ΑΘΕΑΤΗ ΒΙΑ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 71
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    γνωρισε τις ζωες 20 παντρεμενων μεσηλικων και θα μαθεις πιο πολλα, γυρο σου ειναι - απλα ανοιξε τα ματια σου

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    γνωρισε τις ζωες 20 παντρεμενων μεσηλικων και θα μαθεις πιο πολλα, γυρο σου ειναι - απλα ανοιξε τα ματια σου
    Ξαναλεω οτι αμα θες να παρουσιασεις την εμπειρια σου, μπορεις να το κανεις ελευθερα... Απο εκει και περα no comment για να μη σου δινω και τροφη για σπαμαρισμα!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by ALIA View Post
    Ξαναλεω οτι αμα θες να παρουσιασεις την εμπειρια σου, μπορεις να το κανεις ελευθερα... Απο εκει και περα no comment για να μη σου δινω και τροφη για σπαμαρισμα!
    εγω την εμπειρια μου την παρουσιασα, αλλα απο την στιγμη που δεν εχεις τι να πεις κλισε θα λες εννοειται

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    εγω την εμπειρια μου την παρουσιασα, αλλα απο την στιγμη που δεν εχεις τι να πεις κλισε θα λες εννοειται
    Axl μου, κανένας δεν αμφισβητεί την εμπειρία σου. Όλοι μιλάμε ανάλογα με αυτά που ζήσαμε, εννοείται. Απλά κι εγώ νομίζω ότι δεν είναι ο κανόνας. Έπεσες κι εσύ στην περίπτωση...

    Τώρα πώς γίνεται όλοι να πέσαμε σε ΠΕΡΙΠΤΩΣΑΡΕΣ, άντρες και γυναίκες εδώ μέσα... τι να πώ, μάλλον μας δέρνει γκαντεμιά.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by kuxumuxu View Post
    Axl μου, κανένας δεν αμφισβητεί την εμπειρία σου. Όλοι μιλάμε ανάλογα με αυτά που ζήσαμε, εννοείται. Απλά κι εγώ νομίζω ότι δεν είναι ο κανόνας. Έπεσες κι εσύ στην περίπτωση...

    Τώρα πώς γίνεται όλοι να πέσαμε σε ΠΕΡΙΠΤΩΣΑΡΕΣ, άντρες και γυναίκες εδώ μέσα... τι να πώ, μάλλον μας δέρνει γκαντεμιά.
    Ναι, σιγουρα η απολυτοτητα και ο μηδενισμος δεν ειναι καλος οδηγος και ειδικα οταν εχουμε να κανουμε με ανθρωπους οπου ειναι γνωστο οτι η ανθρωπινη συμπεριφορα ειναι ιδιαιτερα ευπλαστη και ευμεταβλητη!
    Δε θα ηθελα ομως να μεινουμε στις χειριστικοτητες που λαμβανουν χωρα σε μια ερωτικη σχεση αλλα σ'ενα ευρυτερο φασμα διαπροσωπικων επαφων...
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by kuxumuxu View Post
    Axl μου, κανένας δεν αμφισβητεί την εμπειρία σου. Όλοι μιλάμε ανάλογα με αυτά που ζήσαμε, εννοείται. Απλά κι εγώ νομίζω ότι δεν είναι ο κανόνας. Έπεσες κι εσύ στην περίπτωση...

    Τώρα πώς γίνεται όλοι να πέσαμε σε ΠΕΡΙΠΤΩΣΑΡΕΣ, άντρες και γυναίκες εδώ μέσα... τι να πώ, μάλλον μας δέρνει γκαντεμιά.
    δεν επεσα σε περιπτωση, στο 90%στα ζευγαρια που εχω γνωρισει ειναι αυτο το προβλημα, τα αλλα 10% διατηρουν παραλληλες σχεσεις συχνα και με την γνωση του επισημου συντροφου

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    εγω την εμπειρια μου την παρουσιασα, αλλα απο την στιγμη που δεν εχεις τι να πεις κλισε θα λες εννοειται
    Ο θυμος κανει τον ανθρωπο να λαμβανει τα μηνυματα συγκεχυμενα και να πεφτει σε αστηριχτες γενικευσεις λογω εμπαθειας! (κρατα κι αυτο το κλισε)
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    δεν επεσα σε περιπτωση, στο 90%στα ζευγαρια που εχω γνωρισει ειναι αυτο το προβλημα,
    Αυτό είναι τυχαίο, εγώ το ξέρω μόνο σε μία περίπτωση γνωστού μου.

    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    τα αλλα 10% διατηρουν παραλληλες σχεσεις συχνα και με την γνωση του επισημου συντροφου
    Αυτό είναι απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου.

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by ALIA View Post
    Ο θυμος κανει τον ανθρωπο να λαμβανει τα μηνυματα συγκεχυμενα και να πεφτει σε αστηριχτες γενικευσεις λογω εμπαθειας! (κρατα κι αυτο το κλισε)
    δεν γενυκευσα τπτ απλα αυτη ειναι η εμπειρια μου, αν εχεις διαφορετικες μπορεις να της πεις, προς το παρον ομως δεν εχεις να προσθεσεις τπτ ουσιαστικο, πολυ πηθανο να το εχεις κανει και η ιδια αλλα δεν θα μας το ελεγες αυτο ετσι?

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by kuxumuxu View Post
    Αυτό είναι τυχαίο, εγώ το ξέρω μόνο σε μία περίπτωση γνωστού μου.


    Αυτό είναι απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου.
    και για ποιο λογο να σου εμπιστευτουν κατι τετοιο οι φιλες σου
    οταν εχουν παιδια και περιουσιες μαζι δεν θα τα δωσουν στους δικηγορους

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    903
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    και για ποιο λογο να σου εμπιστευτουν κατι τετοιο οι φιλες σου
    Ακριβώς επειδή είναι πραγματικές φίλες μου.

    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    οταν εχουν παιδια και περιουσιες μαζι δεν θα τα δωσουν στους δικηγορους
    Ωραία λοιπόν, ας ζήσουν μια δυστυχισμένη ζωή επειδή τσιγκουνεύονται τους δικηγόρους... Τώρα εξάλλου το συναινετικό έχει πέσει πολύ σε κόστος..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    δεν γενυκευσα τπτ απλα αυτη ειναι η εμπειρια μου, αν εχεις διαφορετικες μπορεις να της πεις, προς το παρον ομως δεν εχεις να προσθεσεις τπτ ουσιαστικο, πολυ πηθανο να το εχεις κανει και η ιδια αλλα δεν θα μας το ελεγες αυτο ετσι?
    Αφου παραδεχεσαι οτι δε γενικευεις και οτι εκφραζεις απλως προσωπικα βιωματα τοτε παω πασο!
    Προσωπικα, οι ερωτικες μου σχεσεις ηταν ξεκαθαρες και οταν εβλεπα οτι καπου δεν τραβουσε το πραγμα, απλα το τερματιζα χωρις να πιεζω τον εαυτο μου αλλα και τον συντροφο μου. Γι'αυτο και μιλησα αρχικα για την καλυτερη λυση του χωρισμου στην περιπτωση που μας ανεφερε ο φιλος μας.
    Τωρα, οσον αφορα τους συναισθηματικους εκβιασμους σ'ενα ευρυτερο πλαισιο, τους εχω λαβει κι εγω απο καποια ατομα και μου ειχαν προκαλεσει εντονη δυσφορια εως οτου καταφερω να "ξεφυγω"... Γι'αυτο ειναι συνετο, αυτη η αθεατη μορφη βιας να γινεται οσο το δυνατον γρηγοροτερα αντιληπτη ωστε ν'αντμετωπιστει και συντομα!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by ALIA View Post
    Αφου παραδεχεσαι οτι δε γενικευεις και οτι εκφραζεις απλως προσωπικα βιωματα τοτε παω πασο!
    Προσωπικα, οι ερωτικες μου σχεσεις ηταν ξεκαθαρες και οταν εβλεπα οτι καπου δεν τραβουσε το πραγμα, απλα το τερματιζα χωρις να πιεζω τον εαυτο μου αλλα και τον συντροφο μου. Γι'αυτο και μιλησα αρχικα για την καλυτερη λυση του χωρισμου στην περιπτωση που μας ανεφερε ο φιλος μας.
    Τωρα, οσον αφορα τους συναισθηματικους εκβιασμους σ'ενα ευρυτερο πλαισιο, τους εχω λαβει κι εγω απο καποια ατομα και μου ειχαν προκαλεσει εντονη δυσφορια εως οτου καταφερω να "ξεφυγω"... Γι'αυτο ειναι συνετο, αυτη η αθεατη μορφη βιας να γινεται οσο το δυνατον γρηγοροτερα αντιληπτη ωστε ν'αντμετωπιστει και συντομα!
    συχνα δεν ειναι αυκολο να ξεφυγεις, εχεις επενδυσει πολλα για να τα πεταξεις ολα ετσι στον αερα. Η βια δεν στρεφεται προς τους δυνατους αλλα προς τους αδυναμους συνηθως, αλλιως δεν θα ειχε νοημα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    συχνα δεν ειναι αυκολο να ξεφυγεις, εχεις επενδυσει πολλα για να τα πεταξεις ολα ετσι στον αερα.
    Παιζει κι αυτο αλλα ειναι και η φυση της βιας τετοια που σε καθηλωνει και προσπαθει να σου δημιουργησει ενοχες ωστε να συνεχιζεις να παραμενεις με το ατομο που στην ασκει!
    Η βια δεν στρεφεται προς τους δυνατους αλλα προς τους αδυναμους συνηθως, αλλιως δεν θα ειχε νοημα
    Αυτη η βια δεν κανει διαχωρισμους και μπορει να την υποστει ο οποιοσδηποτε! Το ζητουμενο ειναι η αναγνωριση και η αντιμετωπιση της με τον καλυτερο δυνατο τροπο γιατι ειναι αρκετα υπογεια και υπουλη συγκριτικα με την σωματικη...
    ................
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    οχι, αν εισαι αναισθητος μπορεις απλα να γυρισεις την πλατη και να συνεχισεις μονος

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •