ΕΜΦΡΑΓΜΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259

    ΕΜΦΡΑΓΜΑ

    Το θεμα αυτο,δεν ειναι τοσο απο αγχος αλλα απο απορια.Οι καρδιολογοι λενε οτι αγχος σκοτωνει,προκαλει εμφραγματα,στεφανιαια νοσο κλπ κλπ.Οι ψυχιατροι ψυχολογοι λενε οτι το αγχος ναι μεν ειναι καταστροφικο και επικινδυνο αλλα μακροπροθεσμα και γενικοτερα επικρατει μια λογικη οτι η ζημια ειναι περισσοτερο ψυχολογικη παρα σωματικη.Δεν πασχω απο κρισεις πανικου,με την εννοια οτι απο το ξαφνικα να νιωθω πανικο,αγχος και δυσπνοια,αντιθετα ενω κανονικα ειμαι χαλαρος,δηλαδη ουτε ταχυκαρδια,ουτε σκεψεις αγχους,πολυ ευκολα μπορω να νιωσω αγχος,η ειρωνεια της υποθεσης ειναι οτι αγχονομαι γιατι εχω ενα κολλημα με τη καρδια.Εν'ολιγης παθαινω ταχυκαρδια γιατι φοβαμαι οτι θα παθω ταχυκαρδια .Που θελω να καταλληξω,ειμαι 21 εχω κανει πριν 3 χρονια καρδιολογικες εξετασεις,που ηταν μια χαρα,στην οικογενεια μας ειχα ενα ιστορικο εμφραγματος,σε πολυ μεγαλη ηλικια και μετα απο χρονια καταχρησης αγχους και τσιγαρου(3 πακετα την ημερα),το εμφραγμα ηταν ευτυχως ελαφρυ,περα απο αυτο ειμαι 21,καπνιζω στριφτα 15 την ημερα προσπαθω να εχω καλη διατροφη οσο μπορω,αν και πεφτω σε καταχρησεις καποιες φορες,οσο και αν ακουγεταθ ψυχαναγκαστικο ειλικρινα ποιες ειναι οι πιθανοτητες να παθω ενα εμφραγμα ή εγκεφαλικο?
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    διωρθονοντας τα λεγομενα μου,παθαινω ευκολα αγχος-ταχυκαρδια,βεβαια πολλες φορες απλα νιωθω σφιξιμο στο στομαχι,αλλα οχι κρισεις πανικου*
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    402
    Αυτο ειναι σχετικο...δεδομενου αυτα π ειπες , μαλλον ποτε...αλλα αν το σκεφτεσαι συνεχεια και το αγχος μεγαλωσει και γινει χρονιο...εκει δεν ξερω... ;/

Similar Threads

  1. ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ...ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΕΜΦΡΑΓΜΑ!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 29-11-2011, 13:04
  2. ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΕΜΦΡΑΓΜΑ...HELPPP!!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 08-11-2011, 15:22
  3. ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΕΜΦΡΑΓΜΑ
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 19-03-2011, 13:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •