και η δικη μου ιστορια..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391

    και η δικη μου ιστορια..

    σιχαινομαι να πληκτρολογω,αλλα αναγκαζομαι..
    θα ειναι μαλλον μακρυς ο λογος,γι'αυτο το λεω..
    τελος παντων.
    Με λενε Χρηστο κι ειμαι 27 χρονων.
    Δεν ξερω καν αν ειναι προβλημα που θελω να λυσω.. ή απλα αφηνω να περναει γιατι ετσι νομιζω ορθοτερο,ενω ταυτοχρονα ξερω πως ωρες-ωρες χρειαζομαι βοηθεια.
    Ελπιζω να γινω κατανοητος.
    Δεν ξερω λοιπον ,αν ειχα την προδιαθεση ή εγω το εσπρωξα,ουτε εχω ψαξει το ιστορικο της οικογενειας για κατι παρομοιο...
    Εχει περασει ηδη μια δεκαετια που ειχαν διαγνωσει, τασεις σχιζοφρενειας και χρόνια μανιοκαταθλιψη (το 'χρόνια' δεν ξερω κατα ποσο ισχυει).Κι εκει εμεινε λοιπον... απο ερωτικη απογοητευση ειπαν.. κι ετσι ηταν δηλαδη.. τιποτα παρα κατω..

    Βαριεμαι να πληκτρολογω..πραγματικα... ειχα και δυσκολη μερα στη δουλεια... ξερετε ολοι σας εκει δεν νιωθω να μοιραζομαι τις σκεψεις μου μζι σας τετοια ωρα.. νιωθω καλυτερα κεπτομενος πως μιλαω στην οθονη..
    ουτε τον λογο που εκανα login γνωριζω.. μαλλον περιεργεια για κατι που με καιει..
    πραγματικα δεν ξερω απο που ν'αρχισω,εχουν περασει τοσα χρονια και δεν ξερετε τιποτα..
    δεν μπορω ξανα να εξηγω..,απλα θα αναφερθω σε καποια σημεια μοναχα,για να τελεωνουμε..
    Στα 17 μου,μεγαλη καταναλωση αλκοολ,σε συνδυασμο με χασισι,υπνοσεντον,αρνταν,lsd ,τριπακια,μανιταρια,κοκαιν� �ς,κουμπια κα ολα τα σιναφι,εκτος της ηρωινης,που ποτε ως τωρα δεν εχω βαλει μεσα μου.
    Ακομα φυσικα πινω μαυρο,1 μπυρα την ημερα ειναι σιγουρη,καποιες φορες μανιταρια(πολυ σπανια),οπως και κοκαινη(σπανια επισης).
    Παντα με ευχαριστουσε να βλεπω το αιμα να τρεχει.Ετσι ηρεμουσα... ηρεμουσα.. κοιμομουν με κοπιδι κατω απο το μαξιλαρι μου,μια αρρωστη κατασταση..
    σε ωρες κακες,θυμαμαι τον εαυτο μου,να πιανει το τσιγαρο, το αναμμενο απο το μερος της καυτρας και να το γυριζω σφιγγοντας το.Η καυτρα εσβηνε στο δερμα μου,μυριζε καμμενο.Εχω τεσσερα τετοια σημαδια στα χερια μου.
    Πολλα σημαδια απο κοπιδια,μαχαίρια.
    (Δεν ειμαι πρεζακιας επαναλαμβανω,ουτε φαινομαι.)
    Τρεις αποπειρες αυτοκτονιας
    ενα σχεδιο αυτοκτονιας
    σκεψεις λογικες στο μυαλο μου,καθε πραγμα με προγραμμα..
    ειναι η μουσικη που με εχει επηρρεασει
    ακουω ροκ , ολη τη ζωη μου
    μετα απο 4 χρονια σχετικης ηρεμιας
    που περασαν με πολλα νευρα,που αλλοι τα πληρωσαν πικρα παλι,εγω εμενα αμετοχος
    Δεν θεωρω πως εχω προχωρησει μπροστα,με το μυαλο μου εννοω,πως το εχω διορθωσει..,αλλα δεν θελω να ξαναρχισω να κοβομαι οπως πριν 10 μερες.
    Συγνωμη που δεν γινομαι κατανοητος μα προσπαθω με λιγα λογια να καταλαβετε,τις δυσκολες στιγμες τι περναω.Τωρα ειμαι καλυτερα,κι ετσι εχω διαθεση να γραψω.

    Για μενα ειναι δυσκολο να σας κανω να καταλαβετε
    ελπιζω να μπορειτε απο μονοι σας.
    Δεν εχω κανει θεραπεια,αλλα αισθανομαι πως πρεπει απαραιτητα να δω καποιον πιο ειδικο.Αλλα δεν θελω χαπια.Τα σιχαινομαι τα χαπια.
    Την τελευταια φορα ,ειχα ενα ποτηρι νερο γεματο και καμια 50αρια χαπια στα χερια μου,καθε λογης.Το νερο δεν εφτασε για τοσα,και στο τελος ηταν το χειροτερο.. προκειμενου να τα φαω ολα,πανω στη διψα μου να φυγω,αναγκαστικά τα εκανα λασπη ολα στο στομα μου μεσα να τα καταπιω..... χριστε μου.. μου γυριζουν τα αντερα.... χριστε μου...
    υποφερει το στομαχι μου απο τοτε..
    το καλοκαιρι δεν προτιμω να φοραω κοντομανικα..
    φαινονται τα σημαδια στα χερια μου
    στις φλεβες μου ,ηταν η τριτη.με κοπιδι .
    η πρωτη ηταν με θηλια
    αυτο θελει πολυ δυναμη
    λιγο ελειψε..δεν ηθελα καταλαβα στο τελος
    μα εφτασα τοσο κοντα...
    την επομενη ωρα εβαζα τα κλαματα ,γιατι να μην ειχα πεθανει?
    γραφω τα παντασε χαρτι
    αν θελετε σας δειχνω
    εχω τα παντα για να θυμαμαι
    τωρα πλεον μονο τα φωτογραφιζω

    συγνωμη που δε μπορω αλλο να γραψω
    ισως να εγραψα και πολλα τελικα
    ελπιζω να καταλβατε κατι
    καληνυχτα

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    8
    Δύο θετικά διακρίνω κατ αρχάς αγαπητέ/ή bizbikis το ένα ότι συνειδητοποιείς τις ενέργειες που κάνεις και δεύτερον και το κυριότερο την απόφασή σου να δημοσιοποιήσεις το πρόβλημά σου σαν αρχή έκανες το καλύτερο δώρο στον εαυτό σου, συνέχισε να μας γράφεις και πες μας ηλικία, θα σου ξαναγράψω σύντομα.

  3. #3
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    θεωρω πως δεν διαβασες τιποτα απ\'οσα γραφω αγαπητε/η takiselis .

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    177
    Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά για ποιο λόγο να σου απαντήσει o/η takiselis αφού δεν διάβασε τι έγραψες;
    Καλώς ήρθες by the way..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    8
    Αγαπητέ bizbikis απο που κατάλαβες ότι δεν διάβασα τίποτε απ αυτά που έγραψες?
    εύχομαι να μου απαντήσεις και να συνεχίσουμε την συζήτηση που ξεκινήσαμε αυτό θα βοηθήσει και άλλα άτομα που αισθάνονται όπως εσύ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    bizbikis γράφεις περισσότερο για τις απόπειρες αυτοκτονίας και τις άσχημες σκέψεις που κάνεις.Αν θέλεις πες μας και λίγα περισσότερα πράγματα για τις καταστάσεις που σε έφεραν σε αυτό το σημείο.Τι σε οδήγησε σ\'αυτή την απόγνωση?

    Το καταλαβαίνεις πάντως και μόνος σου ότι πρέπει να δεις κάποιον ειδικό.Πήγαινε να μιλήσεις σε κάποιον.Ακόμη κι αν δεν θέλεις φάρμακα τουλάχιστον να συζητήσεις με κάποιον ειδικό.Δεν μπορείς να τα αντιμετωπίζεις μόνος σου όλα αυτά χωρίς βοήθεια.

  7. #7
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    καλημερα σε ολους σας.
    Πρωτα απ\'ολα ,με ελενε Χρηστο και ειμαι 27 χρονων(----->takiselis παιδι μου!!!)
    Πιστευω πως σε αυτα που με οδηγησαν,να κανω αυτα που εκανα,ηταν σιγυρα τα ναρκωτικα,η υπερευαισθυσια μου στον ερωτικο τομεα κα η μουσικη που μου δινει ενα βημα στο χαος παραπανω.Ειμαι συναισθηματικος τυπος,αλλο ενα case,και δεν παιρνω φαρμακα.
    ΔΕν θελω να παω σε ειδικο,οχι οτι φοβαμαι κλπ,απλα το αφηνω να περναει ετσι.
    Ο μονος ανθρωπος που με βοηθησε και ξερει τι συμβαινει,ειναι μια καταπληκτικη γυναικα,που της χρωσταω την ζωη μου.Αυτη ειναι η πρωην μου φυσικα,που δεν αντεξε τα νευρα μου,τις φρικες μου,τα ανωφελα ψεμματα μου,τα ξυραφια μου και τα ναρκωτικα.Δεν της ριχνω αδικο,εξαλλου εχει πια χαθει....και συνεχιζει.
    Πραγματικα,δεν εχω ψαξει πολυ γαι το τι με οδηγηδε εκει,απλα αναφορες εχω στο μυαλο μου.
    Δεν μπορω ευκολα να συγκεντρωσω τις σκεψεις μου,για να τελειωσω αυτο.
    Πρεπει να ετιμαστω για την δουλεια τωρα,σας αφηνω.

    Ευχαριστω για την κουβεντα,
    ολους σας.
    Θα ξαναγραψω απο την δουλεια
    καλη συνεχεια

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    kalhmera...
    tlm otan vro pali to elliniko alfavito...

  9. #9
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    και συνεχιζω απ\'το γραφειο...
    ξερετε..οι μαυρες μερες μου αρεσουν... τις ψαχνω οταν δεν οριζει το μυαλο μου τι να κανει..
    το τρεφουν τρυφερα... του δινουν την ουσια που το γεμιζει και το κραταν καθηλωμενο να μην οριζει..
    απο εδω και περα ισως να σας γραφω σκεψεις παλιες,γραμμενες σε χαρτι,παλιοτερες,ωστε να καταλαβετε κατιτις.
    Δεν μπορω να εξηγω οπως προειπα πληκτρολογωντας γραμματα στον υπολογιστη.Δεν βοηθαει και το μυαλο μου.Ειναι απο αυτες τις ωρες που δεν μπορω να συγκεντρωσω τις σκεψεις μου.Και το θεμα ειναι οτι συμβαινει πολυ συχνα τελευταια.Οπως κι αυτα τα up and down κρατανε περισσοτερες ωρες,ισως κι ημερες ,τελευταια.Το εχω παρατηρησει.
    Η αρρωστια στο μυαλο μου γινεται πιο μεγαλη,ισως και γι\'αυτο να αρχισα παλιι να κοβομαι.
    Δεν μπορω να βρω δικαιολογια να το χαρακτηρισω.
    Οταν ειμαι καλα,ειναι υπεροχα,μπορω να αγαπησω(νομιζα)....,
    σιγουρα να αγαπηθω...
    μα οταν αλλαζει η σκεψη ολα γινονται ενα
    δεν οριζω το μυαλο μου\\δεν μπορω να επεμβω στην σκεψη μου
    να την ηρεμησω..απλα πρεπει να φυγει με καποιον τροπο αυτο,
    κι εχω βρει την λυση.. αρχισα παλι να κοβομαι.
    Σε συνδυασμο βεβαια με αλκοολ και χασισι και αρκετο συναισθημα.
    Τις προαλλες φωτογραφιζα το αιμα που κυλουσε στο χερι μου.
    Φωτογραφησα την ζεστασια που αισθανομουν οταν τελειωνε το δραμα.
    Κι ηταν τοσο ομορφα...
    Μα δεν γινεται να συνεχισει αυτο σκεφτομαι τωρα,που ειμαι καλυτερα.
    Αυριο ομως?
    Ειναι πολλα και δεν μπορω να εξηγω.
    Θελω κουβεντα προσωπικη.
    Βαριεμαι να γραφω και να γραφω και να γραφω..

    Καπου διαβασα εχθες,μηπως βρισκομασταν ολοι μαζι.Δεν εχω απαντησει σε αυτο.Θα ηθελα να βρεθουμε ολοι μαζι.
    Η κοποελα μου θα φυγει,να παει σε αλλη πολη της Ελλαδας πολυ μακρυα απο την Αθηνα.
    Να μην με βλεπει,να μην της λειπω ή να μην της λυπω
    Θελω να βγαλω τις γαμημενες φωνες απο το μυαλο μου
    που μου λενε γυρνα πισω.
    Οταν αρρωσταινω γινομαι χωμα.βαζω τα κλαματα.πινω τσιγαρα πινω αλκοολ και οδηγαω επικυνδυνα.Μια φορα την επιασα απ\'το λαιμο να την στραγγαλισω.Σταματησα την τελευταια στιγμη.Κι εκεινη με αντεξε για ακομη 2 χρονια..

    Πως ζητας απο εναν ανθρωπο να αγαπησει ,που ειναι ετσι?
    Απαντησε μου... αν μπορω....
    Υπηρξαν στιγμες που ενιωσα αγαπη...το πιστευω..
    υπηρξαν κι αλλες που ηθελα μονο θανατο

    Τελευταια σκεφτομαι τον θανατο συχνοτερα,κι αυτο ειναι που με τρομαζει...
    δεν θελω να γυρισω πισω ρε πουστη μου...δεν το ζηταω..
    απλα με βρισκει
    κι οταν με βρισκει,δεν σταματαει..
    νιωθω ευθραυστος..

    καλη σας ημερα σε ολους σας
    και καλη συνεχεια

    Θα επιστερψω με απαντησεις(αν υπαρχουν) το απογευμα απο το σπιτι

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    είναι απάντηση να γράφεις σε κάποιον;
    αν απάντηση είναι να συνεχίζεις μ\'ένα δικό σου μονόλογο, ίσως.
    χρήστο, δε νομίζω ότι θες απάντηση. είσαι σε τόσο δύσκολα, σα να σκάβεις γύρω σου ένα λάκκο, για να έχεις μοναξιά.
    κι εκεί έρχεται θάνατος.
    και τότε,

    δικιολογημένα
    (το ξέρω από πρώτο χέρι)
    ΦΟΒΑΣΑΙ.


    γράψε μας κι άλλο. γράψε καινούρια και παλιά και μέλλοντα. τελικά η ζωή είναι εδώ. και θάνατος όπου υπάρχει ζωή, θάνατος, πάει πίσω.
    κι εσύ, που αποζήτησες το θάνατο, και σε γοητεύει, έμαθες και να τον φοβάσαι. μοίρασες το φόβο και στους γύρω σου! για σκέψου, εσένα κάποιος να σε έπιανε από το λαιμό;!!!

    ψάξε μέσα σου. εγώ πιστεύω στο ψάξιμο θέλεις και τη βοήθεια ενός γιατρού.
    γράφε μας.
    άσε που γράφεις άπαιχτα!


    υπογραφή:
    ένα τίποτε που πάει για την κου΄-ζειν.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    8
    Αγαπητέ Χρήστο καλησπέρα,
    το ότι αντέδρασες στην αναφορά του nickname σου και όχι με το όνομά σου στο προηγούμενό μου μήνυμα σημαίνει ότι επιζητάς προσωπική επαφή, η φυσιολογική αντίδρασή σου στην σκόπιμη ερώτησή μου για την ηλικία σου, δείχνει ότι κάθε άλλο παρά τάσεις ψυχασθένειας έχεις (και μάλιστα εδώ και 10 χρόνια).
    Μέσα στα μηνύματά σου δίνεις και τις απαντήσεις
    1) Τι φταίει και τι σε οδήγησε στην κατάσταση αυτή? απ.Πιστευω πως σε αυτα που με οδηγησαν,να κανω αυτα που εκανα,ηταν σιγυρα τα ναρκωτικα
    2) Η συνειδητοποίηση της κατάστασής σου σε κάνει να θέλεις να εκδικιθείς τον εαυτό σου πως? Παντα με ευχαριστουσε να βλεπω το αιμα να τρεχει οι μαυρες μερες μου αρεσουν,Τις προαλλες φωτογραφιζα το αιμα που κυλουσε στο χερι μου.
    Φωτογραφησα την ζεστασια που αισθανομουν οταν τελειωνε το δραμα.
    Κι ηταν τοσο ομορφα
    3) Η παντελής έλλειψη αποφασιστικότητας να κόψεις τα ναρκωτικά, γιατί? Δεν ξερω καν αν ειναι προβλημα που θελω να λυσω-οι μαυρες μερες μου αρεσουν
    4)Οι φράσεις Ειμαι συναισθηματικος τυπος-Δεν βοηθαει και το μυαλο μου-δεν θελω να γυρισω πισω ρε πουστη μου...δεν το ζηταω..απλα με βρισκει-η υπερευαισθυσια μου στον ερωτικο τομεα κα η μουσικη που μου δινει ενα βημα στο χαος παραπανω.Ειμαι συναισθηματικος τυπος,αλλο ενα case,και δεν παιρνω είναι οι συνήθεις δικαιολογίες των εξαρτημένων ατόμων.
    Συμπέρασμα για να βελτιωθεί η κατάστασή σου πρέπει ΕΣΥ νατο πάρεις απόφαση να κόψεις κάθε ουσία που σου δημιουργεί εξάρτιση.
    Μόνο εσύ μπορείς να βοηθήσεις την κατάσταση και τον εαυτό σου, μπαίνοντας σε μία κοινότητα απεξάρτησης, κανείς απο εδώ μέσα δεν μπορεί να σε βοηθήσει εάν πρώτα εσύ δεν θέλεις να βοηθήσεις τον εαυτό σου, αυτό πρέπει να το συνηδητοποιήσεις, όσο γιά το Θα ηθελα να βρεθουμε ολοι μαζι δεν θα βοηθήσει σε τίποτε άσε που δεν ξέρω τι γυρεύεις απο την συνάντηση αυτή.
    Τελειώνω με μία άλλη ερώτηση, έχεις ασχοληθεί ποτέ με παραψυχολογικά θέματα και ειδικά με θέματα μαύρης μαγείας? έχω τους λόγους που ερωτώ και όχι για να σε κρίνω, εάν θέλεις απαντάς με ένα ναί ή όχι.

  12. #12
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    Aγαπητε takiselis,σιγουρα τα ναρκωτικα ,ειδικα το lsd μου εδωσαν ενα σπρωξιμο παραπανω..
    σε αυτο δεν μπορω να διαφωνησω μαζι σου.Βεβαια δεν υπαρχει και λογος να τα κοψω,λογω του οτι,φυσικα ωρες ωρες με ευχαριστει που το κανω,με ανεβαζει κλπ κλπ,αλλα επισης σε κμια περιπτωση δεν θεωρω τον εαυτο μουεξαρτημενο απο ουσιες,τουλαχιστον βαρυες.Το ποβλημα ειναι πως οτι εγινε παλιοτερα,εγινε μαζικα,σε μεγαλες ποσοτητες και προσπαθω ακομα να ξεκαθαρισω το μυαλο μου απο περιεργες σκεψεις γεννημενες απο αυτες τις ουσιες.
    Τωρα πλεον ,δεν εχουν ετσι τα πραγματα.Τωρα πινω κανα τσιγαρο που και που.Αφου βλεπω πως μου κανει γενικοτερο κακο-και να προσθεσω πως δεν με πειραζει αν μου κανει κακο σε διαπροσωπικο επιπεδο,οσο κακο κανει για την δουλεια μου(ελλειψη αυτοσυγεντρωσης κλπ)- γιατι να το συνεχισω.Το θεμα δεν ειναι εκει.Ισως εχει να κανει και με την φιλοσοφια της ζωης που ακολουθω...δεν ξερω,ισως....(ροκ ιδεολογια) Τα παντα ειναι συνηφασμενα με το ρημαδι το χασισι.Χαρες λυπες,ταξιδια,βολτες ,παρεες...τα παντα.Και να σου πω την αληθεια? - μου αρεσει.Αυτο δεν το κοβω.Τα υπολοιπα ειναι κατα χιλιαδες φορες ελαττωμενα.Το θεμα ειναι πιο παλιο απ\'το σημερινο ή το συμβαν πριν 2 εβδομαδες.
    Θεωρω πως η κατασταση εινα μη αναστρεψιμη.Τουλαχιστον χωρις φαρμακα.Με αυτα δεν μπορω απο την αλλη.. κι ετσι οπως ειπα,θα ξαναπω καιθα συνεχισω να λεω: εγω αυτα τα χαπια στο στομα μου δεν τα βαζω.Δεν παν\'να κανουν θαυματα,εγω δεν τ\'ακουμπαω.
    Τωρα για ομαδες απεξαρτησης κλπ,ουτε καν λογος δεν γινεται.Οχι απο αποψη εγωιστικη κα τα λοιπα,αλλα απο αποψη οτι δεν υπαρχει ακνενασ λογος να γινει κατι τετοιο.Σε περιπετειες θα μπουμε ολοι χωρις λογο.

    Στη συνεχεια σας εκμνηστηρευομαι τον επικήδειό μου,γραμμενο 1 ημερα πριν την πρωτη αποπειρα μου.γραμμενο με αιμα .. (μου φαινεται αστειο ξερετε μετα αο τοσα χρονια..\"με αιμα\"χχααχαα)
    τελος παντων.. ξεκιναω:

    πολλοι θα ερθουν πισω να με δουν
    πολλοι θα φυγουν μακρυα απο φρικη
    πολλοι θα κλαψουν
    πολλοι θα στεναχωρηθουν
    πολλοι θ\'απαρνηθουν την σιωπη της νυχτας
    πολλοι θα φυγουν προτου να ξημερωσει

    πολλους θα φερω πισω να με δουν
    πολλους,εχθρους και φιλους \'
    πολλους θα κανω να γελασουν
    πολλους,οπως παντα εκανα \'
    πολλους θα κανω να σκεφτουν
    πολλους,οπως εγω μονο ηξερα \'

    πολλοι θα με καταραστουν,
    πολλοι θα μ\'ευλογησουν,
    πολλοι θα με κοιτουν απο ψηλα στριγγλιζοντας
    πολλοι θα με κοιτουν με οικτο

    πολλους βλεπω απο εδω που βρισκομαι
    πολλους,εχθρους κα φιλους
    πολλοι με συμβουλευουν,
    πολλοι με σπρωχνουν στον γκρεμο,
    απο πολλους διδαχηκα αυτα που ξερω
    πολλα εμαθα απο αυτα.....,τ\'ασημαντα

    πολλοι θα ερθουν να με δουν νεκρο
    πολλοι εχθροι και λιγοι φιλοι._
    30/8.1997

    Τωραγραφωκαλυτερα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    177
    Originally posted by bizbikis
    Βεβαια δεν υπαρχει και λογος να τα κοψω, λογω του οτι, φυσικα ωρες ωρες με ευχαριστει που το κανω, αλλα επισης σε καμια περιπτωση δεν θεωρω τον εαυτο μου εξαρτημενο απο ουσιες, τουλαχιστον βαρυες.Τωρα πλεον ,δεν εχουν ετσι τα πραγματα.

    Kαι να σου πω την αληθεια? - μου αρεσει.

    Το θεμα ειναι πιο παλιο απ\'το σημερινο ή το συμβαν πριν 2 εβδομαδες.

    Θεωρω πως η κατασταση ειναι μη αναστρεψιμη.
    Τουλαχιστον χωρις φαρμακα.
    Με αυτα δεν μπορω απο την αλλη..

    εγω αυτα τα χαπια στο στομα μου δεν τα βαζω.Δεν παν\'να κανουν θαυματα,εγω δεν τ\'ακουμπαω.
    Ερώτηση 1: Αν το πρόβλημα δεν είναι οι εξαρτησιογόνες ουσίες, όπως λες νιώθεις καλά με αυτές, τότε γιατί τόσος πόνος και σκοτάδι; Από που όλο αυτό; Τι συνέβη πριν αυτών των ουσιών;
    Ερώτηση 2 : Αν θεωρείς ότι δεν χρειάζεσαι βοήθεια από χάπια, ή από έναν ειδικό ψυχολόγο ή ψυχίατρο τότε τι είναι αυτό που έχεις ανάγκη;

  14. #14
    Deleted by request
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    391
    δεν αναγνωριζω το προβλημα.
    εχω αναγκη απο αγαπη..μαλλον
    αλλα και αυτη την χανω,με τοση ευκολια που σπρωχνω με τις πραξεις μου μακρυα αυτες τις γυναικες ,που πρεπει καθε φορα να το πληρωνει ο εαυτος μου.
    Οι γυναικες που με αγαπησαν πολυ,
    με μισησαν με ιδια δυναμη γι\'αυτα τα ασχημα που εκανα

    και ειναι κατι που βλεπω μεγαλωνοντας, πως δε μπορει να σταματησει

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    177
    Εγώ πιστεύω Χρήστο πώς εάν βρεις από που ξεκινάει το πρόβλημα τότε θα μπορέσεις να προσφέρεις και αγάπη στις συντρόφους σου και στους αγαπημένους σου γενικότερα.
    Γιαυτό πιστεύω πώς είναι επιτακτική η ανάγκη να το ψάξεις παρέα με έναν ειδικό ακόμη κιαν δεν πάρεις φάρμακα.
    Μην το αφήνεις όμως να λυθεί μόνο του γιατί τίποτα δεν λύνεται μόνο του.
    Πιστεύω ότι στοχεύεις σωστά στο οτι έχεις ανάγκη από αγάπη..
    Θέλεις μήπως να μας μιλήσεις για πριν την ερωτική απογοήτευση...πώς ήταν ο Χρήστος ως παιδί, ως έφηβος..
    Αν θέλεις πάντα και αν σου κάνει κέφι.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •