η σχεση με τον ψυχιατρο - Page 101
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 101 of 142 FirstFirst ... 519199100101102103111 ... LastLast
Results 1,501 to 1,515 of 2118
  1. #1501
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    μη νομιζεις οι περισσοτεροι ψυχιατροι εχουν κι αυτοι τα ψυχω τους

    αλλα θα μεταονομασω το γιατρο μου σε Σωτηρα μου γιατι ενω ειναι ανθρωπος κι οχι Θεος εχει κανει θαυματα μεσα μου!πεφτω δεν λεω αλλα...σηκωνομαι κ ξαναπεφτω κ ξανα αλλα τωρα πια μου ειναι πιο οικειο

    kassi μην παρεξηγεις οτι τα πηρα.Με ξερεις νομιζω επαθα σοκ γιατι φοβηθηκα για τον δικο μου
    κ μην σε απασχολει το μελλον ...
    το παρων το ******** να περναει κ βλεπουμε ..
    ασε που σε καταλαβαινω γιατι οσο κ να παραμυθιαζω εσκεμενα τον εαυτο μου ποναω κι εγω κ κλαιω κ γω οχι μονο για την μοιρα μου αλλα κ για το γιατι ειμαι εγω ετσι ενω αλλοι απολαμβανουν ψυχικη υγεια.γκρρρρρρρρρρρρρρρρρ� �ρρρρ
    αλλα τελικα μετα απο 5 χρονια ψυχοθεραπειας μεσα στο τουνελ αναψε κατι οχι φως..εστω σχισμη!!!ξερω τι εχω κ το πολεμαω οσο κ να με πηδαει που πιστεψε με αυτες τις μερες ειμαι ΑΡΡΩΣΤΗ μιας κ δεν ξερω γιατι αλλα η απορριψη μου γινε κατι σαν το φαι καθημερινο,αλλα δεν μειωνεται η καταρα...
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  2. #1502
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by interappted
    μη νομιζεις οι περισσοτεροι ψυχιατροι εχουν κι αυτοι τα ψυχω τους

    αλλα θα μεταονομασω το γιατρο μου σε Σωτηρα μου γιατι ενω ειναι ανθρωπος κι οχι Θεος εχει κανει θαυματα μεσα μου!πεφτω δεν λεω αλλα...σηκωνομαι κ ξαναπεφτω κ ξανα αλλα τωρα πια μου ειναι πιο οικειο

    kassi μην παρεξηγεις οτι τα πηρα.Με ξερεις νομιζω επαθα σοκ γιατι φοβηθηκα για τον δικο μου
    κ μην σε απασχολει το μελλον ...
    το παρων το ******** να περναει κ βλεπουμε ..
    ασε που σε καταλαβαινω γιατι οσο κ να παραμυθιαζω εσκεμενα τον εαυτο μου ποναω κι εγω κ κλαιω κ γω οχι μονο για την μοιρα μου αλλα κ για το γιατι ειμαι εγω ετσι ενω αλλοι απολαμβανουν ψυχικη υγεια.γκρρρρρρρρρρρρρρρρρ� �ρρρρ
    αλλα τελικα μετα απο 5 χρονια ψυχοθεραπειας μεσα στο τουνελ αναψε κατι οχι φως..εστω σχισμη!!!ξερω τι εχω κ το πολεμαω οσο κ να με πηδαει που πιστεψε με αυτες τις μερες ειμαι ΑΡΡΩΣΤΗ μιας κ δεν ξερω γιατι αλλα η απορριψη μου γινε κατι σαν το φαι καθημερινο,αλλα δεν μειωνεται η καταρα...
    Ε όχι πια δεν πολυπαρεξηγώ....Το επιτρέπω να με κρίνεις και σπάνια αφήνω άτομα να με κρίνουν και αυτό γιατί σε σέβομαι από το λίγο-πολύ που σε ξέρω.....Και εν μέρει πού ξέρεις;;;Μερικές φορές μού βγάζεις στοιχεία που με εκφράζουν...Σωστά.Δεν κάνουμε διαγωνισμό τρέλας απλά ελπίζω να επιτρέπεται τουλάχιστον μεταξύ μας που καταλαβαινόμαστε κάπως παραπάνω να κάνουμε και λίγο χιούμορ και να αυτοσαρκαζόμαστε....Ναι, ξέρω την αδυναμία που έχεις στον δικό σου..Αλλά συνήθως οι σκοτωμένοι ψυχίατροι είναι εκείνοι που χορηγούσαν \'Μαστουρίλ-Ταβορίλ\" σε ναρκωμανείς και έγινε κάποια στραβή και κάποιος ναρκωμανής τους σκότωσε...Ο δικός σου δεν νομίζω να έχει τέτοια θέματα.....Όσο με απορρίπτουν ξέρω-τουλάχιστον για εμένα-ότι γίνομαι πιο χύμα στο κύμα,πιο ακραία,πιο ειλικρινής και λιγότερο χειριστική και η αλήθεια στην κοινωνία του δήθεν δεν αρέσει.....Τους τελευταίους καιρούς το ελέγχω αλλά μην νομίζεις πως αντέχω και πολύ να κινούμαι σε μια κοινωνία που μισεί τα άτομα που έχουν προσωπικότητα ή είναι ειλκρινή ή διαφέρουν από την μάζα.....Θυμάμαι όμως παλιά πως όσο με πίεζαν να συμμορφωθώ με τα κοινωνικά πρέπει και δήθεν γινόμουν όλο και πιο ακραία......Ήταν σαν να μην σέβονταν τον εαυτό μου....Βίωνα απόρριψη γι\'αυτό που ήμουν και γινόμουν πιο έντονη και ίσως επιθετική....Φαντάζομαι λοιπόν κι εσένα που ενώ στην αρχή συμπαθείς κάποιον αυτός κάνει τα πάντα για να του φερθείς με τον χειρότερο τρόπο..Ενώ παίρνεις την απόφαση μια φορά να είσαι κι εσύ καλό παιδί τυχαίνει η μοίρα να στα φέρνει και να σου παρουσιάζονται τα χειρότερα.....Και σε αυτούς που αξίζουν, πληγωμένη από πριν, να φέρεσαι σκάρτα....Και εδώ μπαίνει το θέμα ότι δεν μπορούμε να διαχωρίσουμε καλό από κακό και τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι.....

  3. #1503
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by interappted
    μη νομιζεις οι περισσοτεροι ψυχιατροι εχουν κι αυτοι τα ψυχω τους
    Ρωτούσα την γιατρό μου αν μπορούσα να γίνω μια μέρα κι εγώ ψυχίατρος..Μου απαντά:\" Πρώτα πρέπει να γίνεις γιατρός.\".\"Α,κατάλαβα\" λέω από μέσα μου....\"Ψυχολόγος;;;\",ρωτάω ξανά,\"Αλλά πείτε μου την αλήθεια\"
    Μου απαντά:\"Αν καταστήσεις το μεγαλύτερο κομμάτι του εαυτού σου υγιές τότε ναι.Όλοι οι άνθρωποι έχουν τις νευρώσεις τους μικρές ή μεγάλες\"

    Βέβαια ,να σου πω, δεν ξέρω πότε θα καταστήσω το μεγαλύτερο κομμάτι του εαυτού μου υγιές...Δεν ξέρω αν θα καταστήσω και το μικρότερο υγιές.....!!!!!!!Είδωμεν....

  4. #1504
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    kassi...........χτυπησε η διαταραχη κοκκινο
    απορριψη πακετο με καινουργια αγωγη
    την Τεταρτη αλλαζω αντιψυχωσικο!!παλι κυκλους γαμωτο
    τα καταφερνω για καποιο καιρο κ μετα παλι σκατα
    παλι σκατα σκατα σκατα

    τι να μου κανει κι ο γιατρος μου?φυσουσε κ ξεφυσουσε σημερα που τον πηρα τηλ..δυσκολαααααααααα
    ανιατα κ δυσκολα
    με το καλο η καινουργια αγωγη!!!!!!!!!!!!!
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  5. #1505
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    λοιπον μεσα σε μια παρακρουση μεγαλη σκεφτηκα το εξης
    απο τη μια ειναι τα ψυχω μας(προσωπικα το οριακο)
    κι απο την αλλη μια αλυσιδα με 4 κρικους 1)\"εγω\"2)ο γιατρος 3)η ψυχοθεραπεια 4)η φαρμακοθεραπεια
    αυτη η αλυσιδα οταν ειναι ενωμενη κ σμπρωχνει προς την ιδια κατευθυνση εναντια των ψυχω ολα βαινουν καλα.
    οι 3 κρικοι ειναι μονιμα σταθεροι κ με κοινη φορά ,ο μονος κρικος ασταθης ειναι ο κρικος \"εγω\"οπου αν παρακουσω το δρ μου ειτε ψυχοθεραπευτικα ειτε φαρμακοθεραπευτικα τοτε αυτοσ ο κρικος χαλαει ολη την αλυσιδα κ νικαει μια μαχη η αρρωστεια..
    αν εγω ακολουθω πιστα το δρ τοτε κ δεν παρεκλινω τοτε νικαει η αλυσιδα.

    οταν ο κρικος \"εγω\"( που ειναι ο βασικος) σμπρωχνω προς την αντιθετη φορά τοτε σπαω τα μουτρα μου
    αυτο ακριβως συνεβηκε σε εμενα
    ο αγωνας ειναι καθημερινος κ ειναι επιπονη η προσπαθεια να ξαναενσωματωθει κανεισ με τους υπολοιπους 3 κρικους οι οποιο φυσικα αναταρασσονται(πχ. τα χαπια μου φταινε , ο δρ μου φταει , οι ψυχοθεραπεια κτλ)
    ΟΜΩΣ ΦΤΑΙΩ Ο ΚΡΙΚΟΣ \"ΕΓΩ\"!!!!
    κ τωρα που σπασα τα μουτρα μου να δω αν θα ξανακανω μαγκιτσες στουσ αλλουσ 3 κρικους!!!!!!!!!
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  6. #1506
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by interappted
    λοιπον μεσα σε μια παρακρουση μεγαλη σκεφτηκα το εξης
    απο τη μια ειναι τα ψυχω μας(προσωπικα το οριακο)
    κι απο την αλλη μια αλυσιδα με 4 κρικους 1)\"εγω\"2)ο γιατρος 3)η ψυχοθεραπεια 4)η φαρμακοθεραπεια
    αυτη η αλυσιδα οταν ειναι ενωμενη κ σμπρωχνει προς την ιδια κατευθυνση εναντια των ψυχω ολα βαινουν καλα.
    οι 3 κρικοι ειναι μονιμα σταθεροι κ με κοινη φορά ,ο μονος κρικος ασταθης ειναι ο κρικος \"εγω\"οπου αν παρακουσω το δρ μου ειτε ψυχοθεραπευτικα ειτε φαρμακοθεραπευτικα τοτε αυτοσ ο κρικος χαλαει ολη την αλυσιδα κ νικαει μια μαχη η αρρωστεια..
    αν εγω ακολουθω πιστα το δρ τοτε κ δεν παρεκλινω τοτε νικαει η αλυσιδα.

    οταν ο κρικος \"εγω\"( που ειναι ο βασικος) σμπρωχνω προς την αντιθετη φορά τοτε σπαω τα μουτρα μου
    αυτο ακριβως συνεβηκε σε εμενα
    ο αγωνας ειναι καθημερινος κ ειναι επιπονη η προσπαθεια να ξαναενσωματωθει κανεισ με τους υπολοιπους 3 κρικους οι οποιο φυσικα αναταρασσονται(πχ. τα χαπια μου φταινε , ο δρ μου φταει , οι ψυχοθεραπεια κτλ)
    ΟΜΩΣ ΦΤΑΙΩ Ο ΚΡΙΚΟΣ \"ΕΓΩ\"!!!!
    κ τωρα που σπασα τα μουτρα μου να δω αν θα ξανακανω μαγκιτσες στουσ αλλουσ 3 κρικους!!!!!!!!!

    Όταν παράκουγα την γιατρό μου και το έκανα λίαν συχνά τα μούτρα μου έσπαγα.....Ρε πήγα στον συνάδελφο ψυχίατρο να μου πάρει ιστορικό για να μπω στην ομάδα και τι δεν μου έβγαλε...Άσε άσε....Το έχω λέει το borderline αλλά στοιχεία του...μαζί με ένα κάρο άλλες διαταραχές...Αλλά δεν έχω την διαταραχή όπου παραδέχτηκε ότι είναι μια πολύ δύσκολη περίπτωση.....Κουράγιο ρε Τζο..Αν εγώ νιώθω σκατά και είμαι με στοιχεία πόσο σκατά νιώθεις εσύ;;;;Φιλιά...Όπως έλεγες 300!!!!!!!Fight.......Μου είπε δε ότι ο Γούντι Άλεν τελείωσε αν θυμάμαι καλά σχολή για ίντιγκο και είναι καταθλιπτικός......Ότι υπάρχουν άτομα που γεννιούνται με μεγαλύτερες δυνατότητες επίσης και δεν απέκλεισε το σκεπτικό Ίντιγκο......

  7. #1507
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by interappted
    kassi...........χτυπησε η διαταραχη κοκκινο
    απορριψη πακετο με καινουργια αγωγη
    την Τεταρτη αλλαζω αντιψυχωσικο!!παλι κυκλους γαμωτο
    τα καταφερνω για καποιο καιρο κ μετα παλι σκατα
    παλι σκατα σκατα σκατα

    τι να μου κανει κι ο γιατρος μου?φυσουσε κ ξεφυσουσε σημερα που τον πηρα τηλ..δυσκολαααααααααα
    ανιατα κ δυσκολα
    με το καλο η καινουργια αγωγη!!!!!!!!!!!!!
    Μα ρε πούστη τι σκατά......Όσο δεν θέλουμε απόρριψη έχουμε και ενώ ξέρουμε ότι μας χαλάει.......Είναι αντιθεραπευτικό θα τους πούμε να μας ρίχνετε χυλόπιτα.....Μού λέει δε ο ντόκτορ ότι όσο θα είμαι στην ομάδα να μην κάνω σχέση ζωής...Τι λέτε Ντόκτορα λέω;;;Κι αν μου έρθει ντουβρουτζάς με το παιδί;;;;;Και τι θα πει σχέση ζωής;;Δηλαδή θα το προκαθορίσω αν μου βγει στον ενάμισι χρόνο σφόδρος έρως;;Τώρα που αποφάσισα να κάνω κι εγώ μια σχέση τώρα με τα λέτε;;;;;Στην ομάδα απαγορεύεται λέει να δω κάποιον ερωτικά -Κι αν είναι κανάς ΘΕΟΣ γιατρέ;;;;-γιατί θα του χαλάσω το mirroring και την αντιμεταβίβαση....Να κρατηθώ λέει και αν τον γουστάρω ακόμα τρία χρόνια ή όσα μετά τη λήξη της θεραπείας να του το πω.....Τρέχα γύρευε..Άσε δε που αν τύχει να χωρίσω με το παιδί δεν θα υπάρχει ειλικρίνεια στην ανάλυση....και κάποιος θα πληγωθεί......Αν δε, γίνει κάτι θα πρέπει οι θεραπευτές να μας χωρίσουν και ονομάζεται supgrouping η συνάντηση έξω του ιατρείου και έχει τιμωρία....Χέσε μέσα...για εμένα!!!!!!!Είναι η πρώτη φορά στην ζωή μου που εύχομαι αυτοί που θα συναντήσω σε παρέα να έχουν τα μαύρα τους τα χάλια..Ρωτούσα:Πείτε μου,σας παρακαλώ...Πώς είναι εμφανισιακά;; και δεν απαντούσε λόγω εχεμύθειας..Συχτίρ......συχτί ρ είπα;;;Μου το απαγόρεψε και αυτό..Να λείπουν τα κοσμητικά..\"Μα κι αν ο άλλος είναι μαλάκας,καριόλης,*******@%%^ &*&&^!!!!!@!#@#@;;;;;\"....χαχα... θα βρεις αλλιώς να τον στολίσεις........μου έδωσε να καταλάβω!!!!!!Που με ξέρεις εμένα.....Ο λιμενεργάτης με στολή γυναίκας...

  8. #1508
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    ποια ομαδα κανεις group therapy ?????

    ρε συ εμεις που αρρωσταινουμε με την απορριψη λενε οτι την προκαλουμε...
    οχι ο,τι σκατα θες ειμαι αλλα οχι πια μαζοχας
    δεν με παιρνει να μαζοχιζομαι πια αφου η ζωη μου απο μονη της ειναι σκατα πως να μαζοχιστω???

    αυριο στις 6 εχω το ραντεβου να μαθω επιτελους το καινουργιο χαπι
    αυτη τη βδομαδα τον ταραξα τον ανθρωπο στα μνμτα κ στα τηλ!
    δρ δεν ειμαι καλαααααααααααααααααααααα αααααααα
    δρ επαθα αλεπαλληλες κρισεις
    δρ παει ο αυτοελεγχος περιπατο στο δασος κ τον εφαγε ο κακος ο λυκος
    δρ ποιο οριο???εδω φτασαμε ακρη!!
    παλεψα κ παλευω ωσαν τον Λεωνιδα κ μαλιστα χωρις τους 300!!!!
    με το ιδιο μου το εγω
    κ σε ολη αυτην την παλη καλοθελητες μου φεραν μπουμεραγκ τον αγωνα μου
    πτοηθηκα με πολλες κρισεις
    αλλα σαν την Ελλαδα κι εγω θα ξανατραβηξω μπροστα
    !
    αμα πια
    9 μηνες ειχα να κρισαρω ετσι!!
    βγηκα απο τα νερα μου
    με τι?οχι μονο με την απορριψη
    αλλα με το οτι την εφαγα επειδη ημουν ειλικρινης κ αληθινη!
    μασκες σε εμενα δεν πανε!
    τεσπα
    αρκετα ξεφυγα.....
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  9. #1509
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by interappted
    ποια ομαδα κανεις group therapy ?????

    Φιλενάδα πρώτη μέρα σήμερα στο γκρουπ και θέλω τόσο πολύ να σου μεταφέρω τις σκέψεις μου..Τόσο μα τόσο πολύ..Σε σκεφτόμουν...Λοιπόν..Μπουχτ� �σμένη και μετά από έναν απογευματινό ύπνο σκεφτόμουν \"Γαμώ την ζωή μου που στα 21 μου αντί να τρέχω στις καφέ τρέχω από την ατομική την μία μέρα στην ομαδική την άλλη.Πουτάνα ζωή\"Πηγαίνω περιέργως με άγχος στην ομάδα ενώ με ξέρω ότι σαν άτομο δεν κωλώνω.Στο ψητό...Βλέπω τα άτομα για το γκρουπ και λέω \"Έχουν ανάγκη αυτά από ψυχοθεραπεία;;;\"Μιλάμε για τύπισσες που θα τις έβλεπες να συχνάζουν στις πιο κόσμικ καφέ και τα πιο ιν μπαρ.....Τίποτα ασυνήθιστο.....Στην θεραπεία η μία βγαίνει υστερική,η άλλη καταθλιπτική,η άλλη αγοραφοβική,η άλλη αγχώδης...Και λες ρε πούστη πόσα λίγα εν τέλει μπορεί να ξέρεις για τον συνάνθρωπό σου και πόσο επιφανειακές είναι οι ανθρώπινες σχέσεις....Απογοητεύτηκα...Θ� � διαδεχόμουν ιδεοψυχαναγκαστικό στην ομάδα...Έψαχνα στο πλήθος να τον βρω..Κανείς δεν έκανε το μπαμ-κλικ...Όμως μπαίνει μέσα και αγγίζει το πόμολο της πόρτας περίεργα και λέω :\"Να σου τος\".Από τον κινηματογράφο μια αληθινή ιδεοψυχαναγκαστική εμπειρία......Τα βλέπεις στο σινεμά ή τα ακούς γύρω σου και δεν τα πιστεύεις και όμως υπάρχουν......Πραγματικά συγκινήθηκα....Αυτό που με κούφανε είναι η άποψη ενός ότι μία μόνο φορά έκλαψε γοερά...Και λέω οκ...Μια φορά αγάπησε...Δεν ειν\'κακό...Και συμπληρώνει...\"......για τον σκύλο μου\"...Θέλησα απλά να κάνω πως δεν άκουσα..Να το απωθήσω από την μνήμη μου.......Εγώ κλασικά ήμουν η χαχαχα-χαχαχου.Γεια σας βρε αδέρφια..Όλα καλά;;κι έτσι.Μια ηρεμιστική μού είπε μία ότι πρέπει να μου κάνουν..χεχε.Οι άλλοι στην σύσταση μού έλεγαν για την ζωή τους..Εγώ μπήκα και είπα..Θα σας συστηθώ.Ναι..Είμαι...και άρχισα να ξεφουρνίζω τα μαζεμένα μου στοιχεία..Μα γιατί,απόρρησαν,μιλάς με ιατρικούς όρους;;Γιατί ενδιαφέρεσαι για την παθολογία του άλλου;\"Ρε παιδιά κουνηθείτε..Για ψυχανάλυση ήρθαμε....Δεν ήρθαμε να πούμε για την δουλειά μας στα Accessorize.....ούτε για την γκαρνταρόμπα μας στο γάμο της Πόπης\"
    Σημ.1: Μία σχετικά συνομίληκη με φουλ κατάθλιψη και υστερία.Ωραία;;;;;
    Σημ.2: Νομίζω ότι υπάρχει και κάτι σαν σε σύνδρομο Loser.....Εντόπισα έναν..Και πάλι φαινόταν από πρώτη ματιά μια χαρά άνθρωπος....



    ρε συ εμεις που αρρωσταινουμε με την απορριψη λενε οτι την προκαλουμε...

    Απλά είμαστε πολύ πεζές να το πω;;Δεν κρυβόμαστε πίσω από την μάσκα να το πω;;;Και ποιός γουστάρει πεζότητα και ειλικρίνεια;;;;
    οχι ο,τι σκατα θες ειμαι αλλα οχι πια μαζοχας
    δεν με παιρνει να μαζοχιζομαι πια αφου η ζωη μου απο μονη της ειναι σκατα πως να μαζοχιστω???
    Μαζοχισμός;;;;Δεν με θεωρώ το θύμα....πάντως.....Δεν ξέρω αν είμαι αλλά δεν το επιτρέπω κι αυτό είναι αρκετό\"

    αυριο στις 6 εχω το ραντεβου να μαθω επιτελους το καινουργιο χαπι
    αυτη τη βδομαδα τον ταραξα τον ανθρωπο στα μνμτα κ στα τηλ!
    δρ δεν ειμαι καλαααααααααααααααααααααα αααααααα
    δρ επαθα αλεπαλληλες κρισεις
    δρ παει ο αυτοελεγχος περιπατο στο δασος κ τον εφαγε ο κακος ο λυκος
    δρ ποιο οριο???εδω φτασαμε ακρη!! Ε όταν πιάνεις μία άκρη θέλεις έναν δόκτωρ να σε βάλει τουλάχιστον στο όριο
    παλεψα κ παλευω ωσαν τον Λεωνιδα κ μαλιστα χωρις τους 300!!!! μλκ σου ρίξαν χυλόπιτα και οι 300;;;
    με το ιδιο μου το εγω
    κ σε ολη αυτην την παλη καλοθελητες μου φεραν μπουμεραγκ τον αγωνα μου
    πτοηθηκα με πολλες κρισεις
    αλλα σαν την Ελλαδα κι εγω θα ξανατραβηξω μπροστα
    !

    Δεν ξέρω τι με χαλάει περισσότερο.......Η απόρριψη ή η αίσθηση ότι πάντα ουσιαστικά θα είμαι μόνη;;;Να μου μιλάνε στο γκρουπ για το πόσες πόρτες θα ανοίξω και θα κλείσω από σχέσεις και να σκέφτομαι κι εγώ που ήθελα να ζω πάντα με έναν....Παιδική φαντασία μου την αποκάλεσε ο ντόκτορ..Συχτίρ.......Ε,δεν μπορώ να κάνω κάτι και να σκέφτομαι ημερομηνία λήξης....
    αμα πια
    9 μηνες ειχα να κρισαρω ετσι!!
    βγηκα απο τα νερα μου
    με τι?οχι μονο με την απορριψη
    αλλα με το οτι την εφαγα επειδη ημουν ειλικρινης κ αληθινη!

    Ξέρεις πόσοι με απέρριψαν επειδή δεν μπορούσα να καταπιώ το ψέμα;;Ακόμα και ο υγιής εαυτός μου και μου έβγαλε ψυχοπαθολογία επειδή δεν μπορούσα σαν προσωπικότητα να ανεχτώ και πολλά...
    μασκες σε εμενα δεν πανε!
    τεσπα
    αρκετα ξεφυγα.....

  10. #1510
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    α kassi μου
    με εκανες κ γελασα
    ναι κ οι 300 την κανανε!!!!!μονη μου πολεμαω κι οχι στις θερμοπυλες
    στις Πυλες του ανεξηγητου!

    seroquel
    ετσι λενε το καινουργιο αντιψυχωσικι μου!!
    αλλη μια ελπιδα
    κ ο δρ ειπε οτι καλα τα πηγα με τισ κρισεις
    βεβαια τα ταβορ διναν κ παιρνανε αλλα τεσπα
    λοιπον largactil φευγει
    το seroquel ερχεται
    μαζι με τον Αη βασιλη!
    ε ρε παντα μετα τισ κρισεις με σωζει η κουκουροκριση αλλα πλεον κραταει λιγο
    κ να σαι καλα ρε kassi που μου θυμιζεις τα καλ
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  11. #1511
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Φιλενάδα ο αυτοσαρκασμός με βγάζει πέρα σε αυτές τις στιγμές και η τάση μου να μην γουστάρω να χάνω αλλιώς θα έβλεπα τα ραδίκια ανάποδα σήμερα-αν νοείς....Και το φόρουμ που σε κρίσεις γράφω μια μαλακία και εκτονώνομαι αλλά κι εσύ που με νιώθεις έστω και από τα γραπτά μου......Που μου ανοίγεις νέα μονοπάτια και με εμπνέεις στην αυτογνωσία μου...Οι Πύλες του Ανεξήγητου ε;; Α ρε Χαρδαβέλλα χάνεις ψωμάκι....

  12. #1512
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217

  13. #1513
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    καταλαβαινω κατι
    οτι ο κουκουρουκισμος ειναι κατι σαν τα λευκα αιμοσφαιρια που καταπολεμανε τους ιους
    ετσι κι αυτος βγαινει απο αντιδρααση του οργανισμου ως αυτοπροστασια σαν μηχανισμος αμυνας για να επιβιωσουμε
    η φυση τελικα αφου σε παρει κ σε σηκωσει σου δινει παντα μια αμυνα να σταθεις
    να τα χεσω ολα
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  14. #1514
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    εχω αρχισει να μπαινω σε πραγματικη ρεγουλα με την ψυχοθεραπεια
    απο τη μια καθεται ο δρ μου
    κι απο την αλλη η οριακη Ιωαννα
    εχουμε εστιαασει στη Μεταιχμιακη διαταραχη κ την δουλεουμε
    πως αλλιως να εκφρασω τωρα το ποσο εξαρτηση νιωθω για το δρ μου!
    πολεμαμε αυτο που με πολεμαει μαζι
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  15. #1515
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Η δικιά μου με έβαλε λέει σε γκρουπ θέραπυ για να διασπάσει την εξαρτητική μου προσωπικότητα......Τέτοια εξάρτηση..Ρε από τότε που εγκατέλειψα τον ντόκτορ πριν αυτός με εγκαταλείψει δεν επιθύμησα να εξαρτηθώ από κανένα πια.....Μιλάμε είχα που είχα το αίσθημα εγκατάλειψης αυτό ήταν το τελευταίο χτύπημα για εμένα........Δηλαδή μιλάμε να παρακαλάς τον γιατρό να σου κλείσει ραντεβού και αυτός να μην σου απαντάει γιατί του την έσπασε που ήρθες αργά στο ραντεβού κι εσύ να έχεις κανά μήνα να τον δεις;;Άσε δε το στυλάκι του που ήταν σαν να με πέταγε έξω με τις κλωτσιές.......Μετά φταίω εγώ που τα πήρα;;Χμμ....Συμπέρασμα:Μας έχει γαμήσει η εξάρτηση.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •