ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97

    ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ

    Γεια σας! Ειμαι με μια κοπελα καιρο τωρα και δεν εχουμε προχωρησει τ σχεση μας, δεν εχουμε κανει σεξ! δε το εχει ξανακανει κανεις απο τους δυο μας,αν γινει θα ειναι η πρωτη μας φορα... εγω για αυτο το λογο σκεφτομαι πραγματα και αγχωνομαι λες και εχω ολο το βαρος μονος μου! Για παραδειγμα σκεφτομαι οτι δε θα μπορω λογω αγχους να βαλω το προφυλακτικο ή οτι επειδη η κοπελα μου μου αρεσει παρα πολυ και θελω πολυ να προχωρησω μαζι της θα τελειωσω πολυ γρηγορα και κατα καποιο τροπο θα γινω και ρεζιλι και διαφορα τετοια πραγματα... δε ξερω πως θα καταφερω να χαλαρωσω και να απολαυσω τη στιγμη αυτη μαζι της γιατι οντως το θελω πολυ, αλλα με το να αγχωνομαι με κραταει πισω και φοβαμαι ισως την απορριψη! το να μην εχει κανει κ αυτη τιποτα δε ξερω κατα ποσο ειναι καλο! απο τη μια δε ξερει και η ιδια πολλα πραγματα αλλα απ την αλλη μια κοπελα με εμπειρια ισως καταλαβαινε και σε καθοδηγουσε καλυτερα! τελοσπαντων το προβλημα μου ειναι περισσοτερο ψυχολογικο και αν εχει συμβει σε καποιον το ιδιο στη πρωτη του φορα θα ηθελα τη γνωμη του! Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    Ποσο καιρο ειστε μαζι με την κοπελα? το εχεις συζητησει το θεμα αυτο καθολου μαζι της? αν οχι, απλα θα σου ελεγα μεχρι να ηρεμησεις κ να νιωσεις ανετα με την κοπελα αυτη να μην επιχειρησεις να κανεις τιποτα γιατι στο τελος ολες οι φοβιες σου θα επαληθευτουν.. ενας αντρας φυσικα θα σου απαντησει καλυτερα μιας κ εχει την αντιστοιχη εμπειρια..

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ναι τα κοριτσακια το εχουν αυτο, μη νομιζεις ομως πως και οι μεγαλυτερες δε ριχνουν πανω σου το βαρος, υπαρχουν κι αυτες που ανοιγουν ποδια απλα και περιμενουν να εχουν οργασμο. αυτο που προτεινω ειναι δες καμια τσοντουλα μπας και μαθεις τπτ, τραβα και μια μαλακια απο πριν μη τελειωσεις γρηγορα, πιες και λιγο κρασακι να εισαι χαλαρος κι οχι μαγκομενος, και πηγαινε με σκοπο να περασεις καλα χωρις να σκεφτεσαι τοσο λεπτομεριες.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    ναι τα κοριτσακια το εχουν αυτο, μη νομιζεις ομως πως και οι μεγαλυτερες δε ριχνουν πανω σου το βαρος, υπαρχουν κι αυτες που ανοιγουν ποδια απλα και περιμενουν να εχουν οργασμο. αυτο που προτεινω ειναι δες καμια τσοντουλα μπας και μαθεις τπτ, τραβα και μια μαλακια απο πριν μη τελειωσεις γρηγορα, πιες και λιγο κρασακι να εισαι χαλαρος κι οχι μαγκομενος, και πηγαινε με σκοπο να περασεις καλα χωρις να σκεφτεσαι τοσο λεπτομεριες.
    Έλα βρε ΚΕΝΟ, τι λες στο παιδί? Τι βάρος ρίχνουμε πια? Αγγαρεία το βλέπετε το σεξ? Και ποιες είναι πια αυτές που περιμένουν με ανοιχτά τα πόδια? Σε τι γυναίκες έπεσες ρε γμτ?

    Από τις τσόντες δεν μαθαίνεις απολύτως τίποτα, ειδικά αν πρόκειται για την πρώτη σου φορά και είναι και ο άλλος άπειρος.

    Η πρώτη φορά είναι πολύ σημαντική για τον καθένα μας. Δεν είναι η αντιγραφή της τσόντας που είδαμε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    391
    συμφωνω..καλυτερα να δει το american pie.. :)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1,742
    με αγαπη,τρυφεροτητα ειλικρινεια και χιουμορ......θα δεις οτι ολα θα πανε καλα.....ολα τα υπολοιπα τα αναλαμβανει...η φυση.....
    να μιλησεις ειλικρινα στην κοπελα σου.....να της εξηγησεις αυτα που νιωθεις και να σου εξηγησει κι αυτη....
    οσο φοβασε εσυ αλλο τοσο φοβαται και το κοριτσακι.....γιαυτο καλο ειναι να ειστε ειλικρινεις...και κανεις να μη το παιζει γνωστης....
    κι αν στην πρωτη πρωτη επαφη....δεν παει καλα....χαμογελα.αγκαλιτσες ,φιλακια και βουρ για την δευτερη.....ελπιζω να εχετε κανονισει ολη την μερα δικια σας :)
    να μη φοβασαι βρε ...εισαι τυχερουλης που θα ειναι τοσο γλυκια η πρωτη σου φορα.....
    ο καθενας για τον εαυτο του..κι ο θεος εναντιον ολων

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by kuxumuxu View Post
    Έλα βρε ΚΕΝΟ, τι λες στο παιδί? Τι βάρος ρίχνουμε πια? Αγγαρεία το βλέπετε το σεξ? Και ποιες είναι πια αυτές που περιμένουν με ανοιχτά τα πόδια? Σε τι γυναίκες έπεσες ρε γμτ?
    λολ το αντιθετο συμβαινει, αφου οι αντρες σας παρακαλανε για σεξ, κι εσεις κανετε τις δυσκολες, τις αδιαφορες, εχετε πονοκεφαλο, περιοδο, χιλιαδυο. επεσα σε νταλικερισες μαλλον, απο νωρις στα βαθια, γι'αυτο καταστραφηκα.

    Quote Originally Posted by kuxumuxu View Post
    Από τις τσόντες δεν μαθαίνεις απολύτως τίποτα, ειδικά αν πρόκειται για την πρώτη σου φορά και είναι και ο άλλος άπειρος.

    Η πρώτη φορά είναι πολύ σημαντική για τον καθένα μας. Δεν είναι η αντιγραφή της τσόντας που είδαμε.
    μαθαινεις πως δε μαθαινεις, βλεπεις που μπιγει το πραμα του ο αντρας, δε πας στα τυφλα και κανεις κανα λαθος...:o

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    multikara εγώ σου προτείνω να το συζητήσεις όντως με την κοπέλα σου. Κι εκείνη θα έχει πολύ άγχος, αλλά είναι πολύ όμορφο να είναι και για τους δυό σας η πρώτη φορά.

    Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα, απλά να χαλαρώσεις και να αδειάσεις το μυαλό σου και όλα θα γίνουν. Μην αγχώνεσαι. Ακόμα κι αν συμβούν όλα αυτά που σκέφτεσαι, και τι έγινε? Είναι κι εσένα η πρώτη σου φορά και τώρα μαθαίνετε μαζί. Ξαναπροσπαθείτε. Το ξέρει ότι είσαι άπειρος και δεν θα σε κρίνει εκείνη. Αν ήθελε έμπειρο δεν θα είχε διαλέξει εσένα.

    Απλά να ξέρεις ότι η πρώτη φορά για την γυναίκα, μπορεί να σημαίνει αιμοραγία και πόνος. Μην τρομάξετε, όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι. Πρόσεξε τα προφυλακτικά να τα βάλεις σωστά και όλα καλά.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    μαθαινεις πως δε μαθαινεις, βλεπεις που μπιγει το πραμα του ο αντρας, δε πας στα τυφλα και κανεις κανα λαθος...:o
    Ε υποθέτουμε ότι τα βασικά με τα λουλουδάκια και τις μελισσούλες τα ξέρουμε ήδη...:)

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by kuxumuxu View Post
    Ε υποθέτουμε ότι τα βασικά με τα λουλουδάκια και τις μελισσούλες τα ξέρουμε ήδη...:)
    δε μπορω να ξερω τι ξερει ο καθενας, και τι διδασκουν πλεον στα σχολεια. ουτε ηλικια δεν εγραψε ο μουλτικαρας.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97
    Παιδια 18 ειμαστε και εγω και η κοπελα μου! και ειμαστε μαζι 8 μηνες και ακομα δεν... θα σας φενεται περιεργο αλλα ετσι ειναι τα πραγματα! Εγω ειχα καποιες σχεσεις αλλα δεν ηταν κατι σοβαρο... ενω μια αλλη φορα πηγαινε πιο σοβαρα το πραγμα αλλα χωρισα τελικα και ειχα κλειστει καπως στν εαυτο μου για λιγο καιρο και ισως αυτα με κρατησαν πισω σε καποια σεξουαλικη εμπειρια... απ την αλλη ειμαι καιρο με τη κοπελα μου και δεν εχουμε κανει κατι ακομα γιατι εκεινη δεν ειχε καθολου σχεσεις πιο πριν και της ειναι καπως δυσκολο.. απο τη μερια μου δεν ηθελα και εγω να πιεσω τη κατασταση γιατι ισως με παρεξηγουσε... μια φορα κινηθηκα προς αυτη τη κατευθυνση , ειδα οτι δεν ειναι ετοιμη κ μαζευτηκα παλι καπως γιατι αυτη τη κοπελα πραγματικα τη θελω και νιωθω πραγματα για αυτην... θελω να ειναι ετοιμη και να μη τη πιεσω για τιποτα! Σε καποιους ισως φενεται χαζο μετα απο τοσο καιρο αλλα ετσι ειναι... ισως να ναι και λαθος η αποψη μου για το θεμα!! Για αυτο το λογο αγχωνομαι... εκεινη θα ναι καποια στιγμη ετοιμη και εγω θα παλευω με το αγχος μου για το αν θα την ικανοποιησω και ολα αυτα που ειχα πει νωριτερα... πιστευω οτι δεν εχω αυτοπεποιθηση ... δεν εμπιστευομαι τον εαυτο μου οτι ολα θα πανε καλα κτλπ... δε το εχω ξανακανει και οσο να ναι ολες αυτες οι σκεψεις περνανε συχνα απ το μυαλο μου γιατι δε ξερω και πως θα το αντιμετωπισει η κοπελα μου

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by multikara View Post
    Παιδια 18 ειμαστε και εγω και η κοπελα μου! και ειμαστε μαζι 8 μηνες και ακομα δεν... θα σας φενεται περιεργο αλλα ετσι ειναι τα πραγματα! Εγω ειχα καποιες σχεσεις αλλα δεν ηταν κατι σοβαρο... ενω μια αλλη φορα πηγαινε πιο σοβαρα το πραγμα αλλα χωρισα τελικα και ειχα κλειστει καπως στν εαυτο μου για λιγο καιρο και ισως αυτα με κρατησαν πισω σε καποια σεξουαλικη εμπειρια... απ την αλλη ειμαι καιρο με τη κοπελα μου και δεν εχουμε κανει κατι ακομα γιατι εκεινη δεν ειχε καθολου σχεσεις πιο πριν και της ειναι καπως δυσκολο.. απο τη μερια μου δεν ηθελα και εγω να πιεσω τη κατασταση γιατι ισως με παρεξηγουσε... μια φορα κινηθηκα προς αυτη τη κατευθυνση , ειδα οτι δεν ειναι ετοιμη κ μαζευτηκα παλι καπως γιατι αυτη τη κοπελα πραγματικα τη θελω και νιωθω πραγματα για αυτην... θελω να ειναι ετοιμη και να μη τη πιεσω για τιποτα! Σε καποιους ισως φενεται χαζο μετα απο τοσο καιρο αλλα ετσι ειναι... ισως να ναι και λαθος η αποψη μου για το θεμα!! Για αυτο το λογο αγχωνομαι... εκεινη θα ναι καποια στιγμη ετοιμη και εγω θα παλευω με το αγχος μου για το αν θα την ικανοποιησω και ολα αυτα που ειχα πει νωριτερα... πιστευω οτι δεν εχω αυτοπεποιθηση ... δεν εμπιστευομαι τον εαυτο μου οτι ολα θα πανε καλα κτλπ... δε το εχω ξανακανει και οσο να ναι ολες αυτες οι σκεψεις περνανε συχνα απ το μυαλο μου γιατι δε ξερω και πως θα το αντιμετωπισει η κοπελα μου
    Δεν είναι περίεργο καθόλου. Ίσα ίσα που θα πρέπει να νιώθεις τυχερός που είναι και των 2 η πρώτη φορά.

    Συζήτησέ το με την κοπέλα σου και ξέχασέ τα όλα τα άγχη σου. Αν το έχεις συνέχεια στο μυαλό σου θα τρελαθείς. Εκείνη τι σου λέει? Σίγουρα φοβάται πιο πολύ απο σένα...

  13. #13
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97
    Πως ομως ξεκινας μια τετοια συζητηση?? Μου ειναι λιγο δυσκολο γιατι δε το χουμε ξανασυζητησει και προφανως ξερω και οτι φοβαται και αυτη το ιδιο και ισως αγχωνεται και δε θελω να το χειριστω καπως αγαρμπα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by multikara View Post
    Πως ομως ξεκινας μια τετοια συζητηση?? Μου ειναι λιγο δυσκολο γιατι δε το χουμε ξανασυζητησει και προφανως ξερω και οτι φοβαται και αυτη το ιδιο και ισως αγχωνεται και δε θελω να το χειριστω καπως αγαρμπα...
    Ε, νομίζω ότι είναι καιρός να το συζητήσεις πλέον. Πώς ξεκινάς? Μπαίνεις στο ψητό κατευθείαν. "Ρωτάς, πώς το βλέπεις εσύ το θέμα του σεξ? Γιατί εγώ θέλω να προχωρήσουμε." Και μετά βλέπεις και πράττεις αναλόγως.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by kuxumuxu View Post
    Ε, νομίζω ότι είναι καιρός να το συζητήσεις πλέον. Πώς ξεκινάς? Μπαίνεις στο ψητό κατευθείαν. "Ρωτάς, πώς το βλέπεις εσύ το θέμα του σεξ? Γιατί εγώ θέλω να προχωρήσουμε." Και μετά βλέπεις και πράττεις αναλόγως.
    χαχαχ συνταγη για αποτυχια λες, αν δεν ξεπερασει η καυλα τον φοβο δεν θα γινει τπτ

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. καταρρεω για πρώτη φορά....
    By kokkinoskoufitsa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 10-05-2012, 16:15
  2. πρώτη φορά
    By TTK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 16-11-2010, 16:48
  3. Πρώτη μου φορά σε ψυχίατρο
    By grtt in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 29-06-2009, 15:16
  4. η πρώτη φορά
    By geiasas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 06-08-2008, 11:50
  5. Πρώτη μου φορά
    By siga_siga in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 214
    Last Post: 31-03-2008, 10:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •