Δεν μπορω να παρω ανασα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402

    Δεν μπορω να παρω ανασα...

    Δεν αντεχω πια....Η δουλεια με εχει εξαντλησει...Εδω και 3 εβδομαδες που εχω ξεκινησει δουλεια δεν εχω αντοχες για τιποτα!!!! Το μαγαζι ητανε καινουριο και αντι να πληρωσουν συνεργειο καθαρισμου τα εκανα ολα εγω και το παιδι που δουλευουμε μαζι..επι 1 εβδομαδα ολοκληρη καθαριζαμε ενα τεραστιο μαγαζι και ενα τεραστιο υπογειο...Στηναμε βιτρινες, και τακτοποιουσαμε στα ραφια τα εμπορευματα, κουβαλουσαμε πολυ βαρυα πραγματα και ολα αυτα χωρις κανενα ελεος απο τους προισταμενους!!!! 22 χρονων κοπελα ειμαι ρε γαμωτο και δουλευω καθε μερα χωρις ρεπο, σπαστο ωραριο 11ωρο τρεις φορες την εβδομαδα συν οτι κοβω τα αντικατθλιπτικα (με προσοχη φυσικα) αλλα δεν μπορω ρε παιδια..δεν εχω δυναμεις , νιωθω πως θα καταρευσω..απο 43 κιλα που ειχα φτασει ξανα επεσα στα 40 ...Επειδη σημερα εφτασα στο αμην πηρα τηλεφωνο το πρωι που ξυπνησα το αφεντικο μου να του πω πως δεν εχω κουραγιο να παω στην δουλεια γιατι αυτες τις εβδομαδες κουραστικα παρα πολυ και νιωθω πολυ εξαντλημενη και μονο που δεν με εβρισε..!!!! Η μητερα μου δεν μου μιλαει απο το πρωι , σαν να εκανα καποιο εγκλημα...οι δικοι μου Πιστευουν πως θα ξεπερασω τα ψυχολογικα μου προβληματα με την σκληρη δουλεια ...πως θα ξεχαστω...αλλα παιδια δεν ξεχνιεμαι...καθε πρωι σηκωνομαι και σερνομαι να παω στην δουλεια μου..γυρναω το μεσημερι τρωω γρηγορα ξεκουραζομαι για 30 λεπτα και σερνομαι παλι μεσα στον ηλιο και στην ζεστη να ξανα παω...Ενα ρεπο ζηταω ...!!!!!!!!!! μια μερα την εβδομαδα να ξεκουραστω...Ειμαι υπερβολικη ρε παιδια??? αυτη η κουραση ειναι ψυχολογικη η σωματικη? δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει...ειμαι ρακος!!!!! Μια συμβουλη σας παρακαλω του τι να κανω...

  2. #2
    Karol, γιατι παραλληλα δεν ψαχνεις και για καμια αλλη δουλεια, ωστε να μπορεσεις να φυγεις απο εκει που εισαι τωρα? κοιτα πιστευω πως προεχει η υγεια σου ( σωματικη και ψυχικη) απο μια οποιαδηποτε δουλεια.. ειμαι συνομιλικη και δεν βρισκω δουλεια, οποτε σου λεω απλα πως στη θεση σου θα εψαχνα για κατι αλλο και μολις το εβρισκα θα αφηνα αυτη τη δουλεια...αν ομως ενιωθα πως πραγματικα δεν αντεχω αλλο, ισως και να σταματουσα τη δουλεια την συγκεκριμενη...οσο για τους γονεις, ετσι ειναι ολοι, πιστευουν πως ξερουν καλυτερα απο εσενα τι χρειαζεσαι...ακου τις συμβουλες τους, αλλα παιρνε μονη σου στο τελος τις αποφασεις..καλυτερα να κανεις εσυ τα λαθη σου παρα καποιος αλλο για σενα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    και εγω αυτο πιστευω πως προεχει!! Δεν φανταζεσαι τι ανασα πηρα σημερα που εκατσα σπιτι..ακομα και αν δεν ειχα καλη αντιμετωπιση απο το αφεντικο....Παντως εγω εχω φτασει σε σημειο να περιμενω να πεσω κατω κυριολεκτικα για να καταλαβουν οτι οντως εχω κουραστει απο ολες τις αποψεις!!!!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    ισως δεν ειναι η καλυτερη εποχη να κοψεις τα αντικαταθλιπτικα, με τετοιο ωραριο θα καψεις τις ασφαλειες και μετα με τπτ δεν θα μπορεις να πεισθεις πως δεν εισαι αχρηστη - ειδικα οταν σου το λενε και οι γονεις σου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    οταν εννοεις θα καψω ασφαλειες τι εννοεις? πως δεν θα αντεξω και θα κλαταρω σωστα?? Κοιτα οπως το εχω στο μυαλο μου...2 ειναι η λυσεις επειδη βλεπω τον εαυτο μου να κατρακυλαει ...Η συνεχίζω να κοβω τα φαρμακα αλλα βρισκω μια δουλεια λιγοτερες ωρες και εχω και χρονο για τον εαυτο μου ,εννοωντας (να κανω λιγο ποδηλατο και μια βολτουλα κοντα στο σπιτι μου για πιο μακρυα δεν το σηζηταω ακομα) η συνεχιζω υπο πιεση των γονιων μου την δουλεια κοβοντας παλι τα φαρμακα κλαταρω πεφτω κατω και μετα αν την βγαλω καθαρη καταλαβαινουν την σοβαροτητα της καταστασης..!!! Το γεγονος να ξανα αρχισω φαρμακα και να ερθει παλι η περιοδος που θα πρεπει να μπω στην διαδικασια να τα ξανα κοψω το εχω κανει delete προ πολλου απο το μυαλο μου...!!! εχω αδικο ρε συ? δεν πρεπει καποια στιγμη να το παλεψω μονη μου?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    διαβασε εδω, μαζι με την καταθλιψη σου τι θα γινει?

  7. #7
    ...καρολ, το σάββατο μια φίλη μου πήγε στα επέιγοντα ακριβώς γι αυτό και σε καταλαβαίνω απόλυτα.
    Δουλεύει σπαστό χωρις ρεπό, δεν έχει αυτοκίνητο και έφαγε όλο τον καύσωνα παίρνοντας 8 (!) συγκοινωνίες την ημέρα!
    Είναι τραγικές οι συνθήκες στον ιδιωτικό τομέα, μειώνουν το προσωπικό και την πληρώνουν όσοι μένουν.
    Δεν έχω να σου δώσω κάποια συμβουλή, παρά να μιλήσεις ήρεμα με τον εργοδότη σου και να του πεις πως είσαι στα πρόθυρα υπερκόπωσης και χρειάζεσαι ένα ρεπό για να παίρνεις δυνάμεις....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    :OO φαντασου πως νιωθω ενοχες ακομα και αυτο να κανω... :/ η φιλη σου τι επαθε και πηγε στα επειγοντα...??????? λυποθημησε????

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    axl100 τι εννοεις ακριβως? δεν καταλαβα την ερωτηση.. :/ :/

  10. #10
    Quote Originally Posted by Karol View Post
    :OO φαντασου πως νιωθω ενοχες ακομα και αυτο να κανω... :/ η φιλη σου τι επαθε και πηγε στα επειγοντα...??????? λυποθημησε????
    ναι, λιποθύμησε απ την κούραση και την ταλαιπωρία.
    Ευτυχώς της έδωσε ρεπό από αυτή την εβδομάδα...
    Χμ....μήπως πρέπει να το κανεις και συ καμια μέρα? (Τι άλλο θα σκεφτεί ο άνθρωπος για να πάρει ένα ΡΕΠΟ)!!!!!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Karol View Post
    axl100 τι εννοεις ακριβως? δεν καταλαβα την ερωτηση.. :/ :/
    σου εδωσα λινκ να διαβασεις για την υπερκοπωση, προκαλει ιδια συμπτωματα με την καταθλιψη και η καταθλιψη ανακυκλωνεται απο τα ιδια τα συμπτωματα της. Οπως μονη σου λες ηδη εχεις ενωχες πως δεν τα καταφερνεις και νοιωθεις κουραση...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Ναι θεοφανια μου θα το κανω μαλλον γιατι δεν παει αλλο...Γενικα εδω και 1 μιση χρονο τραβαω μεγαλο ζορρυ με την υγεια μου, και εχω προσπαθησει αρκετα για να βελτιωθω ακομα και η ψυχολογος μου , μου το εχει τονισει πως κανω συνεχεια προσπαθειες!!! axl100 Μαλλον ε καταθλιψη και ψυχικη κουραση, το λινκ δεν μου το εβγαλε αν σου ειναι ευκολο να μου το ξανα στειλεις!!! Πριν απο 10 λεπτα ηρθε η θεια μου στο σπιτι με πολυ αγρια διαθεση , με εστησε στον τοιχο και μου φωναζε...''Δεν πας καθολου καλα, αν συνεχισεις ετσι σε βλεπω στο δρομο να γυρνας , Δεν ζητανε ρεπο ακομα δεν αρχισες και εχεις και απαιτησεις..'' και φωναζε και ελεγε τα δικα της , και εγω δεν μιλουσα κρατουσα ολη μου την οργη μεσα μου για να μην εξοργιστω και παθω τιποτα.. Η μανα μου διπλα να κοιταζει χωρις να κανει τιποτα...Καποια στιγμη δεν αντεξα και αρχισα να ουρλιαζω μου βγηκε οτι εχω μεσα μου τοσο καιρο, εστειλα την θεια μου στο διαολο και της ειπα πως ξερει αυτη τι προσπαθειες εχω κανει εγω εδω και 1 μισο χρονο για να βγω απο αυτο το λουκι... Παιδια ειναι ολοι εναντιον μου, απο εκεινη τη στιγμη κλαιω με λιγμους, δεν μπορω να σταματησω...νιωθω πως μου κανουν ψυχολογικο πολεμο...πειτε μου σε τι φταιω να το διορθωσω, που κανω λαθος?

  13. #13
    Quote Originally Posted by Karol View Post
    Ναι θεοφανια μου θα το κανω μαλλον γιατι δεν παει αλλο...Γενικα εδω και 1 μιση χρονο τραβαω μεγαλο ζορρυ με την υγεια μου, και εχω προσπαθησει αρκετα για να βελτιωθω ακομα και η ψυχολογος μου , μου το εχει τονισει πως κανω συνεχεια προσπαθειες!!! axl100 Μαλλον ε καταθλιψη και ψυχικη κουραση, το λινκ δεν μου το εβγαλε αν σου ειναι ευκολο να μου το ξανα στειλεις!!! Πριν απο 10 λεπτα ηρθε η θεια μου στο σπιτι με πολυ αγρια διαθεση , με εστησε στον τοιχο και μου φωναζε...''Δεν πας καθολου καλα, αν συνεχισεις ετσι σε βλεπω στο δρομο να γυρνας , Δεν ζητανε ρεπο ακομα δεν αρχισες και εχεις και απαιτησεις..'' και φωναζε και ελεγε τα δικα της , και εγω δεν μιλουσα κρατουσα ολη μου την οργη μεσα μου για να μην εξοργιστω και παθω τιποτα.. Η μανα μου διπλα να κοιταζει χωρις να κανει τιποτα...Καποια στιγμη δεν αντεξα και αρχισα να ουρλιαζω μου βγηκε οτι εχω μεσα μου τοσο καιρο, εστειλα την θεια μου στο διαολο και της ειπα πως ξερει αυτη τι προσπαθειες εχω κανει εγω εδω και 1 μισο χρονο για να βγω απο αυτο το λουκι... Παιδια ειναι ολοι εναντιον μου, απο εκεινη τη στιγμη κλαιω με λιγμους, δεν μπορω να σταματησω...νιωθω πως μου κανουν ψυχολογικο πολεμο...πειτε μου σε τι φταιω να το διορθωσω, που κανω λαθος?

    ..τίποτα δεν είναι τυχαίο τελικά...
    τι να σου πω κοριτσάκι μου, πολύ κακώς που κάθεσαι και κλαις και δεν συνεχίζεις να τους στέλνεις όλους στον αγύριστο όταν τολμούν να έχουν άποψη για την κούραση και την ταλαιπωρία σου.
    Εδώ άτομα χωρίς πρόβλημα και κλαίγονται όλη μέρα πως δεν μπορούν να δουλέψουν και συ με φαρμακευτική αγωγή που προσπαθείς να την κόψεις, (το τονίζω γιατί καταλαβαίνω πως θα είναι εξαιρετικά ψυχοφθόρο), έχεις και το σοι να σου τη λέει.
    γραψτους και σταμάτα να στεναχωριέσαι.

  14. #14
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..τίποτα δεν είναι τυχαίο τελικά...
    τι να σου πω κοριτσάκι μου, πολύ κακώς που κάθεσαι και κλαις και δεν συνεχίζεις να τους στέλνεις όλους στον αγύριστο όταν τολμούν να έχουν άποψη για την κούραση και την ταλαιπωρία σου.
    Εδώ άτομα χωρίς πρόβλημα και κλαίγονται όλη μέρα πως δεν μπορούν να δουλέψουν και συ με φαρμακευτική αγωγή που προσπαθείς να την κόψεις, (το τονίζω γιατί καταλαβαίνω πως θα είναι εξαιρετικά ψυχοφθόρο), έχεις και το σοι να σου τη λέει.
    γραψτους και σταμάτα να στεναχωριέσαι.
    παραγματικα συμφωνω απολυτα με τη Θεοφανια.. κανεις μα κανεις δεν ειναι δικος σου δερβεναγας ουτε και εισαι υποχρεωμενη να ακους τις κριτικες των γυρω σου...μαλλον, μπορεις να τις ακους και μετα να τις αποβαλλεις...γιατι μενεις στο τι θελουν οι αλλοι απο σενα και δεν επικεντρωνεσαι στο τι θες εσυ για να εισαι καλα? αν το βρεις αυτο ολα θα παρουν το δρομο τους και στη δουλεια σου και μεσα σου..

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    διαβασε εδω, μαζι με την καταθλιψη σου τι θα γινει?
    ....................

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. πως να παρω μια αποφαση
    By αγγελακι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 05-06-2012, 12:21
  2. Θα παρω τα βουνα!
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 04-05-2011, 23:13
  3. Replies: 9
    Last Post: 10-02-2011, 10:28
  4. Τι αγχολυτικό να πάρω??
    By echo2010 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 05-09-2010, 23:32
  5. τι κινητο να παρω?
    By sunset in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 2
    Last Post: 21-09-2009, 20:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •