ομοιοπαθητικη, μοναξια και ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    αδερφέ λεπονεξ μην πάρεις είναι για πολύ βαριές περιπτώσεις κ μπορεί να σ κάνει πρόβλημα στο αίμα

  2. #17
    Quote Originally Posted by panosocd View Post
    αν αρχησω και αναφερω τα ψυχολογικα μου προβληματα θα χρειαστουν πολλα posts.το θεμα ειναι οτι ειμαι αρκετα μεγαλος πλησιαζω τα 40 και δεν εχω κανει σχεση και με προβληματιζει αυτο το γεγονος.την διαταραχη την εχω απο μικρος αλλα διαγνωστηκε πριν απο λιγα χρονια.βλεπω οτι υπαρχει μεγαλος ρατσισμος με τα ατομα με τα ψυχολογικα προβληματα και αυτο με κανει πιο κλειστο ως προς το αλλο φυλο και γενικοτερα.αισθανομαι μεγαλη απελπισια.
    εχετε ακουσει αν βοηθαει καθολου η ομοιοπαθητικη πανω στην αρρωστια αυτη; αν καποιος πινει καφε ειναι προβλημα αυτο;
    Φίλε κόψε τον καφέ ! Θα βρεις την υγειά σου ! Το έχω κάνει ένα χρόνο και σχεδόν σώθηκα ! Υπάρχει και επιστημονική εξήγηση αλλά είναι πολύπλοκη.Η καφείνη είναι όμοια με την αδενίνη μία ουσία που είναι νευροδιαβιβαστής και ίσως έχει σχέση στην φαρμακολογία της ιδψ.
    Για την μοναξιά είναι πολύ απλή η λύση.Μην το ψάχνεις και πολύ.
    Για το βελονισμό διάβασε αγγλική βιβλιογραφία.
    Πάντως για τον καφέ κάντο και θα με θιυμηθείς.Αντί για καφέ πιες σοκολάτα που έχει και σεροτονίνη.
    Η

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Αν δεν κανω λαθος (και δεν κανω ) η αδενινη ειναι μια απο τις 4 βασεις που σχηματιζουν τα νουκλεοτιδια και οχι νευριδιαβιβαστης , και υπαρχει στο Dna.
    Tαλαιπωρε κοιτα μηπως κανεις λαθος στην ονομασια του νευροδιαβιβαστη , και ενημερωσε γιατι με ενδιαφερει.
    Παντως εχω ψαξει για το πως επηρρεαζει ο καφες την ιψδ και εχω βρει αντικρουομενα αποτελεσματα.

  4. #19
    Quote Originally Posted by betelgeuse View Post
    Αν δεν κανω λαθος (και δεν κανω ) η αδενινη ειναι μια απο τις 4 βασεις που σχηματιζουν τα νουκλεοτιδια και οχι νευριδιαβιβαστης , και υπαρχει στο Dna.
    Tαλαιπωρε κοιτα μηπως κανεις λαθος στην ονομασια του νευροδιαβιβαστη , και ενημερωσε γιατι με ενδιαφερει.
    Παντως εχω ψαξει για το πως επηρρεαζει ο καφες την ιψδ και εχω βρει αντικρουομενα αποτελεσματα.
    Είναι και το ένα και το άλλο ! ΚΑι στο DNA είναι μία από τις 4 βάσεις αλλά και μόνη της είναι νευροδιαβιβαστής.Το έχω ψάξει το θέμα.Κόψε τον καφέ για πλάκα 15 μέρες και έλα μετά να μου γράψεις τι έγινε.Κάντο για πλάκα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Δεν κολλάω να μιλήσω σε καμία μου σχέση για το πρόβλημα μου, νοιώθω καλύτερα να είμαι ειλικρινής παρά να κρύβω τα χάπια κ την ασθένεια μου, όλα μέστη ζωή ειναι και δεν είμαστε υπεύθυνοι για αυτα που τραβάμε, άλλοι ειναι σε πολύ χειρότεροι μοίρα ξεψυχώντας σε νοσοκομεία. Το παλεύουμε όσο μπορούμε, μέ η χωρίς την εύνοια των άλλων. Χτές ήσουν καλά και αύριο είσαι νεκρός, ισχύει για όλους..

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή!
    By anna75 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 18-10-2011, 16:55
  2. χωρις της ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη...
    By korman709 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 15-10-2011, 19:25
  3. ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη
    By mr.blond in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 30-08-2010, 19:45
  4. Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή.
    By genehunter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 64
    Last Post: 07-12-2008, 13:50
  5. ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή
    By ρεβη in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 14-12-2007, 14:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •