Αρρωστοφοβία.. Καινούρια ασχολία: ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΙ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 77
  1. #31
    Quote Originally Posted by gossamer View Post
    και εγω δυσκολευομαι με το περπατημα τωρα το καλοκαιρι.. και δυστυχως ΖΕΣΤΗ και πονοκεφαλοι πανε μαζι
    Σου περασαν καθολου? Καθημερινοι ειναι οι δικοι σου κ συνεχομενοι? Καλημερες!!!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    104
    Ναι ... καθε μερα ολη την μερα εχω βαρος στο μετωπο και που και που πονος.. ειμαι καλυτερα απο πονο την τελευταια εβδομαδα
    αλλα δεν καταλαινω τι να κανω με το μονιμο σφιξιμο στο κεφαλι... ποτε θα περασει???
    If I could start again A million miles away
    I would keep myself - I would find a way....

  3. #33
    Quote Originally Posted by gossamer View Post
    Ναι ... καθε μερα ολη την μερα εχω βαρος στο μετωπο και που και που πονος.. ειμαι καλυτερα απο πονο την τελευταια εβδομαδα
    αλλα δεν καταλαινω τι να κανω με το μονιμο σφιξιμο στο κεφαλι... ποτε θα περασει???
    Ειλικρινα δε 3ερω που θα παει ολο αυτο.. Χθες δεν το σκεφτομουν τοσο και φαντασου δεν πηρα κανενα ντεπον.. Το απογευμα εμαθα οτι πεθανε ενα παλικαρι απο μηννιγιτιδα και πηγα να υποτροπιασω παλι.. Σκεφτομουν ολες τις βλακιες.. Το βραδυ 3υπνησα παλι με πονο πισω δε3ια στο κεφαλι αλλα ταυτοχρονα με τραβανε κ τα νευρα του αυχενα.. Και σημερα περιττο να σου πω.. Το πρωι 3υπνησα με πονο, χαπακωθηκα με 1 ντεπονακι, ηρεμησα μεχρι το απογευμα.. Εκανα κατι δουλειες 3εχαστηκα.. Με επιανε ανα διαστηματα για κανα τεταρτο-μισαωρο σα σφι3ιμο στο μισο κεφαλι μου προσπαθουσα να μη δινω βαση αλλα πριν λιγο με επιασε εντονα παλι.. Ασε που νομιζω οτι εχει πρηστει το κοκαλο το δε3ι στη βαση του κεφαλιου μου.. Πφφφφφφ!! Με βαρεθηκα :p

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    104
    και εμενα η νευρολογος μετα απο 4ημερη θεραπεια με αντιφλ. - Μου ειπε οτι ειναι καθαρα και μονο ψυχογενες...

    Οποτε περιμενουμε το αντικαταθλιπτικο να δρασει. ποτε στο καλο.. να δρασει και αυτο?

    Υποφερω - δεν αντεχεται..
    If I could start again A million miles away
    I would keep myself - I would find a way....

  5. #35
    Quote Originally Posted by gossamer View Post
    και εμενα η νευρολογος μετα απο 4ημερη θεραπεια με αντιφλ. - Μου ειπε οτι ειναι καθαρα και μονο ψυχογενες...

    Οποτε περιμενουμε το αντικαταθλιπτικο να δρασει. ποτε στο καλο.. να δρασει και αυτο?

    Υποφερω - δεν αντεχεται..
    Σημερα ξεκινησα δουλεια.. Να σου πω την αληθεια στην αρχη φοβομουν μη με πιασει και τα λοιπα γτ απο χθες το απογευμα ημουν αρκετα καλα χωρις πονοκεφαλο, και το βραδυ δεν 3υπνησα καν απο τον πονο φτου φτου μη με ματιασω.. Σημερα στη δουλεια ενιωθα ετσι ενα σφιξιμο στον αυχενα και στην βαση του κεφαλιου κ λιγο πονακι.. Παντως εχω παρατηρησει οτι οποτε 3εχνιεμαι ή κανω κατι αλλο κ δεν το σκεφτομαι καπως περναει.. Τυχαιο?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    104
    Καθολου τυχαιο!!!
    Και εγω οταν ξεχνιεμαι καπως καλυτερα ειμαι.. αλλα ελα που το σκεφτομαι και στην δουλεια ακομα?? εχουμε μελλον ακομα...
    If I could start again A million miles away
    I would keep myself - I would find a way....

  7. #37
    Quote Originally Posted by gossamer View Post
    Καθολου τυχαιο!!!
    Και εγω οταν ξεχνιεμαι καπως καλυτερα ειμαι.. αλλα ελα που το σκεφτομαι και στην δουλεια ακομα?? εχουμε μελλον ακομα...
    Kαι εμενα με πιανει στη δουλεια γτ το σκεφτομαι.. Μετα απο κανα τεταρτο μου περναει.. Τι να πω.. Υπομονη

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by virg View Post
    Σημερα ξεκινησα δουλεια.. Να σου πω την αληθεια στην αρχη φοβομουν μη με πιασει και τα λοιπα γτ απο χθες το απογευμα ημουν αρκετα καλα χωρις πονοκεφαλο, και το βραδυ δεν 3υπνησα καν απο τον πονο φτου φτου μη με ματιασω.. Σημερα στη δουλεια ενιωθα ετσι ενα σφιξιμο στον αυχενα και στην βαση του κεφαλιου κ λιγο πονακι.. Παντως εχω παρατηρησει οτι οποτε 3εχνιεμαι ή κανω κατι αλλο κ δεν το σκεφτομαι καπως περναει.. Τυχαιο?
    ..μπα δεν νομίζω, γιατί
    αυτό είναι λοιπόν κι ένα μυστικό για την αντιμετώπιση γενικά της κάθε μορφής του φόβου, η αυτοπαρατήρηση κι ο έλεγχος..
    Τότε είναι που δεν κυριαρχεί πλέον η φοβική σκέψη, γιατί μαθαίνουμε σιγά-σιγά να την επεξεργαζόμαστε και να την ερμηνεύουμε. :)
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  9. #39
    Αντιμετωπίζω και εγώ το πρόβλημα με τον πονοκέφαλο και το σφήξιμο του αυχένα, ειδικά τώρα με τις ζέστες σε συνδιασμό με τα ψυχολογικα βέβαια, διαπιστωσα ότι βοηθάει πολύ η σωστή θέση στον ύπνο, και η σωστή θέση όταν καθόμαστε στην καρέκλα, με το σώμα όρθιο χωρίς να γέρνει η να καμπουριάζει. Επίσης γιατρός μου σύστησε το norgesic, το οποίο είναι μυοχαλαρωτικό και βοηθάει πολύ, το πέρνω πριν το βραδυνό ύπνο εδω και 3 μέρες και έχω δει σημαντική διαφορά.

  10. #40
    Quote Originally Posted by SpiralStaircase View Post
    Αντιμετωπίζω και εγώ το πρόβλημα με τον πονοκέφαλο και το σφήξιμο του αυχένα, ειδικά τώρα με τις ζέστες σε συνδιασμό με τα ψυχολογικα βέβαια, διαπιστωσα ότι βοηθάει πολύ η σωστή θέση στον ύπνο, και η σωστή θέση όταν καθόμαστε στην καρέκλα, με το σώμα όρθιο χωρίς να γέρνει η να καμπουριάζει. Επίσης γιατρός μου σύστησε το norgesic, το οποίο είναι μυοχαλαρωτικό και βοηθάει πολύ, το πέρνω πριν το βραδυνό ύπνο εδω και 3 μέρες και έχω δει σημαντική διαφορά.
    Θα παω κ εγω σε ορθοπεδικο γτ εκτος του οτι η α3ονικη μου ηταν πεντακαθαρη, συνειδητοποιησα οτι στη δουλεια επειδη καθομαι καπως στραβα γτ κανουμε εκπαιδευση και πρεπει να κοιταω λο3α με ποναει ο αυχενας εκει που με πονουσε και οταν βαζω το κολαρο ηρεμω.. Βεβαια συνεχιζει να με πιανει που και που κ ο πονος στο δε3ι ματι απο πανω και πισω δε3ια αλλα οκ.. Ειναι πιο υποφερτο πια.. Αλλα αυτο με το νορτζεσικ το 3ερω κ εγω.. Τα επαιρνα καποια στιγμη για τον ωμο μου που εχω ενα προβληματακι.. :) Για ποσο καιρο σου ειπε να το παιρνεις?

  11. #41
    5 μέρες, έπερνα αρχικα 2 ένα πρωί ένα βράδυ, και τις 2 τελευταίες μέρες ένα το βράδυ μόνο.

  12. #42
    Quote Originally Posted by SpiralStaircase View Post
    5 μέρες, έπερνα αρχικα 2 ένα πρωί ένα βράδυ, και τις 2 τελευταίες μέρες ένα το βράδυ μόνο.
    Και εισαι ντα3ει? Θα παω κ εγω να μου το γραψουν γτ παιζει πολυ πιασιμο :p

  13. #43
    Τρεχω σαν την τρελή από τον νοεμβριο σε νοσοκομεία!!Όλα ξεκινησαν με πονο και καψιμο στο στηθος για μερες!Εφυγα από το γυμναστηριο μια μερα εντρομη για τα επέιγοντα!Μου έκαναν καρδιογραφημα,βγηκε καθαρό,με παρέπεμψαν βεβαια σε γαστρεντερολόγο για ΓΟΠ(παλινδρόμηση οξέων του στομάχου).Έκανα γαστροσκόπηση,εγινε κάποια διάγνωση,αλλά δεν έκανα άμεσσα την θεραπεία!Τον Μάρτιο παθαίνω κρίση πανικου σε καφετερια!Στο νοσοκομειο έκαναν την διάγνωση-αφου μ ειχαν κανει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις-,με παρέπεμψαν σε ψυχιατρο,πήγα δεν ακολουθησα ποτέ σωστα την θεραπεία!Ξαναπηγαινω στα έκτακτα Μαιο,πάλι με κάψιμο στο στηθος και πονο αριστερα,πάλι καρδιογραφημα κτλ.ο γιατρος μου τονισε αυστηρα πως πρέπει να κάνω την θεραπεία για το στομαχι!Την έκανα,υποχωρησαν κάπως τα συμπτώματα...Αρχές Ιουνίου αρχιζουν όμως,τσουπ πονοκεφάλοι...Μουδιασματα,τ αση για εμετο,ασταθεια,τρελάθηκα!!!! !!!!Να αναφερω πως η μητερα μου πέθανε το από εγκεφαλικο ανεύρυσμα!3εβδομάδες πριν αποφασιζω και κανω εισαγωγη στο νοσοκομείο,πάλι καρδιογραφημα κτλ.αξονική τπτ,τους πίεσα και εκανα και μαγνητικη...Τπτ σημαντικο δεν βρεθηκε-μια κυστη στην υπόφυση βασικα,μου πρότειναν να πάω σε ενδοκρινολόγο,το έκανα περιμενουμε αποτελεσματα ορμονολογικών και αν η κυστη δεν επηρεαζει καποια ορμονη θα παραμεινει εκει,δεν δικαιολογει δλδ τους πονοκεφαλους κτλ.-η ενδοκρινολογος βεβαια με ψαχνει για ζαχαρωδη διαβητη-πας για ένα θεμα και σε τρελαινουν!!Η ουσία ειναι πως οι πονοκεφάλοι σταμάτησαν...αλλά...εδώ και 3 μερες...πονάει η καρδιαααααααααααα!!Μουδιασ μα στο χερι,πονος και κάψιμο στο στηθος αριστερα,μια από τα ίδια!Να πάω πάλι στο νοσοκομείο??Στο τέλος θα βάλουν απαγορευτική πινακιδα...Απλώς τρελαίνομαι γτ είναι πολύ πιο έντονα τα συμπτώματα αυτή τη φορα...Να πάω σε καρδιολόγο??Θα με καλύψει ενα απλό καρδιογράφημα??5φορές εχω κάνει από τον νοεμβριο...Την λύση την ξερω νομίζω,ψυχιατρος ή ψυχολόγος...Δεν μπορώ να δεχθω ότι η ψυχη μ δημιουργει όλα αυτα τα οργανικα...ΜΕ ΘΛΙΒΕΙ...όλο αυτό... :(

  14. #44
    Quote Originally Posted by μοιρα View Post
    Τρεχω σαν την τρελή από τον νοεμβριο σε νοσοκομεία!!Όλα ξεκινησαν με πονο και καψιμο στο στηθος για μερες!Εφυγα από το γυμναστηριο μια μερα εντρομη για τα επέιγοντα!Μου έκαναν καρδιογραφημα,βγηκε καθαρό,με παρέπεμψαν βεβαια σε γαστρεντερολόγο για ΓΟΠ(παλινδρόμηση οξέων του στομάχου).Έκανα γαστροσκόπηση,εγινε κάποια διάγνωση,αλλά δεν έκανα άμεσσα την θεραπεία!Τον Μάρτιο παθαίνω κρίση πανικου σε καφετερια!Στο νοσοκομειο έκαναν την διάγνωση-αφου μ ειχαν κανει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις-,με παρέπεμψαν σε ψυχιατρο,πήγα δεν ακολουθησα ποτέ σωστα την θεραπεία!Ξαναπηγαινω στα έκτακτα Μαιο,πάλι με κάψιμο στο στηθος και πονο αριστερα,πάλι καρδιογραφημα κτλ.ο γιατρος μου τονισε αυστηρα πως πρέπει να κάνω την θεραπεία για το στομαχι!Την έκανα,υποχωρησαν κάπως τα συμπτώματα...Αρχές Ιουνίου αρχιζουν όμως,τσουπ πονοκεφάλοι...Μουδιασματα,τ αση για εμετο,ασταθεια,τρελάθηκα!!!! !!!!Να αναφερω πως η μητερα μου πέθανε το από εγκεφαλικο ανεύρυσμα!3εβδομάδες πριν αποφασιζω και κανω εισαγωγη στο νοσοκομείο,πάλι καρδιογραφημα κτλ.αξονική τπτ,τους πίεσα και εκανα και μαγνητικη...Τπτ σημαντικο δεν βρεθηκε-μια κυστη στην υπόφυση βασικα,μου πρότειναν να πάω σε ενδοκρινολόγο,το έκανα περιμενουμε αποτελεσματα ορμονολογικών και αν η κυστη δεν επηρεαζει καποια ορμονη θα παραμεινει εκει,δεν δικαιολογει δλδ τους πονοκεφαλους κτλ.-η ενδοκρινολογος βεβαια με ψαχνει για ζαχαρωδη διαβητη-πας για ένα θεμα και σε τρελαινουν!!Η ουσία ειναι πως οι πονοκεφάλοι σταμάτησαν...αλλά...εδώ και 3 μερες...πονάει η καρδιαααααααααααα!!Μουδιασ μα στο χερι,πονος και κάψιμο στο στηθος αριστερα,μια από τα ίδια!Να πάω πάλι στο νοσοκομείο??Στο τέλος θα βάλουν απαγορευτική πινακιδα...Απλώς τρελαίνομαι γτ είναι πολύ πιο έντονα τα συμπτώματα αυτή τη φορα...Να πάω σε καρδιολόγο??Θα με καλύψει ενα απλό καρδιογράφημα??5φορές εχω κάνει από τον νοεμβριο...Την λύση την ξερω νομίζω,ψυχιατρος ή ψυχολόγος...Δεν μπορώ να δεχθω ότι η ψυχη μ δημιουργει όλα αυτα τα οργανικα...ΜΕ ΘΛΙΒΕΙ...όλο αυτό... :(
    Καλησπερα!! Σε καποια σημεια μπορω να δω τον εαυτο μου.. Μην τρελλαινεσαι.. Εχεις κανει τοσες ε3ετασεις ειδικα για την καρδια και δε σου βρισκουν τιποτα.. Απο το αγχος σου ειναι και επειδη προφανως το σκεφτεσαι συνεχεια.. Χαλαρωσε, σκεψου θετικα, μιλα στον εαυτο σου οτι δεν εχεις τιποτα, βρες πραγματα να σε ευχαριστουν, βγαινε οσο μπορεις να 3εχνιεσαι, μιλα σε ανθρωπους για το "προβλημα" που αντιμετωπιζεις και ειμαι σιγουρη οτι σιγα σιγα αυτα τα πονακια θα υποχωρησουν :)

  15. #45
    Quote Originally Posted by virg View Post
    Και εισαι ντα3ει? Θα παω κ εγω να μου το γραψουν γτ παιζει πολυ πιασιμο :p
    Είμαι πολυ καλύτερα, βέβαια λόγο δουλειάς που έχει να κάνει με υπολογιστές, τον περισσότερο χρόνο έχω πιασμένο αυχένα , σφηξιμο και αστάθειες καμια φορά, αλλά το norgesic βοηθάει πολύ.

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. EΝΤΟΝΗ ΖΑΛΑΔΑ-ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΙ
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 16-07-2012, 12:18
  2. ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΑΣΧΟΛΙΑ...ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ....
    By oneofthosedays in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 47
    Last Post: 03-04-2011, 23:55
  3. ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΙ ΚΑΙ ΖΑΛΑΔΕΣ
    By panos32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 08-10-2010, 16:13
  4. ΑΣΤΑΘΕΙΑ - ΖΑΛΑΔΕΣ - ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΙ
    By dolce_21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 20-09-2009, 18:16
  5. Πονοκέφαλοι και κακή διάθεση
    By glamshine4ever in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 28-07-2009, 11:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •