετσι γινεται.
    Οι γυναικες της ζωης μου με αγαπησαν,οχι γι\'αυτο το ασχημο που κανω στον εαυτο μου,αλλα για τις ομορφες στιγμες αγαπης που υπηρξαν.
    Και τωρα που το σκεφτομαι,ισως να με αγαπησαν και λιγο γι\'αυτη την ιδιαιτεροτητα ή ευαισθησια που εχω..
    Δεν μπορω να αγαπησω αλλους,το γνωριζω,εφ\'οσον δεν αγαπαω τον εαυτο μου.
    Απλα αυτο το συνειδητοποιησα υστερα απο πολλα πολλα χρονια..
    Θα συμφωνησω μαζι σου.. δεν αξιζει να αγαπηθω...το ξερω..
    μα ειναι το μονο που ζηταω κι ας τα καταστρεψω ολα στο τελος.
    Παντα ετσι ηταν κι ετσι θα συνεχισει...
    Περναω τα χρονια μου με γυναικες που πραγματικα με αγαπησαν
    κι ισως το ενιωσα κι εγω καποιες φορες..
    αλλα μεχρι εκει...
    δεν προκειτε ποτε να συμβει κατι παραπερα απο αυτο..

    κυκλοι επι κυκλων δια κυκλους = μπουκαλα

    τουλαχιστον ειμαι ηλιθια συνειδητοποιημενος..

    τι να κανω..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Δεν είπα ότι δεν αξίζει να αγαπηθείς.Φυσικά και αξίζεις και σίγουρα θα έχεις πολλά καλά στοιχεία που θα έκαναν κάποια να σε αγαπήσει,απλώς δεν τα αφήνεις να βγουν,τα κρύβεις πίσω από όλα αυτά τα άσχημα που επιμένεις να κάνεις.Σίγουρα αυτές οι κοπέλες που σε αγάπησαν σε αγάπησαν για κάποιον λόγο.
    Καλά κάνεις και ζητάς αγάπη.Ολοι αυτό ζητάμε.Αλλά κάνε κάτι και εσύ για αυτό.Φαίνεσαι λογικό άτομο,ξέρεις τα λάθη που έκανες και έχασες αυτές τις κοπέλες.Προσπάθησε την επόμενη φορά να μην κάνεις τα ίδια.

  10. #25
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    dalia μου,καθε φορα αυτο ελεγα κι εγω...
    την επομενη φορα Χρηστακο θα ειναι καλυτερα τα πραγματα..
    κι αυτο ισχυε... μεχρι που καθε φορα,κατι θα γινει και θα υποτροπιασω ξανα..
    οπως συνεχιζει να γινεται.
    Ειδικα μετα το τελευταιο σκηνικο πρν 2 εβδομαδες καταλαβα πως πισω δρομοςισως δεν υπαρχει.
    Ετσι αποφασιζω να μην βοηθησω τον εαυτο μου,κι ας γινει οτι θελει.
    Τουλαχιστον σε αυτο το κομματι τα εχω βρει με τον εαυτο μου.Αλλα σε τιποτε αλλο..

    Δεν χρειαζομαι αυτοελεγχο,δεν μπορω να τον αντεξω ,σου λεω!!
    δεν καταλαβαινεις????
    ειναι ενα οριο που θελω να κραταω συνεχεια σπασμενο..δεν το καθοριζω εγω.
    μονο του βγαινει και τοτε εγω αραζω πισω κι αρχιζω να διαλυω..
    γινετε απο μονο του το καταλαβενετε?
    δεν εχω δυμανη να το κοψω το ********!!!!το καταλαβενετε???
    με κυριευει οταν ερθει εκεινη η ωρα..
    και το καταλαβαινω πως με εχει κυριευσει,μα δεν μπορω να το σταματησω..
    λεω στο μυαλο μου πως εχει τρελαθει,κι αυτο συνεχιζει ακαθεκτο την πορεια του..
    δε εινα στα χερια μου
    φευγει απο εμενα...

    και γι\'αυτο κι εγω το παραταω κι οτι θελει ας γινει...

    τα περιθωρια ειν\'ανοιχτα να φτασεις οσο πιο μακρα μπορεις.
    εγω τα καταφερνω ,κι ας αισθανομαι ηλιθιος που το παραδεχομαι
    μα δεν μπορω να κανω αλλιως
    σηκωνω τα χερια

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    7

    ναι το καταλαβαινω

    γιατι το εζησα.
    Δεν υποτιμησα ομως την υπερδυναμη του μυαλου μου και του εδωσα τα σκηπτρα να με παρασυρει σε αυτο που επρεπε να κανω για να σταματησει κατι στο οποιο δεν ειχα τον ελενχο. και τυφλα υπακουσα.
    εκανα 2-3 πραγματα οχι δυσκολα αλλα καταλυτικα.
    και τωρα βλεποντας πισω δεν μπορω να καταλαβω τον ιδιο μου( παλιο )
    εαυτο
    και πωσ κανεισ δεν μου ειχε δειξει τον δρομο.
    Ευτυχως ξεπηδησα μεσα απο τισ σταχτεσ μου και πατησα στα ποδια μου για να ειμαι ετοιμη να αντιμετωπισω αυτο που ζω τωρα.
    ενα απο τα πραγματα ηταν να ξεκινησω μια νεα ζωη απο το μηδεν χωρισ χρηματα σε ξενη χωρα
    (κατι που θα επρεπε να δοκιμασουν ολοι πριν κανουν οποια αποπειρα αυτοκτονιας)
    σε ρουφαει η μαχη για επιβιωση και ολα τα αλλα κατακαθονται.
    Επισης δεν πιστευω σε ευαισθησιες ....πιστευω οτι ειναι κακη διαχειρηση συναισθηματων,εγωισμος,ανω ριμια,ημιπληροφορηση,καθολ ου πληροφορηση,
    βολεμα,κλπκλπ





    Quote Originally Posted by deleted_member View Post
    dalia μου,καθε φορα αυτο ελεγα κι εγω...
    την επομενη φορα Χρηστακο θα ειναι καλυτερα τα πραγματα..
    κι αυτο ισχυε... μεχρι που καθε φορα,κατι θα γινει και θα υποτροπιασω ξανα..
    οπως συνεχιζει να γινεται.
    Ειδικα μετα το τελευταιο σκηνικο πρν 2 εβδομαδες καταλαβα πως πισω δρομοςισως δεν υπαρχει.
    Ετσι αποφασιζω να μην βοηθησω τον εαυτο μου,κι ας γινει οτι θελει.
    Τουλαχιστον σε αυτο το κομματι τα εχω βρει με τον εαυτο μου.Αλλα σε τιποτε αλλο..

    Δεν χρειαζομαι αυτοελεγχο,δεν μπορω να τον αντεξω ,σου λεω!!
    δεν καταλαβαινεις????
    ειναι ενα οριο που θελω να κραταω συνεχεια σπασμενο..δεν το καθοριζω εγω.
    μονο του βγαινει και τοτε εγω αραζω πισω κι αρχιζω να διαλυω..
    γινετε απο μονο του το καταλαβενετε?
    δεν εχω δυμανη να το κοψω το ********!!!!το καταλαβενετε???
    με κυριευει οταν ερθει εκεινη η ωρα..
    και το καταλαβαινω πως με εχει κυριευσει,μα δεν μπορω να το σταματησω..
    λεω στο μυαλο μου πως εχει τρελαθει,κι αυτο συνεχιζει ακαθεκτο την πορεια του..
    δε εινα στα χερια μου
    φευγει απο εμενα...

    και γι\'αυτο κι εγω το παραταω κι οτι θελει ας γινει...

    τα περιθωρια ειν\'ανοιχτα να φτασεις οσο πιο μακρα μπορεις.
    εγω τα καταφερνω ,κι ας αισθανομαι ηλιθιος που το παραδεχομαι
    μα δεν μπορω να κανω αλλιως
    σηκωνω τα χερια

  12. #27
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    ktbizbaz απαντάς σε ένα thread που άνοιξε πριν απο 9 ολόκληρα χρόνια;;;

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •