δεν εχω εγωισμο!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    thessaloniki
    Posts
    84

    Post δεν εχω εγωισμο!

    γραφω εδω για να ζητησω την γνωμη σας!ειμαι σε μια σχεση και το τελευταιο καιρο..νιωθω πως το αγορι μ εχει κουραστει απο εμενα..δεν μ το λεει ξεκαθαρα αλλα το βλεπω..καθε φορα που μαλωνουμε η πρωτη πλεον που θα προσπαθησει ειμαι εγω...δεν εχω σταλα εγωισμο..φοβαμαι μην τον χασω..αν δεν του μιλησω...φυσικα αυτος ειναι εγωιστης!δεν ξερω τι να κανω..δεν μπορω να λιετουργω με κανονες και πρεπει ουτε να κρατω μουτρα σ αυτους π αγαπω!μηπως αυτη η συμπεριφορα τ με παει πισω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Θα σου μιλήσω από δική μου εμπειρία.

    Σε προηγούμενη σχέση μου, πάντα έκανα το πρώτο βήμα, κλπ.

    Μέγα λάθος. Τελικά μου βγήκε μπούμερανγκ και χώρισα... Αλλά τουλάχιστον έμαθα ότι τελικά μπορώ να ζήσω και μόνη μου, άκου να δεις!!!

    Αγάπα πάνω από όλα τον εαυτό σου και μετά τον άλλον. Αλλιώς θα σε πατήσουν.
    Last edited by kuxumuxu; 31-07-2012 at 04:57.

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    thessaloniki
    Posts
    84
    εχεις δικιο!και σε φασεις ειμαι και εγω δυναμικη!αλλα σε αλλες οχι!αυτη την περιοδο περασα και ενα προβλημα υγειας και περιμενα να ειναι διπλα μ κατι που δεν το ενιωσα!δεν ξερω και ειμαι σε πολυ μπερδεμενη φαση!παντως πιστευω πως οι καιροι αλλαζουν!δεν ημουν ετσι πριν ενα χρονο και πιστευω πως θα μ φυγει ολη αυτη η ανασφαλεια με τον καιρο!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by liaki!! View Post
    αυτη την περιοδο περασα και ενα προβλημα υγειας και περιμενα να ειναι διπλα μ κατι που δεν το ενιωσα!
    Αν δεν το ένιωσες, τότε δεν ήταν!

    Μην ανησυχείς, σε όλους μας έχει συμβεί. Απλά θέλει να αγαπάς λίγο παραπάνω εσένα!:)

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    thessaloniki
    Posts
    84
    ετσι πρεπει!!!!

  6. #6
    Αυτο δειχνει οτι δεν εχεις αυτοεκτιμηση... οτι δεν τα εχεισ καλα με τον εαυτο σου... Αν προσπαθεις μονο εσυ γι αυτην την σχεση και για την καθε σχεση που εχεις.. οχι μονο ερωτικη.. δεν εχει νοημα, πρεπει να κρατας καποια σταση για να δεις αν και ο απεναντι σου, εχει την διαθεση να τρεξει για σενα..αν και αυτος φοβαται να μην σε χασει.. πρεπει να προσπαθησεις...να το αλλαξεις εστω και λιγο αυτο γιατι οντως θα σε παει πισω!

  7. #7
    Quote Originally Posted by kuxumuxu View Post
    Θα σου μιλήσω από δική μου εμπειρία.

    Σε προηγούμενη σχέση μου, πάντα έκανα το πρώτο βήμα, πάντα φοβόμουν και ανησυχούσα μήπως τον χάσω, έβαζα πάντα τον άλλον πάνω από μένα κλπ.

    Μέγα λάθος. Αυτή η αδυναμία που είχα με έκανε και φαινόμουν needy, ότι και καλά δεν μπορούσα να ζήσω χωρίς εκείνον και άλλα τέτοια... Κανένας όμως δεν θέλει δίπλα του έναν αδύναμο άνθρωπο, έναν άνθρωπο που να εξαρτάται από αυτόν, είναι μεγάλο το βάρος. Τελικά μου βγήκε μπούμερανγκ και χώρισα... Αλλά τουλάχιστον έμαθα ότι τελικά μπορώ να ζήσω και μόνη μου, άκου να δεις!!!

    Αγάπα πάνω από όλα τον εαυτό σου και μετά τον άλλον. Αλλιώς θα σε πατήσουν.

    πολυ σωστοο....και σοφο!

  8. #8
    Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    thessaloniki
    Posts
    84
    πρεπει τελικα πρεπει!εκει καταλαβαινεις τελικα αν ο αλλος σε θελει!αν κρατησεις λιγο εγωισμο!αχχ τι να πω!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    παιδια εγω δεν συμφωνω...πρεπει να εχεις αξιοπρεπεια...οχι εγωισμο.
    καθε σχεση λειτουργει με τους δικους της κωδικες....δεν εχει σημασια ποιος ειναι αυτος που θα τραβηξει πρωτος χερι...σε μικροπαρεξηγησεις και καυγαδακια...
    ο ενας μπορει να ναι νευρικουλης και να κρατα μουτρα κι ο αλλος να ξεθυμαινει σε 5 λεπτα....
    οταν ειναι ξεκαθαρος ο ρολος του καθε συντροφου μεσα στην σχεση αυτα ειναι λεπτομερειες...
    σημασια εχει να να νιωθει ο συντροφος σου και να ειναι πραγματικα ετσι...οτι οσο κι αν τον αγαπας....αγαπας και σεβεσε και τον εαυτο σου και τα θελω σου...και μπορεις το ιδιο να προχωρησεις ..με ή χωρις την αγαπη του....
    για μενα μεσα σε μια σχεση...ο εγωιστης ειναι ο πιο αδυναμος....
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  10. #10
    Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    thessaloniki
    Posts
    84
    ας πουμε τωρα ειναι σε ενα γαμο και εγω ειμαι σαββατο μονη μ
    δεν μ πειραξε απλα οκ..αυριο περιμενω να μ πει μηπως παμε για μπανιο ειναι στο χωριο τ!αλλη φορα θα ερχοταν να μ παρει χωρις δευτερη σκεψη ..τωρα μ λεει θα δουμε που μιλησαμε και θελω να τ στειλω ενα μνμ να του πω πως νιωθω και δεν ξερω τι?θα νομιζει οτι τον πρηζω!δεν ξερω ειλικρινα :(

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by liaki!! View Post
    ας πουμε τωρα ειναι σε ενα γαμο και εγω ειμαι σαββατο μονη μ
    δεν μ πειραξε απλα οκ..αυριο περιμενω να μ πει μηπως παμε για μπανιο ειναι στο χωριο τ!αλλη φορα θα ερχοταν να μ παρει χωρις δευτερη σκεψη ..τωρα μ λεει θα δουμε που μιλησαμε και θελω να τ στειλω ενα μνμ να του πω πως νιωθω και δεν ξερω τι?θα νομιζει οτι τον πρηζω!δεν ξερω ειλικρινα :(
    Μην του στείλεις. Άσε να δεις αν σου στείλει αυτός. Όλα εσύ θα στέλνεις?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    αυτο που προσπαθω να σου πω...ειναι πως αυτο που εχει σημασια δεν ειναι ποιος θα στειλει τελικα πμ....αλλα οτι εσυ μεσα στην σχεση σου δεν διεκδικεις τα δικα σου θελω....κρεμιεσε απο πανω του και κανεις οτι εκεινος θελει απο φοβο μην τον χασεις....αυτο ειναι λαθος.
    αν ηταν ξεκαθαρο απο πριν...οτι εσυ δεν τον εχεις αναγκη για να περασεις καλα...θα εστελνες οσα πμ ηθελες και δεν θα το σκεφτοσουν καν....
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Νομίζεις ότι αξίζουμε να είμαστε σε μία σχέση, που ο άλλος θα αποφασίζει αν και πότε χωράμε μέσα στο πρόγραμμά του, στην ατζέντα του, για να μας δώσει κάποια ψίχουλα αγάπης και συντροφικότητας? Ενώ εμείς είμαστε διαθέσιμες 24 ώρες το 24ωρο?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by kuxumuxu View Post
    Μην του στείλεις. Άσε να δεις αν σου στείλει αυτός. Όλα εσύ θα στέλνεις?
    ...ναι ετσι οπως εχουν διαμορφωθει τα δεδομενα στην σχεση...εννοειτε μη στειλεις..απλα να ξερεις οτι αυτο ειναι το συμπτωμα και οχι η αιτια....
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    Quote Originally Posted by kuxumuxu View Post
    Νομίζεις ότι αξίζουμε να είμαστε σε μία σχέση, που ο άλλος θα αποφασίζει αν και πότε χωράμε μέσα στο πρόγραμμά του, στην ατζέντα του, για να μας δώσει κάποια ψίχουλα αγάπης και συντροφικότητας? Ενώ εμείς είμαστε διαθέσιμες 24 ώρες το 24ωρο?
    αν ρωτας εμενα...οχι βεβαια...γιαυτο πρεπει να ειναι σαφες,αλλα ουσιαστικα σαφες οτι δεν εισαι διαθεσιμος 24 ωρες το 24ωρο...αλλα μονο οταν το νιωθεις και το θελεις εσυ...
    και φυσικα αυτο το <<νιωθεις>> ειναι παντα αποτελεσμα και της συμπεριφορας του αλλου....
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μου έθιξε τον εγωισμό μου!!!
    By prasiniklosti in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 54
    Last Post: 11-06-2011, 02:06
  2. o αυθορμητισμος κρυβει εγωισμο?
    By katerinaki in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 08-03-2011, 00:58
  3. Πως να διαχειριστω τον εγωισμο μου?????
    By Kandy in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 04-01-2011, 20:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •