Σεξουαλικη Δυσλειτουργια Απο Ψυχολογικα Αίτια - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 83
  1. #31
    Quote Originally Posted by Frini View Post
    Θα σου απαντήσει και η μαρκέλα σ΄αυτο που ρώτησες..και εγώ κάπως ετσι θα αντιδρούσα σε πρώτη φάση, σαν την κοπέλα σου. Εσύ είσαι αυτός πόυ θα την κανει να νιώσει άνετα, λέγοντας της πόσο το θέλεις και ότι δεν το κάνεις μόνο για αυτήν αλλά κυριως για σενα.
    Εχεις πολυ δικιο...Οντως δεν το κανω με το ζορι..Το θέλω πραγματικά....Αν της δωσω να το καταλάβει τότε ισως δεχτει κ πάλι....Μεχρι τουλαχιστον να καταφερω και το αλλο....Να σαι καλά..!!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by jimmy1979 View Post
    Μαρκέλα ακριβως οπως τα λες ειναι....Σκεφτομαι πριν ακομα το σεξ το αν θα τα καταφερω...Και οσο το σκεφτομαι τοσο δεν αφηνομαι ελευθερος....Να μην υπηρχε ρε γαμωτο ενα χαπι που να σβηνει απο το μυαλο ολες τις ασχημες εμπειριες...??
    Συμφωνω ο ερωτας δεν ειναι μονο η διεισδυση αλλα οσο να ναι παγωνει καπως τη σχεση αν δεν υπαρχει...Το θεμα ειναι πως εγω για να ευχαριστησω την κοπελα μου της εκανα στοματικο..και οντως το απολαυσε αρκετα....Μετα ομως που της ειπα τι παιζει μου ζητησε να μην το κανω παλι γιατι δεν νοιωθει ανετα και το θεωρει κ αδικο για μενα...Τωρα αυτο ειναι καλο ή κακό..??..Σε ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον.. :)


    Jimmy, ναι είναι καλό.., γιατί μάλλον νιώθει ότι έχει ευθύνη γι' αυτό που σου συμβαίνει!
    Καθησύχασέ την, πες της, ότι είναι πολύ σημαντικό για σένα και μόνο που είναι κοντά σου!
    Ότι το σεξ θα προκύψει και θάχει ποιότητα, γιατί ο ένας πραγματικά ενδιαφέρεται για τον άλλον!
    Και πάλι θα σου πω ότι η μόνη σκέψη που χρειάζεσαι αυτές τις στιγμές είναι: σ' αγαπώ, γιατί αγαπώ τον εαυτό μου!

    υ.γ. και βέβαια αν η δυσκολία επιμένει, τότε όπως ήδη ειπώθηκε, είναι η συνεργασία με ειδικό που θα βοηθήσει να ξεπεραστεί :)
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Jimmy, ναι είναι καλό.., γιατί μάλλον νιώθει ότι έχει ευθύνη γι' αυτό που σου συμβαίνει!
    Καθησύχασέ την, πες της, ότι είναι πολύ σημαντικό για σένα και μόνο που είναι κοντά σου!
    Ότι το σεξ θα προκύψει και θάχει ποιότητα, γιατί ο ένας πραγματικά ενδιαφέρεται για τον άλλον!
    Και πάλι θα σου πω ότι η μόνη σκέψη που χρειάζεσαι αυτές τις στιγμές είναι: σ' αγαπώ, γιατί αγαπώ τον εαυτό μου!

    υ.γ. και βέβαια αν η δυσκολία επιμένει, τότε όπως ήδη ειπώθηκε, είναι η συνεργασία με ειδικό που θα βοηθήσει να ξεπεραστεί :)
    2 εβδομαδες γνωριζονται βρε μαρκελα, ξυπνα, δεν ειναι δικο σου το ονειρο

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    2 εβδομαδες γνωριζονται βρε μαρκελα, ξυπνα, δεν ειναι δικο σου το ονειρο
    Ένας λόγος περισσότερο που επιβεβαιώνεις, ότι δεν χρειάζεται ν' αγχώνεται άδικα με φοβικές σκέψεις!
    Όσο για την αγάπη για τον εαυτό μας είναι βασική προϋπόθεση, για να μπορέσουμε ν' αγαπήσουμε πραγματικά και τον άλλον!
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    388
    πες της οτι δεν κανεις καριερα πορνοσταρ ουτε εισαι ρομποτ αλλα βεβαια το προβλημα το εχεις εσυ αφου δεν σου ειπε, με βαση τα οσα λες, καποιο παραπονο η κοπελα.

  6. #36
    Quote Originally Posted by sball View Post
    πες της οτι δεν κανεις καριερα πορνοσταρ ουτε εισαι ρομποτ αλλα βεβαια το προβλημα το εχεις εσυ αφου δεν σου ειπε, με βαση τα οσα λες, καποιο παραπονο η κοπελα.
    Λες να της το πω..χε χε :) Εννοειτε πως εγω το εχω το προβλημα...Αλλα γινεται αυτοματα κ δικό της..και αυτο ειναι που με σκοτώνει...Οτι αυτη δεν φταιει σε τιποτα...

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    388
    Quote Originally Posted by jimmy1979 View Post
    Λες να της το πω..χε χε :) Εννοειτε πως εγω το εχω το προβλημα...Αλλα γινεται αυτοματα κ δικό της..και αυτο ειναι που με σκοτώνει...Οτι αυτη δεν φταιει σε τιποτα...
    οι στατιστικες λενε οτι παρα πολλοι ανδρες εχουν προβληματα με τη στυση τους και οτι δεν ειναι ψυχολογικο το προβλημα...

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    7
    έλα βρήκες τον ειδικό εδώ το είχα και εγώ και το ξεπεράσα, πρώτων απόλων όταν βλέπης τσόντες έχεις κανονική στηση ?

  9. #39
    Φίλε μου...Μου δινεις ελπίδες.. :) Ναι εχω...Γιατι ειμαι πιο ελευθερος...Δεν εχω το αγχος μηπως απογοητευσω την κοπέλα..Βεβαια καμια φορα αν το σκεφτομαι και ψιλοαγχωθω δεν θα εχω 100 % σκληρότητα...
    Εσύ πόσο καιρό το είχες το θεματάκι..?

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Καλημέρα Jimmy,
    θα μπορούσες επίσης ν' απευθυνθείς στην δωρεάν γραμμή ενημέρωσης: http://www.sexmedic.gr/index.asp
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  11. #41
    Quote Originally Posted by μαρκελα View Post
    Καλημέρα Jimmy,
    θα μπορούσες επίσης ν' απευθυνθείς στην δωρεάν γραμμή ενημέρωσης: http://www.sexmedic.gr/index.asp
    Καλημέρα Μαρκέλα...Με συγκινείς πραγματικά με το ενδιαφέρον σου...Σε ευχαριστώ τόσο πολύ...Θα κοιτάξω το site οπως και αλλα που βρηκα..Προς το παρών εκλεισα ήδη ραντεβού με ανδρολόγο το μεσημερι σημερα..Να δουμε τι θα μου πει κι ενας ειδικός....Θα σε ενημερώσω..Να σαι καλά

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    7
    το είχα περίπου 3 χρόνια μετά από χωρισμο μου έγινε, βεβεα στα 3 χρόνια με μερικές κάτι έκανα με μερικές τίποτα τώρα πλέον χτυπάμε 5 την ημέρα εξαρτάται με τα κέφια βεβαια :P Kοιτα τι θα κανείς πρώτων απόλλων κόβης της τσόντες, ξέρω ότι όταν βλέπης τσόντες σου δίνη μια ελπίδα ότι δεν έχεις τίποτα και απλός είναι ψυχολογικό και μια ευχαρίστηση βεβεα, και σου δίνη μια ηρεμία ότι όλα είναι καλά, αλλά πρέπη να την κόψης για να έχεις πιο πολύ διάθεση όταν θα είσαι με κοπέλα , και θέλω να μου πής άμα έχεις καπεία κοπέλα τώρα??? και θέλω και να μου πής άμα έχεις στηση στα προκαταρκτικά, δηλαδή πριν αρχίσης και μπής στο κύριος θέμα, ξερής εκεί που αρχίζεις και αγχώνεσαι και χάνετε η στηση σου, βασικά ποτέ χανής την στηση σου θέλω να μου πής??? έχεις καθόλου στηση κατά την διάρκια που φίλησε με την κοπέλα???
    Last edited by saxomania21; 04-08-2012 at 11:24.

  13. #43
    Quote Originally Posted by saxomania21 View Post
    το είχα περίπου 3 χρόνια μετά από χωρισμο μου έγινε, βεβεα στα 3 χρόνια με μερικές κάτι έκανα με μερικές τίποτα τώρα πλέον χτυπάμε 5 την ημέρα εξαρτάται με τα κέφια βεβαια :P Kοιτα τι θα κανείς πρώτων απόλλων κόβης της τσόντες, ξέρω ότι όταν βλέπης τσόντες σου δίνη μια ελπίδα ότι δεν έχεις τίποτα και απλός είναι ψυχολογικό και μια ευχαρίστηση βεβεα, και σου δίνη μια ηρεμία ότι όλα είναι καλά, αλλά πρέπη να την κόψης για να έχεις πιο πολύ διάθεση όταν θα είσαι με κοπέλα , και θέλω να μου πής άμα έχεις καπεία κοπέλα τώρα??? και θέλω και να μου πής άμα έχεις στηση στα προκαταρκτικά, δηλαδή πριν αρχίσης και μπής στο κύριος θέμα, ξερής εκεί που αρχίζεις και αγχώνεσαι και χάνετε η στηση σου, βασικά ποτέ χανής την στηση σου θέλω να μου πής??? έχεις καθόλου στηση κατά την διάρκια που φίλησε με την κοπέλα???
    Χαιρομαι που το ξεπερασες φιλαράκι ..Μπραβο...Για τις τσοντες ειναι ακριβως οπως τα λες..Σου δινουν μια ευχαριστιση και θαρρος οτι ολα οκ..Αλλα αν αρχιζεις και εθιζεσαι χανεις την απολυτη διαθεση για σεξ...
    Κοπελα εχω ναι..Και επειδη ακριβως ειναι μια κοπελα που γουσταρω με 1000 τοσο πιο πολυ αγχωνομαι για να τα καταφερω...Συναεχεια σκεφτομαι οτι θα την απογοητευσω και καποια στιγμη θα μου πει βαρεθηκα πια...Ξερω ..Μαλακια που σκεφτομαι ετσι αλλα αν διαβασες η δικια μου περιπτωση ειναι διαφορετική απο την δικιά σου..Εγω ειχα απο την πρωτη επαφια ατυχια και απο τοτε μου εχει μπει στο υποσυνείδητο και οποτε παω να κανω κατι με πιανει..
    Στυση εχω συνηθως σε φασεις που ξερω οτι δεν προκειτε να γινει κατι..πχ οταν ημασταν τις προαλλες μεσα στη θαλλασα και φιλιομασταν ή καπου εξωτερικά...Οταν ομως ημαστε σε φαση που ξερω οτι θα προχωρησει το θεμα αγχωνομαι τοσο πολυ που ουτε καν συγκινητε..Μιλαμε για μεγαλο πατατρακ..Κι ολα αυτα ειναι επακολουθα τοσων χρονων..Ασε εχω τρελαθει..Η ζωη μου ειναι μια απογοητευση και εχω ηδη σημαδια καταθλιψης..Γιατι νοιωθω θα χασω μια κοπελα που ειλικρινα πιστευω οτι ειναι αυτο που εψαχνα...
    Τη δευτερα εχω κλεισει ραντεβου με ουρολογο..Κι αν δω οτι δεν γινεται τπτ με φαρμακα κτλ τοτε σκεφτομαι σοβαρα προχωρησω σε πεικη πρόσθεση...Εχεις ακουσει κατι γι αυτο..?Ριξε μια ματια...

    http://www.iatronet.gr/article.asp?art_id=1117
    Ειναι πια το τελευταιο μου χαρτι που πιστευω οτι αυτο πια θα μου αλλαξει τη ζωη...

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    7
    για μένα μην πιγενής τσάμπα σε γιατρούς γιατί το θέμα σου είναι καθαρά ψυχολογικό και πιστεψεμε ότι μπόρι εγώ να το είχα μόνο 3 χρόνια αλλά με αυτά που μου λες είχαμε ακριβώς το ίδο πρόβλημα και ας είναι διφορετική η κατάσταση που το πάθαμε. Tο τι έχεις κοπέλα είναι παρά πολύ καλό, Τώρα το πρώτο πράγα που πρέπη να κανείς και θα σε βοηθήση παρά πολύ είναι να το συζήτηση το πρόβλημα σου με την κοπέλα σου πιστεψεμε θα σε βοηθήση παρά πολύ και μην φοβιθης ότι θα το πάρη άσχημα αντίθετος θα σε εκτίμηση παρά πολύ που της ανιγεσε σε ένα τετιο θέμα, και να να ξερής ότι η γυνεκες τα εκτιμάνε παρά πολύ αυτά και θα σε ερωτεύτη πιο πολύ έτσι εγγυημένο ;) και το πολύ κι άμα το πάρη άσχημα και δεν θέλη να είστε μαζί που δεν το πιστεύω με τίποτα !!!, στο καλό απλά δεν είτανε η σωστή και δεν σε γουστάρε, θα πορουσες να μου πής πόσο καιρό τα έχετε και άμα νιώθης ότι σε θέλη???? πεζ μου αυτά και μετά μπενουμε στο κύριος μενού :)

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    7
    και όσο για το σάιτ μου μου έδειξε ξεχνατο το θέμα σου είναι καθαρό ψυχολογικό, μην ψάχνεσε σε μαλακίες!!!!

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Στυτική δυσλειτουργία - Έμμονες ιδέες;
    By Redknap in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 19-03-2017, 22:46
  2. Γνωστικο Μπλοκαρισμα και αιτια...!
    By talikiller in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 16
    Last Post: 16-12-2011, 04:19
  3. Πρωτογενής Ψυχογενής Σεξουαλική Δυσλειτουργία
    By giannis88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 22-02-2011, 00:40
  4. paroxetine-citalopram και σεξουαλικη δυσλειτουργια
    By darko in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-02-2010, 20:21
  5. Ανδρική σεξουαλική δυσλειτουργία σε τρία στάδια...
    By Martin in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 05-02-2009, 10:20

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •