Οικονομικά προβλήματα από προηγουμενες υποχρεωσεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    351

    Οικονομικά προβλήματα από προηγουμενες υποχρεωσεις

    Εχω πολλές φιλες ελευθερες σε ηλικιες 35-48 που ειτε ειχαν μακροχρονιες σχεσεις και χωρισαν, ειτε ήταν παντρεμενες και χωρισαν, όλες παντως χωρις παιδιά. Ολες ψαχνουν χαλαρα για άλλους συντροφους επειδη δεν τους αρεσει η μοναξια, ειναι διατεθειμενες κάποιες από αυτές να κανουν υποχωρησεις, άλλες θέλουν να κανουν οικογενεια, άλλες να έχουν απλώς ένα συντροφο που να τις αγαπαει και να περνουν καλά. Εχω παρατηρησει ότι όλοι οι υποψηφιοι συντροφοι που βρισκουν, ανήκουν σε δυο κατηγορίες: α) χωρισμένοι με παιδι ή παιδιά με τεραστια οικονομικά προβλήματα και χρεη ή β) ελευθεροι 45 άρηδες οι οποιοι η μια τους μυριζει η άλλη τους βρωμαει και παρολο που θέλουν και αυτοι (θεωρητικώς) να κανουν σχέση ή οικογενεια δεν το υποστηριζουν με πραξεις και συμπεριφορά. Πραγματικά αυτα τα συμπεράσματα έχω βγάλει από τις 6 ελευθερες φίλες μου που αναζητουν μονιμο συντροφο.

    Το αποτέλεσμα ειναι ότι ειναι εδω και πολλά χρονια μονες και όπως φαινεται ετσι θα παει γιατι ουτε από τη μια κατηγορια θέλουν, ουτε από την άλλη. Προτιμουν μονες. Ολες παρα τη δυσκολη οικονομική κατασταση που ζουμε ειναι καλά οικονομικά, έχουν τις δουλειές τους, οι περισσοτερες περιουσια από γονεις, και με πανεπιστημιακή μορφωση. Αλλά καταδικασμένες να μην έχουν μονιμο συντροφο για τον απλουστατο λογο ότι δεν νιωθουν οι ίδιες καλά να το παλεψουν με τέτοιες περιπτωσεις και ούτε και ειναι διατεθειμένες να στηριξουν οικονομικά κανενα για να τον ξελασπώσουν από τα χρεη του πρότερου βιου τους.

    Εσεις έχετε δει γυρω σας τέτοιες περιπτωσεις ή μονο στις φίλες μου συμβαινει;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Μπα, δεν είναι μόνο οι φίλες σου... Πολλές περιπτώσεις καρμπόν.

    Επίσης ξέχασες την κατηγορία γ)20-30 που σε βλέπουν μεγάλη, άλλα έμπειρη, άρα απελευθερωμένη στο σεξ, άρα θα ξαναγράψετε μαζί το βιβλίο του κάμα σούτρα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Quote Originally Posted by kuxumuxu View Post
    Μπα, δεν είναι μόνο οι φίλες σου... Πολλές περιπτώσεις καρμπόν.

    Επίσης ξέχασες την κατηγορία γ)20-30 που σε βλέπουν μεγάλη, άλλα έμπειρη, άρα απελευθερωμένη στο σεξ, άρα θα ξαναγράψετε μαζί το βιβλίο του κάμα σούτρα.



    WORD!!!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,004
    ε αφου εχουν λεφτα υπαρχουν και τα ζιγκολο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    ε αφου εχουν λεφτα υπαρχουν και τα ζιγκολο
    Κοίτα, μην το γελάς. Τα ζιγκολό ξέρεις ότι τα πληρώνεις, αλλά ξέρεις και το γιατί... Είναι ξεκάθαρο, μόνο σεξ, έχουν και το six-pack, όλα καλά. Ότι πληρώνεις παίρνεις...:)
    Είναι σαν τα κοριτσάκια-wannabe-μοντέλα που πάνε με τους επιχειρηματίες. Διαφορά καμία.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    κι εγω ανηκω στη 2η κατηγορια μονο που δεν εφτασα ακομα τα 30. απ'τα 25 και πανω αρχισα να ψαχνω κατι σοβαρο, αλλα δυστυχως η μια μου μυριζει η αλλη μου βρωμαει ή δε το υποστηριζω, βλεπωντας κοριτσακια που δε μου ταιριαζουν απλα σαν παιχνιδια, πολλες φορες ουτε καν για σεξ να μην αξιζουν.

    δε ξερω αν εγω ειμαι τοσο δυσκολος τελικα ή γκαντεμης, ενω οι απαιτησεις που εχω ειναι πολυ λιγες, συχνα μου τυγχαινουν οι τελειως ακαταληλοι ανθρωποι. και πλεον εχω απογοητευτει γενικοτερα, αφου πιστευω πως δε θα ξανακανω ποτε αλλη σχεση.

    απ'τη μια μας μαθαινουν κι ολας απο μικρους ετσι στον ανταγωνισμο κι οχι στη συντροφικοτητα και το ομαδικο πνευμα, απ'την αλλη ειναι και η κοινωνια ειδικα σημερα που μας θελει εγωιστες κι εαυτουληδες αναγκαστικα για να επιβιωσουμε.

    και τελικα μενουμε ολοι μονοι γιατι δεν αντεχουμε ουτε τους εαυτους μας.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,451
    Welcome to the jungle

Similar Threads

  1. Προβλήματα
    By grigor in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 7
    Last Post: 16-01-2011, 02:48
  2. προβληματα
    By asteraki24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 18-10-2010, 20:59
  3. τα προβλήματά μου...
    By ferro in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 413
    Last Post: 10-10-2009, 20:32
  4. οικονομικα προβληματα
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 04-06-2009, 17:14
  5. Mελλοθάνατοι. Δικαιώματα ή και υποχρεώσεις ? ?
    By liberchild in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 02-10-2008, 12:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •