έρωτας χωρίς ανταπόκριση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53
  1. #16
    Εμ ναι αλλά πρέπει να έχεις πολύ δυναμικό χαρακτήρα για να καταφέρεις να μην κοιμάσαι μαζί του και να κάνετε παρέα, αν πρώτα δεν κάνεις λίγο πέρα να τα βάλεις σε τάξη και να το αποφασίσεις

  2. #17
    α, δεν πρέπει να κοιμάμαι μαζί του δηλαδή, ε? χα χα χααααααααα! δύσκολο μου φαίνεται να το καταφέρω αυτό, εκτός αν ο ίδιος αρνηθεί.
    λίγο πέρα υποχρεωτικά θα το κάνω, τουλάχιστον πρακτικά, εφόσον θα κάνουμε καιρό να ειδωθούμε, αλλά δυσκολεύομαι πολύ να πάρω απόφαση γενικά.
    είναι δύσκολο αυτό όταν ο άλλος δηλώνει πράγματα που το ένα αναιρεί το άλλο - ε, σίγουρα δεν έχω αποφασίσει στην παρούσα φάση μέσα μου ότι θέλω να τελειώσει το ερωτικό παιχνίδι...
    αλλά είναι όντως επικίνδυνο. Με ενοχλεί που εδώ και 2 μέρες θέλω να επικοινωνήσω μαζί του, και δεν το κάνω από άμυνα, δεν μου αρέσουν οι εγωισμοί και δεν μου αρέσει ο εαυτός που βγάζω

  3. #18
    Quote Originally Posted by Elena Episkeptis View Post
    Γεία σου κοπέλα..Πιστεύω ότι ζεις μια κατάσταση που από τη μια σε εξυπηρετεί εφόσον και περνάς καλά και βρίσκεσαι ερωτικά με έναν άντρα που είσαι ερωτευμένη, από την άλλη είσαι σε σοβαρό κίνδυνο να πληγωθείς αν αυτά τα αισθήματα εξελιχθούν περισσότερο
    Μπορείς να γίνεις συναισθηματικά πάγος και να συνεχίσεις το παιχνίδι? Όλα καλά.
    Βλέπω ότι έπαιξες τα ρέστα σου και διεκδίκησες κανονική σχέση
    Είπες αυτό που θες και ο άλλος, τουλάχιστον τώρα, στην παρούσα φάση δεν μπορεί να σου το δώσει. Στο παρόν δύσκολο να αλλάξει κάτι. Σίγουρα θες να ξεκαθαρίσεις τι αισθήματα έχει καταβάθος αυτός για σένα.
    Στη θέση σου, δε θα ήθελα να μάθω. Και θα ξεκινούσα να αποστασιοποιούμαι. Και ναι, δεν θα του το δώσεις κι εσύ άλλο. Είναι ευκαιρία τώρα, όχι να λήξεις την σχέση σας, αλλά να την πας σε νέο επίπεδο, βάζοντας όρια. Και σίγουρα θα δει και ο άλλος ότι τουλάχιστον έχεις κάποιο χαρακτήρα και δεν είσαι δεδομένη του με όποιους όρους θέλει. Δε μπα να συνέχιζα να είμαι ερωτευμένη......άλλο δεν θα του το έδινα.
    ...ελενα συμφωνώ μαζί σου, αλλά δυστυχώς το ποσοστό επιτυχίας μιας τέτοιας αντίδρασης είναι μόλις το 1%.
    Δεν πιστεύω στους δεσμοφοβικούς ανθρώπους αλλά στη χημεία μεταξύ του ζευγαριού, (λίλιουμ σε σένα το λέω).
    Αν από την αρχή δεν βγήκε συναίσθημα δε θα βγει ποτέ. Όσο και να φοβάται κάποιος να δεμσευτεί, όσο και να λέει πως δεν έχει σχέση, στις στιγμές που του βγαίνει συναίσθημα θα λειτουργήσει ως ο πιο δεσμευμένος ...:Ρ
    Δεν κάνουν οι ταμπέλες μια σχέση αλλά αυτό που βιώνουμε.
    Αν η αισιόδοξη ένιωθε έτσι δεν θα έθετε θέμα σχέσης.

    Να ρωτήσω κάτι? Γιατί θα κάνεις να τον δεις δυο μήνες?

  4. #19
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...
    Αν από την αρχή δεν βγήκε συναίσθημα δε θα βγει ποτέ.
    Πόσο συμφωνώ και αυτό προσπαθούσα να εξηγήσω σε άλλο ποστ πως αν δεν την πατήσω εξαρχής, δεν πρόκειται να την πατήσω ποτέ τουλάχιστον δε μου έχει συμβεί μέχρι σήμερα...
    Υπάρχει όμως η περίπτωση το αγόρι που λέμε να νιώθει πράγματα..και για χίλιους δύο λόγους, να θέλει να μείνουν τα πράγματα έτσι.
    Επιμένω στην πρόταση να μην του ξανακάτσει. Οι άντρες παθαίνουν πλάκα με παιχνίδια πολιτικής. Και συγνώμη για την κυνικότητα μου αλλά ναι, οι σχέσεις ειδικά με το άλλο φύλο θέλουνε πολιτική. Και από την άλλη αν του βάλει τέτοια όρια, τότε θα ξεκαθαρίσει και ο ίδιος τι είναι αυτό που θέλει από την κοπέλα

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...ελενα συμφωνώ μαζί σου, αλλά δυστυχώς το ποσοστό επιτυχίας μιας τέτοιας αντίδρασης είναι μόλις το 1%.
    Δεν πιστεύω στους δεσμοφοβικούς ανθρώπους αλλά στη χημεία μεταξύ του ζευγαριού, (λίλιουμ σε σένα το λέω).

    ναι κοπελια αλλα δεν τα λεμε ολα τα χαρτια μας με τη μια!! Ασε που βαριεμαι να πλατειαζω καθε φορα!! Αφηνω να πειτε τπτ και οι υπολοιποι!!

    Αν από την αρχή δεν βγήκε συναίσθημα δε θα βγει ποτέ. Όσο και να φοβάται κάποιος να δεμσευτεί, όσο και να λέει πως δεν έχει σχέση, στις στιγμές που του βγαίνει συναίσθημα θα λειτουργήσει ως ο πιο δεσμευμένος ...:Ρ
    Δεν κάνουν οι ταμπέλες μια σχέση αλλά αυτό που βιώνουμε.
    Αν η αισιόδοξη ένιωθε έτσι δεν θα έθετε θέμα σχέσης.

    Να ρωτήσω κάτι? Γιατί θα κάνεις να τον δεις δυο μήνες?
    δεκα χαρακτηρες!!

  6. #21
    θα κάνω να τον δω δύο μήνες γιατί είναι μουσικός και περιοδεύει. επέλεξα να μην πάω να τον βρω σε κάποιο απο τα νησιά που θα επισκεφτεί,
    γιατί είναι οικονομικά ασύμφορο για μένα, και προτιμάω να πάω στο νησί που θέλω κατευθείαν, γιατί υπάρχει και μία επαγγελματική προοπτική εκεί.

  7. #22
    "Αν από την αρχή δεν βγήκε συναίσθημα δε θα βγει ποτέ"
    οκ, αλλά αν είναι έτσι, τι νόημα έχουν τα παιχνίδια ερωτικής πολιτικής.....

  8. #23
    Υπάρχει όμως η περίπτωση το αγόρι που λέμε να νιώθει πράγματα..και για χίλιους δύο λόγους, να θέλει να μείνουν τα πράγματα έτσι.


    Έχουν νόημα μόνο αν νιώθει όντως κάτι και στο παρόν ή δεν το συνειδητοποιεί ή δεν γίνεται να σου το φανερώσει ξεκάθαρα

  9. #24
    το ότι είναι τόσο πολύπλοκο με κάνει να αισθάνομαι κάπως αρνητικά...
    κάνω και την σκέψη ότι αν ένιωθε πράγματα θα το αντιλαμβανόμουν, αλλά είμαι και μπερδεμένη
    σίγουρα δείχει ενδιαφέρον σε μένα σαν άνθρωπο, για το ερωτικό κομάτι δεν καταλαβαίνω ακριβώς
    το τελευταίο διάστημα πριν φύγει πάντως ήταν επικριτικός, παρεξηγούσε συχνά τον λόγο μου, γενικότερα η επικοινωνία δεν ήταν τόσο καλή όπως πριν
    αλλά μου γνώρισε και ανθρώπους με τους οποίους συνεργάζεται, που δεν το είχε ξανακάνει (ως girlfriend), αλλά πιθανόν να είναι ένα ασήμαντο τυχαίο γεγονός

  10. #25
    ...λιλιουμ

    Ελενα, λες πως το αγόρι που λέμε μπορει να νιώθει πράγματα αλλα για χιλιους δυο λόγους θέλει να μείνει η φάση έτσι.
    Επαναλαμβάνω λοιπόν πως οτι και να λέει, αν ένιωθε, η αισιόδοξη θα το έπαιρνε το μνμ και δεν θα προβληματιζόταν με τις ταμπέλες για σχέση ή όχι σχέση.

    ..αισιόδοξη σόρι που θα σε κανω να νιώσεις απαισιόδοξη αλλά ακόμη και η φύση της δουλειάς του είναι απαγορευτική για να μη σου πω και σε στεναχωρήσω πως αν αισθανόταν πράγματα θα έβρισκε τρόπο ένα διάστημα από αυτούς τους δυο μήνες να είστε μαζί.
    Έχω δουλέψει πολλά χρόνια δίπλα σε μουσικούς και οι περιοδίες, όπως και οι αρπαχτες είναι η γιουροντίσνει των παντρεμένων/δεσμευμένων....

  11. #26
    Δεν το συζητώ για το επάγγελμα.. φέτος γνώρισα ένα μουσικό με περιοδίες -μανάρι δε λέώ, αλλά ξεκάθαρα τύπος της αρπαχτής και του όπου λιμάνι και καημός Δεν έγινε κάτι μεταξύ μας αλλά τον θυμήθηκα τώρα που το λες

  12. #27
    εντάξει, έχω πολλούς φίλους μουσικούς, και δεν είναι απαραίτητα πάντα έτσι. Έχουν κάποιο κενό και μου πρότεινε να βρεθούμε, αλλα δεν βολεύει καθόλου το δικό μου πρόγραμμα και τη δική μου δουλειά,
    ούτε οικονομικά. Οπότε δεν γινόταν. Βέβαια κι αυτός μία το πρότεινε, μία το ψιλοέπαιρνε πίσω για να μην με δεσμεύσει, γιατί δεν ήταν σίγουρος 100% αν όντως το διάστημα αυτό θα ήταν κενό.
    Τώρα υποτίθεται ότι θα έρθει να με βρει αφού τελειώσει η περιοδεία, αλλά δεν το λέει και σίγουρα, γιατί δεν ξέρει αν κι αυτός οικονομικά θα μπορεί ή οτιδήποτε.
    Και δεν ξέρω κι εγώ πια αν θέλω να έρθει....

  13. #28
    Πάντως κοπελιά, εγώ δεν είμαι της άποψης να ξεκόψεις εφόσον αμοιβαία κάνετε καλή παρέα κλπ αλλά κόβοντας το σεξ θα καταλάβεις αν αυτό είναι που σας δένει τελικά

  14. #29
    δεν θα μου άρεσε καθόλου να είναι τύπος της αρπαχτής, γιατί θα μπορούσε απλά να μου πει να σταματήσουμε σεξουαλικά, αν ήθελε να τριγυρίσει. Όχι να μου πει ότι κι αυτός θέλει μονογαμική σχέση, και ότι δεν του είναι εύκολο να αλλάζει ερωτική σύντροφο.
    είναι πάρα πολύ κοινωνικός άνθρωπος γενικότερα, αν ήθελε και εδώ θα μπορούσε πιστεύω

  15. #30
    ναι, το έχω σκεφτεί μήπως μας δένει μόνο το σεξ, αν και πιστεύω - ελπίζω όχι...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. "ερωτας" χωρις συναντηση
    By mariatzela1984 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 69
    Last Post: 17-10-2020, 19:21
  2. Έρωτας χωρίς ανταπόκριση :( :( !!!
    By petalouda3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 06-07-2012, 12:20
  3. χωρις σχεση,χωρις φιλους...
    By redrose in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 10-03-2012, 20:51
  4. Σεξ&Ερωτας
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 11-06-2010, 20:45
  5. Αλλος ενας ερωτας χωρις ανταποκριση
    By agnostos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 24-05-2008, 20:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •