δεν εμπιστεύομαι πλέον κανέναν - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by aeraki View Post
    Αλια με στριμώχνεις... Εννοώ "επαγγελματικά", πρέπει να είμαι πολύ προσεκτική.
    Οσον αφορά την οικογένεια, δεν θα στρεφόταν εναντίον, όχι. Θα με στήριζαν. Απλά δεν θέλω να τους στεναχωρώ με τέτοια. Αρκετά προβλήματα έχουν. Εξάλλου ντρέπομαι και να το συζητήσω. Δεν είχαμε ποτέ φιλική σχέση εμπιστοσύνης. Με τον πατέρα μου ιδιαίτερα δεν θυμάμαι καμμια τρυφερότητα ή συζήτηση για συναισθήματα. Θα γίνει μεγάλη φασαρία και πολλές συνέπειες...
    Αυτά ακριβώς έλεγα και εγώ. Γι αυτό τον λόγο δεν μιλούσα και εγώ...
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    15
    Συγνώμη Χριστίνα82, εσύ τί έκανες;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by aeraki View Post
    ΑΛΙΑ Δεν με κουράζεις, άλλωστε καλό μου κάνεις, αλλώς δεν θα έλεγα ούτε αυτά πουθενά και ποτέ. Σε ευχαριστώ που ασχολείσαι μαζί μου χωρίς να με ξέρεις. Το εκτιμώ.
    Το ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ δεν ξέρω ποιο θα ναι. Δεν μένω σε μεγάλη πόλη για να μπορώ να ψαχτώ σ΄ αυτό το θέμα. Θα το ήθελα να μιλήσω σε κάποιον. Δεν ξέρω όμως σε ποιον και φοβάμαι σου είπα ακόμα. Δεν φοβάμαι με την έννοια του τρόμου αλλά μην τυχόν και δεν είναι ο κατάλληλος για τέτοια θέματα που θα του πω. Γιατί είναι πολλά. Σαν αρχή καλό ήταν και όλο αυτό εδώ.
    Ενταξει, μην ανησυχεις... δε θιχτηκα! Κατανοω οτι ισως να ηρθες σε δυσκολη θεση.
    Γενικα, παρατηρω οτι εχεις εντονη την αναγκη να μιλησεις και θα σου προτεινα να το κανεις σ'ενα "εξειδικευμενο αυτι" για να λαβεις και θετικα αποτελεσματα για να σταματησει αυτο το τροχοπεδι στη ζωη σου. Καλες ειναι και οι συζητησεις μεσα απ'αυτον τον χωρο αλλα εμεις δεν μπορουμε να κανουμε και πολλα. Σε οσο μικρη πολη και να μενεις, φανταζομαι οτι δεν ειναι και κανενα κατσικοχωρι ξεχασμενο απ'τον χαρτη και σιγουρα θα μπορεις να ψαξεις δοκιμαζοντας τον καταλληλο θεραπευτη για να πεις ολα οσα σε προβληματιζουν και σε βασανιζουν!
    Μην αφηνεις το χρονο να περναει ετσι ασκοπα! Παντως, χαιρομαι που λες οτι "σαν ΑΡΧΗ καλο ηταν και ολο αυτο εδω" γιατι διαφαινεται οτι εχεις σκοπο να πας και παραπερα!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by aeraki View Post
    Συγνώμη Χριστίνα82, εσύ τί έκανες;
    Θα σου πω άλλη στιγμη... γιατι πρέπει να κλείσω.
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    αερακι, εχει τυχει να βρεθεις κοντα με καποιον αλλον ανθρωπο ωστε να τον ερωτευτεις ακομα κ αν στο τελος δεν κανατε σχεση? σχεση ή σεξ εχεις κανει με καποιον αλλον? πιστευω οτι ενδομυχα ισως εισαι ερωτευμενη με αυτον τον ανθρωπο, γι'αυτο σε ρωταω.. ψυχολογος δεν ειμαι βεβαια..
    επισης, μην προσπαθεις τωρα να εξηγησεις το παρελθον, ο,τι εγινε εγινε γιατι απλα εγινε.. το γιατι, το πως κλπ, δεν εχουν νοημα.. το θεμα ειναι να προχωραμε κ να δεχομαστε το παρελθον μας οπως εχει κ να μην προσπαθουμε εκ των υστερων να το εξηγησουμε ή να το αλλαξουμε.. αυτο πιστευω αν το συζητουσες πιο διεξοδικα με καποιον ειδικο θα σου λυθουν πολλες αποριες..

    παντως σε συμβουλευω να κοινωνικοποιηθεις οσο μπορεις, να γνωρισεις πολλους ανθρωπους κ να ανοιχτεις στους ανθρωπους χωρις να φοβασαι ουτε να νιωθεις ενοχες.. επισης σου ευχομαι συντομα να γνωρισεις εναν καλο ανθρωπο να τον ερωτευτεις κ να κανεις σχεση μαζι του, χωρις φοβο αλλα με πολυ παθος!!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by aeraki View Post
    Συγνώμη Χριστίνα82, εσύ τί έκανες;
    Βασικά δεν ήθελα να το μάθει η οικογένειά μου για τον λόγο που ανέφερες και εσύ παραπάνω. Μίλησα όμως σε λάθος άνθρωπο στον φίλο της μητέρας μου και έτσι μαθεύτηκε. Ότι έγινε έγινε΄όμως. Αλλά ήταν πλέον αργά να τον καταγγείλουμε. Τέλος πάντων μετά ξεκίνησα δουλειά με έναν ειδικό και με τον εαυτό μου και ξεπέρασα πολλά.... Προσπαθούσα μόνη όλα αυτά τα χρόνια αλλά δεν είχα καταφέρει να το διαχειριστώ τελικά. Τώρα όλα καλά!
    Εύχομαι και σε σένα το ίδιο!
    Ποτέ μην εγκαταλείπεις τα όνειρά σου χωρίς να αγωνίζεσαι γι αυτά

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Βασικά δεν ήθελα να το μάθει η οικογένειά μου για τον λόγο που ανέφερες και εσύ παραπάνω. Μίλησα όμως σε λάθος άνθρωπο στον φίλο της μητέρας μου και έτσι μαθεύτηκε. Ότι έγινε έγινε΄όμως. Αλλά ήταν πλέον αργά να τον καταγγείλουμε. Τέλος πάντων μετά ξεκίνησα δουλειά με έναν ειδικό και με τον εαυτό μου και ξεπέρασα πολλά.... Προσπαθούσα μόνη όλα αυτά τα χρόνια αλλά δεν είχα καταφέρει να το διαχειριστώ τελικά. Τώρα όλα καλά!
    Εύχομαι και σε σένα το ίδιο!
    Τι εννοεις οτι ηταν αργα για να τον καταγγειλετε? Μαλλον αυτο ηταν δικο σας πορισμα και οχι εμπεριστατωμενη αποψη απο δικηγορο. Παντως, καλως μαθευτηκε γιατι κατι τετοιο δεν πρεπει να το περναει μονο του το ατομο αλλα με τη στηριξη και της οικογενειας του (αν βεβαια δεν ειναι καμια "κουνημενη" οικογενεια που θα σε κανει χειροτερα).
    Βεβαια, τελος καλο... ολα καλα! Κι ας ελπισουμε να εχει την ιδια ομορφη καταληξη και η φιλη μας
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Replies: 225
    Last Post: 27-03-2012, 13:47
  2. Replies: 50
    Last Post: 29-08-2010, 23:43
  3. Με έχω πλέον σιχαθεί!!!
    By bouffos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 06-02-2009, 16:02
  4. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08
  5. ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ
    By paramythi in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 30-08-2005, 22:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •