METAIXMIAKH MANA K MONH
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 50 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 745
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503

    METAIXMIAKH MANA K MONH

    οπως εχω πει κα σε αλλα post ειμαι 30 εχω ενα γιο 4 χρονων.Πριν απο εναμιση χρονο ο αντρας μου απεβιωσε...Η διαταραχη της προσωπικοτητας μου δεν μου επιτρεπει να απεγκλωβιστω απο το πενθος μου..ΚΟΛΛΗΣΑ ΣΤΑΣΙΜΑ ΕΔΩ Κ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ!Η διαταραχυη χειροτερεψε καθως την ακολουθησε και μια μειζων καταθλιψη..χαπια, ψυχιατροι κτλ..λατρευω το γιο μου αλλωστε για αυτον εξακολουθω να ζω ακομα..η μαλλον να επιβιωνω...Νιωθω ενοχες που εφερα ενα παιδι στον κοσμο ενω ειμαι γεμματη ψυχολογικα..κ υστερα ηρθε και ο χαμος του αντρα μου...ετσι να συμπληρωσει το καρε...ο μικρος μου παρακολουθηται απο παιδοψυχιατρο..εχει ωριμασει για την ηλικια του κ εχει πολυ καλες αμυνες..τοσο καλες που τον ζηλευω...ειλικρινα!ομως ερχονται στιγμες που νιωθω οτι μετα απο ολα αυτα δεν μπορω να ανταπεξελθω.Ευτυχως εχω τη μανα μου να ασχολειται με τα πρακτικα(φαγητο,ψωνια κτλ)ομως δυσανασχετει μαζι μου που εξακολουθω να μην κανω βηματα μπροστα..δεν θελει μαλλον να καταλαβει το προβλημα της διαταραχης μου..Ο μικρος μου εχει κολλησει ολοκληρωτικα πανω μου..ερχονταιο στιγμες που φρικαρω...Θελω να μπω στο δωματειο μου κ να κλαψω,να πενθησω,να μιλησω με το αρρωστο εγω μου, να το βαλω σε μια χ ταξη..να θυμηθω τα λογια των γιατρων μας...να σταθω,να με αντιμετωπισω...Ο μικρος τρελλαινεται κ χτυπιεται εξω απο το δωματιο μοας!!!!εγω κλειδωνομαι και πολλες φορες παραφαιρομαι..τρμω και του φωναζω οτι θελω να μεινω μονη....τον λυπαμαι Αραγε επρεπε να τον φερω στη ζωη???Επρεπε να εχω γεννηθει??Εχει δει κανεις το φαινομενο της πεταλουδας???ΟΜΩΣ ΩΦΕΙΛΩ ΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΜΩΡΟ!!!Κ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ!!!θελω να μαθω αν υπαρχουν αλλες μεταιχμιακες μητερες κι ας μην ειναι μονες οπως εγω..Θα με ηρεμισει αν μαθω οτι δεν εκανα λαθος που εκανα παιδι.Συν τοις αλλοιςεχω κ τυψεις για τον χαμο του αντρα μου μιας κ δεν πεθανε κ τοσο φυσιολογικα αλλα απο πολλα ακινετον..εγω δεν ειιχα καμια σχεση με φαρακα πριν το χαμο του..Παλευα τη διαταραχη μονη μου αλλα τον φρικερνα οπως φρικαρω τωρα το γιο μου..παρα τα χαπια μου..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Πως γίνεται να πεθάνει καποιος απο ακινετον?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    332
    Το ακινετον χορηγείται για να αντιμετωπίζει τα εξωπυραμιδικά συμπτώματα από τα αντιψυχωσικά φάρμακα,π.χ δυστονία κλπ...
    Χορηγείται με απλή συνταγή που φυλάσσεται στο φαρμακείο...
    Γίνεται κατάχρηση αυτού του φαρμάκου σε συνδιασμό με άλλα και με αλκοόλ!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    ακριβως lostre σε συνδιασμο με πολυ αλκοολ και με 40 ακινετον ενα πνευμονικο οιδημα το παθαινεις

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    Ειλικρινα μιλαω η μαλλον γραφω εχω αρχισει να ΑΝΥΣΥΧΩ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑΝ ΤΡΑΓΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ!!!ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ ΜΕΤΑΙΧΜΙΑΚΗ ΠΟΥ ΕΦΕΡΑ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ???ΖΩ ΕΝΑΝ ΕΦΙΑΛΤΗ..ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΟ...ΖΩ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ Κ ΜΟΝΟ ΑΛΛΙΩΣ...ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΛΛΑΒΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ...ΑΛΛΑ...ΜΗΠΩΣ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΖΩ???

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    μου δινω μια περιοδο χαριτος............

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by LOSTRE
    Το ακινετον χορηγείται για να αντιμετωπίζει τα εξωπυραμιδικά συμπτώματα από τα αντιψυχωσικά φάρμακα,π.χ δυστονία κλπ...
    Χορηγείται με απλή συνταγή που φυλάσσεται στο φαρμακείο...
    Γίνεται κατάχρηση αυτού του φαρμάκου σε συνδιασμό με άλλα και με αλκοόλ!
    Ε,με αυτά που λέει ο φίλος lostre εσύ έφταιγες για το χαμό του άντρα σου;Απ\'ότι φαίνεται αυτός είχε τα ψυχωτικά του οπότε;Σε όλα αυτά υπάρχει η βαθιά φωνή της λογικής και ειδικά όταν την τρέφεις με γνώσεις και μαθαίνεις να τα αντιμετωπίζεις ψύχραιμα και να λες ναι θέλω να πεθάνω αλλά ξέρω πως έχω και μια ασθένεια που μου προκαλεί αυτά τα αισθήματα.Σκεφτόμουν σήμερασε μια κατάσταση τρέλας ότι δεν μπορώ άλλο να ζω με τόσες σκέψεις να μου πιπιλάνε το μυαλό(αναφέρω ιδεοψυχαναγκαστική),μιλάμε με πιάνει τρέλα.Θέλεις να σκοτώσεις όλες τις σκέψεις και άρα αυτόν που τις παράγει.Τον εαυτό σου..Κουράγιο,αυτό μόνο.Εγώ το πρόβλημα μου δεν το έχω θεραπεύσει,χωρίς τα χάπια ζω στον κόσμο μου οπότε δεν μπορώ να σου μιλήσω και τόσο ενθαρρυντικά για πλήρη ίαση αλλά ας σκεφτούμε πως άλλοι ζουν με χάπια χρόνια για να μην πεθάνουν και εμείς για να ζούμε καλύτερα.Και συνεχίζω, η γνώση βοηθάει.Όταν μπορείς να εξηγήσεις κάτι,να το εκλογικεύσεις έχεις πολλές πιθανότητες να το αντιμετωπίσεις...Όσο για το παιδί που το έφερες στον κόσμο και αν έπρεπε είναι απλά μια ανασφάλεια οκ;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    να σαι καλα kassi...οσο κι αν κουραστηκα μπορει να μην κανω βηματα μπροστα αλλα εστω θα μπουσουλαω...παντως να ξερεις οτι στην κατασταση μου μια χαρα ενθαρυντικα μου ηρθαν αυτα που ειπες..Ξερεις ομως πωςσ παει το πραγμα 10 λεπτα δυνατη,να πιασω τον ταυρο απο τα κερατα κ μεσα σε 10 λεπτα...κοιταω το γιο μου ,εμενα κ μου ερχεται να φωναξω ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ..πρεπει να μην ξεχναμε οτι κ η προσπαθεια μετραει!φρικες-κρισεις-κενο- 5 λεπτα διαλειμμα για συνομιλια με την οποια λογικη μου απεμεινε .κυκλος ειναι αλλα γυρναω πολυ γρηγορα οταν δεν κολλαω.οσο για τα χαπια ετσι ειναι πουλακι μου αλλοι τα περνουν για την καρδια ,αλλοι για το ζαχαρο ε,εμεις για την ψυχη μας...τι να κανουμε??

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    τελικα ανακαλυπτω οτι η μονη που εκανε παιδι με τοσα ψυχω ειμαι εγω...κ καταρα εμεινα μονη !!Τι να πω?ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΥΠΑΡΧΩ ΑΚΟΜΗ????ΜΠΑ!καθε φορα που παω στο μνημα του αντρα μου τον \"μισω\"που με προλαβε και με αποτελειωσε με καταδικασε σε μανα ζομπυ
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    248
    κοιτα, το ερωτημα δεν ειναι γιατι και εαν εκανες καλα που το γεννησες. Τώρα τί κάνεις. Αν ειναι τα πραγματα τόσο χάλια, μπορεί να υπάρχουν και άλλες λύσεις έξω από σένα. Μια ανάδοχη οικογένεια ίσως; Αυτό καλά κάνει και υπάρχει και εσύ δικαίωμά σου να ασθενείς. Μόνο εξάντλησε τις πιθανότητες να εχει ό,τι καλύτερο του αξίζει και θα είναι πολύ πιο τυχερό από τα περισσότερα παιδιά αυτού του κόσμου. Φιλιά..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    334
    οπος ιπε η ανιτα-κου, λισις ιπαρχουν ακομι κι εξο απο εσενα. ομος, πριν κανεις ο,τιδηποτε, θα πρεπει να δεις μεσα σου τι ακριβως θελεις. εισαι διατεθειμενη να ζησεις ή βολεβεσαι να κρυβεσαι πισω απο το φανταζμα του αντρα σου, της μαμα σου ή δεν ξερο πιας αλις;

    απο την αλλη, το γεγονος οτι αναρωτιεσαι για το ποσο καλος γονιος εισαι, ειναι σημαντικο. εχω την εντυπωση, πολι περισοτερι θα επρεπε να το πρατουν. ειναι μια καλη αρχη, για να το πω ετσι. :)

    ΥΓ η απαντισι σε παλιοτερι εροτισι σου, ινε \"για να μη δουμε μεσα μας\".

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    σας ευχαριστω ολους.Εχω αναγκη να μενω ΜΟΝΗ κ να σκαλιζω τα μεσα μου απ\'την αλλη 4 χρονων ειναι λογικο να μην το αντιλλαμβανεται κ να θελει να βλεπουμε μαζι τον Μαυρο πειρατη ενω εγω τρεμω κ θελω να τσιριξω...οταν δε θελει να παιξουμε...εκει ειναι που κλαταρω!!!Δεν θελω να τον δωσω σε αναδοχη τουλαχιστον μεχρι να με εξαντλησω..τον αγαπαω και τον λυπαμαι απλα ειναι δυσκολο να το παλευω μονο και μονο για το γιο μου...kanenas συγκινηθηκα ειλικρινα με αυτο που μου ειπες οτι ειναι καλο οτι αναρωτιεμαι..Υπαρχουν και χειροτεροι γονεις..χωρις να θιξω τον αντρα μου που για να ξεφυγει απο τα προβληματα κοιταξε μονο την παρτη του..πωπω κακια που του βγαζω τελευταια...κακια?ζηλια?τεσ� �α...τουλαχιστον εγω τον σκεφτομαι κ μαλιστα που με χαπακωνουν νομιμα!!!

    απο την αλλη, το γεγονος οτι αναρωτιεσαι για το ποσο καλος γονιος εισαι, ειναι σημαντικο. εχω την εντυπωση, πολι περισοτερι θα επρεπε να το πρατουν. ειναι μια καλη αρχη, για να το πω ετσι. :)

    μπορει κα να το διαβασα 15 φορες!!!
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    κ κατιμ που μου φαινεται τραγελαφικο οταν αναβω τσιγαρο...Με την τζουρα που περνω για να το ανψω ακουω μαμα ......θα μου παρεις amita fun???
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Η μαμά σου σε βοηθάει με το παιδί?Ισως να το κρατούσε εκείνη τις μέρες που είσαι πιο χάλια για να μην σε βλέπει κι αυτό σε άσχημη κατάσταση και να μπορείς κι εσύ να ηρεμείς λίγο και να ξεκουράζεσαι.

Page 1 of 50 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •