Ομαδικό Σεξ. Εμπειρία ή πάθος? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 70
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    strj,καλημερα...φυσικα δεν ειμαι ψυχολογος...αλλα θα προσπαθησω να εξηγησω τι ακριβως εικονα μου δινει προσωπικα αυτη η κοπελα ,συμφωνα με τα δεδομενα που περιγραφεις....
    καταρχην για μενα ειναι πολυ σημαντικο το οτι μεγαλωσε ως μοναχοπαιδι σε μια αυταρχικη οικογενεια...σημαινει πως ως παιδι η αγαπη που επερνε δεν ηταν ποτε κατι αβιαστο και δεδομενο....αλλα κατι που επρεπε να το κερδιζει ως επιβαβρευση...επιδεικνυοντ ας την αναλογη συμπεριφορα....αγαπη δηλαδη υπο ορους...που θα μπορουσε να μετατραπει αυτοματα σε τιμωρια....καθε στιγμη που δεν ηταν καλο και υπακουο κοριτσι.....
    καταλαβαινεις βεβαια οτι κατι τετοιο...αν κιολας γινεται συστηματικα απο μικρη ηλικια σε ενα πολυ ευαισθητο ατομο....μπορει να το οδηγησει στην αντιληψη....οτι και στην ζωη του ως ενηλικας....πρεπει να λεει ναι,να ειναι ατομο δεκτικο και υπακουο προκειμενου να παρει αγαπη.....κι οταν χανει αυτη την αγαπη βεβαια...να απελπιζεται και να καταφευγει σε ακραιες πραξεις.....
    Ισως λοιπον η συμμετοχη της αυτη ,σε ομαδικα οργια, να ηταν η αναγκη της να γινει αρεστη και αγαπητη..σε εναν κυκλο ανθρωπων και εχει σημασια που ηταν κυκλος του πρωην της απο τον οποιο πληγωθηκε και απορριφθηκε...που διαφορετικα δεν θα την δεχοταν....
    για μενα βεβαια αυτα τα ατομα ,ακριβως επειδη ειναι πολυ ευαλωτα πεφτουν ευκολα θυματα πολλων καταστασεων....
    Το οτι μονη της βγηκε απο την κατασταση αυτη αηδιασμενη και μαλιστα προσπαθησε να αυτοκτονησει....ειναι κατι που σε μενα λεει...οτι δεν ηταν συνειδητη επιλογη και επειδη απλα γουσταρε να αποκτησει εμπειριες(κατι που δεν ειναι κακο)αλλα αποτελεσμα ψυχαναγκασμου.......
    πιστευω...πως σε αυτο το ατομο....πρεπει να δωσεις πολλη αγαπη....και να την κανεις να νιωσει....πως μπορει να αγαπηθει χωρις δουναι και λαβειν....χωρις ορους...μονο και μονο επειδη ειναι αυτο που ειναι......κι αυτο που ειναι αγαπησες....
    αυτα....ελπιζω να εξηγησα σωστα αυτα που ηθελα να πω....:)
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by nflu View Post
    Ισως λοιπον η συμμετοχη της αυτη ,σε ομαδικα οργια, να ηταν η αναγκη της να γινει αρεστη και αγαπητη..σε εναν κυκλο ανθρωπων και εχει σημασια που ηταν κυκλος του πρωην της απο τον οποιο πληγωθηκε και απορριφθηκε...που διαφορετικα δεν θα την δεχοταν....
    για μενα βεβαια αυτα τα ατομα ,ακριβως επειδη ειναι πολυ ευαλωτα πεφτουν ευκολα θυματα πολλων καταστασεων....
    Το οτι μονη της βγηκε απο την κατασταση αυτη αηδιασμενη και μαλιστα προσπαθησε να αυτοκτονησει....ειναι κατι που σε μενα λεει...οτι δεν ηταν συνειδητη επιλογη και επειδη απλα γουσταρε να αποκτησει εμπειριες(κατι που δεν ειναι κακο)αλλα αποτελεσμα ψυχαναγκασμου.......
    πιστευω...πως σε αυτο το ατομο....πρεπει να δωσεις πολλη αγαπη....και να την κανεις να νιωσει....πως μπορει να αγαπηθει χωρις δουναι και λαβειν....χωρις ορους...μονο και μονο επειδη ειναι αυτο που ειναι......κι αυτο που ειναι αγαπησες....
    αυτα....ελπιζω να εξηγησα σωστα αυτα που ηθελα να πω....:)
    Συμφωνω κι εγω με αυτα ,αρκετα... κι αυτο ήθελα να το πω, δλδ πανω-κατω αυτα απλα δεν ηξερα πως να τα πω:)
    δλδ οτι σε τετοιες περιπτωσεις υπαρχει κ η περιπτωση να αναζητουν αυτα τα ατομα (οπως η κοπελα) καπως την αγαπη, τη προσοχη.. δε ξερω πως να το περιγραψω-αλλα το καταλαβαίνω!, αυτα που ειπε η nflu..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    ...ναι gothly...η αληθεια ειναι πως κι εγω...ισως δεν εχω αρκετες γνωσεις για να το πω...πιο εμπεριστατωμενα...και πρεπει να το ψαξει καλυτερα...σε αρθρα ψυχολογιας ο strj....αλλα πιστευω πως εκει βρισκεται η ριζα.....:)
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    29
    δηλαδη ειναι σαν να μου λετε οτι οποτε νιωθει ασχημα ή δεν ειναι νιωθει την απολυτη προσοχη θα καταφευγει σε ακραιες πραξεις? χμμμμμ

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,194
    Quote Originally Posted by strj View Post
    δηλαδη ειναι σαν να μου λετε οτι οποτε νιωθει ασχημα ή δεν ειναι νιωθει την απολυτη προσοχη θα καταφευγει σε ακραιες πραξεις? χμμμμμ
    βρε φιλε μεθυσμενη θα ηταν, πιτσιρικα ηταν, ειχε καυλες και το εκανε(ή της το εκαναν), και στο κατω κατω αν πραγματικα της αρεσει παρε της κανα παιχνιδι να παιζετε στο κρεβατι

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    κοιτα strj....νομιζω πως ουσιαστικα ναι....οχι βεβαια τοσο ακραιες καθε φορα....
    γιαυτο πρεπει πανω απο ολα να πιστεψει στον εαυτο της και την αξια της....
    βεβαια οτι λεγεται μπορει και να μην ισχυει...δεδομενου οτι δεν γνωριζουμε την κοπελα προσωπικα και δεν ειμαστε και ειδικοι :)
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    29
    @ axl100 ε και τοτε γιατι τοση μυστικοπαθεια? και οι αποπειρες αυτοκτονιας?

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    29
    @nflu ναι εχει δωσει τετοια δειγματα γραφης (και δεν το λεω με την καλη εννοια)

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,194
    δεν ξερεις τι παιζεται απο πισω, μπορει να την εκβιαζουν ή να την εκβιαζαν, μπορει και απλα να ειχε το αγχος μην μαθευτει...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by strj View Post
    δηλαδη ειναι σαν να μου λετε οτι οποτε νιωθει ασχημα ή δεν ειναι νιωθει την απολυτη προσοχη θα καταφευγει σε ακραιες πραξεις? χμμμμμ
    εγω πιστευω πως αυτο λειτουργει κ καπως υποσυνείδητα, καποιες φορες κανουμε πράγματα χωρίς να τα σκεφτούμε, χωρίς να συνειδητοποιούμε τι κανουμε, και ποια θα ειναι τα αποτελέσματα των πράξεών μας..
    ναι μπορει να εκανε αυτα που εκανε αλλα το βρίσκω λίγο απίθανο να είχε πλήρη συνείδηση των πράξεών της, (να μη πω κ για το αλκοολ),
    και εγώ όταν γυρνάω πίσω στο παρελθον και σκέφτομαι καποια πραγματα που εχω κανει που δε θα τα εκανα τωρα, σκεφτομαι πως τα εκανα?! που ειχα το μυαλο μου?! κοινως δε με αναγνωρίζω..
    καπως ετσι πιστευω κατα τη γνωμη μου παντα πως συμβαινει σε τετοιες περιπτωσεις οπως στη κοπελα σου.

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    29
    @axl 100 να την εκβιαζαν δεν παιζει ειχε απιστευτες ακρες στην νυχτα. απο τοτε.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,194
    να σε ενδιαφερει το παρον και οχι το παρελθον, να να κοιτας να νοιωθετε καλα ο ενας με τον αλλον, να εχετε εμπιστοσυνη κλπ. Το τι εγινε πριν 100 χρονια δεν εχει καμια σημασια εκτως αν επιρεαζει την σχεση σας αρνητικα. Αν δεν την αποδεχεσαι οπως ειναι δεν εχει νοημα να το παλευεις μαζι της...

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    29
    @axl 100 αυτο που με επηρεαζει ειναι 1ο το οτι δεν εχει συμβιβαστει η ιδια με το παρελθον της και 2ο οτι οι ακραιες συμπεριφορες (αποπειρες αυτοκτονιας) εμφανιζονται και στο παρων

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by strj View Post
    ι δεν εχει συμβιβαστει η ιδια με το παρελθον της
    σημαντικό αυτό που λες.. είναι δύσκολο, ειδικα αμα το θαβει μεσα της..

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,194
    Quote Originally Posted by strj View Post
    @axl 100 αυτο που με επηρεαζει ειναι 1ο το οτι δεν εχει συμβιβαστει η ιδια με το παρελθον της και 2ο οτι οι ακραιες συμπεριφορες (αποπειρες αυτοκτονιας) εμφανιζονται και στο παρων
    προσπαθησε να την κερδισεις στηριζοντας τις επιλογες της, αν μπορεις βεβαια

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. οταν φευγει το παθος του πρωτου καιρου και ολα φαινονται πολυ λιγα πια τι κανεισ?
    By mariak19 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 28-02-2012, 09:24
  2. Έρωτας, πάθος, αγάπη κι άλλες αηδιούλες...
    By FairyInBoots in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 05-11-2009, 15:30
  3. Ν'ακολουθήσω το πάθος μου λοιπόν?
    By Δοδις in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 186
    Last Post: 02-02-2009, 13:10
  4. Επιμονή, πάθος, εμμονή, ένταση.
    By weird in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 211
    Last Post: 29-11-2008, 16:22
  5. Η ουσία της ψυχής, το μεγαλείο και το πάθος της
    By mstrouf in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 08-05-2008, 19:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •