Ποσο καιρο πρεπει να εισαι καλα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595

    Ποσο καιρο πρεπει να εισαι καλα...

    Ποσο καιρο πρεπει να εισαι καλα για να σου μειωσει ο γιατρος τα φαρμακα?Εγω νιωθω καλα εδω κι 6 μηνες περιπου αλλα ο γιατρος δεν μου μειωνει τα φαρμακα.Απλα εχω αποπροσωποποιηση και αποπραγματοποιηση και εχω και λιγη ανυσηχια.Πραγματικα δεν ξερω αν τα συμπτωματα που εχω ειναι απο την ψυχωση ή απο τα φαρμακα.Νομιζω οτι ειναι και απο τα δυο.Ειμαι στον 4ο χρονο που παιρνω zyprexa 20mg για ψυχωσικη συνδρομη.

  2. #2
    Quote Originally Posted by mihalis View Post
    Ποσο καιρο πρεπει να εισαι καλα για να σου μειωσει ο γιατρος τα φαρμακα?Εγω νιωθω καλα εδω κι 6 μηνες περιπου αλλα ο γιατρος δεν μου μειωνει τα φαρμακα.Απλα εχω αποπροσωποποιηση και αποπραγματοποιηση και εχω και λιγη ανυσηχια.Πραγματικα δεν ξερω αν τα συμπτωματα που εχω ειναι απο την ψυχωση ή απο τα φαρμακα.Νομιζω οτι ειναι και απο τα δυο.Ειμαι στον 4ο χρονο που παιρνω zyprexa 20mg για ψυχωσικη συνδρομη.
    Γεια σου Μιχάλη!... καλό είναι που νιώθεις σταθερά 6 μήνες οκ... τώρα για τη μείωση δεν ξέρω να πω κάτι...Τον ρώτησες να δεις τι θα σου πει?
    Αν θες, έχω απορία, πως βιώνει κάποιος την αποπραγμάτωση και την αποπροσωποποίηση?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    114
    h anusixia einai apo ta xapia

  4. #4
    resy μιχαλη αφου αισθανεσαι καλα ασε τον γιατρο να κανει παιχνιδι.σσοορρυυ για την απαισιοδοξια μου αλλα απο βιωμα σου λεω οτι χωρις φαρμακα δεν βγαινει η ψυχωση σε καλο

  5. #5
    επισης μιχαλη το να πειραματιστεις απο μονο σου εχει θετικα αλλα τη στιγμη που θα δεις οτι το παρακανες θα ειναι σκατα.εγω τλκ παιρνω το 62,5%απο αυτο που λεει ο γιατρος και ειναι καλο αλλα τον πειραματισμο τον πληρωσα με μια μερα παραμιλιτου και βαθειας απογνωσης.ισως δεν αξιζει τον κοπο να κανουμε του κεφαλιου μας.και παιδια να σας πω και κατι υπευθυνα αμα το εχετε βαλει στο κεφαλι σας να πειραματιστειτε μην παιξετε με τπτ πανω απο το 25%διαφορα με του γιατρου την δοσολογια γιατι το μισος στο θεο,το παραμιλητο,η απογνωση,η θλιψη παραμονευουν...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    388
    δεν καταλαβαινω. σε βαζει καποιος με το ζορι να παιρνεις φαρμακα; εκτος αν εισαι φυλακισμενος η εχεις κανει κατι πολυ ασχημο ποιο ειναι το προβλημα; υπαρχει καποιος σχετικος νομος που σε υποχρεωνει να παιρνεις τετοια φαρμακα;

  7. #7
    Quote Originally Posted by sball View Post
    δεν καταλαβαινω. σε βαζει καποιος με το ζορι να παιρνεις φαρμακα; εκτος αν εισαι φυλακισμενος η εχεις κανει κατι πολυ ασχημο ποιο ειναι το προβλημα; υπαρχει καποιος σχετικος νομος που σε υποχρεωνει να παιρνεις τετοια φαρμακα;
    ουσιαστικα φιλε ναι ο νομος ειναι που σε υποχρεωνει να τα παιρνεις γιατι αν δεν τα παιρνεις ερχεται μια στιγμη αργα η γρηγορα που λαλας και εχεις προνλημα με τον νομο(που ειναι και αυτος προβληματικος πιστευω σε αυτη τη περιπτωση)

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    388
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    ουσιαστικα φιλε ναι ο νομος ειναι που σε υποχρεωνει να τα παιρνεις γιατι αν δεν τα παιρνεις ερχεται μια στιγμη αργα η γρηγορα που λαλας και εχεις προνλημα με τον νομο(που ειναι και αυτος προβληματικος πιστευω σε αυτη τη περιπτωση)
    τι λες ρε δικηγορε; σοβαρα; και ο νομος μπορει να προβλεψει ποσο ναρκωτικο θα σου ριξουν στο ποτο και την ακριβη στιγμη που θα γινει το λαλημα;

  9. #9
    Quote Originally Posted by sball View Post
    δεν καταλαβαινω. σε βαζει καποιος με το ζορι να παιρνεις φαρμακα; εκτος αν εισαι φυλακισμενος η εχεις κανει κατι πολυ ασχημο ποιο ειναι το προβλημα; υπαρχει καποιος σχετικος νομος που σε υποχρεωνει να παιρνεις τετοια φαρμακα;
    Μάλλον εσύ δεν τα παίρνεις και είσαι από αυτούς που αισθάνονται καλά μέσα σε όλο αυτό
    Μπορεί να μην το καταλαβαίνεις τώρα,,,, αλλά αν δεν καταφέρεις να ολοκληρώσεις μια -σωστή- αγωγή, και να συγκρίνεις πως σκέφτεσαι, και πως λειτουργείς, μετά από ένα μήνα, δεν μπορείς να έχεις άποψη

    Και στη τελική οκ Ο καθένας είναι υπεύθυνος για την ελευθερία του!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    114
    sball opoios einai upo farmakeutikh agwgh antipsuxwtikwn den mporei na thn kopsei.Toulaxiston monos tou TSEKARISMENO

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Εγω δεν λεω να κοψω την φαρμακευτικη αγωγη απο μονος μου αλλα παντα σε συνεργασια με τον γιατρο μου.Απλα το zyprexa βαζει πολλα κιλα ρε γαμωτο και σου δημιουργει φουσκωμα,αυτο ειναι που με ενοχλει και θελω να κοψω τα φαρμακα.

  12. #12
    ρωτα τον γιατρο σου για το SEROXAT (αν το φαρμακο που παιρνεις σου δημιουργει αποπροσωποιηση και αποπραγματοποιηση...) εγω ειχα κρισεις πανικου σε βαθια μορφη και αυτο το φαρμακο ηταν ο σωτηρας μου! απ την πρωτη βδομαδα κιολας ειδα ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    388
    Μαλλον εχετε ενα γενικο προβλημα κουσουρι απο τα χρονια της χουντας. ποιος ξερει. ο καθενας ειναι καταρχας υπευθυνος για τον εαυτο του. ενας ανθρωπος ας δειξει υπευθυνοτητα πρωτα για τον εαυτο του και μετα ας το παιξει "μπατσος" και ψυχονομος σε αλλους ανθρωπους. εχετε ενα μεγαλο προβλημα εδω και σας τρωει η αγωνια να μεινουμε στην παραταση με το πανηγυρι των (πειραματοζωων, κοινωνικα αδυναμων και λοιπων κατηγοριων) τρελων. δεν επικρατει το ενοχλησα αρα θα ενοχληθω αλλα το θα ενοχληθω κι ας μην ενοχλησω, ετσι επειδη γουσταρουμε.

    το θεμα ειναι να μην αρχισει καν να παιρνει καποιος τετοια φαρμακα γιατι ακομα και ενα κανει πολλα περιεργα πραγματα, μια συνηθεια ισχυρη, στο μυαλο του καθε κακομοιρη και καθε κακομοιρας. αν τα κοψει θα χρειαστουν αρκετοι μηνες εως ωτου ισορροπησει και βγει απο το προβλημα που η ιδια αυτη η ουσια του προκαλεσε, να μεγιστοποιει παρανοησεις, δουλεματα και σχετικα.

    το τι κανω εγω με τον εαυτο μου ειναι καθαρα δικη μου υποθεση. δεν ξερω τιποτα για σας και σας παρακαλω να το κοψετε εδω αυτο το παραμυθι με τους μονιμα τρελους. ειστε πραγματικα για οικτο με τοση αναγκη που εχετε απο το υποβαθμισμενο σε αξια πλεον χρημα (καθοτι των υπερβολικα αυξημενων τιμων). αν ειναι η δουλεια σας να πουλατε τετοια φαρμακα την κανετε λαθος αφου και στο μαρκετινγκ ο πελατης εχει παντα δικιο και οσοι εχετε τα μυαλα του δικιου λογω χρηματων και κερδους ειστε βαθυα νυχτωμενοι και ζειτε στην αμερικη του 80 ενα παρον που ζουμε εμεις εδω το 2012 με φαρμακα εκεινης της εποχης λογου χαρη. θα ξυπνησουν κι αλλοι θα πουν δυο αραδες το πολυ πολυ και απλα θα σας αγνοησουν επειτα.

  14. #14
    Στελινα εγω θα το πω οπωςσδηποτε στο γιατρο μου για το φαρμακο.να σαι καλα

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    388
    τα αντιψυχωτικα που λετε ειναι ουσιαστικα (επισημως) αγχολυτικα του μεγιστου βαθμου. αντιψυχωτικα ειναι φαρμακα οπως η ρισπερδονη, η ολανζαπινη και ενα ακομα. το αν καποιος εχει πολυ σοβαρο προβλημα και παιρνει αλλου ειδους φαρμακα ας το συζητησει με τον γιατρο του. εσφαλμενως εχει ταυτιστει η ψυχωση με την τρελα αφου σε αλλες περιπτωσεις τα ατομα ειναι πολυ πιο επικυνδινα απο μια απλη παρανοια. βγαζουν και διαγνωσεις με πολλες παθησεις βεβαια. ο καθενας ειναι ενα ξεχωριστο προτυπο ατομου. ακομα χειροτερα ειναι τα ναρκωτικα, ουσιες που ενισχυουν την βια στο ατομο και σε πολλες περιπτωσεις την μυικη δυναμη με αλλου ειδους φαρμκακα, πολλα απο αυτα χρησιμοποιουνται και στους αγωνες. αυτη ειναι η αφυσικη νικη του ανθρωπου. να "αγιαζει" τα μεσα για το σκοπο.

    http://www.youtube.com/watch?v=d3aA3MYyP5E

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. xanax.....??ποσο καιρο θα τα περνω πια?
    By dinos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 22-06-2020, 11:07
  2. Ποσο καιρο εχετε να κανετε σχεση ?
    By deleted-member30-03 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 285
    Last Post: 25-10-2015, 16:33
  3. Replies: 7
    Last Post: 01-07-2011, 15:20
  4. Ποσο καιρό κρατάει η κατάθλιψη?
    By carrot in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 26-12-2010, 00:25
  5. ποσο καιρο κανουν τα φαρμακα να δρασουν
    By apaleftos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 17-06-2009, 19:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •